شرط سپاه برای پایان دادن به حملات علیه نیروهای پژاک


شرط سپاه برای پایان دادن به حملات علیه نیروهای پژاک

نیروهای پژاک

یکی از مقامات ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعلام شرط و شروط برای پایان دادن به حملات علیه نیروهای شبه نظامی پژاک گفته «تا زمانی که نیروهای دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان در مرز مشترک میان ایران و عراق مستقر نشوند، حمله به پژاک ادامه خواهد داشت.»

به گزارش خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد نظامی در قرارگاه حمزه، بدون اعلام نام و مشخصات خود گفته است:« دولت عراق باید با استقرار نیروهای انتظامی و نظامی دولت مرکزی یا اقلیم کردستان در مرز مشترک کردستان عراق و ایران مسئولیت حفاظت از مرزهای مشترک را بپذیرد. در حالی که اکنون سال‌هاست سرزمینی به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض ۲۰ کیلومتر در داخل خاک عراق از شمال عراق (حدفاصل دالامپرداغ تا مقابل قلعه دیزه) توسط اقلیم کردی و بدون اجازه و اطلاع دولت مرکزی عراق در اختیار ضدانقلابیون آمریکایی پژاک قرار گرفته است.»

این مقام نظامی همچنین در مورد آخرین آمار درگیری نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نیروهای شبه نظامی پژاک گفته است: طی عملیات‌های هفته‌های اخیر سپاه پاسداران بیش از ۵۰ نفر از نیروهای پژاک کشته و تعداد ۱۰۰ نفر از آنها زخمی و عده‌ای نیز به اسارت درآمده و در اختیار نیروهای امنیتی  ایران هستند و کشته‌های  گروه در شمال قلعه دیزه و اطراف آسوس توسط  دیگر نیروهای این گروه دفن شده‌اند.

 در همین زمینه،  خبرگزاری رویترز در گزارشی روز چهارشنبه اعلام کرد در درگیری های سپاه پاسداران با نیروهای پژاک، دو تن از نیروهای سپاه و ۲۱ تن از شبه نظامیان پژاک کشته شده اند. شبکه تلویزیونی پرس تی وی، شبکه انگلیسی زبان جمهوری اسلامی هم با اعلام این آمار گفته که دو تن از نیروهای سپاه هم در آخرین درگیری ها زخمی شده اند.

سپاه پاسداران از چندی پیش حملاتی را علیه در ادامه درگیری‌ها بین نیروهای سپاه پاسداران و اعضای گروه پژاک در مناطق مرزی ایران و عراق، نیروی زمینی سپاه از کشته شدن شمار دیگری از اعضای این گروه در درگیری‌های تازه خبر داده است.

نیروی زمینی سپاه
هفته پیش اعلام کرد، «ضربات مهلک دیگری بر پیکر گروهک تروریستی پژاک در شمال غرب کشور»  وارد شده است.

بر اساس این گزارش که از سوی خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا منتشر شد، درگیری‌ها در منطقه قندیل و حاجی ابراهیم پیرانشهر و دولتو سردشت در آذربایجان غربی، چند تیم گروه پژاک «در دام دسته‌هایی از بسیجیان کرد و بومی گرفتار و منهدم شدند.»

روابط عمومی سپاه همچنین اعلام کرده بود: «تروریست‌های پژاک» با تحمل تلفات سنگین از مهلکه گریختند و اجساد  کشته شدگان نیز در منطقه باقی مانده است.

سپاه پاسداران بدون اشاره به شمار کشته‌شدگان درگیری‌های تازه با اعضای گروه پژاک، یک بار دیگر تاکید کرده بود، «اقدامات مقابله‌ای، آفندی و امنیت‌آفرین خود را تا پاکسازی کامل مناطق مرزی از لوث وجود ضد انقلاب و مزدوران بیگانه» ادامه خواهد داد.

عملیات تازه نیروهای ایرانی علیه گروه پژاک اندکی پس از آن آغاز شد که یک مقام عالی‌رتبه نظامی ایران، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق، را متهم کرده بود که بدون اطلاع دولت مرکزی این کشور ۳۰۰ هزار هکتار زمین در اختیار «گروهک تروریستی پژاک» قرار داده است.

این مقام نظامی همچنین گفته بود: «حق برای ما محفوظ است تا مراکز تروریستی را در نواحی مرزی فوق مورد هدف قرارداده و ‌آنها را سرکوب و نابود کنیم.»

پیشتر مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق، با انتشار بیانیه‌ای گلوله‌باران مناطق مرزی منطقه کردستان عراق توسط جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرد و  از تهران خواسته بود که به جای «ایجاد رعب و وحشت»، از طریق «گفت‌و‌گو» و «راهکارهای عملی» به حل مسائل بپردازد.

