رأی اعتماد مجلس به فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا برای وزارت نفت


رأی اعتماد مجلس به فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا برای وزارت نفت

سردار رستم قاسمی

سرتیپ سپاه، رستم قاسمی، روز چهارشنبه با حمایت آشکار علی لاریجانی، رئیس مجلس، در کنار سه وزیر پیشنهادی دیگر دولت محمود احمدی‌نژاد، از مجلس شورای اسلامی رأی اعتماد گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایندگان مجلس روز چهارشنبه با ۲۱۶ رأی موافق، ۲۲ رأی مخالف و هفت رأی ممتنع، رستم قاسمی، فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا، را به عنوان وزیر نفت برگزیدند. این در حالی است که مهدی غصنفری نیز به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت از مجلس رأی اعتماد گرفت.

در عین حال عبدالرضا شیخ‌الاسلامی نیز روز چهارشنبه رأی موافق اکثریت مجلس برای تکیه بر مسند وزارت کار، تعاون و رفاع اجتماعی را به خود اختصاص داد و محمد عباسی برای بر عهده گرفتن مقام وزارت ورزش و جوانان رأی اعتماد مجلس را دریافت کرد.

مجلس در حالی با واگذاری وزارت نفت به سردار قاسمی موافقت کرد که علی لاریجانی، رئیس مجلس، در اقدامی کم‌سابقه، به دنبال انتقاد صریح علی مطهری از معرفی «یک فرد سپاهی به عنوان وزیر پیشنهادی نفت» به حمایت از وی برخواست و از مجلس خواست تا در موافقت از رستم قاسمی، به وی رأی نمادین بدهند.

پیش از این در همین جلسه مجلس شورای اسلامی علی مطهری، به عنوان نماینده مخالف با وزیر پیشنهادی نفت، از پیوند خوردن نظامیان با مصادر سیاسی و «دولتی شدن سپاه» ابراز نگرانی کرده و تأکید کرده بود که «سرنوشت سپاه پاسداران نباید به دولت پیوند بخورد».

وی همچنین با اشاره به تأکید آیت‌الله خمینی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، بر عدم دخالت قوای مسلح در امور سیاسی تصریح کرد که با شخص آقای قاسمی مخالفتی ندارد و مخالفتش با ورود نظامیان به پست‌های سیاسی است.

آقای لاریجانی در واکنش به این اظهارات با تأکید بر این‌که «سپاه نمی‌خواهد به اوضاع سیاسی کشور چنگ بزند»، گفت: «خیلی از نیروهای سپاه در سازمان‌های مختلف مسئولیت دارند. اگر کسی از سپاه مسئولیت در کشور داشت، ذنب لایغفر [گناه نابخشودنی] مرتکب نشده است.»

روز چهارشنبه،‌ آقای مطهری، نماینده تهران، همچنین خاطرنشان کرد: «سپاه درست یا نادرست متهم به تصاحب پروژه‌های عمرانی در یک رقابت نابرابر با بخش خصوصی است که با حضور آقای قاسمی در وزارت نفت این اتهام تشدید می‌شود.»

علی لاریجانی در پاسخ تصرف بخش اعظم فعالیت‌های اقتصادی از سوی سپاه را نادرست خواند و گفت که مسئولان قرارگاه خاتم‌الانبیا اعلام کرده‌اند که قصد دارند کار‌ها را توزیع کرده، «مجال جدیدی برای بخش خصوصی و پیمان‌کاران» فراهم و «به جای رقابت با بخش خصوصی، از آن‌ها حمایت» کنند.

به گفته رستم قاسمی، قرارگاه خاتم‌الانبیا در سال‌های اخیر پروژه‌های متعدد نفت، گاز، پتروشیمی را در بخش‌های مختلف کشور طراحی و اجرایی کرده است.

وی روز چهارشنبه در مجلس تأکید کرد که این قرارگاه پس از تحریم‌های بین‌المللی جایگزین «شرکت‌های توتال فرانسه و شل انگلیس» شده است.

قرارگاه خاتم‌الانبیا هم‌اینک بزرگ‌ترین طرف قراردادهای پروژه‌های دولتی است و ظرف چهار سال اخیر تعداد ۱۵۰۰ مورد از مهم‌ترین پروژه‌های دولتی را در اختیار خود گرفته ‌است.
venus1000 - ایران - تهران
یه مشت قاتل بیسو اد , چه جور مملکتو به نابودئ و قهقرا کشونده اند
چهار‌شنبه 12 مرداد 1390

iranesabz - هلند - امستردام
همین جانور کم داشتیم.
چهار‌شنبه 12 مرداد 1390

javad62 - ایران - اصفهان
حاجی فقط باور کن جای شما واسه مسند وزارت کم بود که شما هم تشریف فرما شدید!!!!!!!!!!!!!این مملکت به تنها چیزی که بها نمیدن تحصیلات و تخصص هستش !!!! یه سفره ای دیگه همه دورش نشستن دارن میخورن شما هم بخورر حاجی........
چهار‌شنبه 12 مرداد 1390

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
انگار همین الان از توی پیت نفت درش آوردن.
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

علی محمودی نژاد - ایران - تهران
جای ابن ملجم مرادی خالی
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

Öresund - دانمارک - ارهوس
وای بر ما.باور کنید هر وقت از این اخبار را می‌خونم غصم میشه.اونوقت میگن چرا مردم از کشور خارج میشن و خودشونو تو کمپ‌ها آواره می‌کنن.هر دفعه اخبار تکان دهنده تری بیرون میاد.آخه به کدوم امید و آرزو؟بچه‌های مردم را یا میکشند میکنند یا میندازن زندان.یعنی‌ ما هم ایران را جور دیگه و بدون حضور این آخوندها که فقط به فکر خودشون هستند را خواهیم دید؟من که شک دارم.آخه وقتی‌ آدم میشینه و فکر میکنه می‌بینه خود این آخوند های بی‌شرم و بی‌ همه چیز بودن که با مشتی افراد بیسواد و نادان رئیس این مملکت شدند و همین بی‌شرف‌ها خودشون میدونند که هیچوقت هم به خواب نمیدیدند بتونند زمانی‌ یک کسی‌ بشند و فرمان این مملکت را به دست بگیرند.حالا فکر می‌کنید اینها میانو دست برمیدارند از این سمتها و کنار میرند از سیاست؟نه خیر اینا خودشون میدونند کارشون تموم اگه دست از این مملکت بردارند پس حاضرند از خودشون هم بکشند و حاضرند با آخوندهای بد و آخوندهای بیشرف کنار بیان تا سر مردم را کلاه بگذارند.نه‌ خیر اینها کثیفترین کارها را میکنند ولی‌ دست از این مملکت بر نمیدارند چون پایان مرگشون میشه اگه این کار را بکنند .
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

Dara va sara - استرالیا - ملبورن
راُی اعتماد به کسی که از سوی کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا تحریم شده و اجازه مسافرت به این کشورها را ندارد. به امیده اینکه کشور اتریش از ورود این خرس جلوگیری کند.
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
قیافه دقیقا مثل نقاشی از صورت امام عادلشان با ذوالفقار خون چکان در موزه ی لوور پاریس/مجلس هم یک طویله ی اسلامیست با تعدادی سوسمار/
جمعه 14 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.