در دیه گاو و گوسفند و شتر جایگزین ندارد


در دیه گاو و گوسفند و شتر جایگزین ندارد

غلامحسین محسنی اژه ای، دادستان کل ایران، در مورد مشکلاتی که در زمینه محاسبه دیه انسان بر حسب شتر پیش آمده بود، گفت که مهلت دو ماهه مسئولین ذیربط برای بررسی و اعلام قیمت اقلام تعیین شده برای دیه روز گذشته به سر آمده است.

وی گفته است که تحقیقات انجام شده نشان می دهد که در تعین دیه نمی توان چیزی را جانشین گاو، گوسفند و شتر کرد و این حیوانات همچنان به عنوان مبنای محاسبه آسیب جسمی و جانی به افراد به کار خواهند رفت.

براساس قوانین جمهوری اسلامی، غرامت پرداختی در ازای وارد کردن آسیب و قتل غیر عمد، از جمله در تصادفات رانندگی، بر حسب تعداد حیوانات معین و بهای آنها به طرف آسیب دیده و یا خانواده او تادیه می شود.

در سال جاری، به علت افزایش چشمگیر بهای شتر، این نظر مطرح شد که افزایش متناسب در پرداخت های بیمه باعث دشواری برای شرکت های بیمه می شود و در نتیجه، ابلاغ میزان دیه برای سال جاری از سوی مقامات قضایی تا بررسی راه حلی برای این معضل به تعویق افتاد.


بی خیال - ایران - کرمان
به جای واحد گاو و گوسفند وشتر ، واحد محسنی اژه ای هم بد نیست
چهار‌شنبه 26 مرداد 1390

سارا-تهران - ایران - تهران
از این مردیکه گوشت تلخ انقدر بدم میااااااااااااد.
چهار‌شنبه 26 مرداد 1390

gol andam - سویس - زوریخ
یه مشت گاو و گوسفندو شتر چرون ...حق ایرانی رو باگاو و گوسفندو شتر مقایسه می دانند...خاک جنهم به سرتون ...گم شید برید به چوپانی تون برسید...شما رو چه به مملکت داری هر چند چوپانی شرف داره به کاری که شما ها دارید
چهار‌شنبه 26 مرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
نظر اسلام ایرانی و با ان منطقش در مورد دیه گاومیش و شتر 2 کوهانه چیست ?! یعنی با پرداخت گاومیش که از گاو و میش درست شده و با پرداخت 1 شتر 2 کوهانه مساویست با 2 شتر 1 کوهانه ?! باز سوال سختی کردم که باعث سر دردشان شد !
چهار‌شنبه 26 مرداد 1390

mohsen6730 - ایران - قزوین
وطن یعنی همین آیینه دق(اژه ای)/وطن یعنی خلایق هر چه لایق. به جان مادرم باید از این که این آدما دارن به ما حکومت می کنن،از خودم بدم میادکه هیج کاری نمی تونم بکنم.حداقل واسه خودم متاسفم.
چهار‌شنبه 26 مرداد 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
در دینی که اقتصاد برای خر باشد, ارزش انسان هم با شتر سنجیده میشود. اسلام یعنی شتر محوری. ما ایرانیها چقدر گانگولیم که به اسلام چسبیدیم. وقتی که ما خودمان ارزش ارزشهای ایرانی خودمانرا نشناسیم, لیاقت سنجیده شدن با شتر و همه تو سری خوردن های حکومت اسلامی را هم داریم.
چهار‌شنبه 26 مرداد 1390

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
واحد خامنه ای چطوره? مثلا برای اسید پاشی چهار تا و نصفی خامنه ای, حیف گاو و گوسفند نیست?!
چهار‌شنبه 26 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
جایگزین انها اخوندها
پنج‌شنبه 27 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.