بحث بر سر مجاهدین خلق در آستانه تصمیم آمریکا


بحث بر سر مجاهدین خلق در آستانه تصمیم آمریکا

سازمان مجاهدین خلق ایران سلاح های خود را در سال ۲۰۰۳ به نیروهای آمریکایی در عراق تحویل داد

در حالی که وزارت امور خارجه آمریکا برای اعلام نظرش درباره "ماهیت" سازمان مجاهدین خلق ایران آماده می شود، یکی از موسسات مخالف این سازمان در واشنگتن، جلسه ای برای بررسی عواقب خروج مجاهدین خلق از فهرست گروه های به گفته دولت آمریکا تروریستی برگزار کرده است.

این نشست، پنجشنبه (چهارم اوت) توسط "شورای ملی ایرانیان آمریکا" (نایاک) و به میزبانی تریتا پارسی، رئیس نایاک، برگزار شد که به شدت با خروج مجاهدین خلق از فهرست گروه های تروریستی دولت آمریکا مخالف بوده و اخیرا در این باره مقاله ای چاپ کرده است.

در نشست این موسسه، مازیار بهاری، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر، باربارا اسلاوین کارشناس سیاست خارجی آمریکا که درباره سازمان مجاهدین تحقیق کرده و برایان کاتولیس محقق ارشد در "مرکز امریکن پروگرس" که از موسسه های پژوهشی لیبرال است، به بحث در این باره پرداختند.

دولت بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، در سال ۱۹۹۷ نام مجاهدین خلق را به فهرست سازمان های تروریستی کشورش افزود. این گروه مخالف حکومت ایران، اتهام تروریسم را رد می کند و می گوید که دولت آقای کلینتون با انگیزه های سیاسی و به امید بهبود روابط با تهران، آن تصمیم را اتخاذ کرد.

انتظار می رود که هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، در واکنش به حکم یک قاضی فدرال، تا چند هفته آینده نظرش را درباره "ماهیت" سازمان مجاهدین خلق اعلام کند.

"اعتماد مردم ایران"

مازیار بهاری می گوید که تغییر در موضع دولت آمریکا، به اعتماد مردم ایران لطمه خواهد زد.

او گفت: "حکومت ایران تمام تلاش خود را می کند که با ایجاد سناریوهای مختلف به نوعی دولت آمریکا را با سازمان مجاهدین خلق مرتبط نشان دهد. وجود نام این سازمان در لیست سازمان های تروریستی بهترین نشانه آن است که آمریکا با تمامی اشکال تروریسم مخالف است."

سازمان مجاهدین خلق می گوید از سال ۲۰۰۱ تاکنون هیچ عملیات نظامی علیه ایران انجام نداده و خشونت را محکوم کرده است.

اتحادیه اروپا، سازمان مجاهدین را از فهرست گروه های تروریستی خود خارج کرده است.

تلاش بی بی سی فارسی در روز پنجشنبه برای دریافت واکنش برخی از طرفداران این سازمان که در آمریکا زندگی می کنند به اظهارات آقای بهاری و دو کارشناس دیگر حاضر در نشست موسسه نایاک، بی نتیجه ماند.

باربارا اسلاوین، خبرنگار سابق و کارشناس سیاست خارجی که از جمله درباره مجاهدین تحقیق کرده، نیز گفت که در این مقطع شواهدی از اعمال تروریستی توسط مجاهدین وجود ندارد.

او تاکید کرد که مجاهدین خلق اصولا امکان چنین کاری را هم ندارند زیرا در اردوگاه اشرف ابتدا تحت نظارت آمریکایی ها و بعد عراقی ها بوده اند.

خانم اسلاوین می گوید مجاهدین خلق برخلاف چهار دهه قبل، دیگر "پایگاه مردمی" در ایران ندارد که تا حدود زیادی به حمایت این گروه از عراق در جنگ با ایران مربوط می شود.

به گفته وی: "در همه سفرهایی که من به ایران داشته ام و همه کسانی که با آنها ملاقات کرده ام فقط یک نفر بود که می گفت مجاهدین را قبول دارد. چون می گفت که آنها خوب آخوندها را می کشتند."

