سحرخیز در زندان به دو سال حبس دیگر محکوم شد


سحرخیز در زندان به دو سال حبس دیگر محکوم شد

عیسی سحرخیز در دادگاه موسوم به «کودتای مخملی»

خبرها از ایران حاکی است که عیسی سحرخیز، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی، که هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد به خاطر «فعالیت‌های مطبوعاتی سابق خود» به دو سال حبس دیگر محکوم شده است.

آقای سحرخیز روز پنج‌شنبه حکم جدید برای دو سال حبس دیگر را در زندان دریافت کرده است.

مهدی سحرخیز، فرزند این روزنامه‌نگار زندانی، که در خارج از کشور به سر می‌برد در گفت‌وگو با رادیوفردا خبر افزایش محکومیت پدرش را تایید کرد.

به گفته مهدی سحرخیز، اتهام عیسی سحرخیز در این حکم تازه دقیقا مشخص نشده و در حکم او فقط از «جرم مطبوعاتی» یاد شده است. او افزود که حکم جدید در مرحله تجدیدنظر است.

عیسی سحرخیز که در وزارت ارشاد دولت محمد خاتمی مقام مدیریت داشت در حالی این حکم جدید را دریافت کرده است که از تابستان سال ۱۳۸۸ تاکنون در زندان به سر می‌برد.

آقای سحرخیز در سال ۱۳۸۸ به دنبال اعتراضات مردم به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به اتهام «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» به سه سال حبس قطعی محکوم شد.

این روزنامه‌نگار و فعال سیاسی منتقد دولت محمود احمدی‌نژاد که
وضعیت جسمی خوبی ندارد و دچار چند بیماری و عارضه است در تیرماه در نامه‌ای به گزارشگر ویژه سازمان ملل برای ایران وضع زندان‌های ایران را «مصداق جنایت علیه بشریت» دانست.

عیسی سحرخیز در این نامه به احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل برای ایران، نوشت که با وجود گذشت نیمی از دوران محکومیتش، اجازه یک روز مرخصی حتی برای درمان پزشکی را هم نداشته است.

تقوایی: گزارشگر سازمان ملل با زندانیان دیدار کند

در همین حال ناصر تقوایی، فیلمساز سرشناس ایرانی، در گفت‌وگویی با یک سازمان مدافع حقوق بشر که روز پنج‌شنبه منتشر شد با انتقاد از این که مرضیه وفامهر، همسرش، هم‌چنان در زندان به سر می‌برد خواستار آن شد که گزارشگر ویژه سازمان ملل خود را هر چه زودتر به ایران برساند. 

خانم وفامهر که به دلیل بازی در فیلم «تهران من، حراج»
بازداشت شده است بیش از یک ماه است که در زندان قرچک ورامین به سر می‌برد و هنوز از آزادی او خبری نیست.

به گفته ناصر تقوایی، به رغم وعده سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر آزادی سینماگران زن، همسرش هم‌چنان در زندان به سر می‌برد.

غلامحسین محسنی اژه‌ای حدود یک هفته گذشته اعلام کرد که سینماگران زن زندانی آزاد خواهند شد، اما به دنبال این وعده فقط پگاه آهنگرانی، بازیگر و مستندساز، و مهناز محمدی، مستندساز، آزاد شدند.

آقای تقوایی در گفت‌وگوی تازه خود قاضی پرونده همسرش را به «برخورد سلیقه‌ای» متهم کرده و از قول این قاضی گفته است که همسرش به دلیل مصاحبه‌های او با رسانه‌های خارجی آزاد نشده است.

به گفته ناصر تقوایی، قاضی پرونده حتی با وجود پادرمیانی رخشان بنی‌اعتماد، امین تارخ و پرویز پرستویی نیز حاضر به آزاد کردن مرضیه وفامهر نشده است.
khosh bavar - ایران - یزد
سحرخیزها را به 2 سال دیگر محکوم کردید, ولی با روح و پیام ازادمنش او چه میکنید که همان " حقیقت " است ! ایا میتوان ارزشها و حقیقتها را زندانی کرد ?!
شنبه 15 مرداد 1390

romano - ایران - تهران
خیال تخت عیسی جان اینها قبل از اینکه محکومیتت تموم بشه فاتحه‌اشون خوندس. الان اوضاع سوریه داره شمارش معکوس اینها رو رقم میزنه (اصلا اگر جمهوری اسلامی نبود اسد نمی‌تونست اوضاع رو جمع کنه دقیقا عین کارهای ایران با مشاوره سپاه انجام شد). چون پیش بینی شده ایران ظرفیت تولید نفتش حداکثر تا 2014 پریروز هم که عراق هم جای تولید مارو گرفت. یعنی چه بخوان چه نخوان رفتنین فقط متاسفم مردم باور ندارند (مردم نمی‌دونن چه دندان تیزی تو تن اینها سال 88 فرو کردن که هرچی زور می‌زنن کمرشون صاف نمی‌شه اینهمه سم پاشی و عر و تیزشون هم تو اینترنت بخاطر همین نیرو که الان با نفرت زاد هم همراه شده). خوشبختانه با وجود اینکه خودم آدم معتقد به خدا هستم بحث جدایی دین از سیاست خوب داره می‌ره جلو همه جا تو اینترنت اثرش رو می‌بینم. و ایشاالله از شر این نکبت و فساد دینی خلاص می‌شیم و هر کی می‌ره رد کار خودش، خوشی و گرفتاری خودش.
شنبه 15 مرداد 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
حتما توی زندان اوین بهم آب پاشیدند و اسلام رو بخطر انداختند!!! مرگ بر خامنه ای
یکشنبه 16 مرداد 1390

FARZAD.. - انگلیس - منچستر
حالا خوبه دارش نزدن منچستر انگلیس
یکشنبه 16 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.