طرز تهیه آلبالو پلو


طرز تهیه آلبالو پلو


مواد لازم

 برنج 3 پیمانه
آلبالوی هسته گرفته 4 پیمانه
 گوشت مرغ بدون استخوان 300 الی 400 گرم
 شکر 3 پیمانه
زعفران دم کرده به میزان لازم
خلال پسته
نمک
زردچوبه
گلاب
وغن حیوانی

طرز تهیه

آلبالو پلو از پلو های مجلسی و زیبا و خوشمزه است که در بین پلو ها جایگاه خاصی دارد و افرادی که با غذاهاوپلو های شیرین جور هستند علاقه زیادی به این غذا دارند .این روزها آلبالو در بازار فراوان است و اگر تا کنون این غذارا میل نکرده اید یک بار آنرا امتحان کنید.

من برای تهیه این غذا ، پلو را به روش کته تهیه کردم .بعد از شستن برنج 4 پیمانه آب روی آن بریزید و کمی هم نمک اضافه کنید و بگذارید تا برنج خیس بخوردو روغن اضافه کرده و در پلو پز یریزد و پلوپز را روشن کنید تا کته آماده شود.
برای شستن آلبالو یک الی دو قطره مایع ظرفشویی را با آب مخلوط کنید و آلبالو را در آن ریخته بعد از 5 الی 10 دقیقه آنرا با دقت بشویید به این وسیله اگر آثار سم وآلودگی روی میوه باشد پاک خواهد شد .

هسته آلبالو را بگیرید و با شکر روی حرارت بگذارید تا زمانیکه شکر حل شود بعد از سرد شدن شهد را جدا کنید .میزان شکری که اضافه میکنید بسته به ذائقه شماست با این مقدار شکر طعم میخوش پیدا میکند و اگر این پلو را با شیرینی زیاد دوست دارید به میزان شکر آن بیفزایید شهد را به عنوان شربت جداگانه مصرف کنید ولی کمی از آن را برای تزیین روی برنج نگه دارید . توجه داشته باشید برای اینکه آلبالو خوشرنگ باشد نباید زیاد بجوشد همین قدر که شکر حل شود کافیست.

گوشت مرغ را با مولینکس یا چرخ گوشت چرخ کنید و یک عدد پیاز را رنده کنید و آب پیاز را بگیرید وپیاز را همراه با نمک و زردچوبه به گوشت اضافه کنید و خوب ورز دهید .گوشت مرغ چسبندگی خوبی پس از چرخ کردن دارد و براحتی بدون اضافه کردن آرد میتوان کوفته های ریز درست کرد و در آب جوش انداخت تا به صورت کوفته قلقلی در آید کمی زردچوبه یا زعفران به آبی که کوفته ها را در آن می اندارید اضافه کنید تا کوفته ها خوشرنگ شود در عکسی که از آلبالو پلو میبینید من زعفران را در پلو مصرف کردم و روی گوشت زردچوبه به کار بردم واین تنوعی در رنگها ایجاد کرده است .

مقداری از برنج سفید را با زعفران دمکرده و گلاب و روغن حیوانی زعفرانی کنید و مقداری را هم با کمی شهدرقیق و روغن حیوانی صورتی رنگ

بعد از اینکه تمام مواد آماده شد و کته پخته شد . کته را در دیس بکشید و با گوشت و آلبالو وبرنج زعفراتی و برنجی که با شهد رنگی شده و خلال پسته تزیین کنید(مثل عکس شماره1و2 ) ویا یک کفگیر از برنج و یک کفیگیر از مخلفات ودوباره برنج و... تا زمانیکه همه مواد را در دیس بکشید . ( مثل عکس شماره 3 )

دوستان عزیز این پلو را به روش های مختلف میتوان درست کرد بعضی مواد را لا به لای برنج میریزند و کلاً رنگ پلو صورتی میشود و یا گوشت قرمز( کوفته قلقلی ) در پلو به کار میبرند و یا مرغ را درسته و یا ریش ریش میکنند در هر صورت تمام این روش ها بستگی به سلیقه کدبانوی خانه دارد .

