حادثه رانندگی در استان کرمانشاه حداقل ۱۶ کشته برجای گذاشت


حادثه رانندگی در استان کرمانشاه حداقل ۱۶ کشته برجای گذاشت

اتوبوس ولوو که روز یکشنبه در گردنه پاتاق در نزدیکی روستای حبیب‌وند سرپل ذهاب واژگون شد.

بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس در شهرستان سرپل ذهاب استان کرمانشاه در روز یکشنبه «۱۶ نفر در دم کشته و ۳۲ نفر به شدت مجروح شدند.»

میرزا مراد پیرو، فرماندار شهرستان سرپل ذهاب، با اشاره به این تلفات به خبرگزاری مهر گفت: این اتوبوس که ۴۲ سرنشین داشته زائرانی را که از مشهد به سرپل ذهاب بازمی‌گشتند همراه خود داشته‌است.

برخی منابع دیگر خبری ایران تعداد کشته‌های این حادثه را ۱۸ نفر ذکر کرده‌اند و گفته می‌شود اکثر مجروحان این حادثه کم سن و سال هستند.

سیاح البرزی، معاون عملیات پلیس‌ راه ایران، نیز در مصاحبه با واحد مرکزی خبر گفت: علت این حادثه که در کیلومتر هفت محور سرپل ذهاب-کرند رخ داده «خستگی و خواب‌آلودگی راننده و در نتیجه ناتوانی وی در کنترل وسیله نقلیه» بوده‌است.

بنا بر گزارش‌ها، مصدومان این سانحه که در گردنه پاتاق روی داده به بیمارستان‌های سرپل ذهاب، اسلام‌آباد و کرمانشاه اعزام شده‌اند و حال دو تن از مصدومان وخیم است.

معاون عملیات پلیس‌ راه ایران در گفت‌وگوی خود با واحد مرکزی خبر افزود که خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان علت ۹ درصد از تصادفات جاده‌ای در روزهای شنبه و یک‌شنبه بوده‌است.

در ایران هر سال شمار زیادی از مردم قربانی تصادف جاده‌ای می‌شوند و تحقیقات و آمارها نشان می‌دهد که ایران یکی از بالاترین میزان تلفات حوادث رانندگی را در جهان دارد.

استاندارد نبودن وسایل نقلیه، بی‌توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی و نیز فرهنگ نادرست رانندگی از جمله دلایل بالا بودن میزان تلفات حوادث رانندگی در ایران اعلام شده‌است.

علی‌رضا زمانی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، خردادماه سال گذشته به خبرگزاری مهر گفته بود که «سالانه تصادفات به وقوع پیوسته در کشور بیش از ۲۰ هزار کشته و ۲۰۰ هزار مجروح بر جای می‌گذارد که می‌توان گفت هر ساله شاهد سونامی تصادفات در کشور هستیم.»

وی ادامه داد: «ایران از حیث آمار کشته‌های تصادف در رتبه اول دنیا قرار دارد، این در حالی است که تعداد خودروهای بسیاری از کشورها از تعداد خودروهای ایران بسیار بیشتر است.»

در تیرماه سال گذشته، اسکندر مؤمنی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد که طی یک دهه گذشته در ایران ۲۶۵ هزار و ۵۱۵ نفر بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست داده و بیش از دو میلیون نفر نیز مجروح شده‌اند.

تیرماه سال جاری، احمد شجاعی، رئیس سازمان پزشکی قانونی ایران، به خبرنگاران گفت که علت اصلی مرگ و میر در ایران به ترتیب، تصادفات خونین جاده‌ای و مصرف گسترده مواد مخدر است.
porharfi - هلند - آرنم
...رضـــــــا.. بردشون پیش ِ خودش. تا ماه رمضان روزه خواری نکنند و شلاق. نخورند!!!....
دوشنبه 10 مرداد 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
خستگی و خواب‌آلودگی راننده ؟!چه بهتر میشد راننده واسه 5 دقیقه هم که میشد یه گوشه ای پارک میکرد یه چرتی میزد !!. دیر رسیدن به مقصد بهتر از هرگز نرسیدن به مقصد است !کو گوش شنوا ؟!
دوشنبه 10 مرداد 1390

