مظلومی: اگر سرمربی تیم ملی بودم، حداقل ۷ استقلالی را دعوت می‌کردم


مظلومی: اگر سرمربی تیم ملی بودم، حداقل 7 استقلالی را دعوت می‌کردم

سرمربی استقلال گفت: هر چند دوست دارم همه بازیکنانم را در اختیار داشته باشم اما اگر سرمربی تیم ملی بودم حداقل 7 نفر را از استقلال دعوت می‌کردم.

پرویز مظلومی در گفت‌‌وگویی تفصیلی با  فارس در خصوص آخرین وضعیت تیم استقلال و مسائل مختلف فوتبال صحبت‌های زیر را انجام داد:

از شرایط استقلال بگویید.

خدا را شکر شرایط خوبی داریم و از 4 بازی باید 12 امتیاز می‌گرفتیم و اگر در دیدار با سپاهان داور کم‌لطفی نمی‌کرد در آن بازی هم باید برنده از زمین خارج می‌شدیم. تازه در ابتدای فصل هستیم و بازیکنان من تلاش خود را انجام می‌دهند. هنوز هم می‌گویم تیم آن بازی ایده‌آل من را انجام نداده به جز دیدار با سپاهان که خیلی خوب بازی کردند. در مجموع فعلا با حضور آقای هنکه تمرینات را به ایشان سپرده‌ایم ولی زمان می‌برد تا افکار وی جا بیفتد.

تا چه حد تفکرات هنکه روی استقلال اثر گذاشته است؟

فعلاً همه چیز را از لحاظ تمرینی به ایشان واگذار کردیم و تا آنجا که ببینم به تیمم لطمه نمی‌خورد، ایشان کار خود را انجام می‌دهند. اما اگر ببینم شرایط تیمی و بازی استقلال به همین منوال پیش برود تغییراتی را در نحوه تمرینات ایجاد خواهم کرد.

از بازیکنان راضی هستید؟

آنها تلاش خود را انجام می‌دهند و انصافا در این 4 بازی فوق‌العاده کار کردند. عده‌ای می گویند با این همه نفر چرا حرف از کمبودها می‌زنید اما حرف من این است در برخی از پست‌ها دچار کمبود هستیم که باعث ایجاد مشکلاتی در روش بازی استقلال می‌شود. من این مورد را می‌گویم اما همه تصور می‌کنند در مورد کل تیم استقلال صحبت می‌کنم.

مشکل مصدومیت بازیکنان حل نشد؟

چند بازیکن، مصدوم هستند که وضعیت آنها مشخص نیست و من نگران آینده آنها هستم به خصوص در خط دفاع که با جذب یک مدافع این خط را ترمیم خواهیم کرد.

قبول دارید 3 هفته بسیار سخت مقابل فولاد، تراکتورسازی و پرسپولیس در پیش دارید؟

همه هفته‌ها و همه بازی‌ها برای من سخت است. همان ابتدای مسابقات گفتم که قرعه سختی در چند هفته ابتدایی نصیب ما شده و ما باید از این آزمون سخت سربلند بیرون بیاییم و نشان دهیم تیم روزهای سخت هستیم. ما مرد روزهای سخت هستیم و در این روزها می‌توانیم راحت‌تر تیم را به هدف برسانیم. تیم‌های کم اسم و رسم‌دار مقابل بازیکنان ما با قدرت ظاهر می‌شوند. مقابل تیم‌های مثل تراکتورسازی، فولاد، پرسپولیس، ذوب‌آهن مسلم بدانید بازیکنان من با انگیزه‌تر و حساب‌شده‌تر بازی می‌کنند چون می‌دانند که این تیم‌ها رقیب ما هستند و نباید به آنها امتیاز داد. اگر این چند هفته آینده را بگذرانیم راهمان برای قهرمانی هموارتر خواهد شد.

جاسم کرار می‌تواند پنجشنبه شب مقابل فولاد بازی کند یا خیر؟

هنوز به ما چیزی اعلام نکردند. طبق گفته مسئولان این بازیکن 6 هفته نمی‌توانست بازی کند که این 6 هفته را پشت سر گذاشت. مگر استقلال باید جور باشگاه دیگر را بکشد؟ همانطور که بازیکنی که در مس سرچشمه حضور داشت، مقابل سایپا بازی کرد و گفتند مشکل او به تیم جدیدش مربوط نمی‌شود در مورد کرار هم قضیه همینطور است. ما روی کرار حساب باز کرده‌ایم. او در تیم تراکتورسازی دچار اشتباهی شده و حالا ضررش برای استقلال است. ما خواسته بودیم به این بازیکن فرصت دهند و اگر در استقلال این کارها را تکرار کرد، ‌دو برابر محرومش می‌کردند.

