توصیه خاتمی به صاحبان قدرت: از آمنه بیاموزید


توصیه خاتمی به صاحبان قدرت: از آمنه بیاموزید

به گفته خاتمی آمنه با بزرگواری خود آموزگاری کرد

محمد خاتمی، رئیس جمهوری سابق ایران در پیامی از آمنه بهرامی، قربانی اسیدپاشی که از قصاص فرد حمله کننده گذشت کرد، تقدیر کرده است.

آقای خاتمی در پیام خود از بخشش آمنه بهرامی به عنوان "بزگواری و آموزگاری" نام برد و گفت با این اقدام "بر همه ثابت شد که در برابر سنگدلی و بی آزرمی و نفرت پراکنی و خودخواهی و کین توزی هنوز می توان از مهربانی، شرافت و احترام به زندگی، دیگرخواهی و بزرگ منشی هم سراغ گرفت."

او یکشنبه پیش از اجرای قصاص مجرم، او را بخشید.

آقای خاتمی در پیام خود پرسید: " آیا در عرصه زندگی سیاسی و اجتماعی نیز نمی توان از آمنه آموخت و بحران را با آرامش و تنش را با احترام به یکدیگر و پاس داشت حق و حرمت انسان و دوری از غرور – بخصوص آنان که قدرت بیشتری دارند – سودا کرد؟"

محمد خاتمی همچنین با اشاره به افزایش " مشکلات و مسائل اجتماعی و پرخاش گری ها" نسبت به سابق، نگرانی از گسترش ناامنی درجامعه را به جا دانست.

قرار بود مجید موحد که شش سال پیش به صورت خانم بهرامی اسید پاشیده بود پس از بیهوشی با چکاندن اسید در چشمانش کور شود.

این حکم قرار بود اردیبهشت اجرا شود ولی به دلیل "مصاحبه خانم بهرامی با رسانه های خارجی"، اجرای قصاص به تعویق افتاد.

آمنه بهرامی پس از گذشت از حق قصاص گفت از تصمیم خود خوشحال است.

مادر و پدر او هم گفتند به این که دختری مانند آمنه دارند، افتخار می کنند.

خانم بهرامی از مردم ایران خواست او را فراموش نکنند و برای ادامه درمان به او کمک کنند.

khosrow60 - سوئد - سوئد
افرین به امنه .تو بااین کارت خامنه ائی وجانیان دیگر وعرف سی سال ادمکشی را بزانو دراوردی به زودی مردم ایران ازشر این بربرها نجات پیدا خواهند کرد.
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

sharafYabi - انگولا - بیمبه
ایا امنه مجرم را میبخشد, و یا مجرم امنه را.!!! اشتباهی عرض شد. ما اگر بخواهیم, حکومت را می بخشیم!. حکومت هیچ حقی, در بخشش ندارد.
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

a.ahooraei - المان - کلن
امیدوارم که دوستان دست اندرکار بتونن حسابی در خارج از کشور باز کنند که بشه به این خانم انسان و محترم کمک مالی کرد و به بهبودی اون کمک رساند. من به شخصه هر چه در توانم باشه کمک خواهم کرد.
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

امیراردلان - ایران - تهران
درود بر شرفت آمنه( آقای خاتمی من و شما هم باید از این خانم بیاموزیم )میدونید چرا؟ این حرف و زدم بخاطر اینکه خود ما تا چند وقت دیگه آمنه را به فراموشی می سپاریم آمنه جان برای امثال مثل ما انسانهای گناهکار دعا کن بازم درود و صد درود بر شرفت بدرود
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

iranian_x - ایران - وطنم
سلام.خانم آمنه بهرامی بزرگ زن ایرانی است که زندگیش فدای بیعرضگی و عدم توانایی در مدیریت جامعه توسط سردمداران ج.ا شد.ایشان علی رغم تمام درد و رنج و حرمانهایی که تا آخر عمر گریبانش را رها نخواهد کرد و زندگی و جوانیش را بر باد داد با منش بزرگوارانه خود ، قاتل جوانی ، زیبایی و عمرش را بخشید،به دریوزگانی همچون خاتمی که خودش فرصت سوز بزرگ و نظیر همین بلا را با این دست و آن دست کردن و یکی به میخ و یکی به نعل زدن و سکوت مرگبار و بی دلیل در مواقع حساس در دوران ریاست جمهوریش که زمینه ظهور انتری نژاد را فراهم کرد بر سر این ملت آورد ، هیچ ارتباطی ندارد و سوء استفاده سیاسی از این کار بس ارزشمند سرکار خانم بهرامی ، هیچ آبی را برای آقای خاتمی و اربابش و نوچه هایش گرم نخواهد کرد.نفرین خدا بر خاتمی و انتری نژاد و اربابشان.
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

axlll - امریکا - سانتا مونیکا
برووو مزه . با لهجه اصفاهانی خوانده شود
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

ali bidin - ایران - تهران
ای صاحبان قدرت در ایران شما را به خدا به حرف آقای خاتمی گوش کنید و ما مردم روسیاه و مجرم و گنهکار را ببخشید....ببخشید...؟
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