به گفته رئیس اقلیم کردستان عراق، اقدام جمهوری اسلامی در حمله به این مناطق، موجب تخریب روستاها و مزارع  شده و همچنین ساکنان این مناطق را وادار به ترک محل زندگی خود کرده است.
abia7532 - ایران - تهران
مرگ بر کرد ایرانی وطن فروش که به وطن خودش بخاطر تفاوت در گویش زبان برای جدائ طلبی تعرظ میکنه
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

دستان - ایران - تهران
نابود باد کسانی که با نام استقلال طلبی در جهت تجزیه ایران گام بر میدارند حالا با هر نام و هر مسلک و تیره که باشند.
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

kurdland - هو لند - روتردام
مرگ بر تو ایران -تهران وطن فروش توی که وطنت رو فروختی به اخوندا.
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
این تهران abia7532 کردهای ایرانی اونایی بودن که در هشت سال جنگ نگذاشتن حکومت بعث صد متر به خاک ایران تعرض کنه.،کردهای ایرانی اونایی بودن که در مدارک استخبارات بعث بعد از سقوط و حتی اسناد ویکی لیکس هم یک برگه از خیانت احزاب کوردی به وطنشان پیدا نشده .همان برگه های که صداوسیمای ج.ا.ا بارها و بارها به صورت مستند پخش کرد .دوست عزیز جهت اطلاع خدمتتان عرض کردم
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

guevara - سوئیس - زوریخ
چه آمار رندی هم میدن عربهای پاسدار،100 به 50! آخه بی عرضه ها شما رو چه به این غلطها که بخواید با کورد جماعت درگیر شید، قلدر بازیهاتون بدرد جنبشی منبشی ها میخوره نه تو کوردستان!اینجا جواب خون و با خون میگیرن!
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
bia7532 - ایران - تهران. دستان ایران . تهران نابود باد جمهوری خونخوار آخوندی با هرچی بسیجی و پاسدار که مایه ننگ ایران وایرانی شده و با سرکوب و کشتار باعث میشه که عده ای اندک ( پژاک ) دست به اسلحه ببرند . آخه جمهوری اسلامی هم با شعورهای !!!!! امثال شما ها داره که ایران رو نابود کرده و هر روز اعدام و کشتار راه میاندازه . کردهای ایرانی از شما تازی های بسیجی ایرانی تر باشرف تر و پاک ترند . شما اخوند صفت و بچه پاسدارید که کرد را به بهانه تجزیه طلبی ، فارس را به بهانه سبز وبهایی و و دیگران را به بهانه های واهی و پوچ سرکوب ، شکنجه . اعدام می کنید . پژاک حزب کوچکی است و 2 درصد هم در بین کردها اگر طرفدار داشته باشد اما ... های مثل شما به 7 تی 8 میلیون کرد توهین می کنید . خیلی بیجا می کنید . نکنه بچه همین پاسدارهای قم هستید که تازه پژاک به گور فرستاد .!!؟؟؟ تعجبی ندارد که ناراحت باشید . کردها تجزیه طلب نیستند .بلکه برای آزادی ایران از چنگال خامنه ای ضحاک مبارزه می کنند .
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

razmandeh - سوئد - استکهلم
abia7532 - ایران - تهران )))تند نرو رفیق هر کس امروز دشمن اخوند ها و سپاه باشه دمش ګرم سپاه در کردستان دارای منافع بسیاری است ودر پروژه های زیادی مشغول بکار است در اربیل و سلیمانیه که افراد این ګروه موی دماغشون شدند و داره تسویه حساب میکنه و نه وطنی در کاره و نه وطن پرستی فقط و فقط پول پرستی هست که سپاه چهارپایان را اینګونه خشمګین کرده
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
بعنوان زن ایرانی کرد این حملات غیر انسانی علیه روستا نشینان بی گناه را بشدت محکوم می کنم. هیچ شهروند غیور ایرانی از هر قوم و تباری حاضر نیست به مسئله منجز کننده یعنی تجزیه ی ایران تن در دهد. جنگ و برادر کشی را متو.قف کنید.
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

guevara - سوئیس - زوریخ
بژی کورد و کوردستان.درود بر دلاوران قندیل.درود بر شیر زنان پژاک و پیشمرگه کوردستان....پاسدارهای هار فهمیدند هیچ غلطی نمیتونن بکنن.اجمق های عرب پرست.
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

omid74 - سوئد - گ ب گ
abia7532 - ایران - تهران و دستان - ایران - تهران !!!!!!!!!!!!! بی احترامی نکنید!!!!!!!!! مرک بر این حکومت و ننگ هم بر شاه شد که همیشه در این خراب شده هر کسی که قدرت در دست گرفت ستم ملی و سرکوب دیگر ملیتها بغیر از فارس همیشه بوده . حدود 10 میلیون کرد در ایران زندگی میکند تا زمانی که من ایران بودم تمام مناطق کردنشین پر از پادگان و پایکاه و پاسگاه بود در حالی که از کرج تا تهران همه کارخانه و شرکت بود. ظلم و ستم از این بیشتر???? بعد کردها هیچ وجه مشترکی با دیگر ملیتها ندارند از نظر رسم زبان فرهنگ.. و همیشه با فرهنگی که سیخه و سینه زنی و خرافات امام زمان و ... اجتناب کردند. و هیچ وقت خسته نباشند که با چنین بی عدالتی مبارزه می کنند و از دور اسلحه هایشان را می بوسم.
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