وضعیت آندو تیموریان چگونه است؟ این بازیکن در صورت دریافت کارت زرد یکی از دو بازی مقابل تراکتور و یا پرسپولیس را از دست می‌دهد.

ما به این مسائل فکر نمی‌کنیم و بازی به بازی برنامه‌ریزی می‌کنیم. بازی با فولاد 3 امتیاز دارد و حساسیت نداریم که چه کسی 3 اخطاره می‌شود.

شایعاتی پیرامون قهر فرهاد مجیدی شنیده می‌شود. این شایعات صحت دارد؟

مجیدی روز گذشته در تمرین شرکت کرد. او به خاطر مسافرت یکی دو روز غایب بود. محیدی از ما اجازه گرفته و حتی با بهتاش فریبا مدام در تماس بود.

در این چند هفته به ترکیب ایده‌آل خود رسیده‌اید؟

هنوز نه. ما نفراتی داریم که حتی در ترکیب جابجا شوند تیم ما فرقی نخواهد کرد چون همه در یک سطح هستند. بازی‌ها فشرده است ما ناچار هستیم تغییراتی را در تیم ما ایجاد کنیم. اینکه بگوییم 11 نفر را شناخته‌ایم و راه را با همین 11 نفر ادامه می‌دهیم درست نیست. نمی‌خواهم خیال یک سری از بازیکنان راحت باشد که فیکس هستند و خیال یک سری راحت نباشد که بازی نمی‌کنند.

فردا لیست تیم ملی اعلام می‌شود. فکر می‌کنید چند نفر از استقلال به تیم ملی دعوت می‌شوند؟

هر چه کمتر از استقلال به تیم ملی دعوت شوند، به نفع من است ولی به نفع بازیکنان و تیم است که بازیکنان بیشتری انتخاب شوند. من دوست دارم در تعطیلات تمام بازیکنان در اختیارم باشند چون بازیکنان ملی پوش کمتر در اختیارم بوده‌اند ولی به عنوان یک مربی دوست دارم همه در اختیار من باشند.

پس تیم ملی چه می‌شود؟

اشتباه نکنید؛ منظورم این نیست که همکاری نمی‌کنیم هر کمکی از دستم بر بیاید در تیم ملی انجام می‌دهیم.

اگر شما سرمربی تیم ملی بودید چند نفر را از استقلال به تیم ملی دعوت می‌کردید؟

اگر من سرمربی تیم ملی بودم حداقل 7 نفر را به تیم ملی دعوت می‌کردم. ما دو ملی‌پوش خارجی هم به نام‌های کرار و ولید علی هم داریم که آنها هم به کشورهای خود می‌روند و واقعا دستمان خالی می‌شود و در این 17 روز تعطیلی بعد از هفته پنجم صددرصد به مشکل می‌خوریم.

این روزها همه از احتمال حضور فرهاد مجیدی در تیم ملی خبر می‌دهند، نظر شما چیست؟

حق مجیدی است که در تیم ملی باشد ولی در مقطعی نامهربانی‌هایی به او ‌شد.

اما قبول دارید که برخی به حضور کریمی و مجیدی در تیم ملی اعتراض می‌کنند و می‌گویند این بازیکنان میانگین سنی تیم ملی را بالا می‌برند.

مجیدی در پستی است که فوروارد بازی می‌کند و کریمی در خط هافبک. مجیدی یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر است و اگر بهترین بازیکن هر هفته را انتخاب کنند بدون شک او نفر اول خواهد بود. فرهاد مجیدی برای هر تیمی نعمت است و به همین خاطر بود که با وجود پیشنهاد خوبی که داشت خواستم در تیم بماند و با ما ادامه دهد. ما هم نهایت استفاده را از این بازیکن می‌بریم. بعضی‌ها خرده می‌گیرند که اگر فرهاد مجیدی نباشد استقلال به بن‌بست می‌خورد. مسی هم در بارسلونا نقش عمده‌ای دارد و تأثیرگذار است. ما بازیکن تأثیرگذار در تیممان زیاد داریم و در صورتی که بازی گره بخورد از خلاقیت آنها استفاده می‌کنیم. مثلا وقتی مسی توپ را از وسط زمین می‌گیرد همه را دریبل می‌کند و توپ را به درون دروازه می‌فرستد آیا این تاکتیک است؟ این خلاقیت یک بازیکن محسوب می‌شود که بارسلونا هم از آن استفاده می‌کند. سال گذشته چنین مثالی زدم و همه گفتند مجیدی، مسی استقلال است اما من منظورم چیز دیگری بود.

