تومان از پارسی سبقت گرفت


تومان از پارسی سبقت گرفت

نتایج نظرسنجی اینترنتی بانک مرکزی برای واحد پول ملی کشور تاکنون که نظر بیش از 27 هزار نظر به ثبت رسیده است، از پیشتاز شدن تومان برای واحد پول اصلی ملی کشور حکایت دارد.
 به گزارش خبرنگار مهر، از 25 تیرماه تا امروز ششم مردادماه نظرات بیش از 27 هزار نظر درباره اصلاح نظام پولی در سامانه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده است، البته کل مراجعات برای اصلاح واحد پول ملی تاکنون بیش از 381 هزار مورد بوده است.

براین اساس، تعداد موافقان با پیشنهاد تومان برای واحد پول اصلی ملی که در روزهای اخیر به شدت افزایش یافته بود، سرانجام با عبور از پیشنهاد پارسی، برای واحد پول ملی اصلی پیشتاز شده است.

این نظرسنجی اینترنتی نشان می دهد تاکنون 43 درصد شرکت کنندگان به پیشنهاد تومان برای واحد پول اصلی ملی رای داده اند، در همین حال 42 درصد پیشنهاد پارسی را برگزیده اند.

براساس این نظرسنجی، تاکنون 9 درصد به پیشنهاد دریک، یک درصد به پیشنهاد ریال و 3 درصد هم به هیچ کدام از این چهار گزینه رای نداده اند.

پس از این چهار گزینه، پیشنهادهای در (مروارید)، زر، آریا، دارا، عباسی، ایران، مهر، اشرفی، کیان، فجر، نور، تات و جم برای واحد پول ملی کشور قرار گرفته اند.

این نظرسنجی نشان می دهد تاکنون 35 درصد شرکت کنندگان به پیشنهاد دریک برای واحد پول فرعی ملی رای داده اند، در همین حال 23 درصد به پیشنهاد ریال، 17 درصد به پیشنهاد تومان، 14 درصد به پیشنهاد پارسی و 8 درصد برای سایر گزینه ها را انتخاب کرده اند.

پس از چهار گزینه مورد اشاره، بهار، سیم، نیک، خلیج فارس، امامی، دانا، سینا، قران، رجا، خاتم، کوشا، کوروش و پردیس برای واحد پول فرعی ملی کشور پیشنهاد شده اند.

در همین حال، تاکنون 55 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی با حذف چهار صفر پول ملی، 24 درصد با حذف سه صفر پول ملی، 8 درصد با حذف یک صفر پول ملی، 5 درصد با حذف 2 صفر پول ملی و 6 درصد به سایر گزینه ها موافق بوده اند.
romano - ایران - تهران
من با افزایش ارزش مالی به میزان 3 صفر به پول ملی موافقم! هه هه
جمعه 7 مرداد 1390

ensanam arezoost - ایران - خارگ
فقط ترکها به پارسی رای نمیدن...؟
جمعه 7 مرداد 1390

porharfi - هلند - آرنم
سبقت 88 احمدی نژادی گرفته؟؟!!...""تق تق تقلُب!!...
جمعه 7 مرداد 1390

porharfi - هلند - آرنم
..و اما خودمونیم ..پیشنهاد واحد پولی ِ.."خانم .امامی.!همون اندازه بیجا !ومسخره ست !که: حکومت مـــــــــلای بیسواد مغز پــِهنی بر سرزمین ایران...!
جمعه 7 مرداد 1390

orel - سراییل - نتانیا
خر همون خر فقط میخوان پالون را عوض کنن خیال میکنن با این مسخره بازیها اقتصاد درست میشه !!!!!
جمعه 7 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
هر اسمی که باشی مشکلی از اقتصاد و تورم این کشور رو حل نمیکنه
جمعه 7 مرداد 1390

پدرام-اهواز - ایران - اهواز
اقتصاد ایران مثل یه عمارت صد ساله میمونه که میخوان با تغیر اسم عمارت رو درست کنان. خدا همه رو به راه راست هدایت کنه
جمعه 7 مرداد 1390

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
پارسی باعث ناخشنودی اقوام ایرانی میشود باید واحدی انتخاب کنند که همه ایران را در بر گیرد .البته جمهوری ولایت فقیه برای ایجاد اختلاف و تفرقه در بین ایرانیان تا کنون موفق بوده . بهتر همه هوشیار باشیم و متحد .
جمعه 7 مرداد 1390

delmorde - سوئد - یوتوبوری
اول پارسی بهترین گزینه برای تومان و اریا یا جم بجای ریال.
جمعه 7 مرداد 1390

آینه - انگلیس - لندن
اول از همه این رای گیریها همش الکی هست اخرش همان میشه که اقا گفته باشه و اگر راست میگن اسم ایران رو به پرشیا عوض کنند که خیلی به پرشین گلف میاد
جمعه 7 مرداد 1390

diyarim - اذربایجان - باکو
برایه همبستگی تومان عاقلانه تر هستش همو طنایه عزیز..
جمعه 7 مرداد 1390

siamaktg - ایران - تهران
تعجب نکنید .. فردا یهو ریال میرسه به 96% .. احمدی نژاد بلده کارش رو
جمعه 7 مرداد 1390

h.k - دانمارک - اودا
تومان بهترین گزینه برای پول ایران است.ومسلماانتخاب خواهدشد.حذف سه صفرهم بهترازچهارصفراست اماباایندولت وافت هزارودویست درصدی پول باچه رویی صحبت ازپول ایران میکنند?
جمعه 7 مرداد 1390

