فراکسیون و ائتلاف‌های عراقی مدعی شدند ایران آغاز کننده جنگ بوده


فراکسیون و ائتلاف‌های عراقی
در سخنانی عجیب مدعی شدند ایران آغاز کننده جنگ بوده است

آفتاب: در واکنش به درخواست غرامت ایران از عراق به علت هشت سال جنگ تحمیلی، یکی از نمایندگان فراکسیون «العراقیه» در پارلمان گفت: «این درخواست باعث ایجاد تنش میان دو کشور می‌شود.» 

به گزارش خبرگزاری اصوات العراق، «زاله النفطجی» نماینده فراکسیون العراقیه در سخنان عجیب افزود: «این عراق است که باید از ایران درخواست غرامت کند، زیرا ایران آغاز کننده جنگ بود.» 

النفطجی در ادامه مدعی شد: «تنش‌های سیاسی توسط ایران در قبال عراق افزایش یافته و این کشور به جای توقف گلوله‌باران مناطقی از عراق، درخواست غرامت به علت جنگ هشت ساله می‌کند.» 

در همین حال، «علی شبر» نماینده «ائتلاف میهنی» نیز ادعا کرد: «چنین درخواست‌هایی به دنبال افزایش عملیات نظامی ایران در اقلیم کردستان و گلوله‌باران روستای مرزی اعلام می‌شود.» 

«رشید سلیمان» نماینده «ائتلاف کردستان» نیز گفت: «درخواست ایران مستند به معاهده‌ها و قطعنامه‌های بین‌المللی نیست.» 

«قاسم الاعرجی» یکی دیگر از نمایندگن ائتلاف میهنی از دولت ایران خواست پرونده غرامت‌ها را باز نکند و همانند دیگر کشورها بدهی‌های خود را ببخشد.
sepherdad - استرالیا - سیدنی
از قدیم گفتن بدهکار رو که رو بدی طلبکار میشه!.
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
خدا به خیر بگذرونه , یعنی بازم! اگر جنگ بشه ایران برای قدرت نمایی و مشغولیت سیاسی چون به سیم اخر زده از سلاحهای شیمیایی استفاده میکنه . یعنی هدفش همینه .
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

iranesabz - هلند - امستردام
جان به جانشان کنی از تخم و ترکه صدام هستند. آخر احمقها کی‌ بود که قرارداد الجزایر که به امضا شاهنشاه ایران و صدام عفلقی رسیده بود جلوی تلویزیون پاره کرد. کی‌ بود که می‌خواست سه‌ روزه خوزستان را فتح کند و بعد به تهران برسد. کدام بی‌ وجدان روز ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ چندین شهر ایران از جمله تهران و تبریز را بمباران کرد و هزاران جنایت مرتکب شد. آخوندهای احمق اگر شعور داشتند بعد از فتح خرمشهر جنگ را تمام میکردند و صدام را ودادار به دادن غرامت میکردند. مردم ایران امروز نه تنها مورد ظلم حکومت ولایت قبیح هستند بلکه دشمنان خارجی‌ از جمله همین عراقی‌های پر رو و گروهک رجوی وطن فروش هم دشمن مردم ایران هستند. پاینده ایران.
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

hasa_bayo - ایران - تهران
این عربا همشون بچه پرو هستند مخصوصان این عراقیا.
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
خوب جنگ را ح....زاده صدام شروع کرد ولی کی تحریکش کرد ان هندی زاده ملعون کثیف جنایت کار
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

benjamin86 - استرالیا - ملبورن
خوبه خودتون هم دارید خیلیییی راحت با زبون خودتون میگید که کی جنگ رو کش داد ,. zartusht67 - المان - فرانکفورت. خوب جنگ را ح....زاده صدام شروع کرد ولی کی تحریکش کرد ان هندی زاده ملعون کثیف جنایت کار. iranesabz - هلند - امستردام . آخوندهای احمق اگر شعور داشتند بعد از فتح خرمشهر جنگ را تمام میکردند . در ضمن معاهده ذکر شده برای سرکوب کوردهای عراق بود آقای تاریخدان , وقتی حکومت ایران عوض شد و وقتی ایران نتونست جلوی کوردهای عراق بایسته معلومه معاهده به هم میخوره انتظار داری مجانی شهرش رو بده به پدر جنابعالی , معاهده رو به هم میزدید جنگ راه نمیافتاد .
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

