پدری که برای درمان فرزندش کلیه اش را فروخت


پدری که برای درمان فرزندش کلیه اش را فروخت

 شیراز - خبرگزاری مهر: "صبا" دیگر نمی وزد، دیگر با شادیهای کودکانه اش خنکای نسیمی نیست که روح پدر و مادرش را جلا ببخشد، او امروز روی تخت خوابیده و خیره به روبه رویش می نگرد، برای صبا خیلی زود است که در کودکی تخت نشین بیماری شود، خیلی زود است...

به گزارش خبرنگار مهر، سال 86 برای پدرو مادر صبا فروزنده کودک شیرازی تداعی کننده روزهایی است که از آن به بعد دخترشان دیگر شادیهای کودکانه اش را با پدر و مادرش قسمت نکرد.

روزهایی که دخترشان با پای خود به بیمارستان رفت هرچند در اواسط کار حالش رو به بهبود رفت و پدر و مادرش شادان از اینکه دخترشان سلامتی اش را دوباره باز یافته اما ناگهان همه چیز خراب شد. سقف خوش آرزوهای آنها فرو ریخت و دخترشان دیگر نخندید و با خوش زبانیهایش دل پدر و مادرش را شاد نکرد.

پدرش می گوید صبا با پای خود به بیمارستان رفت به گونه ای دیگر به خانه بازگشت.

صبا فروزنده

قرار بود بعد از ظهر به خانه صبا بروم و با او و پدر و مادرش ملاقات کنم، خانه شان نزدیک پلیس راه شیراز- بوشهر بود. نزدیکیهای خانه که شدم پدر صبا به استقبالم آمد. در راه گفت که چگونه در این خانه استیجاری با هزار سختی زندگی می کند و به خاطر صبا تمام داراییهایش را فروخته و اکنون به سختی اجاره بها که هیچ هزینه های زندگی را می پردازد.

به خانه اش که گام گذاشتم اولین چیزی که چشم را به دردآورد صبا بود که در تختی در پذیرایی خانه خوابیده و به روبرویش خیره شده است.

به نزدیک تختش که رفتم نمی دانستم متوجه حضورم هست یا نه اما گویا متوجه شد که پدر و مادرش مهمان دارند. مادرش گفت: "صبا مهمان داریم، خوشحالی که برایمان مهمان آمده؟"، مادرش گفت: صبا جان اگر خوشحالی پلکهایت را ببند و باز کن و صبا خوشحال بود که برایشان مهمان آمده است.

دختر بچه ای که این روزها باید وارد کلاس چهار دبستان می شد امروز بر روی تختی در گوشه ای خانه روی دیگر زندگی را می چشد.

برای پدر و مادرش سخت تر از این نیست که حتی در خانه نمی توانند یک دل سیر گریه کنند، دکتر صبا به آنها گفته او تا حدودی متوجه اطراف هست به همین خاطر نباید فضای ناراحتی در خانه داشته باشید.

پدرش از روزهای سخت و عذاب آوری می گوید که دخترشان در حال بهبود بود اما صبا به ناگهان غروب کرد و دیگر نخندید.

از روزهایی می گوید که برای هزینه های صبا کلیه اش را فروخت و دیگر نمی دانند باید چه را بفروشند تا خرج میلیونی درمان صبا را تامین کنند.

صبای به پدر فقط خیره می شود و انگار دارد به روزهایی فکر می کند که قرار بود به دبستان برود، دوست پیدا کند و طعم زندگی را بچشد.

پدر صبا ماجرای دخترش را اینگونه تعریف می کند: صبا در مهرماه 86 با شور و شوق فراوان راهی مدرسه شد و دوره پیش دبستانی را آغاز کرد بعد از گذشت مدتی از حدود بهمن ماه سال 1386 سردردهای او شروع شد و ما درمان او را شروع کردیم که با تشخیص اشتباه پزشک که می گفت سینوزیت است زمانی از دست رفت چون سردردها ادامه داشت و کم کم انحراف چشم هم اضافه شد بیشتر پیگیر شدیم تا اینکه در تاریخ 6/11/86متوجه بیماری فرزندمان شدیم که به گفته پزشک او دچار تومور مخچه بود و فشار مغز وی بالا بود و باید سریعا عمل می شد.

