مشکلات واقعی دوست شدن با یک مرد متاهل


مشکلات واقعی دوست شدن با یک مرد متاهل

مشکلات واقعی دوست شدن با یک مرد متاهل چه می‌تواند باشد؟ این سوالی است که اگر فکر رابطه با یک مرد زن دار هم در سرتان است باید در قدم اول از خود بپرسید.

اگر به فکر این هستید که با یک مرد متاهل رابطه داشته باشید ، شاید بهتر باشد که مفهوم دوست شدن مرد و زن را دوباره برای خود تعریف کنید چون اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، فقط در شرایطی آن مرد واقعاً در رابطه با شماست که بتواند خود را متعهد کند یک دروغ عمدی بگوید که خودش هم کم کم باور کند.

آنوقت تلاشی که باید برای بر هم نخوردن و تداخل پیدا نکردن برنامه‌های زندگیش بکند دوچندان می‌شود. شاید اول کار مشکلی نباشد اما کم کم متوجه می‌شوید که آن آزادی که بقیه افراد در دوستی‌های خود دارند شما ندارید، نمی‌توانید شب‌ها با هم بیرون بروید یا هروقت دوست داشتید به او تلفن کنید. از همان ابتدای کار هم این دوستی ارزش هدر کردن وقتتان را ندارد.

شاید اول کار این رابطه به نظرتان جالب بیاید. این واقعیت که او برنامه‌های خاصی برای زندگی خود دارد، زمان فراغت بسیار طولانی را در اختیارتان قرار می‌دهد که می‌توانید هر طور که دوست داشتید آنرا بگذرانید بدون اینکه شکایتی به شما کند. زمان خیلی کمی می‌برد که متوجه بشوید یک جای کار در همه آن عشقبازی‌ها و محبت‌ها می‌لنگد و اگر خودتان موضوع را کشف نمی‌کردید شاید اصلاً او به روی خودش هم نمی‌آورد.

یک حالت این دوستی‌ها اینطور است که از همان اول کار نمی‌خواستید که به طور جدی با او رابطه داشته باشید و در خیالبافی های خود همسری با او را تصویر کنید . مخصوصاً در مواردی که این رابطه از دوستی خیلی ساده و زیبایی که بین شما دو نفر بوده شکل گرفته باشد. وقتی کنار او هستید همه چیز خوب است اما این فقط در شرایطی است که فقط خودتان و خودش باشید، بدون اینکه کس دیگری از آن خبر داشته باشد.

مکالماتی که قبلاً موقع ناهار یا در ایمیل‌ها داشتید دیگر آن مکالماتی نیست که در ماشین یا خانه تان دارید. کم کم حرفهایتان جنبه‌های شخصی تر و حتی جنسی تر به خود می‌گیرند. یا شما یا او سوال می‌پرسید و هر دو شما درگیر این هستید و نمی‌دانید که چرا دارید دزدکی این همه با هم وقت می‌گذرانید.

حالت دیگر دوستی می‌تواند این باشد که او از همان ابتدای کار دل شما را برده است و دوستی از همان ابتدا جنبه جنسی هم داشته است ولی مشکل این است که او همیشه مجبور است زود برود، مدام در حال چک کردن تلفن همراهش است و شما نمی‌توانید هر کاری که می‌خواهید را در وقتی که می‌خواهید بکنید. احساساتتان سرکوب می‌شوند و کم کم متوجه می‌شوید که نمی‌توانید به همان سادگی که وارد این رابطه شدید، از آن خارج شوید. احساس گمگشتگی می‌کنید، گمگشتگی از این جهت که بین او و مشکلاتی که با همسرش دارد گیر افتاده اید.

اما چرا او نمی‌تواند با همسرش هم به همان اندازه که با شما راحت است راحت باشد؟ شما زنش را دیده اید، زشت نیست و خیلی راحت می‌شود با او کنار آمد. حتی ممکن است خودتان هم با او رابطه داشته باشید و خیلی وقت‌ها دوست دارید که به او بگویید که چه بین شما و شوهرش می‌گذرد اما نمی‌توانید چون او زن خوبی است و حقش نیست که زندگی زناشوییش اینطوری خراب شود. اگر هم قرار باشد کسی اینکار را بکند خود آن مرد است. ممکن است مرد در ابتدای رابطه دیوی از زنش برای شما ساخته باشد اما وقتی خودتان با آن آشنا می‌شوید می‌فهمید که اینطور نیست.