khosh bavar - ایران - یزد
یادش بخیر که در دوران کودکی مهمان فامیلهای شیرین زبان شیرازی بودیم که یک روزی البالو پلو درست کردند که با هزار و یک بدبختی و تعارف بازی و اخم و تشر و با کناره چشم تهدید و تنبیه کردن از سوی والدین, شاید از ان بشقاب بزرگ البالو پلو 5 - 4 قاشق تونستم پایین بدهم ! و الان هم که بزرگ شدم افسوس ان لطف و صفا ان جمع را میخورم ولی متاسفانه نه وقتش هست و نه کسی, که منو دعوت به البالو پلو بکند !
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

shiva safapour - ایران - تهران
ایا در عوام ما پوشش اسلامی به عنوان یک طرز تفکر خاص است؟ نه ، طرز تفکر خاص نیست ، بلکه به عنوان یک تیپ خاص است ، که در ان مومن دارد ، فاسق دارد ، بداندیش دارد ، خوش اندیش دارد ، خلاصه همه جور ادمی دارد! البته حجاب غیر از چادر است . چادر فرم است...بنابراین شما طرز فکر بچه ها را عوض کنید ، انها خودشان پوشش را انتخاب خواهند کرد; شما نمی توانید مدلش را بدوزید و تنش کنید!او خودش انتخاب می کند.شما رابطه عاشقانه بین او و این عالم بر قرار کنید ; او خودش به نماز می ایستد.هی به زور بیدارش نکنید! ..ایران تهران
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

dannni - سوئد - استکهلم
2 هفته پیش نززیک 4 کیلو البالو از جنگل نزیک خونه مون چیدم حیف مادرم همش مربا با شربت درست کرد برای پلو نمانده
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
آخه آلبالو پلو مگه شیرین میشه؟آهان به خاطر شکر ! خوشم اومده از این پلو جدید به امتحانش می ارزه
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

porharfi - هلند - آرنم
دیوونه آلبالو پلو َم ..البته به رَوِش ِ خودمون !!...سالهاست آلبالو جون !رو نخوردم..واسه خاطر آلبالو هم شده باید سفری به پاریس بکنم و آلبالو بخرم!!.
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

sanama - امریکا - سیاتل
خوش باور جان غصه البالو پلو را نخور منم چند ساله که در حسرتشم /خیلی خوب درستش می کنم و خیلی هم دوست دارم/ولی از وقتی امدم اینجا نتونستم درست کنم.شاد و البالویی باشیم.
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
sanama عزیز, یعنی شما هم شیرازی تشریف دارید ?! ولی واقعا جالبه که همه ماها یکطوری در غذا درست کردن تنبل شدیم ! شاد و اشپز باشیم .
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

homa-ir - المان - هامبورگ
من البالو پلو خیلی دوست دارم . اما بدون شکر درست میکنم . البته با گوشت . اگر گوشت بره باشه خیلی بهتره و فیله گوشت را باریک , باریک و مثل خلال دندان . . منتهی کمی پهن تر مثل فورم گوشت بیف استروگانف خیلی بهتر میشه .
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

sanama - امریکا - سیاتل
خوش باور جان من شیرازی نیستم .جنوبیم.
چهار‌شنبه 12 مرداد 1390

felora - ایران - تهران
من این جوری ی ی ی با مرغ چرخ شده وبرنج کته دوست ندارررررم!
چهار‌شنبه 12 مرداد 1390

felora - ایران - تهران
homa-ir - المان - هامبورگ /اگر شما با گوشت دوست دارین یه بار هم با کوفته قلقلی درست کنین فکر میکنم خوشتون بیاد.
چهار‌شنبه 12 مرداد 1390

homa-ir - المان - هامبورک
felora- ایران - تهران. باشه حتما بخصوص الان البالو درینجا زیاد به بازارامد . کلا زیاد باگوشت میانه ای . ندارم , اما البالو پلو با گوشت بیشتر خوشم امد تابامرغ . اینبار با گوشت چرخ کرده. بصورت قلقلی درست میکنم . مرسی از راهنمائی .
چهار‌شنبه 12 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.