Royan - المان - المان
abia7532 - ایران - تهران مثل اینکه اینجا صحبت از حمله به خاک عراق و کردستان عراق است و به کرد ایرانی چه ربطی داره که شما با این زبان خوشت آنها را متهم میکنی. هیچ ایرانی موافق با تجزیه یک وجب خاک ایران نیست . کردها برای ظلم هائی که رژیم با بهانه تجزیه طلبی بهشون میکنه مبارزه میکنند نه برای جدا شدن از ایران.
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

kishoomatt - نروژ - برگن
خبر واقعی رو اینجا می تونید نگاه کنید https://youtu.be/NQRfnJxCRRc اینجا هم می تونید مرام حزب های کردی از جنگ با جمهوری اسلامی را نگاه کنید https://youtu.be/f5D1-lmdQD4 پاینده باشید.
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
ایران تهرانabia7532 کرد وطن فروش نیست به خاطر تفاوت زبان هم خواهان جدایی نیست بلکه خواهان حق تعیین سرنوشت خود در ایرانی دمکرات و آزاد .اول از هرچیز برو مطالعه در مورد جنبشهای آزادیخواهی ملت کرد داشته باش بعدا با کوله باری از غرض و تنفر بیا و مرگ مرگ بنویس
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
abia7532 - ایران - تهران دستان - ایران - تهران . نابود باد دستمال بدستان نظام اسـ... و ولایت وقیح شاهنشاهی و بیت فحشای رهبری و مزدورانش.چون رهبران پژواک بارها بارها در رسانه های داخلی و خارجی اعلام کرده اند که هدفشان برقراری حکومت دمکراتیک در سراسر ایران برای تمام اقشار ملت هستند با هر عقیده و مذهبی که دارند. و هیچ موقع از تجزیه طلبی بیانیه ای صادر نشده است.
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

ghandel - نروژ - درامن
abia تهران مرگ بر خودت بسیجی ساندیس خور
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

Bolour - سوییس - زوریخ
دستان - ایران - تهران ,,abia7532 -ایران - تهران-----شماها مایه ننگ هستید. شرم بر شما ،،که حتا تو جغرافیای ایران هم نمیدانید که کردستان ایران کجاست،،، بیخود جوو سازی و لجن پراکنی نکنید، کردهای ایران ،،دلیران این کشور هستن که در ۸ سال جنگی که به خواسته رهبر شماها به طول انجامید زیر شدیدترین و وحشت ناکترین بمباران ها بودن ،،اما هرگز یک وجب از اون منطقه به اشغال صدام در نیومد، دورود بر کردهای ایران و کردستان قهرمان ایران ،، کردستان سنگر آزادی و مقاومت بوده و هست
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

asiai - ایران - تهران
Royan- المان: هموطن عزیز, متاسفانه گروهی از کردها واقعا خواستار تشکیل کشور کردستان میباشند! البته در شرایط کنونی در عراق موفق شدند و قدرت در دستانشان میباشد. حالا فقط ایران و ترکیه مونده اگه بتونند قسمتی از هر 2 کشور بگیرند دیگه پروژه کردستان به نتیجه میرسه! البته همه کردها موافق با این عمل نیستند اما متاسفانه به همه هموطنان کرد, این اتهام زده میشه! بدترین ظلم ها در حق انان میشود.
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

himan - نروژ - اسلو
به نظر من کردهای ایران همیشه مبارز بودن و سر تعظیم نه به حکومت شهانشاهی فرو آوردند نه به حکومت اسلامی،این شما بودید که همیشه نوکر و برده صفت شاه و مزدور جمهوری اسـ... بودید.کردهای ایران الان نزدیک به ۳۲ سال است که یک لحظه از مبارزه علیه سرمایه داری اسلامی غافل نشده اند و اما شما بدبختها همیشه برده امام زمان و اسلام بوده اید ،و تا زمانی‌ که دنبال رو خرافاته اسلام و امام زمان باشید جمهوری اسلامی به حکومت ننگین خودش ادامه خواهد داد. مرگ بر حکومت سرمایه داری و جنایت کار اسلامی.
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

هلند امستردام - هلند - امستردام
این برای 7532 است.میدونم دلت خیلی از دست کردها گرفته اخه کردها پاسدارهارو سلاخی میکنن این هم یه شایعه است چند نفر پژاک رو کشتن...
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
گروهک پژاک فقط باعث کشته شدن زنها و بچه های بی گناه میشود .چون این حرکت انان خیانت به ایران است .ربطی به حکومت نداره .نیروی نظامی ایران مدافع مرزهاست و شوخی با کسی نداره .
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
نیروهای نظامی ایران با کسی شوخی نداره.
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
asiaiنظر کاملا اشتباه است. عراق هنوز یک حکومت مرکزی مقتدر ندارد . انتخابات قبلی نمایان گر این مسئله بود . و امریکا از نفوذ روز افزون ایران قسمت شمالی را به این شکل گذاشته . ودر نهایت ....اصلا قابل بحث نیست. ایران امروز قدرت بلامانع خاور میانه است. چهارتا عشایر تفنگچی.....?????
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
بابت اشتباه نگارشم از همه دوستان و کاربران محترم سایت پوزش میخوام. درستش(هیچ شهروند غیور ایرانی از هر قوم و تباری حاضر نیست به مسئله منزجر کننده یعنی تجزیه ی ایران تن در دهد. جنگ و برادر کشی را متوقف کنید)
جمعه 7 مرداد 1390

kishoomatt - نروژ - برگن
oghab - فنلاند - هلسینکی تو بز هم نیستی چه برسه به عقاب.
جمعه 7 مرداد 1390

