سازمان جهانگردی و راهنمای شستشو بعد از مستراح


سازمان جهانگردی و راهنمای شستشو بعد از مستراح

اخیرا سازمان جهانگردی و گردشگری جمهوری اسلامی با توجه به فقر آثار باستانی، ابنیه و مکانهای فرهنگی و جذاب توریستی در ایران و طی ابتکاری جدید به تبلیغ و معرفی توالتهای ایرانی (تورهای توالت نوردی) روی آورده و بدینوسیله در صدد است که در این رکود بازار گردشگری موجود در ایران، بتواند به این بهانه پای جهانگردان خارجی را به ایران باز کند.

البته معرفی این جاذبه توریستی، تنها به توصیف این مکان مقدس و معطر محدود نشده و سازمان مربوطه در جهت رفاه حال مسافرین خارجی اقدام به انتشار دستورالعمل استفاده و نیز شستشوی پس از استفاده به شیوه های با شیلنگ، با دستمال و با سطل (در زمانهای قطعی آب) را در طرحهای گرافیکی نموده که واقعا جای دست مریزاد، سپاس و خسته نباشید دارد.

لازم به ذکر است که این سازمان جهت تسهیل امور تخلیه ای مسافران خارجی و جلب نظر هر چه بیشتر ایشان از این تورهای تفریحی، سعی بر این داشته که حداکثر میزان لذت فرد را در زمان انجام امور تخلیه در طرحهای گرافیکی مربوطه،متجسم نموده و نیز با استفاده از الفاظی همانند: "به صدا بیاندازش؛ و در حالی که داری می دیش پائین، حالش رو ببر" جلب مخاطب بیشتری داشته باشد.
در پایان، هاتی پاتی ضمن ارزشگذاری به این اقدام زیبنده سازمان در جهت معرفی کامل فرهنگ تخلیه مردم مشرق زمین به توریستهای معزز، این پرسش را در ذهن خود جستجو می کند که حال که این حرکت عظیم فرهنگی صورت پذیرفته، چرا سعی نشده از انقلاب بزرگ علمی که در این راستا سالها پیش انجام شده، صحبتی به میان بیاید و خارجیهای گرامی به جای استفاده از سیفـــــــون، با سطل مشغول به پاکسازی فرآورده های بدنی و هنرهای ساختمانی خود شوند و با علم روز به کار رفته در این سیستم، آشنا نگردند!؟

همچنین در حمایت از این خیز فرهنگی و در جهت ارتقای هرچه بیشتر و روزافزون آن، هاتی پاتی مایل است که پیشنهادات زیر را ارائه دارد؛ امید است که مورد توجه مدیریت محترم ان سازمان معظم قرار گیرد:

1. از آنجا که از دیر باز یکی از ارکان و اجزای لاینفک یک موال ایرانی و یار گرمابه و گلستان آن، آفتابه می باشد و حتی شخص امام راحل (قدس) به وسیله آن اقدام به وضو گرفتن می نمودند، چه به لحاظ تاریخی و فرهنگی و چه به لحاظ توجه به ارزشهای انقلاب اسلامی، جای خالی آفتابه در این طرح به شدت احساس می شود و چه نیکوست که آن فرد خارجی گرامی به هنگام شستن خود به جای استفاده از سطل آب، با ارزشهای انقلاب خود را شستشو دهد و بدین شکل و در راستای صدور انقلاب اسلامی، اساس انقلاب از تمامی منافذ وارد وجود وی شده و فرد طراوت و تازگی آن را با پوست و گوشت خود حس کند.

2. توصیه می گردد که جهت جلب هر چه بیشتر توریست و نیز جهت تفهیم کامل فرهنگ غنی اسلامی به ایشان، دقیقا مشابه چنین دستور العملهای تصویری و با ذکر تمام جزئیات، جهت تور صیغه نیز به کار گرفته شود، به گونه ای که کلیه پوزیشنهای مطلوب با توجه به مدت زمان دوره صیغه کاملا تشریح و تصویر شود و تا گردشگران خارجی نیز با لذت هر چه بیشتری که از این امر متوجهشان می گردد، به دین مبین اسلام راغب گردیده و آنگاه علاوه بر درآمدزایی حاصل از ورود ارز به کشور، شاهد فوائد معنوی حاصل از این امر نیز خواهیم بود.
منبع : هاتی پاتی