 

مجاهدین خلق حضور فعالی در انقلاب ایران داشتند

خانم اسلاوین در فوریه سال ۲۰۰۶ میلادی به عنوان خبرنگار روزنامه "یو اس ای تودی" به تهران سفر کرد و با محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران و علی لاریجانی، رئیس فعلی مجلس، مصاحبه های اختصاصی انجام داد.

"پیام خطرناک"

وی مانند موسسه نایاک تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ در ایران، بر مذاکره آمریکا با ایران برای بهبود روابط واشنگتن و تهران و حل مناقشه اتمی تاکید می کرد و در سال ۲۰۰۵ نیز از طریق ایمیل با محسن رضایی، فرمانده پیشین سپاه پاسداران ایران مصاحبه ای برای "یو اس ای تودی" انجام داد.

به نظر وی، اعضا و هواداران مجاهدین خلق را امروزه اعضای خانواده و وابستگان چند هزار اعدامی اواخر دهه ۶۰ در ایران تشکیل می دهند.

او می گوید حذف نام مجاهدین از فهرست سازمان های تروریستی پیامد خطرناکی برای "جنبش سبز" ایران خواهد داشت.

باربارا اسلاوین افزود: "همانطور که اشاره شد این پیامی خیلی خطرناک می فرستد. حتی بهانه بیشتر به دست دولت ایران در سرکوب جنبش سبز که یک جنبش مخالف غیرخشن است می دهد."

برایان کاتولیس نیز این نظر که دولت آمریکا قصد استفاده ابزاری سیاسی از مجاهدین خلق دارد را رد کرد و گفت که دولت باراک اوباما در نهایت تصمیمش را بر مبنای حقوقی اتخاذ خواهد کرد.

او گفت: "برداشت من از صحبت ها و ارتباطاتی که با مقام های دولتی آمریکا داشته ام این است که آنها به سازمان مجاهدین خلق به دیده یک ابزار مناسب سیاسی (در برابر ایران) نگاه نمی کنند. مساله ای که طرفداران این سازمان (در آمریکا) درصدد القا آن هستند."

اردوگاه اشرف

بیش از سه هزار نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق همچنان در اردوگاه اشرف در عراق زندگی می کنند که دولت عراق می گوید باید هرچه سریع تر خاک این کشور را ترک کنند.

نیروهای عراقی تاکنون در دو عملیات عمده برای به دست گرفتن کنترل اشرف به آنجا یورش برده اند که شمار زیادی کشته به جا گذشته و با محکومیت بین المللی مواجه شده است.

جفری فلتمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا، چند روز پیش طی نشستی در کنگره کشورش هشدار داد که اوضاع اردوگاه اشرف تا پایان سال میلادی جاری می تواند وخیم تر شود و گفت که آمریکا در تلاش است برای خروج ساکنان این اردوگاه راهی پیدا کند.

یک مقام قضایی در فرانسه در ماه مه سال جاری از لغو اتهام ۲۴ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق در رابطه با ارتکاب فعالیت های تروریستی خبر داد.

مریم رجوی، رئیس "شورای ملی مقاومت" و همسر رهبر مجاهدین خلق یکی از این افراد است.

سازمان مجاهدین در سال ۲۰۰۸ خواهان بازنگری در وضع حقوقی خود در آمریکا شده بود، اما کاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه وقت آمریکا با آن مخالفت کرد.

دادگاه تجدید نظر می گوید که خانم رایس آیین دادرسی را رعایت نکرده و به سازمان مجاهدین خلق فرصتی برای دفاع از اتهام تروریست بودن نداده بود.

بنا بر گزارش ها، سازمان مجاهدین خلق از طریق طرفداران خود سرگرم لابی کردن دولت آمریکا برای حذف نامش از این فهرست است و اخیرا تجمعی اعتراض آمیز مقابل ساختمان وزارت خارجه در واشنگتن برگزار کرد.

