احمدی نژاد: پاسخ ایران به حمله اسرائیل پشیمان کننده خواهد بود


احمدی نژاد: پاسخ ایران به حمله اسرائیل پشیمان کننده خواهد بود

آقای احمدی نژاد رییس جمهوری ایران در مصاحبه باشبکه تلویزیونی "راشا تودی" تاکید کرد که ایران قصد دستیابی به سلاح هسته ای را ندارد

محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران در مصاحبه ای باشبکه تلویزیونی "راشا تودی" گفته است که پاسخ ایران به حمله احتمالی اسرائیل پشیمان کننده خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران، آقای احمدی نژاد که به سوال خبرنگار این شبکه تلویزیونی در مورد "حمله احتمالی اسرائیل به ایران" پاسخ می داد گفت: "آنها [اسرائیل] آرزوی انجام چنین عملی را در ذهن خود دارند اما در مقابل به قدرت ایران نیز واقف هستند و می دانند که پاسخ ملت ایران به آنها پشیمان کننده خواهد بود."

دولت آمریکا و متحدان آن کشور می گویند که ایران در صدد دستیابی به تسلیحات اتمی در پوشش برنامه های صلح آمیز هسته ای است اما جمهوری اسلامی همواره این اتهام را رد کرده و تاکید داشته است که این برنامه ها صرفا برای تولید برق ادامه داشته است.

سرنوشت نیروگاه بوشهر

آقای احمدی نژاد راه اندازی نیروگاه بوشهر را سمبل همکاری های ایران و روسیه خوانده و ضمن اعلام این مطلب که دیمیتری مدودف در گفتگو با وی اعلام کرده برای راه اندازی این نیروگاه هیچ مانعی وجود ندارد، گفته است: "طرف روسی اعلام کرده [نیروگاه بوشهر] تا پایان امسال در چند مرحله به طور کامل راه اندازی خواهد شد."

شرکت روسی "اتم استروی اکسپورت" که احداث نیروگاه اتمی بوشهر را برعهده دارد، دو ماه پیش اعلام کرد که تنها یکی از آخرین مراحل پیش از فعال شدن نیروگاه بوشهر - شامل آزمایش سیستم های عملیاتی و ایمنی آن - باقی مانده است.

 

محمود احمدی نژاد راه اندازی نیروگاه بوشهر را سمبل همکاری های ایران و روسیه خوانده است

رسانه های ایران نیز همان زمان گزارش دادند که آزمایش های نهایی در نیروگاه بوشهر در جریان است و انتظار می رود که این نیروگاه ظرف دو ماه شروع به تولید برق کند.

با این وجود، حسین امیری خامکانی، عضو کمیته بررسی وضعیت نیروگاه اتمی بوشهر، روز ۱۷ مرداد امسال با انتقاد از "تاخیر روس‌ها" در راه‌اندازی نیروگاه بوشهر، به سایت خانه ملت، خبرگزاری مجلس شورای اسلامی گفت که این کمیته در گزارش نهایی خود به جمع ‌بندی در زمان راه‌اندازی این نیروگاه نرسیده‌ است.

آقای خامکانی گفت: "تا امروز حدود سه برابر یک نیروگاه اتمی برای نیروگاه بوشهر هزینه کرده‌ایم و روند این هزینه کردن‌ها و پول دادن به روس‌ها همچنان ادامه دارد."

وضعیت معترضان انتخابات

محمود احمدی نژاد همچنین در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت معترضان پس از انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری ایران و رهبران آنها گفت که دستگاه قضایی ایران مستقل است و "اگر کسی تخلفی انجام دهد به طور عادلانه به آن رسیدگی می شود و هیچ کس حتی رییس جمهور هم نمی تواند در روند رسیدگی به پرونده های قضایی دخالت کند."

میر حسین موسوی و مهدی کروبی، رهبران اعتراضات پس از انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری در ایران، به اتفاق همسرانشان از زمان تظاهرات ضد حکومتی ۲۵ بهمن سال گذشته تحت حصر خانگی یا بازداشت قرار دارند و گزارش‌های ضد و نقیضی از سوی مسئولان حکومتی و مخالفان دولت ایران در باره موقعیت آن‌ها منتشر شده است.

آقای احمدی نژاد به خبرنگار شبکه تلویزیونی "راشا تودی" گفت: "جمهوری اسلامی ایران کشوری است که بیش از سایر کشورهای دنیا به مطالبات مردم اهمیت می‌دهد، اما بی‌تردید این وضعیت نسبی است و هرگز ادعا نکردیم که در جایگاه مطلوب و ایده آل قرار داریم؛ اما قطعاًجزء بهترین‌ها در دنیا هستیم."

