توصیه‌هایی برای آرایش مو در منزل


توصیه‌هایی برای آرایش مو در منزل

هنگامی که در منزل هستید موهای‌تان را به چه سبکی درست کنید که به شما بیاید و بدون کوچکترین هزینه ای خودتان موهای‌تان را در منزل به زیباترین نحوه ی ممکن درست کنید ؟ اگر دوست دارید که موهای‌تان را فر و حلقه ای کنید به شما توصیه می‌کنیم که از اتو‌های مو استفاده کنید اما از چه مدل اتویی ؟

برای این که موهای‌تان حالت حلقه ای پیدا کند توصیه می‌کنیم که از اتویی استفاده کنید که دارای سطح صاف و سرامیکی باشد . اگر بخواهید این حالت فر و حلقه ای بودن دوام بیشتری داشته باشد ، توصیه می‌شود که از حالت دهنده‌های و یا ژل‌های مخصوصی که وجود دارد استفاده کنید تا موهای‌تان این حالت را تا مدت بیشتری حفظ کند. اما همیشه قبل از این که از این مواد حالت دهنده ی استفاده کنید باید به دستور و نحوه ی مصرف آن دقت داشته باشید تا حساسیتی برایتان پیش نیاید .

در مورد استفاده ی از اتوهای مو نیز باید احتیاط کنید زیرا بعضی از خانم‌های برای این که حالت فر یا بر عکس حالت صاف و لخت بودن موهای شان حفظ شود درجه ی حرارت اتوی را خیلی بالا می‌برند ، این کار شاید باعث شود که موهای شما در آن روز حالت خود را از دست ندهد اما به مرور زمان و با استفاده‌های مکرر باعث سوختن موهای شما می‌شود و سوختگی‌های با اتو بسیار بد و خطرناک هستند ، زیرا موهای قسمتی که سوخته‌اند ، ممکن است هرگز دیگر رشد نکند و یا این که شما باید ویتامین‌های موثر و قوی بسیاری را مصرف کنید تا شاید کمی موهای این قسمت رشد کنند .

پس در استفاده از اتو‌های مو دقت داشته باشید . به همین دلیل هرگز از اتوهایی که دارای مارک‌های متفاوت و متفرقه هستند استفاده نکنید زیرا به دلیل این که درجه‌های آنها دمای مناسبی را نشان نمی‌دهد باعث گمراهی شما می‌شود و متوجه سوختن موهای‌تان نمی‌شوید

برای استفاده ی از ژل‌های یا حالت دهنده‌های مو نیز دقت داشته باشید زیرا ممکن است هر ژلی به پوست سر شما نسازد و ایجاد حساسیت کند . به همین دلیل برای این که مطمئن شوید آیا ژل با پوسته ی سر شما ایجاد حساسیت نمی‌کند ، توصیه می‌شود در ابتدا دستکشی را به دست کنید و پایین موهای‌تان را با این ژل تست کنید و اگر حساسیتی را مشاهده نکردید ، می‌توانید به طور مستقیم در حاهای دیگر موهای‌تان نیز استفاده کنید ، اما با کوچکترین احساس آلرژی بهتر است سریعا این ماده را از موهای‌تان پاک کنید ، تا به حساسیت‌های وخیم تر نرسیده است .

بعد از استعمال این ماده بر روی موهایتان بهتر است درب یا درپوش آن را محکم ببندید . هنگامی که موهای‌تان را اتو می‌کنید بهتر است یک پوششی را بر روی شانه‌های‌تان قرار دهید تا از لحاظ بهداشت نیز مشکلی برای‌تان پیش نیاید .

از شامپو‌هایی استفاده کنید که حاوی مواد گیاهی زیادی نباشند زیرا این شامپوها بر روی موهای شما اثر می‌گذارند ، همان طور که بسیاری از موها به شامپوهای گیاهی واکنش مثبت نشان می‌دهند بسیاری از موهای نیز به شامپوهای گیاهی واکنش منفی نشان می‌دهند .

