سردبیر یکی از روزنامه ها قلم بر زمین گذاشت


سردبیر یکی از روزنامه ها قلم بر زمین گذاشت

سردبیر روزنامه "بامداد"  اعلام کرد که از این پس به مدت نامعلومی قلم را بر زمین می گذارد.

به گزارش عصرایران ، محمد رضا تقوی فرد در سرمقاله این روزنامه با انتقاد از تحقیرهایی که برخی مسوولان نسبت به روزنامه نگاران روا می دارند و در اعتراض به نابسامانی های موجود در فضای رسانه اعلام کرد تا زمانی که پایانش معلوم نیست ، نوشتن را کنار خواهد گذاشت تا تحقیر را نپذیرد.

تقوی فرد در این یادداشت آورده است: "می‌خواهد نقد کند و انصاف داشته باشد و پرداختن را از هتاکی تمیز دهد و نقاب از چهره قرق‌کنندگان رسانه و سایه‌نشینان این قرق بردارد. اما بزرگان او را محقر می‌شمارند، محقرتر از حقارتی که حق اوست، کوچکتر از اندازه‌ای که خدا به او داده است و ندیدنی‌تر از آنچه که دیده می‌شود.
پس نگارنده سکوت می‌کند، دیگر نمی‌نویسد و بیش از این تحقیر را نمی‌پذیرد و محقرتر از این نمی‌شود.
قلم را بر زمین می‌گذارد و در گوشه‌ای آرام می‌گیرد تا خبرسازان به پیش برانند و صفحه‌های سفید کاغذ روزنامه‌‌های را یکی پس از دیگری تسخیر کنند و او تنها نظاره‌گر باشد. حالا دیگر نگارنده گوشه‌نشین است و اگر هم بنویسد، در گوشه‌ای برای دلش خواهد نوشت. این همان کاری است که قلم از او می‌خواهد.
"

بامداد ، روزنامه صبح تهران است که با مشی معتدل اصولگرایانه  منتشر می شود.

azadi - ایران - کرج
دمت گرم.
یکشنبه 23 مرداد 1390

iranian_x - ایران - وطنم
سلام.کار ایشان پسندیده است ، اما جواب توحش ادبی و خبری را با سکوت نمیتوان داد.باید فریاد زد.این وظیفه نویسندگان و اهل قلم است که بنویسند.سکوت این بزرگوار و سایر بزرگان اهل قلم مشکل این ملت را حل نمیکند.اگر بی ادبی به ساحت مقدس نویسندگان آزاد و آزاده جامعه نشود ، این فرار از مسئولیت مدنی است که جامعه و زمانه بر عهده آنها گذاشته است.مطبوعات رکن اساسی دموکراسی هستند.ادای وظیفه در برهه از زمان ارزشمند است.حق ، نگهدار تمام نویسندگان و شاعران و اهل قلم آزاد که در مقابل ج.ا سرخم نکرده اند باشد.
دوشنبه 24 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.