انتقاد به انتشار توصیه انتخاباتی رهبر ایران به محافظه‌کاران


انتقاد به انتشار توصیه انتخاباتی رهبر ایران به محافظه‌کاران

گفته شده آیت الله خامنه ای مایل نیست که اصول‌گرایان در انتخابات مجلس نهم بیش از یک فهرست انتخاباتی ارائه کنند

حسن غفوری‌فرد نماینده جناح اکثریت تهران گفت: "اینکه بگوییم رهبری نظرشان این است که فقط اصول‌گرایان متحد شوند، هزینه کردن از رهبری است که به مصلحت نیست".

آقای غفوری فرد امروز ۲۷ مرداد (۱۸ اوت) در مصاحبه باسایت خبر آنلاین تاکید کرد: "مصلحت نیست در انتخابات از رهبری هزینه کنیم؛ چرا که ایشان رهبر تمامی ایرانیان هستند."

آقای حدادعادل، که عضویت "کمیته داوری جبهه متحد اصول‌گرایان" (مسئول ایجاد همگرایی انتخاباتی میان تشکل های مختلف جناح محافظه کار) را نیز بر عهده دارد، با نقل توصیه رهبر ایران از همفکران خود خواسته بود مواظب باشند تا "جریان‌های غیراصول گرا کرسی‌های زیادی از مجلس را در دست نگیرند."

سخنان امروز حسن غفوری فرد، در شرایطی منتشر شده که در روزهای اخیر، تعدادی از دیگر شخصیت های جناح محافظه کار هم نسبت به سخنان غلامعلی حداد عادل واکنش نشان داده اند.

روز گذشته محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، آیت الله خامنه ای را "متعلق به کل انقلاب" دانسته و گفته بود: "هیچ جریان فکری، سیاسی و جناحی حق ندارد رهبری را به نفع خود مصادره کند."

آقای حبیبی در عین حال یادآور شده بود: "به طور طبیعی آن دسته از جریان​هایی که همراه انقلاب بوده، وفادار به انقلاب می​باشند و همواره رهبری آنها را تایید می​کند؛ به مراتب نزدیک تر از جریان​های دیگر سیاسی به ایشان هستند و جریان​هایی که در برابر نظام و انقلاب ایستاده​اند و هیچ گاه مورد تایید رهبری قرار نگرفتند، به مراتب از ایشان دورترند."

پیش از آن، علی بنایی نماینده اصولگرای قم در مجلس نیز گفته بود ذکر اینکه "نظر رهبری اتحاد این جناح یا آن تشکل سیاسی است" باعث می شود "در برخی گروه ها این موضوع القا شود که رهبری به گروهی خاص در جامعه عنایت بیشتری دارد".

به گفته این عضو کمیسیون اصل ۹۰: "اگر در نهایت نیز اصولگرایان به لیست واحدی دست پیدا کنند و آنها بتوانند در سایه این اتحاد کرسی های مجلس را تصاحب کنند، برخی این انگ را می توانند بزنند که این همان شد که می خواستند و برخی از دشمنان خارجی به سیاه نمایی علیه نظام خواهند پرداخت."

علی مطهری نماینده جناح اکثریت مجلس از تهران، در واکنشی جداگانه به نقل قول آقای حداد عادل از آیت الله خامنه ای گفته بود: "فرضا رهبری به طور خصوصی چنین سخنی گفته باشد، اما اعلام عمومی آن کار شایسته ای نیست. شاید رهبری، به اصلاح طلبان نیز چنین توصیه ای کرده باشد."

مجموعه واکنش های فوق به اظهارات غلامعلی حداد عادل در حالی صورت گرفته که حبیب الله عسگراولادی، عضو دیگر کمیته داوری جبهه متحد اصولگرایان هم، در اسفند ماه گذشته گفته بود که آیت الله خامنه ای توصیه کرده است که اصولگرایان در انتخابات آینده "بیش از یک فهرست نداشته باشند".

shahab46 - المان - هانوفر
این یارو که حالم از اسمش هم بهم میخوره انتر ایرانیان هم نیست چه برسه رهبر .این جناح و ان جناح هم نداره همتون یک شکر هستید .بر بنیانگذار تان لعنت ابدی
جمعه 28 مرداد 1390

romano - ایران - تهران
دیگه پشمون شدن فایده نداره نداره دیگه دنبال تنبون دویدن فایده نداره نداره! هه هه ها ها عجب عجب فرمودید اختلافات که خانگیه عمو سید بابا یک انتخابات ساده که اینهمه ترس نداره نداره دیگه دنبال لیست دویدن فایده نداره نداره. وقتی که جام زهر سر می‌کشی. خودتو نگه دار وقتی پاتو تو رکاب فلنگ می گذاری خودتو نگه دار خودوتو نگه دار. دیگه پشیمون شدن فایده ...
جمعه 28 مرداد 1390

shayanaziz - ایران - آزاد
برعکس اتفاقا رهبری خامنه ای جلاد برازنده چاپلوسان و پاچه خوارانی همچون شماست که برای بقا در نظام پوسیده و مطرود از دید اکثریت جامعه. اینگونه تملق گویان بزرگش می کنید. بعد از اسد نوبت جسد(خامنه ای)
جمعه 28 مرداد 1390

albalooo - انگلستان - لندن
ما رهبرنخواسته باشیم کی رو باید ببینیم
جمعه 28 مرداد 1390

abiabi - انگلستان - لندن
یه مشتی لات و بی سروپا مملکت را در انحصار خود کردن . انشاالله یه روز سر رهبر و مجتبی و حدادعادل و لاریجانی ها و رفسنجانی را بالا ی چوبه دار خواهیم دید . مثل صدام
جمعه 28 مرداد 1390

gol andam - سویس - زوریخ
اینا روشون به سنگ پایه قزوین نرفته به سنگ حوزه علمیه رفته...بمیرین ومردم رو راحت کنید شغال چلاق
شنبه 29 مرداد 1390

razmandeh - سوئد - استکهلم
این الدنګ کی ګفته که رهبر همه ایرانیان است ما رهبر نمیخواهیم هر وقت خواست بدونه چند نفر تو ایران قبولش دارند یک رفراندوم تشکیل بدهد!!!! حتی ساندیس خورها هم بهت رای نخواهند داد. برو سرت را بزار بمیر
شنبه 29 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.