هیچکس نمی‌تواند به شما بگوید که با یک مرد زن دار رابطه داشته باشید یا نه. متنفر شدن از آن یکی زن کار ساده ای است اما برای خیانت همیشه دو نفر لازم است. خیلی جاها ممکن است فکر کنید که کسی هست که دوستتان دارد اما واقعیت این است که این مرد نمی‌تواند عشق و احترامی که شایسته شما باشد را در اختیارتان بگذارد. حتی ممکن است یک مرد زن باره باشد و هر چند وقت یکبار یکی مثل شما را بازیچه نفس خود کند. زمان و انرژی که با او هدر کرده اید را می‌توانستید خیلی جاهای دیگر استفاده کنید، حداقل با مردی که واقعاً لایق شما باشد.

سوال خیلی ساده ای که می‌خواهم بپرسم این است که آیا برای خودتان ارزش و احترام قائل هستید و آیا واقعاً می‌دانید خیلی مردهای مجرد خوبی هم هستند که بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید پس چرا باید وقتتان را با دوست شدن با یک مرد زن دارد تلف کنید.

آدم‌ها همیشه از اشتباهاتشان درس می‌گیرند و می‌توانند این درس‌ها را به همدیگر هم منتقل کنند. اما به خاطر یک رابطه کوتاه مدت عاشقانه، بااینکار همه زندگیتان را به خطر می‌اندازید. پس عاقل باشید و از این رابطه بیرون بیایید و دیگر هیچوقت هم پشت سرتان را نگاه نکنید.

اگر می‌خواهید معنا و مفهوم عشق و زندگی را به خودتان یادآور شوید، فقط کافی است بدانید که در همچنین رابطه ای آن را پیدا نخواهید کرد.

armagan - مالزی - کوالالامپور
تقریبا خیلی وقتها زنها یا دختر هایی که به فکر ارتباط با مرد های متاهل هستن انسانهای رشد یافته و با اصالتی نیستند.چون کسی که بخودش این اجازه رو بده که با زندگی کسی بازی کنه در واقع اول از همه بی ارزش بودن خودش رو ثابت کرده و بی ارزش تر از اون هم مردی هست که اجازه میده یه همچین اتفاقی بیفته غافل از اینکه طبق آماری که تو یه مجله علمی می خوندم در 90% مواقع زن یه همچین مردی هم به شوهرش خیانت میکنه بدون اینکه شوهرش حتی ذره ای به زنش شک کنه.البته یه همچین مردایی لیاقتشون همینه که زنشون هم بره به یکی دیگه حال کنه.
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
در کل هر مرد متاهلی که بخواد واسه خودش دوست دختر بگیره یا حتی اون دختری که حاضره با یه مرد متاهتل دوست شه من به نوبه خودم از ته ته ته قلبم به شدت برای این دسته اشخاص متاسفم و بینهایت حالم بهم میخوره
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

*پسر شجاع* - ایران - تهران
فکر کنم مهمترین جذابیت دوستی با یک مرد متاهل برای بعضی از خانمها..هیجان انگیز بودن آن باشه {بازی موش وگربه لوول}.و اینکه خیلی راحت میشه اون مرد رو تیغ زد لول
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

لیلی ایرانی - ایران - تهران
فقط یه زن مریض و روانی میتونه با یه مرد متاهل رابطه داشته باشه و البته مرد هم اگر سالم باشه با داشتن همسر خودشو درگیر یه رابطه دیگه نمیکنه.اینجور ادما واقعا رقت انگیزن.خوب اگه میخواین از این غلطا کنین از همسرتون جدا بشین هر کاری خواستین بکنین.
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
** مردم هرگز خوشبختی خود را نمی شناسند، اما خوشبختی دیگران همیشه دیدگان شان مجسم است .کتاوییرنر**. ما باید برای خوشبخت زیستن موقعیتهای مناسب ایجاد کنیم،نه اینکه در انتظار آن باشیم**. یک زندگی را وقتی می توان با خوشبختی قرین دانست که شروعش با عشق شود و ختمش با جاه طلبی **. آرزو یک خوشبختی بزرگتر ، پیوسته ما را از لذت خوشبختی که از آن بهره مندیم باز می دارد.رومن رولان **. یکی از بهترین طریق خوشبخت شدن این است که انسان معتقد باشد که واقعا خوشبخت است و یا روزی خواهد شد .آبدو ولیل
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
زندگی بدون عشق مثل استفاده از تنفس مصنوعی است
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

