مسافرت ۶۲۰ کیلومتری قاتل با جسد مقتول


مسافرت 620 کیلومتری قاتل با جسد مقتول

مردی پیمانکار که طلبکار خود را در تهران به قتل رسانده بود، جسد مقتول را در باغ خود در شهرستان مراغه دفن کرد.


به گزارش  فارس در اواسط دی‌ماه 89 مرد جوانی به دادسرای جنایی تهران مراجعه کرد و مدعی شد برادرش از یک روز قبل از خانه خارج شده و دیگر بازنگشته است. این فرد به مأموران گفت برادرش برای دریافت طلب خود از فردی به نام آرش از خانه خارج شده بود.

بعد از اعلام مفقودی، تحقیقات مأموران پلیس آگاهی برای یافتن سرنخی از فرد گمشده به نام حمید آغاز شد تا اینکه در تاریخ 22 دی‌ماه موفق شدند آرش، فردی که برای آخرین بار با حمید ملاقات کرده است را شناسایی و دستگیر کنند.

آرش ابتدا منکر اطلاع از سرنوشت حمید شد اما وقتی تحت بازجویی‌های دقیق قرار گرفت دچار تناقض‌گویی شد و در نهایت اعتراف کرد بر سر اختلاف مالی با حمید درگیر شده و بعد از اینکه او را به قتل رسانده، جسدش را در شهرستان مراغه دفن کرده است.

با اعتراف آرش به ارتکاب قتل، تیمی از پلیس آگاهی تهران به شهرستان مراغه اعزام شد و موفق شدند جسد حمید را در حالی که در یک باغ میوه دفن شده بود، کشف کنند.

بعد از اعترافات صریح متهم و کشف جسد، قرار مجرمیت آرش به اتهام قتل عمد، سرقت خودروی مقتول، اختفای جسد و آتش زدن صندلی خودرو و برخی مدارک مقتول صادر و برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. جلسه محاکمه صبح امروز در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی همت‌برگزار شد.

ذبیح‌زاده، نماینده دادستان با اشاره به مدارک موجود در پرونده، بزه انتسابی به متهم را محرز دانست و خواستار مجازات وی شد؛ اولیای‌دم نیز خواسته خود را قصاص متهم عنوان کردند.

در ادامه جلسه،‌ متهم در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه بدون قصد قبلی مرتکب قتل شده است، گفت: حدود 26 میلیون تومان به حمید به خاطر یک پروژه بدهکار بودم که او چکی را که پاس نشده بود، برگشت زد. یک روز مقابل متروی قلهک با او قرار داشتم. بحث ما به مشاجره کشید که به کلانتری رفتم. آنجا به حمید گفتم پول ندارم که قبول کرد و حتی می‌خواست چک‌ها را به من برگرداند که من قبول نکردم.

وی ادامه داد: روز حادثه با هم در خیابان جناح قرار گذاشتیم تا من 12 میلیون تومان دیگر به او بدهم. برای اینکه تنها نباشم منتظر ماندم تا یکی از دوستانم بیاید که در حضور او پول را به حمید بدهم. حمید از این کار من ناراحت شد و ماشین را کنار خیابان متوقف کرد. به ناچار پول را دادم و به او گفتم باید چک‌هایم را برگردانی که گفت آنها را نیاورده است و من باید 15 میلیون به خاطر دیرکرد به او بدهم.

آرش گفت: سر همین موضوع مشاجره کردیم و بعد از اینکه پول را از دستش خارج کردم، قصد داشت با چاقو مرا بزند که من با لوله‌ای که کف خودرو افتاده بود ضربه‌ای به سرش زدم. حمید بیهوش شد ولی زود بهوش آمد و زمانی که خواستم او را به بیمارستان برسانم گفت حالش خوب است.

متهم افزود: خواستم از ماشین پیاده شوم که دوباره به من حمله کرد و من در همین لحظه دو ضربه دیگر به دستان او زدم. وقتی از ماشین پیاده شدم دیدم حمید کف ماشین افتاده است. نبض او را که گرفتم فهمیدم مرده است. ماشین را با جسد به خیابان آزادی بردم و آنجا در خیابانی فرعی، پول‌ها، روکش صندلی، مدارک خودم و حمید و همچنین پول‌ها را آتش زدم.

وی گفت: جسد را به سمت شهرستان مراغه بردم و در بین راه هربار که خواستم در بیابانی او را دفن کنم نتوانستم و سرانجام او را در باغ خود در شهرستان مراغه دفن کردم. در راه برگشت هم به خاطر اینکه خودرو بنزین نداشت، با اتوبوس به تهران برگشتم.

اظهارات متهم درباره تمام شدن بنزین در حالی است که خودروی مقتول در پارکینگ خانه شوهرخواهر متهم در زنجان کشف شده بود.

در ادامه جلسه،‌ برادر مقتول در اعتراض به اظهارات متهم گفت: همه اظهارات او دروغ است. قتل با برنامه‌ریزی قبلی انجام شده و ریختن آهک روی جسد برای شناسایی نشدن، تأیید ادعای من است.

وی با بیان اینکه متهم بعد از خروج از زندان، طرح دوستی با برادرم ریخت تا او را به قتل برساند گفت: ادعای او درباره 12 میلیون هم دروغ است چراکه آن 12 میلیون تومان متعلق به برادرم بوده است.

بعد از اظهارات برادر مقتول، وکیل مدافع متهم در جایگاه قرار گرفت و در دفاع از موکل خود مدعی شد که قتل بدون برنامه قبلی، اتفاقی و در دفاع موکل از خود رخ داده است.

همچنین اظهارات متهم وکیل وی در دفاعیات مبنی بر اینکه مقتول با چاقو به متهم حمله کرده در حالی است که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه مقتول چاقو داشته است در پرونده وجود ندارد.

در نهایت، بعد از اظهارات متهم در بیان آخرین دفاع قاضی همت‌یار ختم جلسه را اعلام و صدور حکم را به بعد از مشورت با مستشاران دادگاه موکول کرد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.