منصور ارضی : هرکس این یهودی را بکشد، خودم پولش را می دهم


منصور ارضی : هرکس این یهودی را بکشد، خودم پولش را می دهم

سایت آینده نوشت :

حاج منصور ارضی شب گذشته در مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، تندترین مواضعش را با ادبیاتی سخیف در قبال جریان موسوم به انحرافی و لیدر این جریان که همواره از سوی وی یهودی صفت خوانده می شود، اعلام کرد؛ مواضعی که فارغ از شگفت انگیز بودن بیان آنها در مقدس ترین شب سال به دلیل نحوه بیان و نوع ادبیات،طبعا مورد سوءاستفاده جدی این جریان قرار گرفته و زمینه مظلوم نمایی این طیف را فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار «آینده»؛ وی شب گذشته با اشاره به پنهان بودن مشایی گفت: پیداش کنن بچه‌ها می‌کشنش!!! فعلا تو هزاران حصار قرار گرفته این یهودی امت!!! گفتمم هر کی بکشتش پولشو من می‌دم!!

سخنانی که طبعا بلافاصله مورد استفاده رسانه های جریان مشایی قرار گرفت و با این اظهارات ناشیانه، از این پس هواداران این جریان می توانند کوچکترین حادثه رخ داده برای طیف خود را به هواداران ارضی که خود را نیروهای حزب الله می خوانند، نسبت دهند.

این در حالی است که در دوران اصلاح طلبان، بیان مواردی بسیار کلی تر توسط آیت الله مصباح یزدی باعث شد تا پس از نشانه رفتن سعید حجاریان توسط سعید عسگر، اصلاح طلبان بیش از این جوان نورسیده، انگشت اتهام را به سوی دیگری ببرند.

البته سخنان تند دیشب منصور ارضی به این چند جمله منحصر نشد. منبر مسجد ارک چند سالی است در برخی مقاطع مسائلی از راسش مطرح شده و حاج منصور ارضی که به نوعی پدر معنوی طیف وسیعی از مداحان تلقی می شود، بعضاً گوینده این اظهارات بوده که عمدتاً به نفع رقیب تمام شده و بهره برداری های سیاسی توسط مخاطبان نطق های آتشین صورت پذیرفته است. آخرین نطق های حاج منصور که این بار خطاب به دولتی ها و اسفندیار رحیم مشایی بود، منجر به شکایت ریاست جمهوری از این مداح حامی دولت نهم و دهم به همراه سعید حدادیان شد. اما این شکایت سکوت این مداح را در پی نداشت و نتوانست نقش یک ترمز را به خوبی ایفا کند و حاج منصور شب گذشته تندترین اظهارات را با ادبیاتی سخیف راجع به طیف موسوم به انحرافی بیان کرد.

وی در بخشی از صحبت هایش پیرامون بحث خوف از خدا و قیامت اظهار داشت: «ما باید برای آخرتمان خوف داشته باشیم که این خوف باعث می شود تا ما نسبت به حلال و حرام الهی هوشیار باشیم.  کسانی که باعث و بانی این خط انحرافی (جریان انحرافی) هستند، اینها حرفشان بر این است که لازم نیست نماز بخوانی! قرآن بخوانی! و ... خودت مستقیم با خدا وصل شو... و بعد هم همان کاری را که شاه (لعنة الله علیه) انجام داد، همان کار را می کنند و پول خرج می کنند برای مقاصد خودشان!»

ارضی ضمن تأیید سخنان آیت الله جنتی در خطبه های نماز جمعه مبنی بر این که «اینها دارند برای 2 سال دیگر جهت ریاست جمهوری کار می کنند که رأی اراذل و اوباش و بی حجاب ها و ... را جمع کنند؛ البته این آرزو را به گور خواهند برد» گفت: «اما شما ببینید که چقدر پول خرج می کنند؟! از کجا؟! آنهم از بیت المال!! چرا که خوف از خدا و قیامت ندارند. ما باید در برابر دشمن خوف نداشته باشیم، ما باید برای تبلیغ دین خوف نداشته باشیم. ما به این آقایان مخصوصاً رییس جمهور می گوییم که به قول شما این همه عمران و آبادانی انجام شده است! البته کسی هم کور نیست، کارها را می بیند؛ اما ای کاش یک صدم این عمران و آبادانی را برای دین مردم کار می کردید! نه اینکه فقط از عدالت دم بزنید! عدالت که فقط در مال نیست.»

وی در رابطه با نتیجه انحراف این جریان گفت: «نتیجه انحرافی که شما ایجاد کردید، این است که دشمنان اسلام در داخل، به حزب الله ریشخند بزنند. دُرست همان حرفی را که وزیر ارشاد دولت وقت  گفته بود، مبنی بر اینکه «لازم نیست بگوییم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همان وزارت فرهنگ زمان طاغوت باشد بهتر است، ما باید هنرپیشه ها را بکار گیریم!» ؛ حالا اینها همان کارها را دارند انجام می دهند.»