وی ادامه می دهد: در تاریخ 9/11/86 به خاطر کنترل فشار مغز تحت عمل جراحی قرار گرفت و شانت مغزی برای او گذاشته شد و در تاریخ 13/11/86 عمل تومور صورت گرفت که دکتر جراح خیلی راضی بود و می گفت مابقی تومور هم با رادیوتراپی از بین خواهد رفت، بعد از چند روز صبا مرخص شد و حال جسمانی او کاملا خوب بود. بعد از چند روز با تشخیص پزشک که می گفت شانت در جای بدی قرار دارد باز او بستری شد و در تاریخ 27/11/86 تحت عمل شانت قرار گرفت و بعد از عمل دکتر جراح با دیدن سی تی اسکن عنوان کرد که باز هم جای شانت خوب نیست و در تاریخ 28/11/86 برای بار چهارم راهی اتاق عمل گشت و بعد از چند روز از بیمارستان مرخص شد ولی باز هم دکتر از جای شانت راضی نبود و بعد از بهبود بخیه ها مراحل رادیوتراپی آغاز شد که 33 جلسه به طول انجامید و بعد از انجام ام ار آی دکتر بسیار از وضعیت صبا راضی بود چون جلوی پیشرفت باقیمانده تومور گرفته شده بود.

پدر صبا ادامه می دهد: بعد از آن وارد مرحله شیمی درمانی شدیم که دو جلسه برای او در نظر گرفته شد و نمونه مغز استخوان هم از او گرفته شد که دکتر مربوطه با خوشحالی گفت خیلی رضایتبخش است که تومور به مغز استخوان سرایت نکرده و در تاریخ 1/2/87 اولین مرحله شیمی درمانی و 1/3/87 مرحله دوم شیمی درمانی صبا بود بعد از گذشت چند روز شانت صبا از کار افتاد و او پر خواب شد که به تاکید خودشان که گفته بودند در صورت بروز پرخوابی اورا به بیمارستان برسانید ما هم این کار را انجام دادیم و بعد از 24 ساعت که در اورژانس بستری بود و چند آزمایش از وی گرفته شد او را مرخص کردند و به ما اعلام کردند که گفتند مشکلی نیست.

پدر صبا می گوید: بعد از چند روز که حال صبا بدتر شد دوباره او را به بیمارستان بردیم که متاسفانه ایام تعطیل بود و پزشکان حضور نداشتند و فقط چند رزیدنت کشیک بود، بعد از بستری صبا و تشخیص اینکه ایراد شانت از ناحیه شکم است او را راهی اتاق عمل کردند و از ناحیه شکم او را مورد جراحی قرار دادند که متاسفانه مشکل که رفع نشد هیچ دل درد هم اضافه شد و بعد از چند عمل بی جهت او را با وجود داشتن دل درد ترخیص کردند که فردای آن روز باز حالش بد شد و او را به بیمارستان انتقال دادیم و صبا دوباره بستری شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت و باز مشکل رفع نشد ودر این مدت دچار مننژیت نیز شد و حتی دراین مدت به ما پیشنهاد می شد که صبا را تحت اختیار علم قرار دهیم و بعد از حدودا انجام 11 عمل از ابتدای مریضی تا این مرحله توسط رزیدنتها بر روی صبا پزشک مربوطه از سفر خارج از کشور برگشت و عمل جدیدی بر روی صبا انجام داد که موفقیت آمیز بود و تمام علائم حیاتی صبا و ارتباط او با محیط واطرافیان برقرار شد.

قرار شد در عرض چند روز مرخص شود و بسی جای تعجب بود که در عرض این 40 روز که صبا در ای سی یو بود با وجودی که کودکی بیش نبود ولی دچار زخم بستر و له کردگی شدید در ناحیه پاها شد و با توجه به اینکه صبا طی عملهایی که توسط رزیدنتها صورت گرفته بود اسپیره شده بود او را تراکستومی کردند که بر خلاف مقررات رزیدنت سال اول یعنی همان رزیدنتی که به ما پیشنهاد داده بود که او را تحت اختیار علم قرار دهیم انجام داد ولی با این وجود باز هم وضعیت صبا نرمال بود و با محیط اطراف ارتباط برقرار می کرد و پزشک مربوطه نیز راضی بود و می گفت تا چند روز آینده مرخص می شود.

