کمک ۵۰ میلیون دلاری ایران به مالاوی


کمک 50 میلیون دلاری ایران به مالاوی

ایران مبلغ 50 میلیون دلار به کشور مالاوی کمک کرده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، ایران کمکی به ارزش 50 میلیون دلار برای گسترش صنایع معدنی مالاوی به این کشور کمک کرده است.

این خبر تنها دو روز پس از تعلیق کمک های  آمریکا به این کشور به ارزش 350 میلیون دلار منتشر می شود.

جمهوری مالاوی کشوری است در جنوب شرق آفریقا و از شمال با موزامبیک و از شرق با زامبیا همسایه است.
پایتخت این کشور شهر لیلونگوه (Lilongwe) با ۶۳۲ هزار نفر است. مساحت مالاوی ۱۱۸٫۴۸۴ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۱۲ میلیون و ۷۰۷ هزار نفر است.

بهمن احمدی کاردار ایران در مالاوی در این باره گفت: روابط دیپلماتیک بسیار جدی با مالاوی داریم و وظیفه ماست از کشورهای کمتر توسعه یافته مثل مالاوی حمایت کنیم.

این اظهارات احمدی، در نشریه وزارت توسعه مالاوی منتشر شده است.
صنایع کوچک معدنی مالاوی بر پایه معدن اورانیومی در شمال این کشور استوار شده است. بهره برداری این معدن برعهده شرکت بالادین استرالیاست و سود حاصل از آن 5 درصد از درآمد  ناخالص داخلی در مالاوی را تشکیل می دهد.

عبی شاوا وزیر توسعه مالاوی نیزگفت اقتصاد کشور برای مدت زمان طولانی براساس کشاورزی بود. ما باید به تنوع درآمدها دست بزنیم تا به رشد اقتصادی دائمی دست پیدا کنیم.

آمریکا روز سه شنبه گذشته اعلام کرد ارائه کمک های خود به مالاوی به ارزش 350 میلیون دلار را به حالت تعلیق درمی آورد. این کمک ها بیش از همه در بخش انرژی مالاوی هزینه می شد. آمریکا کمک های خود را به دلیل سرکوب دولتی تظاهرات معترضین در مالاوی در هفته های گذشته، به حالت تعلیق در آورده است.

ناآرامی های اخیر در مالاوی به مرگ 19 نفر و زخمی شدن بیش از یکصد نفر منجر شد.

انگلیس نیز در ماه جاری میلادی، کمک های مالی خود را به کشور مالاوی متوقف کرد.

پیش از این مالاوی سفیر انگلیس را پس از انتشار اسناد محرمانه وزارت خارجه آمریکا توسط سایت ویکی لیکس اخراج کرده بود.

براساس اسناد محرمانه وزارت خارجه آمریکا، انگلیس معتقد است که رئیس جمهور مالاوی همچنان فردی سلطه گر است و در برابر انتقادات هیچ تسامحی ندارد.

Royan - آلمان - آلمان
بیشرفها با این پول های مفتی که به سوریه و مالاوی و لبنان و فلسطین .....غیره میدهند چه کارهائی که توی ایران نمیشه کرد بجای فرستادن این پولها کمک به صنعت کشاورزی بکنید که هندوانه و طالبی از خارج وارد نکنید به دامداری برسید که گوشت وارداتی و تخم مرغ مصنوعی به خورد مردم ندیدو هزاران مسئله دیگر .
شنبه 8 مرداد 1390

mehrdad.n.l - هلند - امستردام
از قبال پول ایران جهان اباد شد و ملت فقیر .خاک بر سرت ای ضحاک صغیر . ای وای بر اسیری کزیاد رفته باشد در دام مانده باشد صیاد رفته باشد . تف به تو و ان مردمی که تو مولای انان باشی . اندر خوبیهای نظام اسلام بر ایران و جهان . ننگ باد
شنبه 8 مرداد 1390

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
مردم خودشون دارن از گزسنگی می میرند اونوفت جنایتکاران جمهوری دزد و اعدام پول رو به کشورهای نا پیدا و دره پیتی می دن . خاک بر اون سر احمقتون با این حکومت داری
شنبه 8 مرداد 1390

Jacki55 - أنکلستان - لندن
تف به شرفتان این همه محتاج در داخل کشور داریم حرف اذ وظیفه میزنند کمرتان بشکند و لعنت خدا بر شما که خون مردم را میخورید.این جرخ فلک بر شما حرام باد. 
شنبه 8 مرداد 1390

yashainiran - ایران - ایران
``ازجیب و حق و حقوق ما می زنند و به کشوری که تازه من اسمش را شنیدم کمک چندمیلیون دلاری می کنند عجب مملکتی داریم!!!! چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است
شنبه 8 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
خاک بر سر کثیف اشغالگرتان بکنند شکر میخورید از کیسه خلیفه میبخشید
شنبه 8 مرداد 1390

delmorde - سوئد - یوتوبوری
ارباب به دولتمردان احمق بیوطن ما دستور داده تو برو کمک کن چون سیاست ما اینه که ما کمک نکنیم. با یه بهانه ما کمک را قطع می کنیم تو برو بده. بدبختها معادن اورانیم شان را مفت استرالیا که خود بنوعی شریک انگلیس است میبرد انوقت ما باید جورشو بکشیم. چرا. چون سمبه پر زور است. جهان جنگل و ابرقدرتها درندگان ان. پس حیوانات درنده جنگل هم متمدنین حیوانات ضعیف ترند. اینست معنای تمدن چپاول چون قلدریم.
شنبه 8 مرداد 1390

Norge - نروژ - اسلو
آخی بابا اسلام باید به تمام دنیا ارسال شود، حالا به هر قیمتی. ضمنا گور بابای ایرانی حالا داره یا نداره مهم نیست ۲ چیز مهم است در جمهوری اسـ... یکی رهبر دومی اسلام. حالا جوان بیکار، بی پول ، ...... داریم مهم نیست. لعنت بر ذات عرب و کثیف احمدی میمون و هرچه آخوند روی زمین است.
شنبه 8 مرداد 1390

vezveznazi - ایران - تهران
تف به روحت خمینی هندی زاده ....مملکت شده اسیر یک مشت تروریست اسلامی شپشو
شنبه 8 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
ننگتان باد که ثروت متعلق به ملت را برای هر کشور و گروه اشغالی هزینه می کنید جز صاحبان اصلی ان//اتش بگورت خمینی
شنبه 8 مرداد 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
تف به قبرت خمینی.مرگ بر خامنه ای
یکشنبه 9 مرداد 1390

دل نازک - ایرلند - کابل
اگثر مردم ایران توی فقر و فلاکت دست وپا میزنند و بخاطر میلغ ناچیزی دست به ادمکشی میزنن ( راز ارثیه مرگبار در اسکلت مادر گمشده ) مسولین محترم کمک به افریقا میکنن
یکشنبه 9 مرداد 1390

poriyaye_vali - قطر - دوحه
دیگه داره حالم ازین چراغی که به خانه رواست به مسجد حرامست بهم میخوره
یکشنبه 9 مرداد 1390

Royan - المان - المان
آفریقایها بچه مامان هستند ایرانیا بچه زن بابا به آنها میرسند تو سر ماها میزنند.
یکشنبه 9 مرداد 1390

iran-esfahan-ario barzan - ایران - اصفهان
یعنی ایران این کشورها رو اول کشف میکنه بعد بهشون کمک میکنه یا از قبل اینا کشف شدن؟فکر کنم جمعیت قبیله های کشف نشده تو این کشور از جمعیت شهرنشیناشون بیشتر باشه
یکشنبه 9 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.