وی در رابطه با لایحه دولت (تعطیلی عید فطر) نیز گفت: «دولت گفته است که اگر مجلس این لایحه را اقدام نکند ما خودمان رأساً اقدام می کنیم؛ باید حتماً عید فطر چند روز تعطیل باشد! آخر برای چه؟! ما این همه تعطیلی داریم؛ اگر مَرد هستید بیایید در مورد عیدُاللهِ اکبر(عید غدیر) این کار را بکنید. نمایندگان مجلس هم مراقب باشند مبادا به این لایحه رأی بدهند.» و البته اظهارات مفصل دیگری نیز داشت که عمده این گفته ها مرتبط با شب قدر بود اما بخشی از این اظهارات که از قلم رسانه ها افتاد اما حاضرین به رسایی شنیدند، در خصوص سردسته جریان انحرافی بود که برخلاف معمول که رسانه های این جریان در قبال چنین اظهاراتی سریعاً واکنش نشان داده و حتی فایل صوتی قرار می دادند، به طرز عجیبی در قبالش سکوت کردند.

بر اساس نقل قول حاضران در مراسم شب احیاء نوزدهم، حاج منصور ارضی در بخش هایی از گفته هایش عنوان می کند: «برده اند این یهودی صفت را فعلاً پنهان کرده اند. اگر دست بچه های من به او برسند، او را می کشند... هرکس این یهودی را بکشد، خودم پولش(دیه) را می دهم.» (نقل به مضمون) و این گفته ها علی الظاهر جنب و جوشی در جمعیت حاضر در مسجد ارک و خیابان اطراف ایجاد کرده است و...

با توجه به سوابق بعید نیست، این جریان با هدف مظلوم نمایی و میدان گرفتن در سطح اجتماع در فضای کنونی که از سوی تمامی طیف ها اعم از اصلاح طلب و اصول گرا و ...  پایگاه حمایتی ندارد، دست به خودزنی زده و این فایل صوتی را پس از حمله به لیدر جریان انحرافی منتشر کند و طبیعتاً بهره برداری خاص خود را از این فضا داشته باشد. از این حیث باید مخالفان این جریان در وضعیت حساس کنونی مملکت، چنین عقبه ای را برای گفته هایشان بسنجند، تا عده ای درصدد وارونه کردن موقعیت شان و زدن نقاب چهره مظلوم روزگار برنیابند.

البته نقد اخلاقی این گونه اظهارات از سوی یک مداح در شب قدر هم به نظر بی فایده است و دیگر گفتن ندارد. چرا که در خانه اگر کس بود، یک حرف بس بود!

Royan - المان - المان
من نمیدونم چرا این ملت ومملکت باید دست یه مشت خل و چل روانی بیافته, این چه سرنوشتی بود نصیب این ملت شد و کی به پایان میرسه آخرو عاقبت این ملت به خیر بشه. خسته شدیم انقدر گفتیم لعنت تو روحت خمینی.
یکشنبه 30 مرداد 1390

yashainiran - ایران - ایران
آقای ارضی:. هم مرگ بر جهان شما نیز بگذرد/هم رونق زمان شما نیز بگذرد. وین بوم محنت از پی آن تا کند خراب/ بر دولت آشیان شما نیز بگذرد. . .در مملکت چو غرش شیران گذشت و رفت/ این عوعو سگان شما نیز بگذرد. آن کس که اسب داشت، غبارش فرونشست/ گرد سم خران شما نیز بگذرد. . این نوبت از کسان به شما ناکسان رسید/ نوبت ز ناکسان شما نیز بگذرد. خوبه که دارید پاچه همدیگر را می گیرید
یکشنبه 30 مرداد 1390

gorgnama - ایران - تهران
خوشم میاد(دور از جون سگ)مثل سگه هار افتادن به جوونه هم.ایول خودتون مارو از شر خودتون خلاص کنید!منم یک کیلوو تخمه میخرم نیگاتون میکنم!!!!!!!
یکشنبه 30 مرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
سرچشمه فرهنگ " خودقانونی " در ایران که هر کس بر طبق شعور و شناخت شخصی خود حکم صادر میکند و یا خود و دیگران را مجبور به اجرا اوردن ان حکم تشویق میکند !
یکشنبه 30 مرداد 1390

