۳۱ سرباز آمریکایی و ۷ سرباز افغان در سقوط هلیکوپتر ناتو کشته شدند


۳۱ سرباز آمریکایی و ۷ سرباز افغان در سقوط هلیکوپتر ناتو کشته شدند

هلیکوپترهای ناتو

دفتر حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان اعلام کرده است که در اثر سقوط هلیکوپتر نیروهای ویژه آمریکایی ۳۱ تن از نیروهای ویژه آمریکایی کشته شده‌اند.

ناتو از سقوط یک هلیکوپتر خود خبر داده و گفته است در این باره تحقیق خواهد کرد.

دفتر آقای کرزی روز شنبه، ۱۵ اسد/مرداد با صدور اعلامیه ای گفته است که رئیس جمهوری افغانستان به مناسبت کشته شدن این سربازان ابراز تاسف کرده و به باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا تسلیت گفته است.

بر اساس این اعلامیه، این هلیکوپتر شب گذشته در ولایت میدان وردک سقوط کرد و ۳۱ تن و از جمله خدمه پرواز کشته شدند.

مرکز اطلاع رسانی نیروهای ناتو روز شنبه، ۱۵ اسد/مرداد با صدور اطلاعیه ای بدون اشاره به تلفات این سانحه گفته که پس از سقوط این هلیکوپتر، عملیات برای بازیابی لاشه آن آغاز شده است.

ناتو محل دقیق سقوط این هلیکوپتر خود را هم مشخص نکرده، اما ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان درگفتگو با بی بی سی مدعی شد که جنگجویان آنها این هلیکوپتر را در میدان-وردک در غرب کابل توسط راکت سرنگون ساخته اند.

او گفت این حادثه پس ازآن رخ داد که نیروهای ناتو به یک خانه که جنگجویان طالبان درآن گردهم آمده بودند، حمله کردند.

سخنگوی طالبان از کشته شدن هشت طالب نیز در جریان درگیری با نیروهای افغان وناتو در این منطقه خبرداد.

مرکز اطلاع رسانی ناتو در افغانستان ادعای طالبان را تایید نکرده، اما حضور شورشیان در محل حادثه را تایید کرده است.

یک شاهد عینی به خبرگزاری فرانسه گفته است که یک هلیکوپتر ناتو پس از فرود بر فراز بام خانه یک فرمانده طالبان، زمانی که قصد پرواز داشت، در جریان درگیری سقوط کرد.

اگر خبر کشته شدن ۳۱ سرباز آمریکایی در اثر سقوط این هلیکوپتر درست باشد، این سانحه مرگبارترین حادثه برای نیروهای خارجی در ده سال گذشته در افغانستان است.

در همین حال دفتر مطبوعاتی ناتو در خبرنامه دیگر خود از کشته شدن یک سرباز تحت فرمان ناتو در جنوب افغانستان خبر داده است.

در اطلاعیه ناتو آمده که این سرباز در اثر انفجار بمب دست ساز جان خود را از دست داده است.

danial nabi - سوئد - استکهلم
برید جمع کنید کاسه کوزه تونو معلوم نیست اینها چه غلطی میکنند افغانستان . گوشت دم توب شدن اینها و سران در کاخ سفید به سلامتی هم مینوشند. جرج موش یک غلطی کرد که حالا حالاها این خرها از گل نتونند در بیان. خوبه ادامه بدید اشغال گری را تا هر روز شاهد مرگ موشها باشیم.
یکشنبه 16 مرداد 1390

morid - ایران - بوشهر
شیفته گان usa نگفتم.؟ طالبان را خود کثافت سازمان سیا باهمکاری امارات وعربستان بوجود اوردند .اکنون لقمه زهری که برای دیگران پیچیده بودند باید خوشان بخورند.خود کرده را تدبیر نیست.
یکشنبه 16 مرداد 1390

آرش نوری - ایران - کرمان
از میوه ها هنوز توتش رسیده صهیونستها در آمریکا حکومت میکنند مردم آمریکا تاوان پس میدهند دیگه بدبدختها تازگی ها دختران آمریکا را فرستادن جلوی تیغ خاک بر سر سران کاخ سفید این هم شد حکومت خب بکشید حقتون همینه هنوز باید توان بمب اتمی سر مردم ژاپن انداختید هم بدهید امیدوارم تیکه تیکه شدن آمریکا را ببینم
سه‌شنبه 18 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.