karaji - سوئد - گتنبرگ
در واقع راهنمای زیارت قبور بعضی از اقایان سران ملکتی است !!
پنج‌شنبه 27 مرداد 1390

romano - ایران - تهران
لامصب برای خودش منوالیه در حد راهنمای پرواز بوینگ! می‌گم براش ویکیپدیا بزنین لازمه ها بخدا لایسنس بین المللی می‌خواد. اون شیلنگه که دقیقا برای خانهای خارجی مشکل ایجاد می‌کنه چون تجربه لازم رو ندارن!! در ضمن با این عکسی که گذاشتین خلایق خارجی فکر می‌کنن باید لخت مادرزاد بشن برن توالت اوخ کار دستتون می‌ده‌ها حداقل یک لباسی روی تن آقاهه مانکنه که داره در تصویر از .. لذت می‌بره می کشیدین. ضمنا راهنمای گردش بتو با پای چپ و راست مراقبت بال ملائک نداشت مطابق با شرع مقدس توضیح المسائل نیست. انگلیسیشم که اگه شکسپیر رو بیارن نمی‌فهمه از بس چرت و پرته و غلط. اینم هاسپیتالیتی دیگه چی می‌خواین وزیرمون هم که دخترش شکمش خالداره.
پنج‌شنبه 27 مرداد 1390

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
این تصاویر به هیچوجه نمی تواند در ایران باشد. به انگلیسی روان و بی غلط، طراحی گرافیکی با کیفیت و نیز استفاده از سطل و کاسه (امری که در شرق آسیا بسیار متداول و در ایران ناشناخته است)، توجه کنید. البته امیدوارم من اشتباه کرده باشم و تصویر (ولو اینکه دستورالعمل از جایی کپی شده باشد) ما ایران باشد چون توریست های .. نشسته ای که به ایران می آیند واقعا به آن نیاز دارند.
پنج‌شنبه 27 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
چه دستشویی ها افتضاحی هستند اینها. یکبار که به یکی از کشورهای آسیایی سفر کردم حالم بهم خورد تا برگشتم. اینهمه در ساختمان سازی و شهرسازی پیشرفت کرده اند، در این یک مورد وامانده اند.
پنج‌شنبه 27 مرداد 1390

مهرداد2538 - ایران - تهران
نکتهء اصلی توالت ایرانی را نگفته که نباید رو به قبله باشه و گرنه برای کاربر ممکنه خطر جانی ایجاد کنه.
پنج‌شنبه 27 مرداد 1390

mashady - انگلیس - منچستر
باور کنید دلم برای رفتن به یه همچین توالتی خیلی تنگ شده اصلن با دیدنش کلی حال کردم چه رسد به توش......
جمعه 28 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
باید بنویسند با پای چپ و یا راست وارد شوند وگرنه مرتکب به گناه کبیره میشوند
جمعه 28 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
zartusht67 - درست میگویی دوست گرامی، این یکی را جا انداختند!
شنبه 29 مرداد 1390

jervis - ایران - تهران
آقایون و خانومای دین دان و شریعت مدار ساخت توالت در مناطق اسلامی از زمان اجرای طرح ساختمان در موقعیت درست(طبق اسلام) انجام میشه. پای راست و چپ هم مستحب هست. حداقل میخاید یک چیز رو به سخره بگیرید یکم در موردش اطلاعات کسب کنید که از روی تراوشات معده و رودتون حرف نزنید !!!
شنبه 29 مرداد 1390

yashainiran - ایران - ایران
اگر برای اولین بارم بود نمی تونستم این همه مراحل را از بر کرده و یک به یک انجام بدم. خوب شد از بچگی تمامی این مراحل را به صورت تجربی یاد گرفتم والا .....
شنبه 29 مرداد 1390

آلن پویا - ایران - تهران
البته در ایران به پیروری از دستورالعمل تفکیک جنسیتی ،توالت ها برای خانمها و آقایان جدا میباشد. دوماً اگر در هیچ جای ایران پیرفت نداشتیم لااقل در توالت پیرفت حاصل شده و دیگه از سلل به ندرت استفاده میشه و به جای آن در مراکز دولتی از شیلنگ با شعار جدید (گرخواهی نبیند کسی طلای هنرت را - برخیزو بکش سیفون بالای سرت) استفاده می شه. احسنت.
دوشنبه 31 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.