هشدار سردار فیروزآبادی به رئیس‌ جمهوری آذربایجان


هشدار سردار فیروزآبادی به رئیس‌ جمهوری آذربایجان

سردار سرلشگر فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، به الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان هشدار داد که به اموری که ارکان استحکام دولت اوست توجه کند وگرنه عاقبتی سیاه خواهد داشت.

سردار فیروزآبادی (وسط) در کنار آیت‌الله علی خامنه‌ای (چپ)

به گزارش مهر (سه‌شنبه ۹ اوت/۱۸ مرداد)، سردار فیروزآبادی، این سخنان را در واکنش به اقدامات "خلاف شئونات اسلام" در آذربایجان بر زبان آورده است. به گفته‌ی فیروزآبادی: «بعضی کشورهای همسایه و مسلمان، ملاک‌های دوستی را حفظ نمی‌کنند و دست صهیونیست‌ها را بر کشور خود باز می‌گذارند و امروز بخشنامه می‌دهند که احکام الهی را در میان مردم مسلمان ممنوع کنند».

سردار فیروزآبادی که عضو شورایعالی امنیت ملی کشور نیز هست، تاکید کرد: «بنده یک بار دیگر نیز هشدار داده بودم که در رگ‌های مردم اران خون ایرانی جاری است و قلب‌های آن‌ها به عشق اسلام و قرآن و به آهنگ علی (ع) می‌تپد».

این سردار سپاهی همچنین تصریح کرد: «امیدوارم جناب آقای الهام علی‌اف به این امور که ارکان استحکام دولت اوست توجه کند وگرنه عاقبتی سیاه خواهد داشت و بیداری مردم اران قابل سرکوبی نیست».

پدیده‌ی اسلام‌گرایی در آذربایجان

به گزارش رسانه‌های جمعی، این روزها در دادگاهی در باکو، به پرونده‌ی اعضای حزب اسلام‌گرای آذربایجان رسیدگی می‌شود. این افراد متهم‌اند که علیه امنیت ملی جمهوری آذربایجان فعالیت داشته و سلاح حمل و نگهداری می‌کرده‌اند.

دولت آذربایجان سال گذشته لایحه‌ی یکسان‌سازی پوشش در مدارس متوسطه‌ دخترانه را به تصویب رساند. این تصمیم با مخالفت شدید اسلام‌گرایان روبرو شد که آن را اقدامی برای ممنوعیت حجاب در مدارس دخترانه‌ی آذربایجان می‌نامیدند. 

محسن صمداف رهبر حزب اسلام‌گرای آذربایجان به این اقدام دولت شدیدا اعتراض کرد و سخنان تندی علیه رئیس‌جمهوری این کشور بر زبان آورد. وی اعلام کرد که مسلمانان در برابر هجوم به ارزش‌های اسلامی سکوت نخواهند کرد.

مقامات آذربایجان حدود ۸ ماه پیش، صمداف را بازداشت کردند. وزارت کشور آذربایجان وی را به ایجاد اغتشاش، فراخواندن مردم به جهاد و سلب آسایش عموم متهم کرد. به گزارش رسانه‌ها اخیرا محاکمه‌ی او و یارانش در باکو آغاز شده است. ناظران سیاسی منتظرند ببینند که دادگاه باکو چه حکمی برای متهمان این پرونده صادر می‌کند.

رشد پدیده‌ی اسلام‌گرایی در جمهوری آذربایجان موضوع تازه‌ای نیست. گزارشگر روزنامه‌ی فرانسوی فیگارو در ماه ژوئن سال جاری برای این روزنامه نوشته بود که جمهوری اسلامی ایران، برای تضعیف دولت الهام علی‌اف، از اسلام‌گرایان آذربایجان پشتیبانی می‌کند.