این روزها رفتارهای تماشاگران در استادیوم‌ها به بحث اصلی فوتبال تبدیل شده است...
تماشاگران استقلال که به ما لطف دارند و تأثیر آنها در بازی‌های ما زیاد بوده است. هرچند من اعتقاد دارم در بعضی مواقع حضور پر شور مردم باعث فشار به بازیکن می‌شود ولی ما از تماشاگران استقلال بهره برده‌ایم و از تک تک آنها تشکر می‌کنم. اینکه استقلال خوب بازی کند و نتیجه بگیرد مردم به ورزشگاه می‌آیند و هدفمان این است که در بازی‌های آینده کاری کنیم که 100 هزار نفر به ورزشگاه بیایند.

مشکلات مالی حل نشد؟

فعلا که خبری نیست اما روز گذشته که به باشگاه رفتم دیدم فتح‌الله‌زاده از منبعی 200 میلیون تومان پول تهیه کرده بود. مدیرعامل باشگاه مدام دنبال پول می‌دود و واقعا دلم برای فتح‌الله‌زاده سوخت که با زبان روزه آنقدر این طرف و آن طرف دوید تا مبلغی را تهیه کند. او اینگونه پول جمع می‌کند تا بخشی از طلب بازیکنان را بدهد.

فتح‌الله‌زاده اعلام کرده بود در صورتی که مشکلات مالی حل نشود از این تیم خواهد رفت...
فتح‌الله‌زاده مرد روزهای سخت است و تا حالا تحمل کرده، دوست دارم از این به بعد هم تحمل کند چون او نیاز به حضور در این پست‌ها ندارد و زندگی‌اش تأمین است. او به عشق استقلال فشارها را تحمل می‌‌کند. در این چند روز گذشته او خیلی مریض بوده و 2 روز پیش دیدم که مجبور شد روزه‌اش را بشکند و شرایط مساعدی ندارد. او فشار زیادی را تحمل می‌کند. در هر صورت هر کس ایده‌ای دارد. یک زمانی وقتی ببینم نمی‌توانم شرایط را تحمل کنم عذرخواهی می‌کنم و می‌روم. امیدوارم او از پس مشکلات بر بیاید البته به شرطی که به فتح‌الله‌زاده کمک کنند.

samuk66 - لندن - لندن
مربی های ایرانی همش تو تمم ملی گند زدند حالا از کارلوس کروش مربی سابق برتغال ایراد می گیرند اخریشم دایی بود تو جام جاانی 2010
دوشنبه 31 مرداد 1390

ehsan_14 - اتریش - وین
خوب خدا را شکر که نیستی ولا گند میزدی مثل کلاه گیست به تیم ملی.
دوشنبه 31 مرداد 1390

zoroye iran - اتریش - وین
بازیکنهای زیاد در تیم ملی باعث عقب افتادن و مصدومیت و نا هماهنگ شدن تیم میشه 6تا از پرسپولیس تو اردوی تیم ملی بودن که پرسپولیس یکی از عوامل نتیجه نگرفتنش شد یکی یکی یکی 3بار تکرار کردم حمله نکنید امیدوارم تمام بازیکنهای استقلال برن تیم ملی و از پرسپولیس هیچکس البته تا اینجا فقط کریمی از پرسپولیس در حد ملیه بقیه حیف نون
دوشنبه 31 مرداد 1390

pandora - آلمان - کلن
با اینهمه محرومیت،مصدومیت و نبودن بازیکنان ملی‌ پوش در اردوهای پیش از فصل و بین فصل،باز هم استقلال همه رو لوله میکنه مخصوصاً تیمی رو که امسال اصولأ به هیچکس نه نمئ‌‌گه :) / لنگیا هم یادشون باشه پرویز رفت و برگشتیشون کرده.
سه‌شنبه 1 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.