iran-esfahan-ario barzan - ایران - اصفهان
نباید فراموش کرد که جاده هامون آشغاله!البته بی احترامی به آشغال نباشه
دوشنبه 10 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
تو ایران اگر کسی از زندگی سیر شده یک بلیط رفت و برگشت اتوبوس بخرد بقیه کارها حل است تصادف بشود ماشین مرده کشی زودتر از امبولانس میرسد
دوشنبه 10 مرداد 1390

Davidoff - اوکراین - خارکوف
بیا!این که دیگه ولوو بود نه کامیون و اتوبوس چینی! اینکه هرچیزی را به گردن چین و روس و انگلیس و غیره می اندازیم فقط و فقط برای توجیه عملکرد اشتباه خودمان است و تا وقتی که فرهنگ جامعه (از فرهنگ مترو و راهنمایی و رانندگی گرفته تا احترام به یکدیگر) تصحیح نشود همین آش است و همین کاسه!همین توضیح را هم درباره هواپیماهای روسی گفتم!مشکل هواپیماها نبود و چقدر گلویم را پاره کردم که مشکل جای دیگر است!کمااینکه یکماه بعد از از رده هارج کردن توپولفها بوئینگ در ارومیه سقوط کرد!
دوشنبه 10 مرداد 1390

مانش رومشکانی - ایران - کرماشان
بر دروغگو لعنت اینها می خواهند همه چیز را ناچیز و کم اهمیت جلوه بدهند من خودم از اخبار استان شنیدم که بیست و نه نفر درجا مردند
دوشنبه 10 مرداد 1390

anty mola - عراق - اربیل
تا دیگر از این غلطها نکنند برن زیارت رضا نامی انهم از کجا تا کجا ملت بدبخت بیچاره چوب نفهمی خود را میخورند اما حالیشون نیست که اسلام عامل نابودی همه چیزشون است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سه‌شنبه 11 مرداد 1390

shervin-iran - ایران - خرم آباد
یادمه نوجوون که بودم پدرومادرم همیشه بهم توصیه می کردند با اتوبوس سفرکنم...چون امن تره ولی سواریهای کرایه ای خیلی خطرناک می رن....حالا میبینیم که اتوبوسها دست سواریها رو ازپشت بستن..باز خوبه با GPS کمی کنترل میشن وگرنه معلوم نبود این راننده اتوبوسها چه بلایی سرملت درمی آوردن.....نمونه اش همین حادثه دلخراش...روحشون شاد
چهار‌شنبه 12 مرداد 1390

ssepehr - ایران - ایران
ایران: در حوادث رانندگی در جهان، نفر اول! آمار معتادان کشورما و تجارت مواد مخدر باز هم نفر اول در جهان! آمار طلاق هم که خیلی بالا عنوان شده، پس در این معضل اجتماعی هم نفر اول!! آمار اعدامها و خشونت در ایران هم که سیر صعودی دارد و باز هم نفر اول. در تجاوز به زنان و کودک آزاری، اذیت آزار اقلیتهای دینی و قومی ووووو.... با کمال تاسف نفر اول!!!! از یک کشوری که ادعا میکند میتواند برای کشورهای دیگر بخصوص کشورهای اسلامی، الگوی خوبی باشد، این آمارهای هولناک و تکان دهنده بعید است، اما واقیعت تلخ جامعه امروزمان است. ای کاش به عوض گیر دادن به این و آن! کمی هم به فکر مشکلات حاد در کشور میبودید! اما افسوس گوش شنوایی نیست! و البته ما مردم هم بی تقصیر نیستیم؛ چرا که هر کس باید از خود شروع کند و گامهای موثری (در حد توانمان) برای احیای جامعه خموده ونیمه جان! برداریم و با همیاری هم، ایران را آباد نماییم.
پنج‌شنبه 13 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.