"در امور داخلی بحرین دخالت نکردیم"

آقای احمدی نژاد در پاسخ به سوالی در مورد "دخالت ایران در امور داخلی بحرین"، این موضوع را رد کرد و گفت که ایران "صرفا به کشته شدن مردم این کشور اظهار ناراحتی کرده و این اظهار نظر به هیچ عنوان به عنوان دخالت در امور داخلی این کشور محسوب نمی شود."

پیشتر بحرین که ایران را متهم به دخالت در ناآرامی های شیعیان این کشور می کرد، برای سرکوب معترضان از عربستان سعودی و چند کشور عرب دیگر خلیج فارس درخواست کمک و اعزام نیروی نظامی کرد.

روابط دو کشور از زمان آغاز اعتراض های مردمی در بحرین به حکومت این کشور و سرکوب آنها رو به تیرگی گذاشت.

در آن زمان ایران اعلام کرد که سرکوب شهروندان بحرینی توسط نیروهای نظامی این کشور و کمک نیروهای عربستان سعودی و امارات متحده عربی به آن "نقض حقوق شهروندی" معترضان بحرینی و "دخالت نظامی کشور خارجی" در بحرین است.

به گفته صاحب نظران، تنش پیش آمده در روابط ایران و بحرین، یکی از کم سابقه ترین تنش ها از زمان استقلال بحرین از ایران محسوب می شود.

romano - ایران - تهران
توکه گفتی محو مِیکنیم حالا می‌گی پشیمان از اولشم می دونستم محمود چخانی
یکشنبه 23 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
سنگ بزرگ علامت نزدن است
یکشنبه 23 مرداد 1390

gharibe UAE - امارات - ابوظبی
اسرائیل غلط میکنه به ایران حمله کنه اصلا اون خودش یه کشوری حـ... هست . ما با هرکس در ایران مخالف باشیم اما هیچ وقت از حمله به کشورمان تحت هیچ شرایطی راضی نیستیم . ایران سرفراز بادددددددددد
یکشنبه 23 مرداد 1390

alexxx - اتریش - وین
لامذهبا رو چی میشه گفت? رو که چه عرض کنم, به نظر میاد اگه توی یه مصاحبه یا یه نطق یا همچون چیزی بدون دروغ اصلا" امکان پذیر نیست. انگار قسم خورده اند و وظیفه شرعی خودشون میدونن که فقط حقیقت حرف نزنن. گاهی هم دروغهایی میگن که مثل روز روشنه, هم شنونده میدونه هم گوینده میدونه و هم تموم دنیا میدونن که موضوع از بن دروغ محض و مطلقه ولی واسه اینا انگار نه انگار برررر و برررررر توی چشم طرف نگاه میکنن و به دروغشون ادامه میدن. ضمن اینکه این طایفه از دلقکترین و مسخره ترین در دنیا هستن از خطرناکترین هم هستن چون از ریختن خون و در کشتن ادمی ابا و دریغی ندارن.
یکشنبه 23 مرداد 1390

sharafYabi - انگولا - بیمبه
هیچ دولتی به اندازه روسها ایران را در تاریخ چند هزار سالمان تاراج نکرده است. هنوز هم دولت نامردان ایران درس نگرفته از کو..ان قلپ قلپ دارند میخورند. دست امریکا و اسرائیل را باید ماچ کرد در مقابل خیانتی که دولتهای روس به ایرانیان روا کرده اند.
یکشنبه 23 مرداد 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
1- میخواهیم قبول کنیم یا نکنیم. متاسفانه واقعیت اینست که آمریکا و اسرائیل تمام هدف های استراتژیکی ایران را قبلا مشخص کرده اند و تمام فاکتورهای احتمالی آنرا هم در نظر گرفته و حلاجی کرده اند. فقط با یک دستور در یک روز و ساعت حساب شده, در مدت زمان 1 ساعت, بدون اینکه پای سربازی از آنها به خاک ایران بخورد, با موشک هایشان تمام سیستم های دفاعی ایران را فلج و نابود خواهند کرد. قدرت ایران از لحاظ ارتشی مانند یک پلنگ کاغذیست و اینرا همه آنهائی که باید بدانند, میدانند و عربده های تو خالی و احمقانه احمدی نژاد و خامنه ای و همه دست اندر کاران ایران هم چیزی را عوض نخواهد کرد و بلکه به قیمت استقلال و مرگ صد ها هزار و شاید در دراز مدت مرگ میلیونها ایرانی را در بر خواهد گرفت و این بی کفایتی و بی لیاقتی و حماقت جمهوری اسلامی ایران باعث تجزیه ایران خواهد شد. متاسفانه و متاسفانه من در تصورم روزگار سیاه و وحشتناکی در مسیر آینده ایران میبینم.
دوشنبه 24 مرداد 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
2- تنها چیزی که میتواند آینده ایران را نجات دهد, سرمشق گرفتن و انجام دادن اعتراضاتی چون اعتراضات سوریه است که ریختن مردم به خیاباهاست که با دادن کشته ها و مجروح ها همراه است. اگر فکر میکنیم که ایران را با تعارف و شوخی شوخی از دست این خائنین و سیاه پوشان اسلامی نجات میدهیم, سخت در اشتباهیم. این روبه صفتان اسلامی تمام نیرنگ های خودشان را برای باقی ماندن در قدرت به کار خواهند گرفت. به هر حال در آینده نزدیک ایران یا بدست ما ایرانیان و یا بدست آمریکا و اسرائیل تغییر اساسی خواهد کرد. شاید بدست خودمان با دادن ده ها هزار کشته ولی ایرانی مستقل تغییر کند اما اگر آمریکا و اسرائیل دست بکار شوند تلفات ما بسیار بسیار زیادتر خواهد شد و فراموش نکنیم که کردستان, خوزستان, آذربائیجان و بلوچستان پتانسیل های با قدرتی هستند که ادعای استقلال میکنند .
دوشنبه 24 مرداد 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
3- و باز فراموش نکنیم که اگر به آنجا برسد که در خانه بنشینیم و اقدام نکنیم و تحریکات ابلهانی چون احمدی نژاد و خامنه ای را تماشا کنیم, با حمله ای که آمریکا و اسرائیل خواهند کرد, تعیین کننده سرنوشت ایران در آن موقع آمریکا و اسرائیل خواهند بود و مطمئن باشید که آنها دلشان به استقلال ارضی و مردم ایران نسوخته است. .
دوشنبه 24 مرداد 1390

