تولید نسل جدیدی از مواد منفجره توسط ارتش آمریکا


تولید نسل جدیدی از مواد منفجره توسط ارتش آمریکا

قرار است کاربرد این ماده در ماه سپتامبر مورد آزمایش های میدانی بیشتری قرار گیرد

مت مک گرات

خبرنگار علمی بی بی سی

اداره تحقیقات نیروی دریایی ایالات متحده می گوید ماده منفجره جدیدی را آزمایش کرده که می تواند به نحو چشمگیری قدرت انفجار مهمات جنگی را افزایش دهد.

موشک هایی که به این نوع ماده بسیار متراکم مسلح باشند می توانند انفجاری به توان پنج برابر کلاهک های متعارف ایجاد کنند.

پژوهشگران نیروی دریایی آمریکا می گویند ترکش های این ماده نیز برای افرادی که در اطراف هدف هستند، خطر جانی کمتری ایجاد می کنند.

موشک ها، گلوله های توپخانه و سایر مهمات انفجاری متداول، معمولا یک بدنه فولادی دارند که مواد منفجره را در خود جای می دهد.

حال این مواد جدید می تواند جایگزین بدنه فولادی کلاهک های متعارف شود و در هنگام اصابت به هدف، با چاشنی انفجاری منفجر شود.

به گفته پژوهشگران نیروی دریایی، آزمایش ها نشان می دهد این مواد انفجاری جدید از استقامت مطلوبی برخوردارند و به نحو چشمگیری قدرت انفجار را افزایش می دهند.

کلیفورد بدفورد، یکی از متخصصانی که در فرآوری این ماده انفجاری دست داشته می گوید نخستین کاربرد این ماده احتمالا در سیستم های ضد موشکی خواهد بود زیرا ترکش های آن برای انهدام موشک های متخاصم در حین پرواز، به مراتب از قدرت انفجاری بیشتری برخوردار است.

قرار است کاربرد این ماده در ماه سپتامبر مورد آزمایش های میدانی بیشتری قرار گیرد.

با توجه به قیمت بالای این ماده، که حدود سه تا چهار برابر فلزات متعارف است، مشکلات مالی می تواند توسعه این فن آوری جدید نظامی را دچار وقفه کند.

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
آزمایش نمیخواد بچای نفت بدید به حکومتهای فاسد و دیکتاتور تا بریزند رو سر مردم بیچاره .!!؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 29 مرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
به یاد داستان حمله usa به افغانستان میافتم که امریکایی ها دچار شوک شدند که به کدام " هدف اصلی " که حکم حیاتی, اقتصادی و نظامی طالبان را دارد مورد هدف قرار بدهند که چیزی را پیدا نکردند و الکی چندتا موشک Cruise Missile شلیک کردند ! حالا شده کار این بمب که از بس گران است که در این شرایط بحران اقتصادی مقرون به صرفه نیست ! از پیدا کردن دشمن بگذریم .
شنبه 29 مرداد 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
آمریکایی ها هم دلشون خوشه ها!!! حکومت ولی وقیح برای سرکوب دشمن اصلی اش که مردم ایران هستند به این سلاحهای پیچیده نیازی نداره و از همون روش کهریزک استفاده میکنه. همین مردم رو تحقیر و سرخورده میکنه و هم بسیجی هاش کلید بهشت دریافت میکنن.
شنبه 29 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.