ghom.666 - ایران - قم
این کثافتهای خائن جای بین ما ملت ایران ندارن اینها هم دین وحشی تازی دارن و بدتر از اخوندها.
جمعه 14 مرداد 1390

esfahan_20 - ایران - اصفهان
خائنها و خیانتکارهای با این دین وحشیگریشون باید تک تک بدار اویخته شوند
جمعه 14 مرداد 1390

iSam - انگلستان - لندن
فقط باید نابود شوند.
جمعه 14 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - /پاریس
بارها نوشته ام هر گروه و هر شخصی چه شاهزاده باشد چه مجاهد چه توده ای چه اصلاح طلب و سبز اسلامی اگر بخواهد در ورای ادعای ازادی در چنته اش //پالون رنگارنگ اسلامی// باشد گور بابای خودش و ادعایش/مجاهد و ملا-- .ملا واصلاح طلب---.ملا.وتریتا پارسی به اصطلاح زردشتی شده!!!!2 روی یک سکه هستند بی هیچ تفاوتی- یکبار ملت را از چاله ی زمان شاه به چاه عمیق اسلام انداختید برای 77 پشت ایرانی کافیست
جمعه 14 مرداد 1390

babak1960 - لوگزامبورگ - لوگزامبورگ
امریکا این رژیم کثیف را سر کار اورد و تا امروز حمایت کرده و با گذاشتن سازمان مجاهدین در لیست سیاه همچنان از این ملایان کثیف دلجویی میکند. اما حقیقت برای مردم دنیا مخفی نمانده و هر کسی با این مبارزین جان بر کف 2 کلمه حرف بزند به حقانیتشان پی میبرد. خون بیش از 120000 تیرباران شده مجاهد سیلی است که هر دیکتاتورئ را ولو مخوفترین انرا سرنگون خواهد کرد.
جمعه 14 مرداد 1390

parviz1 - انگلستان - کترینگ
از ملا جماعت و قدرتطلب تر و بیرحم تر و عقب افتاده تر و جنایتکار تر و عوامفریب تر و........ مجاهدین خلق هستن.اصلا شستشوی مغزی را جمهوری اسهای از این کثافتها اموخته اند.و...........
جمعه 14 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
babak1960 - لوگزامبورگ - لوگزامبورگ . 1..گروه شما با هزار حقه با همکاری دوستان توده ای و حزب اللهی اخوندهای 100 پدر و دین ننگینشان بر جان و مال و ناموس ملت حاکم کرد . تقیه کافیست ما زیر باران پروپاگاند ملا و اسلامش هستیم شما شورترش نکنید 120000 کشته اولا 100 در 100صد دروغ است/2..اگر راست باشد ایا فریفتن 120000 جوان و انها را به قربانگاه رژیم فرستادن افتخار دارد یا ننگ است????در ضمن کور و کچلهای رژیم در سایت//نه منتقدان// سوئ استفاده نکنید یکی از دیگری گندتر/
جمعه 14 مرداد 1390

iranesabz - هلند - امستردام
کسانی که در زمان جنگ در کنار صدام جنایتکار به مرزهای ایران حمله کردند از هر کثافتی کثیف ترند. لعنت و نفرین بر رجوی.
جمعه 14 مرداد 1390

robo - امریکا - لوس آنجلس
میشه گفت مجاهدین خلق ورژن آپ گرید حکومت کثیف اسلامی هستن، فکر کن این آخوندها و مذهبیون اسلامی که عقل و شعور درست و درمون ندارن این بلا رو سر ملت در آوردن، حالا به این بیشعورها ایدولوژی و چاشنی کمونیست اضافه کن ببین چی میشه!!! خدا نکنه قدرت دست اینها بیافته، ساندیسی ها جوگیر نشن/ این بدان منظور نیست که میزاریم اربابتون رو تختش بشینه، علی که۱۴۰۰ سال قبل در خیبر میکند همی !!! با شمشیر زدن پس کله اش چشاش ۴ تا شد، این یکی علی که به قول خود منحوس اش تن ناقص هم داره مثل عقل ناقص زیر امامه مشکی اش! نور به قبرت بباره ابن ملجم مرادی !
شنبه 15 مرداد 1390