Dara va sara - استرالیا - ملبورن
جهت اطلاع کاربران عزیز..انقدر امنه امنه کردین انقدر هورا کشیدین که این آقا هم دور ورداشته...و افسوس که ما به این قضیه بطوره ساده نگاه کردین و از خود نپرسیدین که چرا جمهوری اسها. این قضیه را جهانی کرده. علت. جمهوری اسها..به خاطر اعدامهای اخیر تحت فشار سازمان ملل قرار گرفته و به خاطر نشان دادن خوش خدمتی به سازمان ملل و جلب رضایت افکار دنیا این خانم را تحت فشار قرار داده تا از عمل قصاص صرف نظر کند.حتا این موضوع در خیلی از کشورها از تلویزیون پخش شده. شما به کلیپ دوباره نگاه کنید که چطور اُمنه با دست پاچگی شخص را می بخشد. اُخوند مارملک تر از این حرفهاست.
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

جو جو زنجان - ایران - زنجان
واقعاً از این همه بزرگواری خوشحال شدم.اقرار میکنم که من نمی بخشیدم.آفرین بر آمنه
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
این گفتار این مردک جفنگ ادامه همان پیشنهاد قبلی اوست. روی سخن او بیشتر با مردم است بیائید گذشت کنید دست اقا را ببوسید تاشرایط فراهم شود این دغل کار و اطرافیانش بتوانند از سافی شورای نگهبان رد شده واز این نمد صاحب کلاهی شوند. بزرگواری امنهدر اینست که دست رد به سینه قصاس وحشیا نه اسلامی زد. او نشان داد جواب وحشیگری را باوحشیگری نمیتوان داد. اما خاتمی میخواهد مردم جنایات بی حد و حصر این رژیم را ببخشند و با امدن بپای صندوق های رای یکبار دیگر به عمر ننگین این رژیم خونخار بیافزاید.
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

dara20 - ایران - تهران
خاتمی تو دهان هرز و کثیفت را ببند شیاد سفسطه گر. مگر کینه توزی پرخاش گری نفرت پراکنی فتنه گری دروغگوئی ریا ادمکشی دزدی ناامنی فساد فحشا خشونت و.. را شما ملاهای هرزه و فاسد با افکار مالیخولیائی در راستای این نظام بی نظم سرطانی اسلامیتان برای مردم به ارمغان نیاوردید? شما لاشخورهای عمامه بسر و مزدوران جنایتکارتان ایران امن را نا امن و ویرانه کردید. مرگتان مایه شادی ملت اسلامگزیده خواهد شد.
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
a.ahooraei - دورد بر شما هم میهن نیکوکار. بخش بی بی سی فارسی با این خانم گفتگویی کرده و ایشان گوبا با خواهرش در اسپانیا زندگی و درمان میکند. نشانی و یا شاید شماره حساب را شاید بتوان از ان سایت گرفت.
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

Artosh - ایران - تهران
این مردک داره ملت ایران رو مقصر معرفی میکنه و از خامنه ای میخواد این مقصران را که اسید بر حکومتش پاشیدن ببخشد...! خدای من چه رویی داره این خاتمی. ننگ بر تو خاتمی که ملت بدترین ضربه رو از تو و امثال تو خوردن.
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
تو دیگر خفه بمیر اخوند شیاد
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
مردک ریاکار اسلامی چون بقیه ی اصلاح طلبان مزور و حیله گر-- در 8 سال قدرتت چه غلطی کردی که اینک ادعای انسان بودن داری جز ان لبخند مسخره ات/شرم کن/
چهار‌شنبه 12 مرداد 1390

gogoli - ایران - تهران
dara20 - ایران - تهران و zartusht67 - المان - فرانکفورت .. واقعا واسه من سواله که شما دو تا تو چه محیطی تربیت (یا بی تربیت!) شدین؟! خاتمی دیگه باید چی بگه تا وازده هایی مثل شما دست از جفنگ گویی بردارن؟!. . .
چهار‌شنبه 12 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
gogoli - ایران - تهران - خوشبختانه تو محیطی که تو بزرگ شدی ما نبودیم در ضمن اربابانت چرا سایتی درست نمیکنند که همه بتوانند ازادانه مثل همین سایت حرفهایشان را بزنند پس تو ... که به ازادی خواهان توهین میکنی به پاچه خواریت ادامه بده چون چیزی به اخرتون نمانده مزدور
چهار‌شنبه 12 مرداد 1390

gogoli - ایران - تهران
zartusht67 - المان - فرانکفورت .. هم فحش میدی ، هم خودت به خودت میگی آزادیخواه؟! هرچی مصرف میکنی، ظاهرا خیلی ناخالصی داره! . .
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

gogoli - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس .. صهیونیست گرامی! آقای خاتمی تو دوران ریاست جمهوریش مفاهیمی مثل ادب و احترام نسبت به مخالفان رو به ما یاد داد که رضا نیم وجبی یادش رفته به تو یاد بده!
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
gogoli magoli خوشبختانه اینجا دست اخوند پفیوز و طرفداران کثیفشون نیست که محیط نا سالم مثل ایران درست کنند که امثال تو دست به استعمال مواد بزنند و وقتی نشعه شدند بیان روی سایت اراجیف بگن برو خدا روزیت را از ادم فروشی جای دیگر بدهد
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

gogoli - ایران - تهران
zartusht67 - المان - فرانکفورت ... شنگول جان! اولا "نشئه" درسته، نه "نشعه"! (بازم خوبه نگفتی "نعشه"!) ثانیا تو اصلا موضوع این صفحه رو خوندی که اینطور گلواژه پراکنی میکنی؟! آقای خاتمی حرف بسیار بجا و منطقی زدند که از طرف رسانه های بین المللی هم با استقبال مواجه شد. حالا توی کم سواد با فحش دادن، جز بی ادبی خودت چی رو میتونی ثابت کنی؟!. .
جمعه 14 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.