آموزش ورزش‌های رزمی به لباس‌شخصی‌ها برای برخورد با مردم


آموزش ورزش‌های رزمی به لباس‌شخصی‌ها برای برخورد با مردم

احمد فولادی‌زاده، قهرمان کیک بکسینگ

الهه روانشاد
رادیو فردا : از گفته‌های ورزشکاران ملی‌پوشی که به‌تازگی ایران را ترک کرده و به کشورهای اروپایی پناهنده شده‌اند چنان برمی‌آید که نیروهای بسیج و لباس‌شخصی و در راس آن‌ها سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در صدد تربیت مربی برای آموزش فنون رزمی به نیروهای خود هستند. سپاه این مربیان را در میان ملی‌پوشان این رشته‌ها جست‌وجو می‌کند.

احمد فولادی‌زاده یکی از این ورزشکاران است که دو ماه پیش ایران را ترک کرده و به سوئد پناهنده شده است. او در گفت‌و‌گو با رادیوفردا از سابقه ملی‌پوشی خود و پیشنهاد سپاه پاسداران برای آموزش نیروها برای سرکوب معترضان در ایران می‌گوید.

احمد فولادی‌زاده: من احمد فولادی‌زاده هستم، متولد سال ۱۳۶۰. حدودا از ۱۳ سالگی فعالیتم را در رشته‌های ورزشی رزمی شروع کردم و در رشته‌های مختلفی از جمله ووشو بوکس، کیک بکسینگ، فول‌کیک بکسینگ، شیل گان کاراته و یونیورسال فایت ادامه دادم.

آقای فولادی‌زاده، شما از کی ملی‌پوش شدید؟


من دقیقا از سال ۱۳۷۷ در اولین دوره مسابقه کیک بوکسینگ قهرمانی کشور که برای انتخاب تیم ملی این رشته در تهران برگزار شد، به اردوی تیم ملی دعوت شدم و در وزن ۶۰ کیلوگرم جزء ملی‌پوشان این رشته شدم.

آیا در این سال‌هایی که در تیم ملی بودید جوایز یا مدال‌هایی هم دریافت کرده‌اید؟


من در رشته کیک بوکسینگ و کاراته و یونیورسال فایت مدال آورده‌ام که آخرین مدال من به ژوئن سال ۲۰۱۰ و به مسابقات قهرمانی آسیا برمی‌گردد که توانستم در وزن ۹۰ کیلوگرم مقام سوم را کسب کنم و مدال برنز را برای مردم کشورم به ارمغان بیاورم.

چه شد که شما تصمیم گرفتید ایران را ترک کنید؟


راستش را بخواهید، من بعد از بازی‌های آسیایی که تمام شد، حدود چند ماه پیش، به پیشنهاد یکی از دوستان برای مربی‌گری باشگاه تربیت بدنی سپاه پاسداران لشکر ۱۹ فجر شیراز معرفی شدم.

در‌‌ همان اوایل فکر می‌کردم این مربی‌گری برای عموم مردم است و باشگاه نیاز به یک مربی دارد تا جوانان بیایند و ورزش کنند که طبعا من به این کار علاقه‌مند بودم.

اما طی یکی دو جلسه که محرمانه محسوب می‌شد متوجه حضور بقیه بچه‌های ملی‌پوش یا قهرمان شدم که از رشته‌های مختلفی در آن جلسه شرکت کرده بودند.

تقریبا در آن جلسه بیان شد که هدف از تشکیل این جلسه و این برنامه‌های ورزشی چیست. در واقع آن برنامه برای آماده‌سازی نیروهای لباس‌شخصی و بسیج بود که ما به عنوان مربی در ۸ یا ۱۰ رشته ورزشی به عنوان مربی فعالیت کنیم و نیروهای لباس‌شخصی را برای درگیری با مردم آموزش دهیم و به هر استان حدود ۳۰۰ نفر گسیل شوند.

ما موظف بودیم که نیروهای تحت آموزش خودمان را به سطح بالایی در هر رشته ورزشی برسانیم. یعنی آن‌ها را تا حد کسب کمربند و مهارت و به حد مربی‌گری می‌رساندیم تا نیروهای سپاه در این مورد خودکفا شوند.

من این مسئله را در جلسه آخر که محرمانه هم بود متوجه شدم. از بچه‌های ورزشکار رشته دو و میدانی تا رشته‌های مختلف کاراته و بوکس، کاراته و کشتی و سایر رشته‌های ورزشی حضور داشتند.

گویا می‌خواستند گلادیاتورسازی کنند برای رودرویی با مردم. من نتوانستم به این کار ادامه بدهم. من یک ورزشکارم و روحیه ورزشکاری‌ام با خیانت مغایرت دارد. آن هم خیانت به مردم خودم. به همین دلیل هم با کمک دوستانم از ایران خارج شدم.