پدر صبا ادامه داد: ولی متاسفانه در تاریخ 20/4/87 زمانی که پرستار داشت گاز زیر تراک را تعویض می کرد تراک از جای خود بالاتر آمد و صبا شروع به نا آرامی می کند و مادر صبا که در آن لحظه بر بالینش بوده هر کاری می کند نمی تواند او را آرام کند و بعد از آن نیز وقتی پرستار به اتاق مراجعه می کند از مادر صبا می خواهد که اتاق را ترک کند و مادر صبا علی رغم که نگران دلبندش بوده با بی میلی ای سی یو را ترک می کند در حالی که صبا برگشته بود و همین طور مظلومانه نگاهش می کرده و گریه می کرده و متاسفانه پرستار نیز توجه ای به بررسی دلیل نا آرامی صبا نشان نمی دهد زیرا که در حال انجام کارها برای تعویض شیفت کاری بود. مادر صبا نیز معتقد است ناآرامی صبا در آن لحظه به خاطر مشکل تراک او باشد چون بعد از تعویض گاز زیر آن تراک بالاتر آمد و صبا ناآرام شد.

پدر صبا ادامه می دهد: در ساعت حدودا 20/7 دقیقه صبح توسط یکی از دوستانمان که در ای سی یو بود به ما خبر داده شد که سریعا به درب ای سی یو بروم چون حال صبا بد شده وقتی به درب ای سی یو رفتم و درب برایم باز شد سریعا با وجود ممانعت به داخل رفتیم و با جسم کبود و متورم و بی جان دخترم مواجه شدیم که وقتی علت را جویا شدیم به ما گفتند تراکستومی صبا جابه جا شده و ما نتوانستیم آن را جا بگذاریم و رزیدنتها هم سر جلسه امتحان بودند و "گلدن تایم" را از دست داده ایم وصبا مدت زیادی حدود 20 دقیقه بدون اکسیژن بوده و با وجودی که این طفل معصوم زمان زیادی بدون اکسیژن بوده و کادر درمان نیز این موضوع را می دانستند که طی این زمان صدمات شدیدی به این طفل معصوم وارد شده ولی پنج بار او را شوک می‌دهند که قلب صبا کار کرد اما مغزش خواب رفت و در حالت کما قرار گرفت.

وی ادامه داد: زمانی که بنده با وجود ممانعت به داخل ای سی یو رفتم صبا مثل بادبادک دچار تورم بود و کبود شده بود و عکسی حدود سه الی چهار ساعت بعد از صبا گرفتم که به خوبی این موضوع در آن مشهود است. بعد از گذشت یکروز صبا از کما خارج شد و ضریب هوشش از سه به پنج رسید و دستگاه کمک تنفسی را از او باز کردند و خودش تنفس بدون کمک دستگاه داشت و پس از حدود 10 روز نیز او را که در حالت زندگی نباتی بود از بیمارستان مرخص کردند و به خانه آوردیم و تا به حال از او در خانه به صورت 24 ساعته نگهداری می کنیم که خدا را شکر پس از گذشت دو سال و دو ماه از این موضوع به لطف خالق یکتا بنا به تایید پزشک صبا از زندگی نباتی خارج شده و امید به بهبودش است.

وی عنوان کرد: از کادر درمان نیز شکایت کرده ایم ولی تاکنون جواب قانع کننده ای دریافت نکرده ایم و به خیلی از مقامات نیز نامه نگاری در مورد وضعیتمان داشته ایم ولی توجهی نمی شود.

پدر صبا بیان کرد: با توجه به هزینه های سر سام آور نگهداری در تاریخ 21/2/89 مجبور به فروش کلیه ام شدم و مبالغ زیادی نیز طی این مدت مقروض شده ایم و در مورد شکایتمان نیز اصلا توجه ای به صحبت ما که می گوییم چرا فرزندمان که دارای علائم نرمال بوده در عرض 40 دقیقه از ضریب هوش 10 به سه رسیده و به کما رفته نمی کنند و فقط می گویند قصوری نشده و توضیح واضح در مورد دلیل ایست قلبی و جابجایی تراکستومی، نبود پزشک در آن وقت، پنهان کردن مننژیت از ما و... نمی دهند و در عوض با ایجاد حاشیه بنده را متهم به اخاذی از مردم و قصد جلب کمک و ارتباط با خارج از کشور  می کنند و جالب اینکه با وجود مدارک دولتی که دارم مسئله اهدا کلیه ام را فریبکاری می دانند.پدر صبا صحبتهایش را به پایان رساند، نگاهم به صبا افتاد و احساس کردم هرآنچه را که پدرش برایم توضیح داده را متوجه شده، نگاه خیره اش به رو به رو را یکساعت قبل دیده بودم اما الان در نگاهش کمی تغییر می دیدم، نگاهش غمگین بود خیلی غمگین بود، گویی او هم تمامی دردی و رنج پدرش را لمس می کند احساس کردم او هم نگران است.