freedomsymbol - عراق - کردستان هولیر
oghab-فنلاند-هلسینکی. دوست عزیز واقعأ خیلی باهوشی! باید خرگوش میشدی! حقتو خوردن!. ایران با کسی شوخی ندارد!!! ..با این طرز فکرت. صدام احمق هم مثل تو فکر میکرد که اینجوری شد!. خلاصه کلام ما کردها نوکر دوستامونیم اما خا....ل نیستیم هر که با ما در افتاد ور افتاد.زنده باد کرد و فارس با شرف.ننگ بر مزدوران رژیم ج.ا.ایران
جمعه 7 مرداد 1390

amoo uk - انگلستان - لیدز
oghab - فنلاند - هلسینکی /حکومت جور و جهل که به قول تو قدرت بلامانع انقدر مفلوک از پس 4 عشایر تفنگچی بر نمیاد که شرط و شروط میذاره . فکر کنم خوابت بد تعبیر شده .مشکل از تو نیست از کرکسیه بد برات تعبیر کرده البته افکار مسموم کم نیستند
جمعه 7 مرداد 1390

هلند امستردام - هلند - امستردام
برید سایت نوروز رو بخونید میدونید پژاک چند نفر پاسدار رو کشته این همه خالی بندی ازکجا میاد نیروی انتظامی.سپاه مگه جرات داره بره تو مقر پژاک به قران همشون رو سلاخی میکنه سایت نوروز رو بخونید میفهمید که با کی شوخی نداره.این جا هم ساندیس خور زیاد است
جمعه 7 مرداد 1390

ali1111 - ایران - تهران
اینطوری میخواهیم دمکراسی بیاریم?!! احترام به عقیده, مذهب, نژاد,اقلیت قومی و... اولین پایه برای رسیدن به ازادی است.
جمعه 7 مرداد 1390

بابک - ایران - سبزوار
درود بر کردها که پوز کثیف سپاه یزید را به خاک مالیدند.
جمعه 7 مرداد 1390

mortimer - ایران - اصفهان
دم کردا گرم.از این جهنم جدا شید برید خوش باشید.
جمعه 7 مرداد 1390

asiai - ایران - تهران
oghab-فنلاند: اتفاقا نظر من کاملا درسته, چندین سفر به اربیل و کرکوک داشتم میدونی توی پاسپورتم مهر ورود و خروج به کردستان را زدند! نه عراق! حتی پرچم جدای از عراق دارند. این غیر قابل انکاره قسمت اعظم قدرت عراق در دستان کرد ها میباشد.
جمعه 7 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
فنلاند oghab اگر به خاطر تنفر و یا قبول نداشتن خواسته و ایده کردها این جنبش و حرکت رو محکوم میکنی دلیل نمیشه که تمام حرکتهای ج.ا.ا را مشروع و قابل توجیه بدانی این واقعا دور از هر انصاف و وجدان آگاه انسانیه در چند ماه اخیر پژاک با ملاقاتهایی که با سایر احزاب کرد ایرانی داشت در فکر چاره اندیشی و حل مشکلات داخلی از طریق دیپلماسی بودن ،با دلیل و مدرک خدمتت عرض میکنم بارها وبارها سکرتاری پژاک از سازمان ملل و کشورهای اروپایی خواسته تظمینی در برابر سلامت جان اندامهای این حزب رو در مقابل حمله های ایران بدهند ،ما تمام سلاحهای خود را با قلم عوض میکیم تا کنون هیچ نهاد و کشوری حاضر به این ضمانت نشده، هموطن عزیز ،پژاک سابقه تاریخی کمی داره ولی احزاب دیگری مانند حدکا سالها و سالهاس از هرگونه حمله و درندگی حکومت مرکزی مصون نمانده از آلوده کردن خوراک ،معامله با استخبارات بعث آن زمان برای استرداد کادرهای سیاسی ،ترور شخصیتهای اصلی خزب و.....باور کنید هزاران برگه از تاریخ ظلم و ناجوانمردیهای ج.ا.ا را در کرستان نخواهد نوشت ،
جمعه 7 مرداد 1390

pranses - ایران - تبریز
هرکس وطن فروشی کنه عاقبتش همینه . چه ترک باشه .جه کرد باشه یا لر یا عرب باشه .من نظامی نیستم اما خبر موثق دارم که ضربات سپاه مهلک بوده.
جمعه 7 مرداد 1390

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
درود بر همه ایرانیان از فارس و کرد و اذری و لر و بلوچ و گیلک و ...ننگ بر نوکران جمهوری اسلامی و نوکران اوچلان(اوچلان پس از مرگ 45000 از جوانانی که با ایده او به کام مرگ رفته بودند با بزدلی در هواپیمایی که او را به اسارت میبرد گفت که من ترکیه را دوست دارم). چقدر شباهت بین جمهوری اسلامی و گروه پژواک است.جمهوری اسلامی جوانان بی سلاح و ازادیخواه کرد را میکشد و گروه پژواک هم سربازان وظیفه و افراد رده پایین .رهبران جمهوری اسلامی نوکر چین و روسیه و دومی نوکر امریکا و المان و بارزانی.عده ای هم انطرف نوکر دماغ علی اف و در جنوب هم نوکران عربستان.((از ایران و از ترک و از تازیان/نژادی پدید آید اند میان//نه دهقان نه ترک و نه تازی بود/سخن ها بکردار بازی بود)) خدا را شکر که که تعداد نوکران بدنژاد اندک است و هنوز ایرانیان روشن اندیشه که اینجا کامنت گذاشته اند فراوانند.دو تا نوکر از اینور و انور هم قربان من بروند
جمعه 7 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
فریدون شیرازی.. جمهوری اسلامی با پژاک قابل قیاس نیست معلومه که هیچ آگاهی در این باره نداری اطلاعاتت کاملا غلطه برو مطالعه کن در مورد احزاب کردی بعد بیا هرآنچه که تنفر وجودته خالی کن
جمعه 7 مرداد 1390

kishoomatt - نروژ - برگن
pranses - ایران - تبریز میشه لینک یا منبع خبرهای موثقتو بزاری که ما هم نگاه کنیم.
جمعه 7 مرداد 1390