Pezhman - اتریش - وین
اران جان, بیله دیگ بیله چغندر .
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
به وضع جامعه ایران به عنوان یک نمونه جامعه تحت دیکتاتوری اسلام دقت کنید و نگذارید سگی دیگر همچون خمینی در کشورتان رشد کند. بنا براین محسن صمداف خائن را اعدام کنید و آنهائی را که اسلام را میخواهند در جزیره ای ببرید و مجبورشان کنید که به جای 17 رکعت نماز, 1700 رکعت نماز بخوانند, تا خدایشان از شوق, مست و ملتهب شود.
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

saljog - ایران - خوی
اگر ایران رابطه اش با ارمنستان که مسجدها را طویله کرده قطع بکند اذربایجان شاید با اسراییل قطع رابطه بکنه.
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

h.k - دانمارک - اودا
فیروزابادی جای سفت .....اذربایجان راهم میخواهند.مثل ایران به خاک سیاه بنشانند.صمد اف رابایداویزانش بکنه تاهرگزازاین غلطهانکند.فعلاکه ایرانیان دینشان راعوض میکنند.مواظب اسلام درایران باشید,سرخر,فیروزابادی. مردک سهم ایران رادردریای خزر ازدست داده!که حاکمیتش هزاران سال مال ایران بوده.حالاادعای پوچ میکنه.تف برحکومت بی بخارملایان.ان خدابیامرزهم که بیصدابحرین رابخشید.مثل اینکه مال پدرشان رامیبخشند!!!!!!.
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

Royan - المان - المان
فعلا جمهوری اسلامی چوپ تو هر سوراخی میکنه که جنگ راه بندازه چون حیاتش وابسته به یه جنگ است.
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

آزادیخواه - ایران - تهران
گامبو . .تو فعلاً به ایرانت فکر کن که زاینده رودت خشک شد دریاچه ارومیه داره نابود می شه تالاب انزلی در حال خشک شدنه .قطر گاز ایران را به یغما برد. خلیج فارس داره به نام اعراب ثبت می شه .عید را به نام تاجیکستان نوشتند. عرضه مقابله با افغانستان راندارید که رودخانه هیرمند را به روی ایران بست ودریاچه هامون خشک شد. جوانان غیور ایران زمین همه معتاد وبیکار وقاتل شدند . نوابغتان و ثروتمندانتان هرروز ازایران فرار میکنند وشهروند کشور های دیگه میشند. اینها سرمایه های ابدی یک کشورند نه استانهایی که دیگه نمی تونید دررویا هایتان نیز به دست بیاورید منظورم فقط آران نیست بلکه از مداین و تیسفون عراق وتاجیکستان وارمنستان وگرجستان وافغانستان وکردستان عراق وترکیه و.. چندین استان دیگه ایران (متهم نشم به تجزیه طلبی و پان ترکی بودن و .. که بازار این تهمتها بسیار داغ است)داشته هایتان از دست رفت به نداشته هایتان می بالید. تازه خطر تجزیه چند استان دیگه ایران تا سال 2030 توسط ابر قدرتها با نقشه خاورمیانه خانم کاندو لیزا رایس وجود دارد . کله پوک تو و اربابای قاتلت برای این قضیه تکونی خورده یا نه؟ ابله
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

armiya87 - ایران - تبریز
زنده باد آران، مرگ بر علی اف.... مرتیکه ی کمونیست فکر کرده هر غلطی دلش بخواست می خواد.... در ضمن حالم از این تپلو(جناب سردار) بهم می خوره...
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

mehraeen - ایران - تهران
این بشکه حرف مفت زنه ! بره کشکشو بسابه
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

dara20 - ایران - تهران
این بشکه متحرک فاضلاب هم به عرعر کردن افتاده. اشغال انقدر وقیح شده که رئیس جمهور یک کشور مستقل را تهدید به سرنگونی میکند. تن لش هرزه اگر لالائی بلدی در گوش رهبر پفیوزت بخوان که تمامی مقدمات سقوط حکومت نامشروعش یکجا فراهم شده.
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
گروهبان گارسیا یک موقعه از مال مفت نترکی ان وقت همه جا را ....میگیرد
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

Shomali - ایران - لاهیجان
بشکه پهن!
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

ehsanusa - ایران - تهران
saljog - ایران - خوی / من ارمنستان نبودم و ندیدم ولی اگه اونجا مسجدها رو طویله کردن! دمشون گرم! کار درستی انجام دادن!
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

Pezhman - اتریش - وین
احتیاجی نیست که مسجد را طویله کنند.خود بخود هست.
پنج‌شنبه 20 مرداد 1390

Artosh - ایران - تهران
Khashayarshah - ایران - تهران/ دمت گرم. خوب گفتی...
جمعه 21 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.