اگر صبح از این مواد نگه دارنده ی استفاده می‌کنید ، هیچ گاه در شب با این مواد نگه دارنده ای که به موهای‌تان زده اید ، نخوایید و به بستر نروید اول این مواد را از موهای‌تان بشویید و بعد به استراحت‌تان بپردازید . زیرا اگر این مواد برای مدت طولانی روی موهای‌تان بماند باعث می‌شود که موهای‌تان را تضعیف کند . افرادی که از این مواد نگه دارنده و یا از اتوهای مو استفاده می‌کنند بهتر است که موهای شان را ویتامینه کنند.

khosh bavar - ایران - یزد
زمان ما خیلی جالب بود ! زیزا بجای اتو , از انبر استفاده میکردیم که انرا در اتش داغ میکردیم و انرا به موی خود میکشیدیم تا دارای موهای زلفکی بشویم !
سه‌شنبه 25 مرداد 1390

amir58 - ایران - مشهد
لطفن درموردچسب موهم یه تحقیق وگزارش تهیه کنید.من هرروزازچسب مواستفاده میکنم.
سه‌شنبه 25 مرداد 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
بابا فشن ...مدل موهاش باکلاسه خوشم اومد
سه‌شنبه 25 مرداد 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
وای اینقدر دوست دارم کسی بخواد با موهام ور بره یعنی همش آرایشش کنه حالت بده و حتی شونه کلی اینقدر خوشم می آد اصلا خوابم میگیره آرامش میگیرم
سه‌شنبه 25 مرداد 1390

pelle - سوئد - استکهلم
. *Fanoos* - ایران - شهمیرزاد -فانوس جان اگردختر بچه کوچولو تو خانواده دارید میتونید برای این کار استفاده کنید چون آنها عاشق آرایشگری موی بزرگترهای خونه هستند. ولی دستمزد این موتراپی ☻خیلی گرونه!!
سه‌شنبه 25 مرداد 1390

pelle - سوئد - استکهلم
راستی فرهاد جان شما هم خوب شگردی داشتیدا و میتوانستید موهایتان را بقول خودتان زلفکی درست کنید.اینجا خرج یکبار کلیپ مو خیلی گرون تموم میشود واگر بخواهیم هر ماه بریم سلمونی کلی هزینه میشود، پس بهترین و آسانترین راه حل بلند نگهداشتن آن است. تا از هزینه کوتاه کردن مو در امان باشیم.
سه‌شنبه 25 مرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
دانیال جان, انگار شما هم خوش باور تشریف دارید ! فقط یک شوخی بود جهت خنده و pause ! ولی عجب داستانی تعریف کردی که بخاطر گرانی, مردها دارای موهای بلند میباشند ! میتونم بپرسم چند بابت سلمانی میدهید ?!
چهار‌شنبه 26 مرداد 1390

pelle - سوئد - استکهلم
. khosh bavar - ایران - یزد -با درود فرهاد جان ،راستش را بخواهی من خوش باورترین خوش باورهام ،بهمین دلیل شوخی شما را باور کردم .اینجا هزینه سلمونی که بتوانی از کارش راضی باشد و مدل کاسه برایت اصلاح نکند -:kr 330 است که من حاضرم بیشتر بدهم ولی خدای ناکرده یک سلمونی ناشی مدل کاسه را روی سرم پیاده نکند. مخلص آقا فرهاد گل.
چهار‌شنبه 26 مرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
دانیال عزیز, پس با این توصیفی که کردی باید خیلی گران باشه , طفلک Matilda71 ! ولی باور کن, من هم مثل شما وقتی پیش سلمانی میرم عزا میگیریم ! پس تا بعد دانیال عزیز .
چهار‌شنبه 26 مرداد 1390

Royan - المان - المان
من که هر وقت رفتم سلمونی آمدم خانه گریه کردم بعد به خودم گفتم تو که آخرش گریه میکنی حداقل پول نده و گریه کن ! بعد یه کتاب خریدم که دستور کوتاه کردن چند مدل مو را نشان میداد حالا دیگه موهای خودم , فرزندانم و همسرم را کوتاه میکنم خیلی هم راضی هستم بعد از چند بار خراب کردن الان همچین ماهر شدم که نگو همانطوری که دلم میخواد از آب در میاد.
چهار‌شنبه 26 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.