زن کارتن خواب در محله حاجی بازاری ها!


زن کارتن خواب در محله حاجی بازاری ها!

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

اینجا محله خیابان ایران است! زرین خامه نبش خورشید. ساعت ۱۱ شب است و ما به منزل بر می‌گردیم که حضور یک زن تنها در این ساعت از شب در کنار خیابان توجه مان را به خود جلب می‌کند. زن میانسالی در کنار خیابان روی یک جعبه چوبی نشسته است؛ نه، انگار خوابیده است. بله خوابیده. در کنارش دو کارتن و یک گاری می‌بینیم که احتمالا تمام دارایی‌اش از دنیاست.

به نوشته آزادنگار، آنقدر خوابش عمیق بود که متوجه عکس گرفتن ما نشد. یادم آمد در زمستان۸۹ هم یک بار این زن را همین جا دیده ام. خدا نکند از آن موقع تا حالا او آواره این خیابان باشد که کلاه همه ما که او را دیده‌ایم و بی‌تفاوت از کنارش گذشته ایم، پس معرکه است.

با خودم می‌اندیشم مومنین خیابان ایران در همین لحظه به چه خواب عمیقی فرورفته‌اند که متوجه می‌شوم نه خواب نیستند. هنوز مراسم افطاری روز اول ماه رمضانشان تمام نشده؛ این را از درهای باز حسینیه‌ها و جمعیتی که درون آنها در رفت و آمدند فهمیدم. با خودم گفتم کاش به جای اینکه سفره‌های افطار برای عده‌ای متمکن پهن کنیم به فکر سر پناهی باشیم برای این زن تنها، حداقل در یکی از همین حسینیه‌ها، که مجبور نباشد ماه‌ها شب را تا صبح و صبح را تا شب در خیابان سر کند. به عکس آن زن نگاه می‌کنم که چقدر با حیاست. تمام شب را نشسته می‌خوابد و با پارچه کهنه‌ای که دارد پاهایش را می‌پوشاند!
zartusht67 - المان - فرانکفورت
بله این است سرنوشت ایران اسلامی
دوشنبه 17 مرداد 1390

bache shapoor - سوئد - یوسدال
بابا این حاجی بازاریهای مومن دینداریشون بخاطر ریا و حیله است!!! کدام روزه و کدام افطار? بخدا قسم یکی از این حاجی بازاریها رو من میشناسم و میخوام بگم که فامیل من است. اون علاوه بر زن خودش, زن صیغه ای هم داره و ماه رمضان در خانه ی خودش که زن اصلیش هست سحری میخوره و صبح به عنوان رفتن به بازار از خانه میاد بیرون و میره اون یکی خونش که زن صیغه ایش هست و بساط تریاک کشی شروع میشه و چندتا حاجی بازاری دیگر هم بعد از مدت کوتاهی به اون ملحق میشن و تا نزدیک افطار حالا نکش و کی بکش!!! و بعد هم سر و صورت خودش را میشود که بوی تریاک ندهد و میره خونه ی اصلی خودش برای افطاری و همه ی فامیلش هم روش قسم میخورن و حتی پشتش نماز میخوانند!!! بابا چه کشکی, چه دوغی, چه روزه ای و چه افطاری و چه حسینیه ای? همش تظاهر و ریا فقط بخاطر اینکه مردم بهشون بگن حاج اقا!!!
دوشنبه 17 مرداد 1390

ashkan712@712 - انگلستان - نیوکسل
من در تعجبم چرا ما انقدر بی غیرت و پوست کلفت شدیم.و نمی خواهیم واقعیت ها را ببینیم.تا کی ببینیم که اینجوری ناموس ما ایرانی ها در خیابانها هستند.وبه این سختی زندگی می کنند وای بر ما.کی می خواهیم بیدار بشیم.امروز هم دیره هموطن.کاری بکنید برای وطن.....
دوشنبه 17 مرداد 1390

parviz1 - انگلستان - کترینگ
کعبه سنگیست نشانیست که ره گم نشود........حاجی اهرام دگر پوش ببین یار کجاست. افوس که همه راه را گم کرده ایم.
دوشنبه 17 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
ثروت خامنه ای 35 ملیارد دلار . هاشمی 27ملیارد . خر 15ملیارد . سگ 12 ملیارد ....
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
برای گور آن شیادی که با وعده های نفت مجانی و آب وبرق مجانی به سر 70 میلیون ایرانی کلاه گذاشت و به درک واصل شد, گنبد طلائی میسازید اما این زن که ضعیف ترین فرد جامعه است باید در خیابان زندگی کند. خسته نباشید که در ایران اسلام واقعی و اسلام علی را پیاده کردید. دینی که از یک قوم وحشی سرچشمه گرفته باشد و با وحشیگری هم به ایران تحمیل شده باشد, نتیجه ای بهتر از این نخواهد داشت.
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

jamaljamal - ایران - تهران
هر کی کار خودش را بکنه درست میشه هر کسی در حد توان خودش کمک کنه درست میشه ما منتظر اقایون پولدار نباید بشینیم
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