آزادیخواه - ایران - تهران
حاجی چرا خودت مشایی رانمی کشی ؟ هم یک نفر یهودی راکشتی وهم بهشت برین نصیبت می شود ودر صف مجاهدین فی سبیل الله قرا می گیری ودر پل صراط مثل اسب میتازی و بهشتت تضمین می شود.
یکشنبه 30 مرداد 1390

iSam - انگلستان - لندن
بیچاره تریاکش خوب نبوده.
یکشنبه 30 مرداد 1390

shana - ایران - خوزستان
جنگ و بکش بکش بر سر قدرت و پول وسیاست .
یکشنبه 30 مرداد 1390

albalooo - انگلستان - لندن
هر کس این حیوون رو بکشه من پول ندارم اما زمین نفس میکشه مردک احمق انگار خداست . من نمیدونم شب قدر شب توبه است یا شب نقشه های تروریستی
یکشنبه 30 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
تازی زاده بیسواد و نادان.
یکشنبه 30 مرداد 1390

alirezaperspolisi - ایران - بندرعباس
مرگ نصیبتون بشه همه با هم از اغا تا .......
یکشنبه 30 مرداد 1390

seven - ایران - تهران
حـ...، من یهودیم! مگه ما چیکارتون کردیم که تا میخواین یکی را تحقیر کنید بهش میگید یهودی؟!. پس به گور باباتون میخندید که میگید ما به اقلیتها احترام میذاریم...
یکشنبه 30 مرداد 1390

پریستوک - ایران - تهران
آخه رای بی حجابا! ؟ آخی نازی ! کور خوندید . بی حجابا دیگه رای نمی دن. لازم نیست دنبال حربه برای کشوندن مردم پای صندوق رای بگردید.
یکشنبه 30 مرداد 1390

mersede - انگلستان - منچستر
آقای منصور ارضی به چه جرمی ایشان را یهودی دانستی و خونش را مباح کردی؟
یکشنبه 30 مرداد 1390

لیلی ایرانی - ایران - تهران
بزنین همدیگرو بکشین ما یه نفسی بکشیم.یعنی لذت میبرم اینا افتادن به جون هم فقط ناراحتم چرا هنوز به خون و خونریزی نرسیده
یکشنبه 30 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
seven - خشمگین نشو هم میهن، اینها با همه بدند، سکولار، شیعه و سنی و مسیحی و زرتشتی و بهایی و زن و دختر بی حجاب و پسر موبلند و روشنفکر و نویسنده و دانشمند و .. اینها به هرکس که برابر با خواستشان نیندیشد و سخن نگویند برچسبی میزنند مانند انحرافی و غربگرا و مزدور بیگانه و برانداز و ... و این ربطی به دین افراد ندارد. از دید اینها، تنها مردم شیعه جنوب لبنان و حزب اله انسان هستند و میلیونها دلار هزینه ساخت مدرسه و بوستان و اموزشگاه و بیمارستان و خانه و ....کرده اند و دیگران از جمله مردم ایران را نیز آشوبگر و استکبار و فتنه گر و می نامند.
دوشنبه 31 مرداد 1390

man-malaysia - مالزی - کوالالامپور
خیلی خوشحالم که بلاخره میان این روبه صفتان منحرف درگیری ایجاد شده. بلاخره ریختن خون انسانهای بیگناه باید اثر بزاره. به امید ازادی از دام ظالمان سیه دل
دوشنبه 31 مرداد 1390

فراوانی - آلمان - کلن
ملت ایران همشون خل وچل هستند که ادمهایی مثل اینها حکومت میکنند هر ملتی لیاقتش دولتی است که بر او حکومت میکند
دوشنبه 31 مرداد 1390

felora - ایران - تهران
لیلی ایرانی - ایران - تهران بعضی وقتها خیلی با نمک عصبانی میشی! ارزوی بهترین ها رو برات دارم
دوشنبه 31 مرداد 1390

مانفرد - ایران - ایران
آب که سر بالا بره غورباقه ابوعطا میخونه .تو مملکت ما جدیدا رسم شده نوحه خونها هم قتوا میدند (خرتوخره بدجور)
دوشنبه 31 مرداد 1390

لیلی ایرانی - ایران - تهران
felora - ایران - تهران . . درود به شما دوست گرامی اخه این جانوران درنده واسه ادم اعصاب مگه میذارن گرامی؟!شاد باشی
سه‌شنبه 1 شهریور 1390

alexxx - اتریش - وین
بی پدر .., بکشنش من خودم پولش رو میدم.! پفیوز تو تنها نیستی تو ایران که با پولهای صدقه و کفاره و ... سر و سامونی گرفتید و خدا را هم دیگه بنده نیستید . هر از گاهی هم پول خون یه کسی رو میخواید بدید انگار یه دونه تخم مرغ دارین میخرین. ولی چیزی که عوض داره خیالی نیست, مطمعن باش قبل از اینکه گور به گور بشی یکی هم پیدا میشه این دوزار پول خون تو رو کفاره وار بده و یکی هم پیدا میشه زیرابتو بزنه. حمال الدنگ.
چهار‌شنبه 2 شهریور 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
آزادیخواه - ایران - تهران. تازه پولشم میذاره تو جیبش .مگه نه? خوب گفتی.
چهار‌شنبه 2 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.