YAS ABI - بلژ - بسل
هدف ازطرح این فرهنگ خیانت چیست?حتی اینجا هم اکثر ا وفادارند. بجای توصیه وفاداری مرد و زن به یکدیگر روش خیانت گری مودبانه را اموزش میدهید? اخرش برای متهم نشدن فقط میگویید اینکار رانکن انهم نه بخاطر شرف بلکه چون ممکن است وقتتان تلف شود! این روش انگلیسی است.
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

snowy me - سوئد - مالمو
زنی که با مرد متاهل دوستی یا هر رابطه ی دیگه یی برقرار کنه کثیف ترین موجود عالمه، مردی هم که با داشتن همسر به دنبال این مسائل باشه اون هم مثل زنی که ذکر شد کثیف ترین موجود عالمه. یعنی یکی از یکی کثیف ترن این دوتا. به نظر من خیانت به هیچ وجه قابل بخشش نیست. چه زن خیانت کرده باشه و چه مرد. این بهونه ها که من متوجه نبودم، فلانی منو گول زد،من فکر نمیکردم قضیه جدی بشه و این چرت و پرت ها رو هم باید ریخت توی توالت. خیانت بدترین چیزیه که میتونه واسه آدم اتفاق بیفته. فکرشم نمیتونم بکنم. خدا نصیب هیچ کس نکنه. زن دوم و سوم و صیغه این کثافت کاری ها هم مصداق بارز خیانته.
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

a.ahooraei - المان - کلن
بریت ایران و ببینید یه عده از خانمها چی میگن و چه جوری فکر میکنند. متأهلاش میگن: اونایی که دوست پسر ندارند املند, غیر متأهلاش میگن: مگه مرد مجرد پول داره ویا خونه و زندگی؟ اگه داشت ویا خوب بود تا الآن قاپیده بودنش. با غریبه رفتن دیگه توی ایران مخصوصآ تهران واسه یه عده مد شده و نکردن این کار , عقب ماندگی محسوب میشه. یک دلیل که حکومت ملاها ممتد شده, واسه اینه که؛ یکعده میگن: حکومت اسلامیه و اینقدر سخت میگیره و اینها, اینند, اگه آزادی بیاد چیکار میکنند؟ . مردها هم همچنین دنبال عشق و حال و آزاد و دستشون هم باز. بازهم میگم انجا همۀ ایرانی ها رو منظور نیست. من فامیل خودم رو هم مستثنی نمیکنم.
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
armagan - مالزی - کوالالامپور. من به شما اطمینان میدم هیچ مجله علمی در علوم انسانی از درصد تقریبی نود (90%) استفاده نمیکند!!!!!!!!!!!.
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
در مورد این مقاله من هیچ نظری نمیتونم بدم, چون بیشتر شبیه انشایی هست که یک پسر اول راهنمایی نوشته, نویسنده از مبانی جامعه شناسی , و روانشانسی یک زن کاملا بی اطلاع هست, تعریفی از دوستی ارائه نداده, معنای رابطه و احساس و امنیت رو نه میدونه و نه تعریف کرده, من به این انشا در سطح اول راهنمایی نوزده میدم چون کمی هم طنز هست مثال:""و دوستی از همان ابتدا جنبه جنسی هم داشته است!!!""" خوب اگه جنبه جنسی نداشت که ادم میرفت با عمو یا خاله اش دوست میشد :-).
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

parniyan_215 - ایران - اصفهان
دوره لیلی و مجنون گذشت.من توی اکثر قسمت های جامعه 1 سرکی زدم و متاسفانه فهمیدم که امکان نداره کسی به کسی خیانت نکنه.خداروشکر من از نسل قایم باشکی ها نیستم.به قول استاد عزیزم* با آمدن اسلام ایرانیها علاوه بر حجاب جسمی و جنسی حجاب فکری و عقیدتی را هم با جون و دل پذیرفتن.*
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

