نخست وزیر بریتانیا: آرامش و امنیت را به شهرهای آشوب زده باز می گردانیم


نخست وزیر بریتانیا:
آرامش و امنیت را به شهرهای آشوب زده باز می گردانیم

کامرون گفته است اقدامات لازم برای بازگرداندن امنیت و آرامش به شهرها صورت خواهد گرفت

نخست وزیر بریتانیا از اقدامات جدی تر برای پایان دادن به ناآرامی های خیابانی در لندن و شهرهای دیگر این کشور سخن گفته است.

صبح روز سه شنبه، ۱۸ مرداد (۹ اوت)، دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، پس از شرکت در جلسه کمیته امنیت ملی کشور - موسوم به کمیته کبرا - که به منظور بررسی حوادث اخیر تشکیل شده بود، گفت که دولت به اقدامات لازم برای خاتمه دادن به ناآرامی ها دست خواهد زد.

وی گفت که برای این منظور، تمامی مرخصی های نفرات پلیس لغو شده و هزاران تن از ماموران از نقاط مختلف به لندن اعزام می شوند.

نخست وزیر بریتانیا با یادآوری اینکه تا کنون چهارصد و پنجاه نفر در ارتباط با شرکت در ناآرامی ها بازداشت شده اند، هشدار داد که بازداشت شرکت کنندگان در ناآرامی های خیابانی ادامه می یابد و کسانی که مرتکب خشونت شده اند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

در حالی که گزارش های خبری حاکی از آن است که بسیاری از کسانی که در آشوب های خیابانی و غارت فروشگاه ها شرکت داشتند، جوانان و نوجوانان بوده اند، آقای کامرون گفت: "کسانی که به سنی رسیده اند که می توانند دست به شورش و غارت بزنند، برای برخورد قانونی نیز بالغ هستند."

آقای کامرون همچنین گفت که به منظور رسیدگی به حوادث اخیر، تعطیلات تابستانی مجلس به مدت یک روز لغو می شود و وی برای ارائه گزارش مربوط به اقدامات دولت، در جلسه فوق العاده مجلس شرکت خواهد کرد.

نا آرامی های لندن از شب شنبه و در پی تجمع گروهی از ساکنان محله تاتنهام در اعتراض به کشته شدن یک جوان سیاهپوست آغاز شد که حمله به پاسگاه پلیس و گسترش ناآرامی در این محله را در پی آورد و طی روزهای بعد، ناآرامی به چند محله دیگر لندن نیز سرایت کرده و با حمله به ماموران پلیس، به آتش کشیدن ساختمان ها، خودروهای پلیس و اتومبیل های شخصی و اتوبوس ها و غارت فروشگاه ها همراه بوده است.

رسانه های بریتانیا از بروز ناآرامی در نقاط مختلف لندن در ساعات شب گذشته خبر داده و گفته اند که گروه هایی از جوانان تعدادی ساختمان و خودرو را به آتش کشیدند و با حمله به فروشگاه ها، به غارت آنها پرداختند و ماموران پلیس را هدف بطری و وسایل آتش بازی قرار دادند.

شب گذشته، پلیس لندن اعلام کرد که یکهزار و دویست مامور دیگر را برای حفظ امنیت لندن در سطح شهر مستقر کرده و گفت که طی بیست و چهار ساعت آینده، بر شمار ماموران پلیس حفظ امنیت پایتخت افزوده خواهد شد.

 

برای خاتمه دادن به ناآرامی ها شمار ماموران پلیس در لندن افزایش می یابد

همزمان، گزارش شده است که چند شهر دیگر بریتانیا نیز دستخوش ناآرامی شده و از جمله گروهی از جوانان در بخشی از شهر برمینگام به حرکت در آمده اند و چند فروشگاه را در مرکز این شهر غارت کرده اند.

از بروز ناآرامی در شهرهای بریستول و لیورپول نیز گزارش هایی در رسانه های بریتانیا انتشار یافته است.

در حالی که به نظر نمی رسد که شورش های خیابانی با انگیزه های مشخص اجتماعی یا سیاسی صورت گرفته باشد، اما برخی از رسانه ها یادآور شده اند که کاهش هزینه های دولتی باعث ناخرسندی در میان طبقات کم درآمد شده است.

چند ماه پیش، تظاهرات گسترده دانشجویان در اعتراض به افزایش شهریه دانشگاه ها در لندن برگزار شد که در چند مورد به خشونت کشیده شد.

هشدار جمهوری اسلامی

روز سه شنبه، اداره اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه اطلاعیه ای حاوی اظهارات رامین مهمانپرست، سخنگوی این وزارتخانه را منتشر کرد که خواستار "خویشتنداری پلیس انگلیس در برخورد با تظاهرکنندگان در منطقه تاتنهام" شده بود.

براساس این اطلاعیه، آقای مهمانپرست از دولت بریتانیا خواسته است "از هرگونه برخورد خشونت آمیز جلوگیری نماید و با انجام گفتگو و بررسی خواست های تظاهرکنندگان، موجب بازگشت آرامش گردد."

