دستور واردات بنزین صادر شد , واردات ۱۴ میلیون لیتر بنزین در روز


دستور واردات بنزین صادر شد , واردات 14 میلیون لیتر بنزین در روز

اهواز - خبرگزاری مهر: نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: وزارت نفت در شرایط فعلی و به علت برخی مشکلات دستور واردات بنزین به کشور را صادر کرده است.

ناصر سودانی در گفتکو با خبرنگار مهر با تائید خبر واردات روزانه ۱۴ میلیون لیتر بنزین به کشور اظهار داشت: دستور واردات بنزین به کشور به دو علت مهم صادر شده است و به طور حتم این واردات موقتی خواهد بود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: بنزین تولید داخل به علت اکتان پائینی که دارد، کیفیتی مطلوبی ندارد و برای بهتر شدن کیفیت این بنزین باید با بنزین با اکتان بالا مخلوط شود.

وی، بالا بردن کیفیت بنزین تولید داخل را یکی از علت های اصلی از سرگیری واردات بنزین به کشور اعلام کرد.

سودانی، حادثه پالایشگاه آبادان و کاهش تولید این پالایشگاه را نیز علت دیگر واردات بنزین به کشور خواند و تصریح کرد: حادثه ای که در پالایشگاه آبادان روی داد، تولید بنزین در این پالایشگاه را کاهش داد که این موضوع نیز به واردات دوباره بنزین به کشور کمک کرد.

وی تاکید کرد: بخشی از این واردات نیز برای ذخیره‌سازی انجام می شود با این حال این واردات به طور حتم موقت است و تا پایان سال به طول می انجامد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: با تکمیل پروژه های ساخت و توسعه پالایشگاه های کشور در سال ۱۳۹۱، ایران به خودکفایی کامل در تولید بنزین می رسد و حتی توان صادرات این محصول را نیز پیدا می کند.

هم اکنون مصرف بنزین کشور ۶۰ میلیون لیتر در روز است که ۴۸میلیون لیتر آن در ۹ پالایشگاه داخل کشور تولید می‌شود و ۱۲ میلیون لیتر آن هم باید از خارج وارد شود این در حالی است که با اصرار مسئولان بر توقف کامل واردات بنزین و اعلام خودکفایی در تولید این فرآورده استراتژیک از اردیبهشت ماه ذخایر استراتژیک کشور به شدت کاهش یافته است.

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
قرار بود تکنولوژی به کشورهای دیگه صادر کنند ولی توی تولید بنزین هم زائیدن فرموده اند. نمیشه دخترهای 16 ساله توی زیرزمین خونه شون بنزین کشف کنن؟!!! از کشف انرژی هسته ای که راحت تره!!! مموتی بیسواد فرق تولید و کشف رو نمیدونه و ادعای تحصیلات دانشگاهی میکنه.
سه‌شنبه 1 شهریور 1390

mortimer - ایران - اصفهان
خارجیا تو خلیج فارس صف کشیدند که از ایران بنزین بخرند...اینو کی می گفت؟!
سه‌شنبه 1 شهریور 1390

Pezhman - اتریش - وین
گفتند: خودکفا شدیم که !! بر پدر ومادر وجد وآباد تقیه گویان لعنت.
سه‌شنبه 1 شهریور 1390

Royan - المان - المان
زیره به کرمان.
سه‌شنبه 1 شهریور 1390

ghalamfarsai - سوئد - مالمو
اون حرفها برای مصرف داخلیه و برای عقاب فنلاندی. خالیببندی برای یک مشت ساده لوح.
سه‌شنبه 1 شهریور 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
شماها که خودکفا بودید زرششششششک
سه‌شنبه 1 شهریور 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
این جوک بود??????????????????????? هنوز تا سیزده نوروز که خیلی مونده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چهار‌شنبه 2 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.