هرگز قره قوروت نخورید


هرگز قره قوروت نخورید

یکی از دلایلی که گفته می شود ماست چکیده بهتر از خود ماست است این است که مقدار زیادی از اسید لاکتیک آن که در آب ماست موجود است گرفته شده است ولی با این حال بهتر است با مقداری نعناع ، پونه و موسیر مصرف شود (تا حالت سردی و اسیدی آن کاهش یابد)

در حالت طبیعی، خون انسان کمی قلیایی بوده و بسیار حیاتیست که این حالت حفظ شود بدین جهت در خلقت انسان مکانیزم های پیچیده ای تعبیه شده است که این تعادل را حفظ کنند.

در بدن انسان مقدار pH متعادل بین 34/7 و 40/7 میباشد که کمی قلیایی است و باید در این محدوده نگه داشته شود در غیر اینصورت بعضی از واکنش های آنزیمی انجام نمی گیرد و تنظیم فعالیتهای فیزیکی و شیمیایی درون سلولی با مشکل مواجه می شود.


مصرف قره قوروت به شدت خون را اسیدی می کند (به علت میزان بسیار بالای اسید لاکتیک) و آنرا از حالت قلیایی طبیعی خود خارج می‌کند. بدن برای ترمیم و تصحیح این حالت بسیار مخرب که می‌تواند در صورت ادامه بسیار خطرناک گشته و فعالیت ارگان‌ها و سلول‌ها را مختل کند، دست به دامن استخوان‌ها و دندان‌ها می‌گردد تا کلسیم آنها را برای قلیایی کردن خون آزاد کند.

کلسیم بهترین و سریع‌ترین عامل قلیایی کردن خون می‌باشد. این کلسیم آزاد شده از استخوان‌ها سپس توسط کلیه‌ها دفع می‌گردد. در نتیجه مصرف قره قوروت باعث پوکی استخوان‌ها و ضعف دندان‌ها می‌گردد.

بسیار بسیار جای تاسف است که خیلی از پزشکان و افراد تحصیل کرده آنرا برای درمان پوکی استخوان و لاغر شدن افراد چاق تجویز می کنند با این تصور غلط که چون قره قوروت دارای کلسیم است پس برای پوکی استخوان مناسب است در صورتیکه کلسیم آن نه تنها جذب نمی شود بلکه طبق توضیحات بالا باعث پوکی استخوان و خرابی دندانها نیز می شود. جالب است حتی آنرا برای رشد و نمو کودکان مفید دانسته و برای آن خاصیت دارویی قائل شده اند !!!. گاهی اوقات آنرا برای کاهش فشار خون تجویز می کنند که این خود باعث خرابی و خوردگی رگها میشود. میتوان بجای آن از بسیاری میوه هایی که در کاهش فشار مناسب هستند مانند آب لیمو یا مخلوط یک لیوان آب و 2 قاشق سرکه سیب خانگی استفاده کرد.

ای کاش مضرات مصرف قره قوروت به اینجا ختم می شد.

اسید لاکتیک فعالیت نرون های مغزی را به شدت کاهش میدهد و چون قره قوروت حاوی مقادیر بسیار زیاد اسید لاکتیک می باشد لذا برای مغز انسان بسیار مضر می باشد.

mssiniur - belarus - بلاروس - مینسک
چشم.
چهار‌شنبه 12 مرداد 1390

porharfi - هلند - آرنم
چشمم به عکس افتاد ..دهنم پـــــــُر از آب شد!!!...خوشمــزه ند لامصب ها !!...
چهار‌شنبه 12 مرداد 1390

shahab46 - المان - هانوفر
خوب این را الان میگی منکه از بیست سی سال پیش تا حالا خوردم چی. باید دار فانی را تا حالا وداع گفته باشم که.راستی یه مقدار بدیم جنتی بخوره شاید بمیره
چهار‌شنبه 12 مرداد 1390

dentist.philippines - فیلیپین - مانیل
40/7 اشتباهه عزیزان..اعداد رو بر عکس زدن...شادو قلییای باشیم
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

sara_usa - امریکا - تگزاس
چشم شما کمی از اینها که تو عکس هست بدین من قول میدم نخورم looool . من که چشمم افتاد به عکس دلم ضعف رفت منم می خوام کی دوسم داره از اینها برام بفرسته .
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

مانفرد - ایران - بندر
sara_usa-امریکا ادرس بده تا برات بفرستم .تعارف شابدلعظیمی نیستا.باور کن
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
محاله مگه میشه بدون قره قوروت زندگی کرد !!بیخیال مضراتش
شنبه 15 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.