وزارت اطلاعات: یک شبکه دین ستیز در اینترنت منهدم شد


وزارت اطلاعات: یک شبکه دین ستیز در اینترنت منهدم شد

جرم اینترنتی در ایران هنوز تعریف مشخصی ندارد

وزارت اطلاعات ایران اعلام کرده است که "یک شبکه دین ستیز را در فضای مجازی شناسایی و منهدم کرده" است.

رسانه های ایران به نقل از وزارت اطلاعات ایران می گویند که عوامل این شبکه "با ایجاد تعداد گسترده ای از سایت ها، وبلاگ ها و تالارهای گفت و گو، باورها و اعتقادات دینی مردم را تخریب می کردند."

این گزارش به نحوه فعالیت این شبکه و دامنه تاثیرگذاری آن اشاره نکرده اما ایران در چند سال اخیر با حساسیت بیشتری فعالیت سایت های پورنوگرافی را دنبال کرده و در مواردی با اعلام دستگیری گردانندگان چنین وب سایت هایی، اتهامات مشابهی را متوجه دستگیر شدگان کرده است.

در سال های اخیر با افزایش کاربران اینترنت در ایران کمیته ای موسوم به "کمیته تعیین مصادیق پایگاه های غیر مجاز اینترنتی" در این کشور تشکیل شد که وظیفه آن شناسایی وب سایت هایی است که به دلایل گوناگون فعالیت آنها مورد تایید دولت نبود.

این کمیته از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شده و وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی، اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات و دادگستری اعضای آن را تشکیل می دهند.

بر اساس تشخیص این کمیته، وب سایت های شناسایی شده که فعالیتشان مورد تایید نباشد، فیلتر می شود.

با این همه در مواردی، گردانندگان برخی از سایت های اینترنتی علاوه بر مسدود شدن سایتشان، با دستگیری، محاکمه قضایی و محکومیت کیفری رو به رو شده اند.

Neda02 - کانادا - اتاوا
شبکه دین ستیز منهدم شد؟ کدوم سایت بود حالا؟
پنج‌شنبه 27 مرداد 1390

ernest petrosian - روسیه - موسکو
مارکس : دین افیون جامعه است .
پنج‌شنبه 27 مرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
اجازه خنده کردن را نداریم چون " دین در خطر است " ! اجازه ادامس جویدن را نداریم چون " دین و ادب در خطر است " ! اجازه شاد باش گفتن را نداریم چون " اعصاب دیگران در خطر است " ! کتاب فرهاد و شیرین را نخوانیم " چون امل کلثوم در خطر است " ! ماهواره نگاه نکنیم " چون ماه میمون رمضان در خطر است " و و و ! اخه, اینهم شد زندگی و دین و فرهنگ و تمدن ?! پس شب خوش ایران !
پنج‌شنبه 27 مرداد 1390

Masoud271 - امریکا - لوس انجلس
نمیدانم دین ستیزی چه معنایی دارد اگر دین اعتقادات جمهوری اسلامی است که خودشان با همه ادیان دین ستیزی دارد .بعقیده انها فقط شیعه درست است و بقیه حدود هفت میلیارد بندگان خدا کافر حربی هستند باید کشت مالشان را گرفت زنها شان را ربح کرد دختر و پسرانشان بعنوان برده فروخت .هر کس کلاس اول ابتدایی را خوانده باشد متوجه میشود که دین ستیز ها کدامند.شاید بالای هزار اعتقاد مذهبی گوناگون در کره خاکی هست. انهایی که میگویند دین ما بهترین است دیوانه هایی بیشتر نیستند.
جمعه 28 مرداد 1390

ali1111 - ایران - تهران
خدا را شکر, تمامی مشگلات کشور حل شد.
جمعه 28 مرداد 1390

Pezhman - اتریش - وین
ای وآی, کهریزک و اعتقادات شیعه بخطر افتاد....تحریرالوسیله امام خمینی ملعون وسکس با بچه شش ماهه را چه کار خواهید کرد.؟ https://www.youtube.com/watch?v=tNwbbnNE7kkfeature=related
جمعه 28 مرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
پژمان جان, درود بر شما ! پس همواره شاد و راهنما باشیم .
جمعه 28 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
دوباره فیلم جیمز باند دیدند
جمعه 28 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.