iranian_x - ایران - وطنم
سلام.این دفعه اول نیست که آقای ا.ن شکر میخورد.ایشان همیشه در حال شکر خوردن هستند.با توجه به دروغهایی هم که میگوید،روزه ایشان هم باطل است مگر اینکه مرجع تقلید ایشان ، دروغ را جزو مبطلات روزه نداند.ملت و دولت اسرائیل با ملت ایران هیچ مشکلی ندارند و از نظر تاریخی ملت و پادشاهان ایران خدمتهای بسیار در حق ملت یهود انجام داده اند.ملت ایران هم با مردم یهود و اسرائیل مشکلی ندارد.طرفداران ج.ا هستند که وقتی اسم یهود و اسرائیل را میشنوند تا فیها خالدونشان آتش میگیرد. مشکل ج.ا است.ج.ا در مغز فندقی خودش برای ملتهاو دولتهای دیگر برنامه حذف دارد.این موجب دشمن تراشی میشود.خود ج.ا هم باید انتظار هر چیز را از دشمن خودش داشته باشد.منافع ج.ا همیشه منافع ملت ایران نیست.بعضی اوقات می ارزد که برخی از منافع ایران که حقیقتا" منافع ملت ایران است در صورت محو ج.ا از بین برود.برای رهایی از ج.ا ملت ایران باید بهای آن را بپردازد و این طبیعی و منطقی است.
دوشنبه 24 مرداد 1390

پسرسیدان - ایران - بیجار
چوایران نباشد تن من مباد.
دوشنبه 24 مرداد 1390

آزادیخواه - ایران - تهران
Khashayarshah - ایران - تهران همینکه هست میگی منتها مردم ما منتظرند یک ناجی مثل ناتو وآمریکا بیاید وایران رانجات دهد بارها گفتم اگر غیر از مردم ایران کسی در سرنگونی این حکومت دخیل باشد. به دنبال سهم خواهی خواهد بودانهم از نوع چپاولش. متأسفانه ایرانی های خارج نشین هم فقط بلدند فحش بدند. ادر ایران که مادر خفقان ومحاصره کاملیم ولی آنها دریغ از یک کمک مالی و فکری واینکه با کمک سازمانهای بین المللی برای رفع این دیکتاتوری حرکتی بکنند. انهایی را هم که مبارزه کردند و درزندانها هستند وهزینه می دهند مأیوس وناامیدند. چراکه خیلیهاشون متهمند به اینکه از جنس این حکومتی ها هستند ونانشان قطع شده وسهمشان راندادند و.. واقعاً خود من بعد از آزادی از اوین به این نتیجه رسیدم که مبارزین در این کشور سرانجامشان یا ازسوی مردم متهم میشوند به همه چیزو یا اعدام ومرگ در انتظار خود وخانواده انهاست عاقبت این کشور بسیار وخیم است اگر این وضعیت باشد وقدر مبارزین در زندانمان راندانیم.
دوشنبه 24 مرداد 1390

gol andam - سویس - زوریخ
الاغ ...اگر هر روز راهت را عوض کنی، هرگز به مقصد نخواهی رسید ...مرگ بر روسیه غارتگر...میخوان بلایی رو که سر افغانستان اوردن سر ایران بیارن
دوشنبه 24 مرداد 1390

دستان - ایران - تهران
اسرائیل جعلی مال این غلطها نیست با ارباباش و ادامه هاش
چهار‌شنبه 26 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.