مراتع پلدختر در میان دود و آتش


مراتع پلدختر در میان دود و آتش
خطر بیخ گوش چاههای نفت

آتش سوزی مراتع و جنگلهای شمال و جنوب پلدختر از روز گذشته آغاز شده و استمرار این آتش سوزی، چاههای نفت منطقه سرکان مالکوه را در معرض تهدید قرار داده است.

فرماندار شهرستان پلدختر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در آتش سوزی های رخ داده در مراتع و جنگلهای پلدختر از روز گذشته تاکنون نزدیک به 500 هکتار جنگل و مرتع در شمال و جنوب این شهرستان از بین رفت.

فریدون رشیدی که در محل آتش سوزی نقطه شمالی پلدختر حضور دارد در این رابطه ادامه داد: آتش سوزی مراتع و جنگلهای شمالی پلدختر از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه (دیروز) به وقوع پیوست که در این آتش سوزی که همچنان ادامه دارد تا کنون 300 هکتار از جنگل انبوه در دامنه و ارتفاعات "مله کوه خرسدر" پلدختر در آتش سوخت.

وی اضافه کرد: در این آتش سوزی ماموران منابع طبیعی، هلال احمر و نیروهای مردمی برای خاموش کردن آتش وارد عمل شدند ولی متاسفانه به علت کوهستانی بودن و سخت گذر بودن منطقه کاری از پیش نبردند و حرارت بالای دما و وزش باد توان نیروها را تحلیل داد.

رشیدی گفت: این آتش سوزی که تاکنون 25 ساعت ادامه داشته است در شهرستان پلدختر بی سابقه بوده است و آتش سوزی در این منطقه به سرعت در حال پیش روی است و به بخش "رومشگان" از توابع شهرستان کوهدشت نیز سرایت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه مراتع پلدخت در حال حاضر در حال سوختن هستند، تصریح کرد: جهت مهار آتش در منطقه به بالگرد نیاز است.

فرماندار شهرستان پلدختر به آتش سوزی منطقه جنوبی این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: آتش سوزی در "کوه تنام" حد فاصل روستای "پاعلم" و "دره خزینه" ظهر سه شنبه رخ داد که با تلاش ماموران منابع طبیعی شهرستان ظهر چهارشنبه مهار شد.

وی افزود: متاسفانه بعدازظهر دیروز این آتش سوزی ادامه پیدا کرد که به علت کوهستانی و سخت گذر بودن منطقه قدرت مانور از نیروهای منابع طبیعی و بسیج مردمی گرفته شده است.

رشیدی گفت: در این آتش سوزی که همچنان ادامه دارد تاکنون 200 هکتار از جنگل و مرتع این منطقه طمعه حریق شد و در آتش سوخت.

فرماندار شهرستان پلدختر گفت: در صورت ادامه آتش سوزی امکان ایجاد خطر برای چاههای نفت "سرکان مالکوه" در منطقه شمال پلدختر در روستای "خرسدر" محتمل است.

وی افزود: خاموش کردن آتش های جنگل ارتفاعات "مله کوه" و "کوه تنام" پلدختر نیازمند امدادهای هوایی و تیم های ویژه است.

بنابر گزارش خبرنگار مهر که در محل آتش سوزی حضور دارد صبح امروز- پنج شنبه - "علیرضا احمدوند" سرپرست اداره کل منابع طبیعی استان لرستان برای بررسی موضوع وارد منطقه شده و فرماندار پلدختر همچنان در حال تمهیدات لازم از استان جهت مهار آتش است.

pariha - کویت - کویت
باید گفت ایران در میان دود و آتش
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

porharfi - هلند - آرنم
جای جای ِ ایران را بشکلی خراب .ویران ونابود میکنند!.."..انتقــامجـــو.:هـــا!..
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
ایران افتاده دست حیوانات وحشی و بربر که نسبت به ایران و ایرانی کینه دارند و طبق دستور اربابشان انگلیس کمر به نابودی ایرانزمین بسته اند
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

Royan - المان - المان
این آشغالها میدوند دیر یا زود رفتنی هستن میخواهد همه چیز را نابود بکنند و بروند دوباره می سازیمت وطن. شما فقط برید گمشید همه چی درست میشه.
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.