Arash آرش - بریتانیا - لندن
برای کسانی که اهل مطالعه و تفکر و تعمق هستند کافی است که بدانند وحشت رژیم وحشی و ضد ایرانی از بیرون آورده شدن سازمان مجاهدین از لیست آمریکا که در ابتدا برای نزدیکی با رژیم انجام گرفت، باعث شده که چپ و راست چشمک و عشوه برای آمریکا بیاد منجمله با وعده آزادی سریع گروگانهای فعلی آمریکائی و کاهش عملیات تروریستی و کشتن آمریکائیان بخصوص در عراق. در عین حال با خرج میلیونها دلار از کسانی مثل تریتا پارسی از نایاک که علنا از احمدی نژاد حمایت کرده و برای رژیم در آمریکا لابی میکند بشدت کوشش میکند. باربارا اسلاوین نیز بارها از نزدیکی خودش با رژیم و بخصوص رفسنجانی با افتخار صحبت کرده. خلاصه وحشت از اجرای عدالت و رفع تهمت تروریستی تمامی دشمنان آزادی و استقلال ایران و رفاه ملت بزرگ ما رو به وحشت انداخته. ولی حقیقت هیچوقت برای همیشه پشت ابرهای سیاه خیانت به ملت باقی نخواهد ماند. هر ایرانی آزادیخواه از خواست عادلانه عدم دشمنی با سازمانهای مبارزی که برای آزادی ایران فداکاری میکنند و در واقع به حق خود برای آزادیخواه بودن احترام گذاشته است
شنبه 15 مرداد 1390

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
تمامی کسانی که کنار گود نشسته و در حال لنگ کردن رژیم آخوندی هستند وقتیکه نام مقاومت و سازمان پر افتخار مجاهدین خلق ایران میآید به کیسه کردن ماستها . پرداخته و ماهیت اصلی خودشان را که همانا جیره خواری تام و عامشان از کیسه ی . ولایت است را بخوبی نشان میدهند. مقاومت خونبار ایران با پیشگامی فرزندان مجاهد و قهرمانش تا آنجا پیش رفته است که رژیم آخوندی در هر مذاکره ی بین المللی یش بعد از بسم الله از طرف مقابلش موضعش را در مقابل سازمان مجاهدین میپرسد . ...
شنبه 15 مرداد 1390

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
2-......نگرانی و وحشت آخوند از مجاهدین بقدری است که حتی از مجاهدین خلع سلاح شده ی شهر شرف و عزت یعنی اشرف وحشتی دارد که همه ایرانیان از آن بخوبی اگاه هستند شعار محوری رژیم مفلوک و درمانده سید علی چلاق در طول سی و سی ساله گذشته حول مرگ و نابودی و .. منافقین همیشه بوده است و . بکوری چشم آخوند جماعت مجاهدین پر قدرت مانده اند و تا لحظه ی سرنگونی این . اراذل و اوباش در صف اول مقاومت هستند .
شنبه 15 مرداد 1390

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
3.....نگرانی و وحشت آخوند از مجاهدین بقدری است که حتی از مجاهدین خلع سلاح شده ی شهر شرف و عزت یعنی اشرف وحشتی دارد که همه ایرانیان از آن بخوبی اگاه هستند شعار محوری رژیم مفلوک و درمانده سید علی چلاق در طول سی و سی ساله گذشته حول مرگ و نابودی و .. منافقین همیشه بوده است و . بکوری چشم آخوند جماعت مجاهدین پر قدرت مانده اند و تا لحظه ی سرنگونی این . اراذل و اوباش در صف اول مقاومت هستند . حال تمامی عناصر ضد ملی و جیره خوار سید علی که زمان بیرون آمدن نام سازمان مجاهدین خلق ایران از لیست کذائی آمریکا که برای خوشخدمتی به آخوندها بوده است نزدیک شده است همگیشان به تکاپو افتاده و در صدای استعمار کهن یعنی آیة الله بی بی سی همان صدای شومی که آخوند ها را بملت ایران انداخت , بحمایت از جنایتکاران آخوند بر خاسته اند....
شنبه 15 مرداد 1390