نادر 48 - ایران - کرمانشاه
من در مطلب قبلی که در همین رابطه بود، اهداف رژیم ضد ازادی خمینی را در خصوص حمله به مقرات پژاک نوشته ام. در این اپراسیونها مورد پژاک نیست بلکه مشخصآ کردستان می باشد که مانند خواری در چشم رژیم اخوندها و تمامی نژادپرستان می باشد. نژادپرستانی که در انقلاب مردمی 1357 ایرانیان عکس خمینی را تو ماه میدیدند، همان موقع کردهای عقب مانده به قول این سینه زنان ابا عبدلا، خواهان دمکراسی بودند که هنوز برای این انسانهای مفلوک بسیار ناشناخته میباشد. ما با کسی سرجنگ نداریم فقط می خواهیم با شرافت زندگی کنیم.
جمعه 7 مرداد 1390

persian gulf 4 ever - ایران - تهران
مطمئنا همه فرق می گذارند بین کردهای ایرانی و غیور و بعضی آدم های بی وطن تجزیه طلب. درود بر ایران و ایرانی چه کرد و لر و فارس و آذری.
جمعه 7 مرداد 1390

نادر 48 - ایران - کرمانشاه
و این خواسته هر انسانی است که در دنیای امروز زندگی می کند. این زندگی شرافتمندانه را با جدایی از دیگر ملل ایرانی یا به هر طریق ممکن که حق مسلم ماست برایش مبارزه می کنیم. ما خواهان کشتن انسانها نیستیم ، ولی متآسفانه عقب ماندگی و توحش کسانی که به نام جنگ با کفار به کردستان امده و می ایند و خواهان شهید شدن و پیوستن به حسین هستند این دیگر خارج از اراده ماست. هر ملتی که خواهان جدایی باشد، مطمئنآ این ملت دلایل خاصی برای خود دارند، و این نشان فهم و شعور بالای سیاسی است.
جمعه 7 مرداد 1390

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
درود بر همۀ اقوام ایرانی از کرد و فارس و بلوچ و لر گرفته ...تا خوزی-عرب و آذری,ترکمن,گیلکی. ننگ بر خودکامه گان تمام خواه و تجزیه طلبان مزدور. آزادی و دموکراسی با گلوله ی سرب و برادر کشی محقق نمی شود. این جنگ زرگری رو پایان دهید. آخه مردم روستانشین و بی دفاع چه گناهی کردند که در به در و بی خان و مان شوند. دست بردارید.
جمعه 7 مرداد 1390

Taraneه - کانادا - کبک
در طول 32 سال حکومت جنایتکار جمهوری اسلامی تنها سنگر مقاومت و مبارزه علیه حکومت کردها بودند.پس کردها وطنفروش نیستند بلکه برای رهایی وطنشان می جنگند.
جمعه 7 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
شما ها که دم از پ ژاک /یا پ ک ک . میزنید . چراتو اروپا جمع شدید . چرا نمیرید مبارزه کنید . در راه کشور تان کوردستان .شتر در خواب بیند پنبه دانه . گهی مشت مشت خورد . گه دانه دانه .
شنبه 8 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
شماهاچرا نمیربد تو سایت های خودتان . انجا با زبان مادری تان سخن بگوئید .این سایت ایرانیان است .
شنبه 8 مرداد 1390

feri gonzales - بلژیک - بروکسل
این کردائی که میان از جدایی طلبا طرفداری میکنن یعنی خودشونو ایرانی نمیدونن.من نمیدونم تو این سایت واسه چی میان
شنبه 8 مرداد 1390

himan - نروژ - اسلو
pranses - ایران - تبریز اگه یه کمی‌ به اون مخه فندقیتو به کار بندازید می‌فهمید که مهم این نیست که از کدام طرف تلفات زیادی داده ایم ،اصل قضیه اینه که در برابر زور و جنایت ما داریم مقاومت می‌کنیم،این چیزی است که در وجود هر کسی‌ نمایان نیستش،و من هم شخصاً بهت میگم که بهتر این است که شما هم حرکتی‌ برای وطن خودت اینجام بدید ،اگر ادعای وطن دوستی‌ دارید وگرنه من خودم شخصاً برای شما و امثال شما متأسفم،شاد باشید رفیق.
شنبه 8 مرداد 1390