علی محمودی نژاد - ایران - تهران
مرگ بر جمهوری اسلامی و هوادارانش!
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

topol mopol - قطر - دوحه
به اون خدای که میبرستم...............اشکم در اومد, ت.....ف,به اون نامردای که این نازنینو میبینن و بی تفاوت ازش رد میشن,,کاشک ایران بودمو نزدیک اون محله,شاید میشد کاری واسش کرد.نازنیننننننننننننننننننننننن,به خود خدا میسبارمت,که همه جیز به دست خودش حل میشه,
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

خیال - ایران - تهران
ننگ به هرچی حاجی بازاری دزده حروم خوره که امیدوارم لقمه نونی که با دزدی و کلاهبرداری به زن و بچه شون میدن کوفت کنن همین روزها خفه شون کنه . که هرچی فقر و فساده از زیر ریش این حاجی بازاری های فاسد زده بیرون . یه مشت آدم بی کلاس و بیسواد و مطلقا ادعا! من که همیشه یکی از افتخاراتم این بوده که بچه بازاری نیستم !!
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

خیال - ایران - تهران
شما چه انتظاری دارین ، حاجی بازاری ها برن و به این زن کمک کنن ؟؟؟؟ نمیدونم تا حالا براتون پیش اومده که با یکی از این بچه بازاری ها مثلا برای نهار برین بیرون ؟ باورم نمیشه که اینقدر بیکلاس هستن و با اینکه پول حروم توی زندگی شون فراوونه اما باز هم طمع دارن و نمیدونید چطوری با حرص غذا میخورن و حتی از یه قرون پولشون هم نمیگذرن و بسیار گداصفت هستن . به قول دوستی (( گدازاده از کنارش بعد از صد سال که رد بشی حتی اگه توی لباس پادشاهی هم باشه بوی گدایی ش میاد )) حاجی بازاری ها نمیدونم چرا اینقدر طماع و بخیل هستن و جالبه که به زن و بچه شون هم سرایت میکنه این گداصفتی شون . اکثر افرادی که یه دفعه تیتر روزنامه ها میشن که فلانی رو فلان جا با ماشین آخرین سیستم گرفتن که مثلا 220 کیلومتر میرفته ، وقتی بری دنبالش می بینی که بچه بازاریه ! من که هروقت توی خیابون کسی بد و بیکلاس رانندگی کنه یا یه نفر اجق وجق ببینم بهش میگن بچه بازااااری و جالبتر اینه که بدونید اونها خیلی به این تیکه واکنش نشون می دن ! اگه بهشون فحش بد بدی شاید بگذرن اما وقتی بهشون میگی بچه بازاری ، انگاری خودشون میدونن که یعنی تو یه کلمه خیلی چیزها را بهشون گفتی از جمله : بی کلاس ، عقده ای ، تازه به دوران رسیده، ادا، گداصفت ، حروم خور و ...
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

رضا ایرانی - آمریکا - لس انجلس
حاجی؟؟؟؟؟. پدر من مسن هستش و معمولا تو ایران طبق عادت به افراد مسن میگن حاجی، هر کس به پدر من میگه حاج اقا میگه حاج اقا باباته!!!!! دفعه اخرت باشه به من فحش میدی!!. حاجی، حاج خانم، سید، سادات، روحانی.. از این القاب بهتر پیدا نمیشد؟؟؟
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

ssepehr - ایران - ایران
وقایع تلخ جامعه ما که روز به روز داره بیشتر هم میشه. بقول دوستمون نباید منتظر نشست تا دیگران کاری بکنند هر کس، هر کاری، هر چندکوچک در حد توانش انجام بدهد تا شاهد دربدری همنوعانمان نباشیم. دولتمردان و متمولانی به نام حاجی ها!! کاری که خیر خواهانه و برای مردم نیازمند باشد انجام نمی دهند، این را همگی خوب می دانیم! ما همنوعیم وهموطن پس پیش بسوی یاری به یکدیگر.
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
خیال - : دوست گرامی به نکته بسیار مهم و سرنوشت ساز ایرانیها اشاره کردید که همان نقش بازاریهای بی پدر و مادر و بی وجدان هست که رس مردم ایران را کشیدند و با نشست و برخاست و وصلت کردن با قشر شپش باعث حمایت این سیستم دژخیمی شدند ! من برای همه مردم احترام قائلم حتی تا اندازه ای به اخوند بیشعور احترام قائلم, زیرا میدانم انها برای ارمان غلط خود میجنگند ولی این قشر بازاری بی مرامترین قشر در ایران هستند که فقط و فقط به پول فکر میکنند و چون فاقد سواد اقتصادی و وجدان هستند, از هر چه کاپیتالیستی بدتر و بیشعورتر میباشند ! شاد و پیروز باشید .
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

Artosh - ایران - تهران
یه سری از این پولدارا واقعاْ بی خاصیت هستن برای جامعه-شون. بنده ثروتمندانی رو میشناسم که هر ماه میلیونها تومان به خانواده-های فقیر کمک میکنند. همهء ثروتمندان رو با هم جمع نبندیم.
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

piade - ایران - تهران
رضا ایرانی - آمریکا - لس انجلس. خوب که چی؟ خوشت میاد بنویسی حالا چه بی ربط چه باربط .
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