برای تخت نشینی صبا هنوز خیلی زود است، او باید بوزد و روح پدر و مارش را جلا بدهد، او باید خنکای نسیم زندگی خانواده اش باشد. برای صبا خیلی زود است که ساعتها در تخت بیماری بخوابد.

اسامی بیمارستان و افراد مرتبط با این موضوع در خبرگزاری مهر محفوظ است. خبرگزاری آماده انتشار پاسخ و توضیحات مسئولان امر در این رابطه است. 

سایتی که پدر صبا برای روزشمار زندگی فرزندش ساخته است

  https://blog.sabayepedar.net/

شماره حساب بانکی صبا فروزنده که تصویر  این صفحه سایت را بدون هیچ توضیحی به همان صورت در اینجا قرار می دهیم  , زیرا که باور داریم  عشق به فرزند و صحبت های یک پدر دردمند نیازی به تفسیر ندارد و گویای همه چیز است.

شیراز - بانک ملت - شعبه جماران کد شعبه 39297

شماره حساب 1405386815  به نام صبا فروزنده

شماره کارت عابر 6104337044624995

 

Behnam1978 - المان - شتوت گارت
حجاب از این مسئله مهم تره....جم کردن ماهواره خیلئ مهم تر از اینه.....همه از گرسنگی تلف بشن هم اونوقت رهبر صبحانه خاویار کوفت میکنه....
دوشنبه 24 مرداد 1390

قلندر - المان - کلن
اخیییی بمیرم.لعنت به روح خمینی و خامنه ای و طرفداراشون.
دوشنبه 24 مرداد 1390

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
الهی بمیرم :(
دوشنبه 24 مرداد 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
خدایا به فریاد دل همه برس ...به نظر من بزرگترین سرمایه داشتن سلامتی کامل ...طفلی صبا جون چه دردی داره میکشه ..
دوشنبه 24 مرداد 1390

خیال - ایران - تهران
خاااااک بر سر هر چی حاجی بازاریه که این همه انسان دردمند را نمی بینن تا کمک کنن تا پدری برای درمان فرزندش مجبور به فروختن کلیه ش نشه. زالوهای آشغال عقده ای
دوشنبه 24 مرداد 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
آخه میگن خدا اگه دردو بده درمونشم میده , کو پس!! این پدر بنده خداش که حتی کار به جایی رسیده که اقدام کرده اعضای بدنشو به حراج بزاره !!!خدایا شکرت ناشکر نیستم ولی ...آیا این درسته ...
دوشنبه 24 مرداد 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
اون مسولان بیمارستان یا خود دکتر معالجش اگه یه انسان واقعی و دل رحم بود هیچ وقت وجدانش قبول نمیکرد از خانواده فروزنده هزینه ای بگیرن !!این صبا ناز کوچولو مگه جز بیماران خاص یا بیمه نیست؟!من نمیدونم دیگه چه هزینه ای باید پرداخت کنن !!
دوشنبه 24 مرداد 1390

amir58 - ایران - مشهد
مستحق واقعی کمک اینانندریانباشه من که یه مقدارناچیزبه حسابش واریزکردم ...هرکی میتونه کمک کنه.
دوشنبه 24 مرداد 1390

shaheen5115642 - زاهدان ایران - زاهدان
برایش ارزوی بهبودی دارم ما از کی گله کنیم من یه عمو داشتم که بیماری مثانه داشت ایشونو بردیم بیمارستان دولتی علی ابن ابی طالب نمیدونم بیمارستانه یا ازمایشگاه دانشجویی قرار شد که عمویم را عمل جراحی بکنند قبل از عمل با پای خودش رفت وقتی اوردنش بیرون جنازه شو تحویل ما دادند
دوشنبه 24 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
می خواستم کمتر بنویسم زیرا که رژیمی ها و بقیه ی اللهی ها سبز سیاه و سرخ زیاد شده اند ولی این حادثه قلبم را ازرد/ ایا کسی می پرسد کمک 6 میلیارد دلاری سوریه چرا و از پول ملت به حماس شیعیان عراق و بحرین/مخفیانه/ این از سوی دولت !!!!!حال ملت مهربان//5 میلیارد دلار هزینه رفتن به حج در دو نوبت پولهای میلیاردی در ضریح امامزاده ها صندوق های قرض الحسنه نه به مستمندان بلکه به جیب ملا تا اعتراضی هم می شود حملات گاز انبری با چند ای دی از سوی هر کدام از مزدوران یکی مرتب خارج بودن کاربران را مسخره ان دیگری غصه ی اوباشان لندن نفر دیگر فحاشی به خاندان شاه/نه انتقاد/ نباید برای اکثریت گفت خلایق هر چه لایق??!!
دوشنبه 24 مرداد 1390