 

موارد متعددی از حمله و غارت فروشگاهها در جریان آشوبهای خیابانی گزارش شده است

وی همچنین ابراز امیدواری کرده است که "نهادهای مستقل حقوق بشری در راستای رعایت آزادی های فردی و صیانت از حقوق شهروندی، با انجام تحقیقات لازم نسبت به کشته شدن این جوان سیاهپوست اقدام نمایند."

اشاره سخنگوی وزارت خارجه به کشته شدن یک جوان سپاهپوست در محله تاتنهام لندن است که به گفته پلیس، هنگام دستگیری با تیراندازی ماموران از پای در آمد و باعث بروز اعتراضات منجر به شورش در این محله شد.

خلیج همیشه فارس - انگلیس - انگلیس
چقدر این جمهوری اسلامی و مزدورانش پر رو هستند و وقاحت را به سر حد خودش رسوندند . خودشون را به خری زدنه اند . جوانان بین 16 تا 22 ریختند و دارند میزنند و مشکونند و غارت میکنند و ماشین و خونه اتش میزنند و پلیس کتک میزنند و امنیت و اسایش مردمان شهر را بهم ریخته اند اونوقت دولت ایران میگه ساکت باشید تا هر کاری میخواهند آشوبگران بکنند بی شرفها یادشون رفته با ماشین پلیس از روی مردم رد میشدند و با باتوم توی سر و کله دختر و پسر های مردم میزدند و با کلت کمری صدها جوان ایرانی را کشتند و اونوقت حقوق بشر را یادشون نبود ولی حقوق بشر را یاد دولت انگلیس میدهند . واقعا که شرم بر شما حیوانات ولایی
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

souroosh - ایران - ساری
صحبت ایران که میشه ادم از پرویی این حکومت جنایتکار که خود به تنهایی رهبر همه ضالمان دنیا است در عجب وشگفتی میماند.
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

a.ahooraei - المان - کلن
ما نو جوانهای اون موقع بخدا بیشتر شهامت داشتیم. هنوز هم اغلب مبارزین, افراد همون دوره هستند و نه جوانهای امروز که از صبح تا شب بفکر دختربازی, مردم آزاری و دنبال مواد و کلاهبرداری هستند. اینقدر که وقت واسه تفریحات کذب و مسجد رفتن و سینه زدن واسه تازیان میذارند نیمی از اون رو صرف مطالعه نمیکنند. از همه چیز میدونند فقط از تاریخ سرزمینی که توش زندگی میکنند بی اطلاعند. به خوب هاش و اونایی که مستثنی هستند بر نخوره.
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
یک مثال زنده و بارز برای مردم ما ! با کشتن شدن " فقط " یک نفر و هم بخاطر بحران اقتصادی ( نه مانند ایران ) شاهد خشم و نفرت مردم انگلیس از دولتمردانشان را هستیم ! دنیا را اب ببره, ما رو خواب میبره , پس همواره شاد و بیدار باشیم !
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

nader46 - انگلیس - لندن
ج.ا زرزر وعرعرااضافه میکنه..من خودم ده ها بار دیدم جوانی تک و تنها گیر چندین پلیس می افتاد بااینکه سنگ زده بود,,,اما یک یادوپلیس نهایتن یکی دو تا باتوم میزد وبرمیگشت.باز پسره تا وسط پلیس هامیرفت,,اماباز پلیس ها مدارا وسعی درپراکنده کردنشون میکردن..اگر ایران بود باتانک وهلیکوپتر همه راله ولت وپارمیکرد
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

morid - ایران - بوشهر
دست اقای دکتر مهمان پرست درد نکنه با این هشدار بموقع اش. البته انگلیسی ها از سازمان حقوق بشر نگرانی ندارند زیرا مسئولینش را ازخود میدانند خیلی راحت افراد تظاهر کننده را ترور وسرشان را زیر اب میکنند مثل دکترکلی و خبرنگار افشا کننده ی شنود مکالمات مردم.
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

victory835 - ایران - تهران
رامین گوسفند پرست غلط کرد ، بدبخت منتظر همین بود که تو غرب یه خبری بشه تا ربطش بدن به دخالت و .. شروع کنن به زر زر کردن.اخه یکی به این سخن گوی گله یابوها بگه شما یه تظاهرات مسالمت امیز با مطالبات سیاسی و اجتماعی رو به خاک و خون کشیدین و مثل حیوون همه رو کشتین و زندان کردین ...اما تو انگلیس یه مشت روانی گرسنه با انگیزه چپاول و غارت اشوب به پا کردن، حالا توی احمق میای هشدار میدی که فقط اونجای سوخته اغای معضمت خونک شه بدبخت.
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