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
نادر 48 - ایران - کرمانشاه,((هر ملتی که خواهان جدایی باشد، مطمئنآ این ملت دلایل خاصی برای خود دارند، و این نشان فهم و شعور بالای سیاسی است.)) دوست عزیز با درود و احترام . چرا نابرابری ها و ستمروایی سران حاکم بر کردها را به روش های دموکراتیک دنبال نمی کنید؟ چرا راه آسان و منفور تجزیه را بر می گزینید؟ چرا تقلید کور و دور از منطق از اصولی جهت دار را جامۀ حقانیت می پوشانید؟ آیا حقوق اولیه همه شهروندان هر کدام به نحوی تضییع نشده؟چرا تفرقه؟ (خوَم کرد کرمانشانِم تجزیه ایران هم نی توآم . زورَه؟ بو گروه و حزبی بآن وه جای مِه تصمیم بگرِن؟ )
شنبه 8 مرداد 1390

himan - نروژ - اسلو
feri gonzales -بلژیک - بروکسل باید بهت بگم که این کردها نه شما کردها،بعدش رفیق جان اینجا چاله میدان نیست ما هم درسته زبون مادریمان کردی اما خوب بلدیم که زبون کوچه بازاری فارسی بیایم واست.بعدشم اگه بری یه خورده تاریخ بخونی می‌فهمی که ایران در اصل مال کردها بوده و پارسیان در اصل از هندوستان به ایران آمده درست نیست که این حرفارو بگم اما میگم که بیشتر روشن بشی‌ که بفهمی که ....الانم همین کردها که شما می‌بینید چوبه خرافاته شما و امام زمانتان را می‌خورد.اگه سال ۵۷ را نگاه کنیم میبینیم که شما تو یک دنیای دیگه بودیدو کردستان هم تو یک دنیای دیگه دنیای پر از آدمهای روشن فکر و دنیای شما خرافات هیچو پوچ.پس رفیق یه کم ادب نشانه شخصیت شما و...اینبار که ادبیاتت عوض شد باهات بحث می‌کنم شاد باشید رفیق.
شنبه 8 مرداد 1390

himan - نروژ - اسلو
oghab_فنلاند - هلسینکی دوست عزیز همین کردهأی که می‌بینید در اروپا جم شدند همگی‌ مشکله سیاسی دارند ،ما هرکدام به نوبه خودمان مبارزه کردیم ببین دوست عزیز انسان آزادیخواه هر کجای دنیا که باشد به مبارزه خود ادامه میدهد حالا هر جا که باشد.حالا شما واسمون بگید که شما چه التینا تیوی دارید که آمدید فنلاند یا اینکه فک کنم جاسوس جمهوری اسلامی باشید یا اینکه . باشید.پس عزیز بعضی‌ وقتا سکوت بهترین راه مبارزست پس به شما همین پیشنهاد را می‌کنم در موردش فکر کنید.شاد باشید رفیق.
شنبه 8 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
فنلاند oghab باید واقعیت تغیر در خاورمیانه رو قبول کنی ،نه تو بلکه تمام دوستای ایرانی ما باید قبول کنن این نوع سیستم حکومتی در خاورمیانه دورش به پایان رسیده میبینی تحولات کشورهای منطقه رو ،تو که دم ایرانی بودن میزنی چکار کردی برای کشورت ؟ ایرانی اون کسیه که بار ملت وکشورشو به دوش بکشه. ایرانی آذری. کرد.عرب.بلوچه. که مرزبان ایران بودن و در طول تاریخ با ده ها تعرض بیگانگان و هزاران تبعیض ایرانیان مواجه بودن .این هم از منطق تو و دوستاته که فورا توصل میکنید به افترا و میگید از سایت ایرانیان برید بیرون،بله من کورد تا زبان کوردیم رو یاد نگرفتم حاضر نبودم یک کلمه فارسی هم بخوانم ولی دلیل نمیشه که ایرانی نباشم،ایرانی هستم خواهان خواسته و حق تعیین سرنوشت ملتم هستم خواهان آزادی و برابری کشورم هستم،حالا چهارتای مثل شما که تعصب راه اندیشیدن رو ازتان گرفته دلیل نمیشه مااز سایت ایرانیان بریم.ما آمدیم فرهنگ دیالوگ و باورداشتن واقعیتهارو به همدیگر آموزش بدیم.زنده باد ایران .پاینده باد ایرانی
شنبه 8 مرداد 1390

نادر 48 - ایران - کرمانشاه
oghab-فنلاند=هیلسینکی، من کامنتهای تو را می خوانم تنفر خودت را می خوای اینطوری نشان بدی، این را اویزه گوشهات کن که اسم این سایت -ایرانیان- می باشد نه پارسیان. و ایرانیان هم یعنی اذری که اکثریت جمعیت ایران را تشکیل می دهند، فارس، کرد، عرّب، بلوچ و ترکمان.
شنبه 8 مرداد 1390

نادر 48 - ایران - کرمانشاه
saraye-azadi-انگلیس-لندن.سپاس به خاطر اینکه به کامنت من توجه داشتی، چاوه که م، اولآ این کامنتها نظرات شخصی ما هستند. دومآ ایا شما مطمئتن هستید که با روشهای دمکراتیک مشود به خواسته هایمان برسیم؟ باید این رو بدونی که کردها سالهاست برای گرفتن حق خود مبارزه می کنند، ولی این رژیمهای مستبد و خودکامه هستند که این حق را از ما سلب کرده اند. تو خوب می دانی که کردها ذاتآ انسان دوست هستند، و اهل جنگ و خونریزی هم نبوده و نیستند. اگر ماهواره دارید می توانید برنامه احزاب را دنبال کنید که ببینید دمکراتیک هستند یا نه.
شنبه 8 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
انگلیس-لندن sarayeazadi این دلیل نمیشه که چون تو خواهان استقلال وآزادی نیستی دیگه کسی کاری نکنی، بله هزاران هموطن مانند تو مخالف با استقلال کوردستان هستن ولی خیلیهاهم هستن که سالهاست دراین راه مبارزه میکنن .آن زمانی که شرایط ایرانی آزاد و کوردستانی مستقل فراهم شد ،ملت کورد با انتخابی آزاد و اندیشه ای باز استقلال یا بودن با حکومت مرکزی رو انتخاب میکنن، نخیر دوست کرمانشاهی عزیز ...
شنبه 8 مرداد 1390

