دایی: آقایان چرا به فوتبال چسبیدند و ول نمی کنند؟


دایی: آقایان چرا به فوتبال چسبیدند و ول نمی کنند؟

علی دایی در گفت و گویی صریح با خبرآنلاین درباره تیمش و البته پرسپولیس سخن گفت.

 علی دایی ؛ او یکتنه می جنگد . حرف هایش را رک می زند و اهل باج دادن نیست. می گوید دعوا را او شروع نمی کند اما نمی نشیند تا هر اتهامی را به او بزنند. سرمربی راه آهن که فعلا به بازی با ملوان فکر می کند ، غیر از این بازی مهم ، به پاسخ اتهامات مطرح شده علیه خود هم می اندیشد بی آنکه این مشغله روی کارش اثری بگذارد.

از بازی با ملوان شروع کنیم؟

بازی سختی داریم. ملوان تیم خوبی است و همیشه تاریخ هم تیم خوبی بوده. همیشه برای بازی با این تیم باید محتاط بود . تمرینات خوبی را برای این بازی داشتیم و امیدوارم در بازگشت از انزلی ، دست خالی نباشیم.

البته ملوان امسال تعدادی از بازیکنان فصل قبلش را ندارد. خیلی ها می گویند ضعیف تر شده؟

این حرف ها نیست. ملوان همیشه تیم خوبی است. آنها همیشه با انگیزه و با تمام وجود برابر حریف بازی می کنند و فقط برد می خواهند. البته یک شانس بزرگ برای ما این است که این بار از داشتن تماشاگران شان محروم هستند. باید از این پوئن استفاده کنیم و بتوانیم نتیجه بگیریم.

انگار از اینکه با ملوان بدون تماشاگر بازی می کنید ، خوشحالید؟

راستش تمام زیبایی فوتبال به تماشاگرانش است. ملوان هم با تماشاگرانش است که هویت پیدا کرده و یکی از قطب های فوتبال ما شده است. اصلا فوتبال بدون صدای تشویق طرفداران لطفی ندارد. این تیم اینقدر برای مردم انزلی عزیز است که می بینید حتی در بازی های خارج از خانه شان هم چند هزار تماشاگر دارند. ولی به هر حال در این شرایط اگرچه خودم فکر می کنم برگزاری بازی بدون تماشاگر کار درستی نیست اما این اتفاق یک اتفاق مثبت شده به نفع تیم ما.

تیم تان خیلی دیرتر از دیگر تیم ها استارت زد. فکر می کنید به آمادگی ایده آل رسیدید؟

هنوز که نه. من گفتم که به چند هفته زمان نیاز داریم . هنوز تیم مان هماهنگ نشده اما خدا را شکر هر روز بهتر از روز قبل می شویم. باید چند بازی دیگر را پشت سر بگذاریم تا بچه ها در ترکیب تیم به هماهنگی کامل برسند.

برسیم به پرسپولیس؟ این روزها عده ای شما را متهم به ارتباط با لیدرها می کنند!

خدا را شکر کسی نمی تواند بگوید علی دایی به یک نفر یک 1000 تومانی داده. یک نفر را در عالم پیدا کنید که بیاید بگوید علی دایی 1000 تومان به من پول داده است. من مثل آنهایی نیستم که برای تشویق شدن به آدم های شان بن شهروند یا کت و شلوار می دهند. کسانی که سابقه شان مشخص است که برای فریاد شدن نام شان چه کارهایی می کنند . خدا را شکر من نه از این کارها کردم و نه این کارها را انجام می دهنم. اگر هم از این حرف ها بزنند هم مردم خودشان واقعیت را می دانند و باورشان نمی کنند.

یکی دیگر از شایعات این است که آن لیدر معروف که با هم دریگیری داشتید را به زندان انداخته اید.

این هم یکی دیگر از شایعات بی پایه و اساسی است که ساخته اند. من نمی دانم این حرف ها از کجا سرچشمه می گیرند. این اتفاق چه ربطی به من دارد؟ بروید بپرسید که طرف اگر به زندان افتاده ، چه کار کرده که این اتفاق برایش افتاده. این چه ارتباطی به علی دایی دارد؟

گفته بودید درباره تان حرفی نزنند. این بار در یک برنامه زنده ورزشی درباره مربی فصل قبل پرسپولیس حرف هایی زده شد نه درباره علی دایی!

متاسفانه من می خواهم این بحث تمام شود اما هر روز به بهانه ای حرف مرا وسط می کشند. مدام برای اینکه کارهای شان را توجیه کنند ، بحث را مطرح می کنند.من فقط یک سئوال دارم. برایم سئوال است این آقایان آموزش و پرورشی که می گفتند می خواهند برگردند به کار آموزش و پرورش شان ، چرا به فوتبال چسبیدند و ولش نمی کنند؟ فکر می کنم دیگر همه مردم هم همه چیز را خیلی خوب می دانند . اصلا بگذار هرچه دلشان می خواهد بگویند.

این بحث ها روی کارتان در راه آهن اثر نمی گذارد؟

اولا اینکه من درباره آنها چیزی نمی گویم. آنها حرف می زنند ، در کنفرانس خبری یا برنامه های تلویزیونی اسم مرا می آورند و مباحثی را مطرح می کنند که شما خبرنگاران می خواهید درباره اش پاسخ مرا بشنوید . پس به ناچار باید در این باره حرف بزنم. بعد هم برای علی دایی دیگر این مسائل عادی شده و این حاشیه ها تمرکزش را به هم نمی ریزد که اگر این طور بود باید سال قبل در لیگ پانزدهم می شدم و در جام حذفی هم همان دور اول کنار می رفتیم. من از روزی که جدا شدم گفتم درباره پرسپولیس و مسائل فنی تیم حرفی نمی زنم چون موفقیت این تیم برایم مهم است اما نمی توانم درباره هواداران تیم سکوت کنم چون خود را مدیون لطف همیشگی هواداران تیم می دانم.

samuk66 - لندن - لندن
به خاطر این دایی ما از جام جهانی 2010 محروم شدیم همه از خداشون بازی کنی مثل علی کریمی داشته باشند اون وقت این دایی نزاشت...هر جا که میره مشکل بهههم میزنه
شنبه 15 مرداد 1390

samuk66 - لندن - لندن
به خاطر این دایی ما از جام جهانی 2010 محروم شدیم همه از خداشون بازی کنی مثل علی کریمی داشته باشند اون وقت این دایی نزاشت...هر جا که میره مشکل بهههم میزنه
شنبه 15 مرداد 1390

pandora - آلمان - کلن
پارسال که با لنگ ۲بار رفتی‌ انزلی،جفتشم باختی یکی‌ لیگ یکی حذفی.امسال بایدم خوشحال باشی‌ بازی بدون تماشاگر هست،بلکه ایندفعه نبازی جناب اسطوره
یکشنبه 16 مرداد 1390

zoroye iran - اتریش - وین
شهرت و پول باعث شده اقایان چسبیده به فوتبال بشن فوتبالی که دولتی باشه هر دوره ادمهای مخصوص خودشون را میاوردند تمام فضای فوتبال الودس.
یکشنبه 16 مرداد 1390

ensanam arezoost - ایران - خارگ
علی دایی مرد بزرگی است و بازیکن بزرگی هم بود ولی متاسفانه هیچ وقت مربی بزرگی نخواهد شد...
یکشنبه 16 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.