Royan - المان - المان
اخرش به قران و عباسی ختم میشه اینها با روحیه آخوندی بیشتر سازگار هستن.
جمعه 7 مرداد 1390

kabootar - پاکستان - لاهور
تا اینجا که صبر کردید.چند صبای دیگر را هم صبر کنید. زمان برگزاری انتخابات مجلس نامگذاری پول را هم رای گیری کنید.
جمعه 7 مرداد 1390

antimullah - انگلستان - لندن
تعغیر واحد پول هیچ دردی رو دوا نمیکنه تعغیر رزیم حلال درده مردمه.
شنبه 8 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
پانترکها و تازی های بیسواد که درباره اقتصاد نظر بدهند باید هم ورشکستگی بر کشور حاکم شود. امان از نادانی و بیسوادی اینها، از کی تا حالا نام یک واحد پولی برایش ارزش آورده است که بر سر نامش نظر میدهید؟ گیریم ده تا صفر هم برداشتند، خوب که چی؟ با این رشد تورم چندسال دیگر هم باید صفر بردارند! چه نادانهایی برای کشورمان تعیین تکلیف میکنند!
شنبه 8 مرداد 1390

rizali_dehghan_fadakar - هندوستان - پونا
اینها تو رای گیریهای خیلی مهم تر دست میبرن این که چیری نیست بعد اینا دارن تمرین میکنن که اگر رای گیری از طریق اینترنت شد چطور باید دست کاری کنند این در اصل یطور کارورزیه
شنبه 8 مرداد 1390

آزادیخواه - ایران - تهران
arashbehdin - امریکا - اتلانتا باز دوباره تو ..را به شقه ربط دادی . مردم نباید نظرشان را راجب به اسم پول ملی کشورشان بدهند؟ فرض اسم پول ملی ایران پارسی هم شد ،به قول شما چه دردی دوا می شه تومان باشد یا پارسی؟ رضا خان بسیار متعصب تر و با غیرت تر و باسیاست تر از شما وامثال شما بود ولی اسم ایران راگذاشت ایران نه پرشیا می دونی چرا؟ چون اقوام مختلف در این کشور زندگی میکنند وفهمید که اگر اسم این کشور ایران نباشد وحدت ملی به وجود نمی آید و جنگ های قومی ونژادی تاقیامت در این کشور امنیت را از مردم خواهد گرفت. زشت نیست مثلاً می خواهی حیوانی بخری قیمتش بشه فرض 2000 پارسی .یا توالت میری بعد از انجام کارت بهت بگن 3 پارسی برای توالت کردن بده. از دیدگاه نژاد پرستانه به قضیه نگاه نکن.یک ذره به سایر اقوام این کشور هم حق اظهار نظر وحیات هم بده . ج.ارا نقد میکنی وهرروز فحش می دی ولی اگه به حکومت برسی نه مسلمانی میگذاری در این کشور زنده بماند ونه مسیحی ونه یهودی ونه زرتشتی ونه میگذاری سایر اقوام در این کشور حتی نفس بکشند.
شنبه 8 مرداد 1390

خلیج همیشه فارس - انگلیس - انگلیس
صدها سال هست که واحد پول ما عربی هست ترکها خم به ابرو نیاوردند حالا که میخواهند اسم کشور ایران را روی اون بگزارند ترکها خونشون به جوش اومده!!! واقعا که !!! پس بفرمایید اسم خلیج فارس را هم عوض کنید و بگذارید همون اسم مجهول خلیج ع ر ب و اسمئ پرشیا را هم از صفحه تاریخ پاک کنید . ایینقدر که این اذری ها دشمن فارسها هستند هیچ کجا دشمن فارسها نیست و هیچوقت فارسها هیچوقت بد برای ترکها نمیخواهند . عجبا از شما هم وطنها!!!
شنبه 8 مرداد 1390

مهدی کیانمهر - ایران - تهران
خلیج همیشه فارس - انگلیس، با شما کاملاً موافقم. سایر هموطنان هم باید توجه کنند اگر حیثت و افتخاری برای تاریخ این سرزمین هست متعلق به پارسیانه. خواهشاً متعصب نباشید.
یکشنبه 9 مرداد 1390

آزادیخواه - ایران - تهران
خلیج همیشه فارس - انگلیس - انگلیس احسنت به تو. آذربایجان که مهد جنبش های آزادیخواهی ومبارزه بوده دشمن فارسهاند؟ درجنگ 8 ساله ایران ببین چند100 هزار نفر از آذربایجان به خاطر استان خوزستان جانشان رااز دست دادند. چه کسی اولین بار به رفسنجانی به خاطر گرانی وتورم گوجه فرنگی در سفر استانی پرتاب کرد؟ کدام شهروند استانی این شجاعت رادارد که رک وراست به احمدی نژاد وخامنه ای توهین کند؟ کی اسلحه بدست گرفتیم وبر علیه ایران جنگیدیدم؟ وایرانی کشتیم؟ به به .معلومه که هموطنانت رانشناختی.
یکشنبه 9 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.