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
4... نگرانی و وحشت آخوند از مجاهدین بقدری است که حتی از مجاهدین خلع سلاح شده ی شهر شرف و عزت یعنی اشرف وحشتی دارد که همه ایرانیان از آن بخوبی اگاه هستند شعار محوری رژیم مفلوک و درمانده سید علی چلاق در طول سی و سی ساله گذشته حول مرگ و نابودی و .. منافقین همیشه بوده است و . بکوری چشم آخوند جماعت مجاهدین پر قدرت مانده اند و تا لحظه ی سرنگونی این . اراذل و اوباش در صف اول مقاومت هستند . حال تمامی عناصر ضد ملی و جیره خوار سید علی که زمان بیرون آمدن نام سازمان مجاهدین خلق ایران از لیست کذائی آمریکا که برای خوشخدمتی به آخوندها بوده است نزدیک شده است همگیشان به تکاپو افتاده و در صدای استعمار کهن یعنی آیة الله بی بی سی همان صدای شومی که آخوند ها را بملت ایران انداخت , بحمایت از جنایتکاران آخوند بر خاسته اند و همانطور که خبرنگارش نیز نوشته است نتوانسته با یکی از مجاهدین در رابطه با این مسئله مصاحبه کند زیرا مجاهدین خلق ایران صدای آیة الله بی بی سی را بایکوت کرده اند صدائی که جز صدای شوم و نکبت برای ملت ایران نیوده و نیست .
شنبه 15 مرداد 1390

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
5... ارِی تا زمان بیرون آمدن نام سازمان مجاهدین از لیست کذائی امریکا این رادیو هزاران صدای مرده و زنده ی آخوندی را به صحنه خواهد آورد تا شاید بتواند جلوی این امر را بگیرد و زهی خیال باطل . مقاومت ایران زمین بر آن است که رژیم ضد ملی اخندی را از خاک پاک ایران زمین برای ابد الدهر بر کند و نام پر افتخار ایران را شکوه دوباره بخشد , ثروتهای ملی را برای ملت ایران نگاه دارد و عزت و احترام را به نام فرزندان کوروش آریائی منش برگرداند , و در همین جاست عناصر عرب زاده و مفتخور آخوند باید بر خود بلرزند زیرا در ایران دمکرات آینده جائی برای رمالی و منقل و منبر وجود ندارد , با حمایت از فرزندان پاکباز ایران زمین دست غارتگران را از ایران کوتاه و آخوند جنایتکار را به دادگاههای بین المللی و عزت وشرف نام ایران و ایرانی را به وطن باز گردانیم و به یقین مجاهدین خلق ایران در این امر مهم موفق خواهند شد همانگونه تا کنون موفق بوده اند. لعنت بر خمینی و آل دجال و خائنش به میهنمان.
شنبه 15 مرداد 1390

siavash1 - انگلیس - لندن
تنها مشکل مجاهدین اینه که 30 سال از زمان خودش جلوتره. یه نگاه به تاریخ بندازید دوستان ا ی کی یو.!!همیشه تعداد مبارزین و نیرو های انقلابی کم بوده! چرا? چون همه کنار گود نشستن میگن لنگش کن. از اون رهبران چلغوزتون گرفته تا خیلی رو راست بگم خودتون. مختونو دادید دست رادیو تلوزیون مخصوصا رسانه های غربی از جمله بی بی سی فارسی و صدای زهر مار!! کاملا فراموش کردین همین بی بی سی چه بلایی سرمون اورد! هر چقدر هم فکر سیاسی داشته باشید, تا وقتی که نفهمید مجاهدین برای ایران و ایرانی از طلا گرانبها ترند تو افسایدین. من به عنوان یه جوان ایرانی که بهای ازادی را میدونه براتون شدیدا متاسفم. چون فقط حرف می زنید و هیچ قدمی برای ازادی خاکتون بر نمی دارید که هیچ! تازه به خودتون اجازه میدید که به پاک ترین گروه که زندگیشو واسه ازادیه ایران گذاشته توهین کنید. به عبارتی دست پیش می گیرید که پس نیوفتید. کدومتون تا حالا یه مجاهد از نزدیک دیدین که قضاوت می کنید? 4تا چیز شنیدید 4تا هم میزارید روش نظر میدین. شما اول هویت خودتو پیدا کن بعد نظر بده?
شنبه 15 مرداد 1390