amirhassna - استرالیا - سیدنی
تا هنوز کسانی در اون مملکت هستن که ترجیح می دن به جای کمک به همنوع برن مکه و کربلا اوضاع اون مملکت درست نخواهد شد. از ماست که بر ماست.
دوشنبه 24 مرداد 1390

shabparast - ایران - شمال
اول میخواستم چیز دیگه بگم ولی یاد او تبلیغ معروف برای کمک به یه دختر که نیاز به پیوند مغز استخوان داره افتادم که همتون حتما تو سایت کلوپ یا جای دیگه دیدین.من اقدام کردم بعدا فهمیدم کلاه برداری بوده. ولی لطفا اول تحقیق کنید بعد کمک کنید شاید راست باشه.
دوشنبه 24 مرداد 1390

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس-ارتمیس عزیز درودوسپاس ازشمانازنین به خاطرتلاش هایی که میکنید.اوایل که واردسایت شده بودم تاحدودی اصرارداشتم که بایدبه همه ادیان احترام گذاشت ولی بعدها به لطف همین کاربرهای سادیسمی ,ساندیسی که سراسرعقده هستن به این نتیجه رسیدم نه دین اسلام قابل احترام هست نه مدعیانش 2زاریش ..لطفا بنویسیدکه باعث سوزش بیشترشان شود..
دوشنبه 24 مرداد 1390

اقتدار - دانمارک - هالته
خدایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا
دوشنبه 24 مرداد 1390

mahroy - هلند - آمستردام
لعنت برحکومت جمهوری اسلامی
دوشنبه 24 مرداد 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
تو روح کثیف خمینی .. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش که میلیاردها دلار میدزدند و پدری مجبور میشه برای درمان فرزندش کلیه اش رو بفروشه. کمیته امداد از صدقه های مردم برای کشورهای دیگه خرج میکنه تا تروریست بیشتری استخدام کنند ولی برای مردم بدبخت ایران ...
دوشنبه 24 مرداد 1390

Royan - آلمان - آلمان
خدایا تو تو که جای حق نشستی ! بسه دیگه پاشو بذار حق سر جاش بشینه.
سه‌شنبه 25 مرداد 1390

anohe - مالزی - کوالالامپور
خدایا هستی? !!!!
سه‌شنبه 25 مرداد 1390

gol andam - سویس - زوریخ
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس عزیز شما به نوشتن ادامه بدین این کوته فکران کاربرهای سادیسمی ,از قلم شما می ترسن ...چه زیباست ترسی که به وجودشون می ندازین...قلم و بیداریتان پایدار
سه‌شنبه 25 مرداد 1390

felora - ایران - تهران
اینو برای عزیزانی که داخل ایران هستن میگم : سادگی به خرج ندین وبرای سبکی وراحتی خیال خودتون پول و به اصطلاح صدقه هاتون وتو صندوق صدقات کنار خیابونها نریزین. اگر این کار از لحاظ احساسی به شما کمک میکنه یه سبد کوچولو تو خونه خودتون داشته باشین و توی اون بریزین وخودتون به یه مستحق بدین. راحت ومطمئن!
سه‌شنبه 25 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
gol andam - سویس - زوریخ . سپاس مهربان// نوشتن از دردها و رنجهای ملت داخل//نه اراذل اوباش رژیم// نه خودنمائی نگارش است نه بقول عامیانه منم منم/ چرا که وقتی کسی لقب خودش..خوک. را به من می دهد خشمگین می شوم و در محدوده ی مجاز جواب می دهم ولی ایا یک هزارم کسانی هست که در بیدادگاههای اسلام و رژیم در حال جان کندن هستند??نه هرگز/ سایت یک دنیای مجازیست و متاسفانه بجای اینکه بتوانیم از موسیقی علم فیلم و تاریخ گذشته گفتگو کنیم اثرات شرایط وحشتناک داخل بحث را پاسخ به ددمنشان داخل و خارج منتهی میکند و صد افسوس/به نظر من تا هنگامیکه ملت خود را از بند خرافات دینی و رخوت ناشی از ان نجات ندهد همین خواهد بود/روزگار به کامت شیرین/
سه‌شنبه 25 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.