مبحوت - فنلاند - هلسینکی
دنیا داره به سمت همجنسبازی میره شما املها هنوز گرفتار این سنتهای عقب مونده اید؟ منظور از مرد متاهل مردیه که شوهر داره؟ چه حرفا!!!
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

milad_6240 - انگلستان - لندن
به قول یه بنده خدا مردا دو دسته هستند یکی اونهایی که خیانت میکنند و لو میرند و دسته دیگر انان که خیانت می کنند و کسی متوجه نمی شود . در ضمن اکثر این خانمها که با اقایان متاهل رابطه دارند قبل از این ارتباط وقتی ازشون سوال می کردی اونها هم فکرش رو نمی کردند که روزی در همچین رابطه ای قرار بگیرند ....
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

Royan - المان - المان
در واقع 90 % مردهای متاهل هستند که این ارتباط را به وجود میاورند با بازی کردن با احساسات یک دختر جوان که نیاز به دوست داشته شدن دارد و دادن وعده و وعیدهای سر خرمن دختر جوان را خام میکنند و بعد که دخترک از نظر احساسی یا حتی مادی کاملا وابسته شد هزار تا بامبول سر دختر ه میارند تازه یادشون میاد که متاهل هستند و یا زندگیشون را بهم میزنند و هزار ویک مشکل و بدبختی برای خودشون و زن و بچه اشون و دختره بار میاورند سر یک هوس و تنوع خواهی . البته بدیهی است که بعضی از خانمها هم دنبال یک همچین موقعیتی هستند.
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

آبی ترین - ایران - تهران
بابا اینقدر مردارو ضایع نکنین همه جا صحبت از خیانت مرداست (مجله، سریال تلویزیونی، فیلم سینمایی و ....)چرا از خیانت زنان هیچوقت صحبت نمیشه. " مشکلات واقعی دوست شدن با یک زن متاهل" اینو بررسی کنید.لطفاً
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

rezanl - هلند - امستردام
نتیجه اخلاقی: اول برید شوهر کنید بعد .........
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

تی تی - اکراین - کیف
بابا کدوم مرد کدوم متاهل . گذشت اون روزا اینجا که همه دوستان ایرانی جی تشریف دارند و به هیچ طریقی نمی شه به گاردشون رسوخ کرد:). خانوم های عزیزم بترسی از معاشرت همسرتان با جنس همنوع.. دوستان جی فحش ندیدن این فقط یه شوخی و حسادتت ز.. است:)))))
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

gol andam - سویس - زوریخ
هرگز هرگز هرگز.....از فکرش حالم بد می شه ...چون خودم رو میگذارم جایه اون خانم ...وای به حاله شوهر اینده ام : )
پنج‌شنبه 20 مرداد 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
متاسفانه هیچکس درمورد روابط معنوی خارج از ازدواج متاهلین و دردسرهایش چیزی نگفته. اینو بدونیم که رابطه بعد از ازدواج الزاما فقط برای سکس نیست. لااقل در تمام موارد صدق نمیکنه.
پنج‌شنبه 20 مرداد 1390

kholidar - ایران - رشت
بازهم یک عده خر مقدس اومدن دارن بلغور میکنن. اهای شما که رفتی بالای منبر تو خلوت خودت چی میخوای؟ حالا اگراون دختر یا پسر با تو بود و کسی هم نمی دید خوب میشد؟. خر تعصب بازیها رو بذارین کنار خدا انسانها را آزاد و لخت مادرزاد آفریده برو خوش میباش مجرد و متاهل یه لفظه چه بسا من خودم دیدم پسر مجرد رفته زن بیوه گرفته و خوشبخت هم شده درمورد رابطه هم بنظر من اشکالی نداره چون اون شخص همونجوریه که به آرامش میرسه . علت دیگر بالا رفتن سن ازدواج -و....
پنج‌شنبه 20 مرداد 1390

leila1356 - انگلستان - نیوکاسل
باید ببخشید چون به نظر من عشق یک اتفاق است و این اتفاق میتونه بین یه دختر با یک مرد متاهل بیفته تا اونجایی که من نظرهارو خوندم اکثرا با این رابطه مخالف هستید در صورتی که این نوع رابطه میتونه خیلی هم عاشقانه و با هیجان باشه.
شنبه 22 مرداد 1390

آق مللم - انگلستان - لندن
به قول عبید زاکانی: آخ که دیگه فرنگیس.......
شنبه 22 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.