a.ahooraei - المان - کلن
اینو میگن مبارزه با زور و بی قانونی , یک جوان کشته میشه و ملت اینقدر فشار به رژیم میارن که جیغش درآد. یکعده از مردم ما با یه گاز اشک آور یا با کشته شدن چند نفر همگی شروع میکنند عربی حرف زدن و آیه های قرآن رو از بر میخونند. شعارشون هم که شعارهای ملاهاست, یا حسین , میر حسین. الله اکبر الله اکبر. کجای این شعار ها فرار از این سیستم و آغازی نوین هست؟ اونهایی که میخوان بگن آقا تو نیستی والا خودت زودتر از همه در میرفتی, میگم عزیز جون درسته که انقلاب هرز رفت و یه عده بی اطلاع و بیسواد و گر و گوری قدرت رو بوسیله عوام از ما گرفتند اما همین ما بودیم که نترسیدیم و توی خیابون ها رفتیم و بد رو بیرون کردیم و بد تر جانشینش شد. دنباله...........
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

razmandeh - سوئد - استکهلم
لبنانی ها را ببرید ۲سوته کار تظاهر کننده را تمام میکنند
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
امیدوارم این جزیره اهریمنی نابود شود
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

romano - ایران - تهران
والا خوش باور عزیز دولت انگلیس تک تیرانداز رو پشت بوم نمی زاره بچه‌های مردم رو بکشن. در ضمن وضعیت رفاه اینها که تو انگلیس هستند با ایرانیها قابل مقایسه نیست (حتما یک عده تبل و مفتخور هستن). ضمنا دولت انگلیس با ماشین زن یتیم دار رو زیر نمی‌گیره. اینجا دولت ما خودش ته تبهکاره یادت رفته تو شهر خودت دوتا بچه مردم رو که سوار موتور بودن عین سگ می‌خواستن بکشن. خودت می‌دونی تو یزد ملت دزد و . نیستن پس این کثافتها رو از کجا آوردن بچه مردم رو زیر بگیره. اگر فکر می‌کنی با تحقیر می‌شه کسی رو به حرکت در آورد باید نمونشو تا الان می‌دیدی. اتفاقا چون آدم جا افتاده‌ای هستی نقاط جسارت مردم رو به رخشون بیار با آدم شجاعشون مقایسه کن و بگو شما شجاع نیستین. والا ما تو این سایت دلمون به عقل چند نفر خوش بود همونها هم دارن مارو نا امید می کنند. اصلا من نمی‌دونم چه سودی توسری زدن می‌تونه داشته باشه خوب برادر این کار که داره 32 سال انجام میشه.
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

aria-aria-nl - هلند - روتردام
مسئولان جمهوری اسلامی خفه بشن و در مورد اروپا و انگلیس نظر ندن چون اینجا دموکراسی حرف اول را میزنه و اینها یکسری غارتگر و دزد از قماش خودتون هستند مثل پاکی های مذخرف تو انگلیس دو سال پیش یادتون رفته چه بلایی سر جوانهای ایرانی اوردید.
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
romano عزیز, باور کنید زیاد متوجه منظورتون نشدم که ایا از من انتقاد کردید یا نه ! در مورد این اعتراضات: نه دوست من, اینها مفتخور نیستند زیرا طبق قانون دولت باید به انها کمک مادی کنند که بخاطر بحران اقتصادی کمک اجتماعی انان کمتر شده و انها احساس خودباختگی و بی پدری ( دولت بعنوان پدر ) میکنند و چون فقط " یک " شخص کشته شد و پلیس هم در برنامه جاسوسی مطبوعاتی رل مهمی بازی میکرد و مردم که پلیس را بعنوان دوست و کمک خود میپنداشتند, از روی ناراحتی اجتماعی و احساس خودباختگی دست به چنین اتش سوزی شدند تا فریاد اعتراضی خود را بگوش دولتمردان برسانند که بنظرم کار بسیار خوبی کردند ! و سوال و یا انتقاد شما از من را لطفا واضحتر بیان دارید, با سپاس .
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

Arash آرش - بریتانیا - لندن
سخنگوی رژیم وحشی ها و پدر خوانده تروریستهای جهان به انگلیسی ها: چرا فقط حقوق بشر شورشیان و غارتگران مغازه ها در انگلستان را نفی می کنید؟ آنها را همراه جک استرا بفرستید پیش ما تا با با کمک او و تجاوز و کشتار آنها بهمراه دعای آمرزش آنها توسط روح آیت الشیطان العظمی خمینی و دیگر آیت الشیطانها سکوت قبرستان را در انگلستان هم برقرار کنیم. همراه ماچ های آبدار خامنه ای و ا.ن. برای جک عزیز
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

دستان - ایران - تهران
چطور شد؟ این جوانهایی که برای احقاق حق در خیابانهایی لندن دست به تظاهرات زدند و خشم خود را از کشتن یک نوجوان ابراز داشتند شدند قاچاقچی مواد مخدر و قاتل و جانی ولی در فتنه 88 کسانی که به مال و اموال مردم رحم نکردند و به سطل زباله شهرداری هم شده بودند حامیان دموکراسی و آزادیخواه . وخداوند چگونه باطن شیطانی رذلان و پست فطرتان را بر ملا میکند.
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.