نادر 48 - ایران - کرمانشاه
saraye-azadi-انگلیس-لندن، گرامی استقرار یک نظام دمکراتیک که بر پایه اراده مردم باشد الگوی خوبی است ولی به نطر شما این موضوع می تونه عملی باشه؟ در حالی که دمکراتمنش ترین ایرانی هنوز هم ما کردها عقب ماننده می دونند. اگر منظورت امریکا و فدرالیسم است باید بگم فدرالیسم اونجا اداری می باشد و اگر هم قومی باشد. مانند بلژیک در اروپا اون باید بگم ، که نظام کاپیتالیستی 500 سال پیش در اروپا شروع شده ، و این در حالیه که بعضی احزاب جامعه ایران را هنوز فئودالی می بینند. دوست گرامی اروپائیها پروسه رسیدن به جامعه دمکراتیک را از 005 سال قبل شروع کرده اند و این کتمه دمکراسی هنوز واسه ما ناشناخته است. پیروز باشید
شنبه 8 مرداد 1390

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
عقاب هلسینکی فنلاند . تو که مثل جمهوری اسلامی فکر می کنی و مزدور احمد نژاد هستی چرا نمیری سایت های جمهوری سنگسار . هر کسی نه تنها ایرانی بلکه هر انسانی می تونه هر سایتی که بخواد بره و نظر بده . تو جمهوری اسلامی هم افراد نادان و فاشیستی مقل تو هستند که می گن فقط ما حق حیات داریم . این سیاستهای احمقانه و فاشیستی جمهوری اسلامی که باعث شده که عده ای دست به اسلحه ببرند . کردها در ایرانی آزاد و دمکرات حق برابر میخواهند نه تجزیه . خمینی و صدام احمق هم مثل تو فکر می کردند که عراق جای عرب و ایران جای کرد نیست . کردها هم ایرانی هستند و حق دارند هر سایتی برند تو خودتم که زبان مادریت فارسی نیست پس با این حرف خودت، تو هم حق نداری بیای اینجا برو سایت ترکی زبان . قبول کن حرف احمقانه ای زدی .
شنبه 8 مرداد 1390

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
Shamamai - ایران - کوردستان / اول هر اکابر خوانده ای میداند که هرزبانی برای خود قوانینی دارد.در فارسی کرد و در کردی کورد مینویسند و این علاقه به کردستان و دانش نیست که در فارسی کورد بنویسی چون معنی ان عوض میشود و این عین حماقت و توهین به مردم کرد زبان است. امثال تو که با یک کلمه یا سخن بوجد امده و بی دانش اویزان این و ان میشوید همان بسیجیهای احزاب هستید واگر مثلا در سلیمانیه بودی به کردهای مخالف بارزانی تیراندازی کرده و پسر نه ساله را میکشتی.بجای پیراهن پاره کردن برای اوچلان ترک !! و نوکرانش اگر توانایی وجربزه و شعورش را داری برای تمام مملکتت دل بسوزان.ما فارسی زبانان دشمن تو نیستیم بلکه حماقتی که دشمنی را در میهن گسترش میدهد دشمن همه ماست.زیبایی خانه و خانواده به استقلال یا خود مختاری اشپزخانه و پذیرایی و توالت ان نیست.یک خانه مجموعه اینهاست.تاریخ 7000ایران تا زمان استالین جنگ یا نفرت نژادی بین ایرانیان را ثبت نکرده و حتی اقوام وحشی را متمدن کرده و بین خود پذیرفته.اریوبرزن ایران باش نه جاش نوکر اوچلان عاشق ترکیه
شنبه 8 مرداد 1390

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
وظیفه ما مبارزه با تفکر جاهلیت عرب است.کورش فرزندیک پارس و ماد(کرد و لر و اذری)بود ولی چون فرهنگ عرب نه ایرانی در بین ما رواج دارد او را پارس میخوانند چون از پدر پارس بود در صورتبکه ما تربیت و زبان و منش را از مادر میگیریم.این چه حماقتی است که نیمی از وقت ما مصروف بحث با یک عده نادان جدایی طلب میشود که مسخره دست وزارت اطلاعات رژیم شده اند.چند پاسدار ازشهرهای مختلف میلیاردها ثروتمان را به غارت میبرند و اینده میهن را به نابودی کشیده اند و یک عده بیشعور دشمن خود را فارس میدانند.حماقت تا کجا؟؟
شنبه 8 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
نادر 48 - شما که دم ازجدایی کردستان میزنی، ما که نفهمیدیم ترک هستی یا کرد یا عرب؟! یکبار سنگ ترکها را به سینه میزنی یک بار کردها و بار دیگر هم اعراب خوزستان! درباره ترکیب جمعیتی مردم ایران بهتره بری مطالعه کنی بعد نظر بدهی. ایرانی یعنی اذری؟ اینرا که در سایتهای پانترکها میگویند! ایران نام کشور است و آذری نام یک قوم! و همه مردمی که در ایرانی زندگی میکنند دارای ملیت ایرانی هستند. پس گوشاتو باز کن.
شنبه 8 مرداد 1390