خیال - ایران - تهران
khoshbavar سلام دوست من . بایدبگم که واقعا من اگه کاره ای بودم اولین کاری که میکردم این بود که تمام اموال دزدی و حروم بازاری ها را مصادره میکردم و میدادم به مردم محروم، همونهایی که این زالوها خونشون رو مکیدن .
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

خیال - ایران - تهران
تمام قشر تحصیلکرده و فهمیده ایرانی از بازاری و بچه بازاری های بی کلاس بیزارند . فکر میکنی بیشتر این آشغالهایی که مثلا توی خیابونهای با تیپ های به قول خودشون مد روز و به دید آدمهای باکلاس، در نهایت بیکلاسی میگردن کی هستند؟ 99 درصد اونها بچه بازاری ها هستن . دخترهاشون که همه دنبال تن فروشی به مردهایی هم شان و تیپ باباهاشون یعنی مردهای پولدار بیکلاس و پسرهاشون هم دنبال یه دختر مفتی مثل حاجیه خانوم های دور و برشون واسه کرایه کرده یه شب یا یه بعدازظهر که حاجی بازاری و حاجیه خانوم خونه نیستن و احتمالا برای عوام فریبی و یا پیدا کردن خواستگار واسه دخترشون و یا زن پیدا کردن واسه پسرشون رفتن مسجد !
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

خیال - ایران - تهران
پول و امکانات زندگی بازاری ها مثل اینه که تو روی یه درازگوش پالن حریر و زری بافت بندازی . اون بیچاره چه میدونه فرق بین زیلو و حریر چیه و در هر صورت اصالتش همون درازگوشه ! اینها هم بنده های خدا توی پول غرق هستند و تیپ های مد روز میزنن اما نمیدونم چرا بهشون نمی یاد و کاملا جیغ میزنه که این آقا یا خانوم بچه بازاریه و مال این حرفها نیست.
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

خیال - ایران - تهران
در حالیکه همون لباس و یا ماشین و یا هر امکانات دیگه یی رو وقتی به پسر یا دختر یه آدم تحصیلکرده از یه خونواده بالا و درست و حسابی بدی کاملا جیغ میزنه که طرف آدم حسابیه و مال این حرفها !. البته من اینو هم میدونم که در قشر بازاری تک و توک آدم خوب و باوجدان هم پیدا میشه اما به قول دوستی : مگه آدم وجدان و کلاس داشته باشه میتونه توی بازار دوام بیاره ؟ اصلا مگه زالو بدون مکیدن خون زنده میمونه؟ . موفق و پیروز و شادکام باشی
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

شوکولات - ایران - تهران
Artosh - ایران - تهران جان دوست من ، همچین چیزی که نوشتی باور کن من تا حالا نه شنیدم و نه دیدم . البته خیلی شنیدم که فلان پزشک به فلان خیریه کمک کرده ، فلان کارمند به فلان دختر بی جهیزیه کمک کرده اما تا حالا نه دیدم و نه شنیدم که یه بازاری اهل این چیزا بوده باشه . همسایه ما از اون بساز و بفروش های دزد درجه یک هست . چندوقت قبل ما داشتیم برای خانومی سرطانی که در مجله سیب سبز و از طرف نظام پزشکی از مردم براش تقاضای کمک شده بود پول جمع میکردیم ، هر کارمندی که من باهاش برخورد کردم و موضوع را بهش گفتم حتی شده خیلی کم به این پول اضافه کرد ، من به دختر این حاج بازاری دزده گفتم که جریان اینه و تو اگه میتونی حتی پنج هزار تومان هم شده کمک کن . میدونی چی گفت؟ گفت : من بابام همیشه جورهای دیگه کمک میکنه !!!! و من دیگه حالم ازش بهم خورد بچه دزد حـ... . پنج هزار تومان تو زندگی اون انگل مثل یه تخم مورچه توی این عالم هستی بود! هرچی بازاری ما دیدیم لات و بیکلاس و دزد و حروم خور بوده و هست
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

رضا ایرانی - آمریکا - لس انجلس
piade - ایران - تهران. اشکال نداره, متوجه منظورم نشدی. برو کامنت خیال و خوش باور رو بخون شاید متوجه بشی که من به کجا زدم
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
خیال - : با درود به دوست ایراندوست خیال عزیز , گفت شما لطف خدا, پس تا بعد !
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

Artosh - ایران - تهران
شوکولات - ایران - تهران/دوست عزیز بنده شنیده ام رو ننوشتم. چیزی که در جریانش بودم رو نوشتم. شاید گفتن بسیاری یکم زیاده روی باشه. اما میشناسم جمعی از ثروتمندان را که هر ماه کارهای خیریه ای چشم گیری میکنند. متاسفم که اونقدر این قبیل ثروتمندان در جامعه ما کم هستند که شما فکر میکنید بنده سعی در سفید نشان دادن این قشر را دارم.
چهار‌شنبه 19 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.