baran828 - ایران - تهران
خوب اگر اینجوری عوضی نبودن این وضع کشورشون نبود که!ادم حالش بهم میخوره !خودشونو نمیتونن جمع کنن تازه مدعی هم شدن!همه ی . پرو بازیشونم فقط مال ابرانه که تمامه درامد زیارتیشون و.......از این کشوره بغیر از ایران با هیچ جا مشکل ندارن البته اونم مال کم اوردنه!میترسم اخر همه شون از دل درد ایران بمیرن!
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

morid - ایران - بوشهر
امروز امریکاییان خواهان اجرای کابیتالسیون دررابطه بانیروهای اشغالگر خود در عراق شدند.تا همچنان عراقی ها بعد از جنگ اشان با ایران روی خوش نبینند.تمام اقداماتی که علیه ایران صورت میگیرد همچون همیشه بنفع کشور سرافرازمان تمام خواهد شد.
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

iranesabz - هلند - امستردام
benjamin86 - استرالیا - ملبورن. معلومه که خیلی از مرحله پرتی.
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

salarkhan - آمریکا - لس آنجلس
morid - ایران - بوشهر ...!میشه بگی چه ربطی به موضوع داشت؟؟
جمعه 14 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
اینها هم مانند فک و فامیل های ملایشان در ایران، استاد دروغگویی هستند. اما قرارداد ها جهانی و تاریخ و اسناد معتبر در کتابخانه ها و آرشیو های سازمان ملل و سازمانهای اطلاعاتی غربی و دانشگاهها و مراکز پژوهشی و ....هست و با چرند گویی یک مشت تازی بیسواد و فرصت جو دگرگون نمیشود. ضمنا صدام دشمن ایرانی بود و از همان دوران شاه رویای تازش به ایران را در سر میپروراند. رویاهای سردار قادسیه و گرفتن خوزستان ربطی به تحریک هندی زاده ندارد.
جمعه 14 مرداد 1390

felora - ایران - تهران
تو دنیا از هیچ مردمی به اندازه عراقیها متنفر نیستم ......هر بلایی سرشون اومده ومیاد حقشونه! ای کاش امریکا تمام نفتشو یا ببره و یا اتیش بزنه
جمعه 14 مرداد 1390

Arash آرش - بریتانیا - لندن
بایستی توجه داشت که چنانچه بعد از انقلاب یک دولت ایراندوست و دمکراتیک در قدرت بود هرگز جنگی شروع نمیشد. ولی خمینی که با تمدن و بشریت متمدن ضدیت وحشیانه ای داشت بلافاصله بعد از انقلاب رژیمش را از نظر داخلی به سرکوب ملت ایران و از نظر خارجی به "صدور انقلاب" کشاند. جنگ با عراق و تمامی مشکلات ایران با سایر همسایه ها و جهان متمدن ریشه در همین دیدگاه ضد بشری دارد. بهرحال وزیر خارجه رژیم خمینی، دکتر یزدی، 12 روز بعد از انقلاب گفت مرحله بعد آزاد کردن عراق هست و به مردم عراق فراخوان میدادند که علیه رژیم خود قیام کنند. این سیاست به درگیری های مرزی و نهایتا تجاوز عراق به ایران منجر شد. بنابراین نمیتوان شروع جنگ را فقط در تجاوز عراق به خاک ایران دید. البته شورای ملی مقاومت پس از فتح خرمشهر طرح صلحی داد که مرزهای 1975 و غرامت های ایران را به کرسی نشاند و جامعه بین المللی و دولت عراق هم آنرا قبول کرد. ولی خمینی شیادانه و جنایتکارانه به ادامه جنگ فراخوان داد که منجر به کشته و زخمی شدن یک میلیون ایرانی شامل دهها هزار کودک و میلیاردها دلار خسارت بیشتر به ایران شد.
شنبه 15 مرداد 1390

felora - ایران - تهران
Arash آرش - بریتانیا - لندن / منم این چیزهایی که شما گفتین کم وبیش قبلا شنیدم وحتی این مسئله هم بوده که صدام به خاطر روحیه جنگجویی واختلافات مرزی و.. که با شاه داشته, همیشه منتظر این فرصت بوده وشاه خیلی سیاستمندانه با اون کنار می اومده! ولی متاسفانه این فرصت وبهانه رو خیلی راحت به دست اورد وچه نتیجه ای.......
شنبه 15 مرداد 1390

Arash آرش - بریتانیا - لندن
felora - ایران - تهران ---- البته شاید ندانید که در زمان شاه هم یک جنگ چند روزه بین ایران و عراق وجود داشت که خیلی سریع به پایان رسید
یکشنبه 16 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.