siavash1 - انگلیس - لندن
خداوکیلی حالم دیگه از این انتقادات ابلهانه بهم میخوره. اون یکی گیر داده به اسلام ول نمیکنه اینگار مشکل جهان و منطقه دینه. واقعا ایول با این طرض فکرت!! بچه 4ساله هم میدونه که مشکل دین نیست و استفاده از دین یه تاکتیکه. یه نگاه به تاریخ مجاهدین و مبارزین ازادی ضرر نداره! هرچند که میدونم همتون عقل کلید! ولی برید یه تحقیق علمی از منبع اصلی بکنید شاید فرجی شدو حقیقتو پیدا کنید! چون با انتقادات غلط سطح فکر خودتونو زیر سوال می برید. اگه حتی یک در صد راه مجاهدین درست باشه که 100در 100 هست این شمائید که از غافله عقبید, و به عبارتی گناه کار. حالا دیگه خود دانید اگه واقعا اینقدر وجدانتون خابه اذیتش نکنید بزارید به خوابه, تاریخ خودش حقیقتو رو میکنه. شما اگه اینکاره بودین که مصدق تنها نمی موند.. امیوارم که هرچه زودتر به راه راست هدایت بشین. امیین
شنبه 15 مرداد 1390

علی محمودی نژاد - ایران - تهران
درود بی پایان به این قهرمانان! مرگ فراوان بر جمهوری اسلامی و هوادارانش!
شنبه 15 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
aziz iran - دانمارک - کپنهاک . این حقه ها قدیمی شده هر کس سازمان مخوف شما را قبول ندارد بلافاصله اتهام رژیمی بر او می زنید این نشان اسلامی بودن شماست که یا با ما هستی اگر نیستی خونت حلال//تا می توانید تبلیغ کنید ولی حقیقت اینست که در پیروزی خمینی رل اصلی با شما بود ومبارزات شما با شاه استقرار حکومت متعفن اسلامی بود نه ازادیهای سیاسی/حال مسئله ی صدام پیشکشتان/
شنبه 15 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
siavash1 - انگلیس - لندن . . شما هم چون بعد از عنقلاب اسلامی 57 به پالون دین منتها /اسلام دیگر جنایتی دیگر// نیاز دارید مرتب اب توبه بر سر دین بریزید خلی گفت چلی هم باور کرد/مهره ی سوخته اید چون هنوز از افکار عصر حجری مسعود مریمتان دفاع می کنید/
شنبه 15 مرداد 1390

robo - امریکا - لوس آنجلس
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس // همه حرف هایی که من میخواستم بگم شما فرمودین. ممنون از شما.
شنبه 15 مرداد 1390

danial nabi - سوئد - استکهلم
هر چه باشند از سلطنتی که فقط به خودکشی تمایل دارند بهترند. درد و بلاشون بخوره تو سر سلطنت وسلطنت طلب های وارفته که یکی یکی دارند میروند قبرستون.
یکشنبه 16 مرداد 1390

siavash1 - انگلیس - لندن
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس. اگه افکار مریم و مسعود عصر حجری بود که الان مجاهدین بحث روز نبودن. یه نگاه به تاریخچه مجاهدین بنداز ببین کی بیشترین قیمتو واسه ازادی داده? از خود مسعود و مریم گرفته که همه چیزشونو تو راه ازادی فدا کردند تا اعضا و هواداراشون. اگه عصر حجری بودن به کنفرانس امریکا و پارلمان اروپا دعوت نمی شدن. اگه عصر حجری بودن. تو این زمونه دوام نمی اوردن و تا حالا هزار دفعه از بین رفته بودن. مجاهدین نزدیک به چهل ساله که دور هم به بهترین نحو دارن زندیگی می کنن و دارای تمدن و فرهنگ اصیل ایرانی هستد. تو دورانی که برادر به برادر و فامیل به فامیل رحم نمی کنه مجاهدین نماد صلح دوستی و احترام هستند. من روزی 100هزار بار خدارو شکر میکنم که به ما ایرانی ها همچین گنجینه بزرگی را هدیه داده و متاسفم برای کسانی که توانایی فهم اونو ندارن. هر چند که خدا بزرگ تر از این حرفاست و همیشه راه رسیدن به او همواره.
یکشنبه 16 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
siavash1 - انگلیس - لندن . جواب شما در کامنتdanial nabi - سوئد - استکهلم //جاسوس رژیم اسلامی در استکهلم است چون منشا فکری هر دوی شما اسلام و دشمن فکری هر دوی شما شاه/می بینی به او نزدیکتری تا یک ایرانی اصیل/. danial nabi - سوئد - استکهلم . وقتی گور خمینی مستراح عمومی شد دوزاریت می افتد جاسوس سفارتی/
یکشنبه 16 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.