دقیقا در آن جلسه چه مسائلی مطرح شد؟ و آیا بین ورزشکاران، کسانی بودند که این شغل را بپذیرند؟


در مراحل اولیه همه ما و از جمله خود من هم این پیشنهاد را پذیرفتیم. اما بعد از آخرین جلسه حدود یک هفته درگیر یک بحران بد شدم که خدایا من باید چکار کنم؟ چه راهی را در پیش بگیرم؟ در ‌‌نهایت با خودم تصمیم گرفتم که چنین کاری را به هیچ عنوان انجام ندهم، چرا که مغایر با انسانیت، حقوق بشر و با مسائل انسانی است.

در این جلسه دقیقا عنوان شد که از ما برای آموزش نیروهای لباس‌شخصی کمک می‌خواهند و ما از آن‌ها پرسیدیم که چرا از ورزشکاران ده رشته مختلف دعوت کرده‌اید در حالی که یک یا دو رزمی‌کار برای این آموزش کافی است.

گفتند علت فراگیری این دعوت از ورزشکاران این است که از دور و از نزدیک، با سلاح، بی‌سلاح و در هر رشته‌ای که ممکن است مردم آمادگی حمله یا دفاع داشته باشند، بتوانند با آن‌ها برخورد کنند، چرا که گویا از زاویه‌های مختلفی از سوی مردم ضربه خورده بودند، حتی مربی سلاح‌های سرد هم آورده بودند.

الان از این که از ایران خارج شده‌اید راضی هستید؟ اوضاع‌تان چگونه است؟


من الان سوئد هستم و دارم مراحل پناهندگی‌ام را طی می‌کنم و کارهای آن را انجام می‌دهم. به هر حال همه آدم‌ها مملکت خودشان را دوست دارند، ولی چه می‌شود کرد؟ چاره‌ای به جز خروج نداشتم، چرا که من اول این کار را قبول کردم و دیگر نمی‌توانستم بعد از شرکت در آن جلسه محرمانه آن پیشنهاد را رد کنم، منتها برای این که در این کار شرکت نکنم تصمیم گرفتم از ایران خارج شوم.
Artosh - ایران - تهران
بازم دمت گرم که وجدان داشتی و در نهایت عقب کشیدی. درود بر تو.
جمعه 21 مرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
ما بیشماریم ! ولی متاسفانه از این امتیاز و اولویت خود بی خبریم که هیچ نیرویی نخواهد توانست بر ما چیره شود !
جمعه 21 مرداد 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
درود به شرفت
جمعه 21 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
افرین جوان بلایت به سر جیره خواران / در ضمن به سبزاللهی های چماقدار دو طفلان مسلم بقول برار/ چپی اللهی ها مجاهدین اللهی ها و حزب اللهی ها که مثل داگ. به جان من افتاده اند و با تغئیر ای دی توهین میکنند بدانند///هستم.و خواهم نوشت/
جمعه 21 مرداد 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
منتظر کامنتهای danial nabi و morid و afshin کوچولو هستیم...
جمعه 21 مرداد 1390

lilya - هلند - زووله
آفرین برتو...اگه خود فروشی به اون دولت کذایی کم بشه میشه امیدوار بود.
جمعه 21 مرداد 1390

neda2oo7 - ایران - شیراز
دیگه باتون تو سر مردم زندن و لگد به زن و دخترای مردم زدن که آموزش نمی خواد. بعدشم اینها میرن سنگدل ترین و بی وجدان ترین آدمها (آدم از نظر فیزیولوزیکی) رو انتخاب میکنند. یکم از آرمانهای انقلاب بشون می گند میندازنشون به جون ملت.
جمعه 21 مرداد 1390

romano - ایران - تهران
دوست عزیز هر انسانی که از جسم خود در عملی کثیف استفاده کند فاحشه است (توهین به زنان بدبختی که روح خراش ترین شغل دنیا را دارند نشود). تو فاحشگی نکردی و مرد بزرگی بودی. با یک تصمیم درست راه یک انسان آزاده را رفتی. بقیه تنها دو روز مزدوری کردند آنهم به بهایی ناچیز.
جمعه 21 مرداد 1390

h.a - ایران - تهران
دمت گرم ای پهلوان-دیگه اسمت توی ذهنم برای همیشه حک خواهد شد-دوست دارم-
شنبه 22 مرداد 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
bita tehrani - کانادا - منتظر نباش بیتا خانم. احتمالا توی صف ساندیس با طعم وقاحت هستند!!! این هموطن ورزشکار و باغیرت هم حق داره از ادامه کار با مزدوران خامنه ای امتناع کنه چون پول خون ملت ایران خوردن نداره. مرگ بر خامنه ای و مزدوران وطنفروشش
شنبه 22 مرداد 1390

gol andam - سویس - زوریخ
چهارشنبه سوری آتیش بازی میکنیم،گیر میدین!. وسط تابستون آب بازی میکنیم ،گیر میدین!. حداقل خاک بازی رو آزاد کنید ،. که با این وضعی که درست کردین...یه خاکی به سر بی غیرتمون بکنیم ...!. قلچماق میخوان بندازن به جون ملت
شنبه 22 مرداد 1390

gol andam - سویس - زوریخ
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس عزیز درود بر شمابرایتان ارزویه بهترینها دارم بالاترین قدرت در قلم نهفته...سخت و پایدار باشید
یکشنبه 23 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.