کویت تاکنون ۳۳میلیارد دلار از عراق غرامت گرفته


کویت تاکنون 33میلیارد دلار از عراق غرامت گرفته

سازمان ملل متحد روز پنجشنبه یک میلیارد و شصت میلیون دلار غرامت جنگی به کویت پرداخت کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل متحد دیروز یک مرحله دیگر از غرامتهای جنگی ناشی از تجاوز عراق به خاک کویت را به ارزش یک میلیارد و شصت میلیون دلار به این کشور پرداخت کرد. 

کمیته غرامتها وابسته به سازمان ملل متحد در بیانیه ای اعلام کرد، پرداخت غرامت جنگی به کویت از سال هزار و نهصد و نود و چهار آغاز شد و این کشور تاکنون سی و سه میلیارد و سیصد میلیون دلار غرامت جنگی دریافت کرده و حدود نوزده میلیارد دلار نیز باقی مانده است. 

عراق هم اکنون پنج درصد درآمد نفت و گاز خود را به عنوان غرامت تجاوز اشغال هفت ماهه کویت در سال 1991 به صندوق ویژه غرامتهای سازمان ملل متحد پرداخت می کند.

Arash آرش - بریتانیا - لندن
حالا مقایسه کنید با بی عرضه گی رژیم وحشی حاکم بر ایران که نه تنها تا بحال غرامتی از عراق نگرفته بلکه حتی بخاطر گسترش نفوذ اهریمنی خود و توسعه طلبی قدرت طلبانه خود، میلیاردها دلار هم در عراق به تروریستها و دولت حاکم فعلی برای سرکوب گروهها و سازمانهای مخالف ایرانی که در عراق هستند کمک کرده و هزینه میکند. در ضمن هنوز یک صلح همه جانبه با عراق امضاء نشده و فقط همان قرارداد آتش بس وجود دارد. در ضمن خوب است بدانیم که طرح صلح شورای ملی مقاومت ایران بعد از اخراج عراق از ایران که هم مرزهای بین المللی 1975 و هم پرداخت خسارت های جنگی ایران از طرف عراق بخشی از آن بود، مورد قبول جامعه جهانی و دولت وقت عراق نیز قرار گرفت.
شنبه 8 مرداد 1390

بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ
بله . بعد کشورما که هشت سال درگیر جنگ بود و هزران ملیارد دلار بهش ضزر خورد بجایی اخذ غرامت میاد یک ملیارد دلار هم وام بلاعوض به کشور عراق میدهد . به این میگویند جمهوری اسلامی
شنبه 8 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
اینم از ندانم کاریهای سردار قادسیه که خوان پانعربیسم بود حالا باید ملت زجردیده عراق تاوانش رو بدن
شنبه 8 مرداد 1390

germinehpakravan - قبرص - لارناکا
کشور ما جنگ را طولانی کرد.جوانان ساده دل وعزیز کشور را بکشتن داد وهیچ غرامتی بخاطر چشم وابروی مالکی گراز و واون شکم گنده رئیس جمهورش طالبانی حتی خون بهای شهداء وجانبازان نگرفت.این حکومت کشورمان فقط بفکر منافع خودشه از حق مردم. 
شنبه 8 مرداد 1390

ensanam arezoost - ایران - خارگ
خدا بده برکت,ما به عراق میدیم,عراق میده به کویت.باد اورده را باد میبرد
شنبه 8 مرداد 1390

mehrdad.n.l - هلند - امستردام
تا روزی که یک نظام ملی و سکولار بر ایران حاکم نشود وضع همین است . حماقت . جهالت. پستی حاکم خواهد بود درحکومت دینی ایران سی استان کار می کنند و هشتاد استان جهان اسلام و سوم از ان بهره می برند .نفت وگاز ما تا زعفران و خاویار ما و... تا غرامت جنگی ما .لعنت بر نظام خود فروخته و الینه ی ایران
شنبه 8 مرداد 1390

delmorde - سوئد - یوتوبوری
اب زاینده رود ما و خشکیدن اب دریاچه ارومیه نتیجه چه بود.ابها بطرف عراق سرازیر شد.هرچه از بی خردی این رژیم بگوئیم کم است هرانچه فریاد زنیم و بد نثار دولتمردان نادان و بیوطن نمائیم باز کم گفتیم هر چه از بی سیاستی اینان بگوئیم حق را نگفته ایم. تا کی باید این بیشعورهای خائن حاکم باشند. رژیمی بزدل ترسو علیرغم شعارش. فقط میتواند درمقابل ملت بیدفاع عربده سردهد.
شنبه 8 مرداد 1390

firozi - عراق - بغداد
دریافت خسارت به عرضه و شعور هم ربط داره عراق بغل دستمان هست شروع کننده جنگ هم شناخته شده وبعد اسی مشایی عزم جزم کرده خسارت جنگ جهانی دوم را بگیره که نه تنها کشورهایی که درگیر جنگ بودند بلکه سایر کشورها هم سریعا اعلام نمودند : بیلاخ ویذهبوا
شنبه 8 مرداد 1390

سبز کم رنگ - امریکا - امریکا
من که دارم استقلال را با تمام وجود برای ایران احساس میکنم!!!!!!
شنبه 8 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
خاک بر سر اخوندهای مفت خور کثافت بی مصرف که غرامت جنگ با عراق هنوز نگرفتند
شنبه 8 مرداد 1390

amir-amir - کانادا - تورنتو
خسارت هاى مطالبه نشده از عراق به کنار , ٢٧٠ میلیارد دلار در آمدهاى نفتى ایران در دوران احمدى نژاد که حیف و میل شده + در آمد سالهاى دیگر که آن هم سرنوشتى مشابه در انتظارش است
شنبه 8 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.