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
نادر 48 - ایران - کرمانشاه, عزیزکم, از پاسخ و توضیح شما سپاس. به نظرم تحقق حاکمیت دموکراتیک امکان پذیر است اگر ما بتوانیم دید(منفی) سیاه و سفید را از ذهن خود دور کنیم .می دانم راه های دموکراتیک به مراتب دشوار و هزینه دارد اما با اراده ی آهنین که از مردم بردبار و فعالان انسان دوست و میهن پرست کرد سراغ دارم,مطمئنا شدنی ست. زبان سرخ آتش هرگز در هیچ جای دنیا آزادی و امنیت رو برای شهروندانش به ارمغان نیآورده است. چشم حتما به نصیحت شما عمل می کنم و کانالهای ماهواره ای احزاب کرد رو خواهم دید(بماند که گاهی اوقات به سایت هاشون سر می زنم) شاد, "سر خوه ش" سربلند و پیروز باشید.
شنبه 8 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
himan - هم میهن گرامی این که پارسها از هند امده اند از سخنهای بی ارزش پانترکهاست. هیچ سند و مدرک علمی برای این گفته کوته بینانه نیست و شما هم تکرار نکنیدو نگذارید تعصب سبب شود دروغها را باور کنید. پارسیان هند از ایران به هند رفته اند نه وارونه. مردم آریایی از استپ های جنوبی در خاور دریای مازندران از سه هزار سال پیش به فلات ایران امدند، که در میانشان اقوام پارس و ماد و پارتی بوده اند و با مردم بومی ایرانزمین از جمله ایلامیان امیختند. گروههای آریایی دیگر نیز از همان سرزمین اغازین، به افغانستان و پاکستان و هند رفتند. با اندک جستجو در گوگل، میتوانید ببینید، یکی از معتبر ترین تئوری ها نیز تئوری کورگان درباره مهاجرت اقوام هندواروپایی است.
شنبه 8 مرداد 1390

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
نادر 48 - ایران - کرمانشاه,((...,در حالی که دمکراتمنش ترین ایرانی هنوز هم ما کردها عقب ماننده می دونند)) گرامی, آنکس که منش دموکراسی دارد به نظر یک خردسال هم توجه می کند گاه حتی سیاستمداران رو هم به فکر کردن درباره گفته هایش وا می دارد. سلاح یک فعال و مبارز علم و دانش اوست. همشهری خوبم, در این که هم میهنان غیور کرد میهن دوست و انساندوست ند شکی نیست اگر غیر از این می بود در این صفحه این همه اطهار نظر نمی کردم. شاد و سر بلند باشی. بدرود
شنبه 8 مرداد 1390

نادر 48 - ایران - کرمانشاه
arashbehdin-امریکا-اتلانتا. من کرد هستم ولی اگر کامنتهای من را خونده باشی میدونی که من قبلآ گفتم که از تمام جنبشهای ازادیخواهانه در ایران و هر جای دنیا دفاع میکنم، و مشخصآ از جنبش انقلابی کردستان دفاع کرده و برای ان مبارزه می کنم. ضمنآ ازری ها قوم نیستند بلکه ملت هستند. در مورد ایران باید بگم که ایران یا فلات ایران یک جغرافیای مشخص می باشد که ملیتهای زبادی در ان زندگی می کنند. ضمنآ اگر مشکل شما از امار بود درکت میکنم واستون سخته یک عمر دروغ و تحریف واقعیت ها را به شما یاد دادند، حال قبول واقعیت برای شما سخت و غیر ممکن است.
شنبه 8 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
نادر 48 - حرفهای شما جدایی خواهان که بندگی بیگانگان را کرده و هرروز به دنبال یکی هستید برای من و دیگر ایرانیان ارزشی ندارد. سرشماری قانونی و علمی و واقعیت های تاریخی نوشته شده در کتابهای معتبر و شناخته شده با چند تا شعار تهی و بیرنگ و بی سند نوچگان علی اف و اوجالان و پورپیرار زیر سئوال نمیرود.
شنبه 8 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
نادر 48 - ضمنا خیلی مبارزی برو در همان شهرت و برای مردم شهرت مبارزه کن و جلوی گرد و خاک رو بگیر که مردم خفه شدند و دارند دسته دسته فرار میکنند. مردم شهرهای دیگر خودشان میدانند چه بکنند، نیازی به تو و امثال تو ندارند که سنگشان را به سینه بزنی.
شنبه 8 مرداد 1390

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
نادر 48 - ایران - کرمانشاه ((از تمام جنبشهای ازادیخواهانه در ایران و هر جای دنیا دفاع میکنم))..من نمیدانستم که شوونیستهای فارس مسئول عدم استقلال ایرلند و باسک اسپانیا و سرخ پوستان امریکا هستند این شعارهای سپاه قدس است و در اینجا خواستار ندارد.دوره این شعارهای بوقکی بپایان رسیده .این مزخرفات حزب توده بود که به چریکها و مجاهدان و سپس به حزب اللهی ها ارث رسید وباعث تاسیس سپاه قدس شد و باعث بدبختی میهن شد.ادم عاقل جواب سئوال را میدهد شعار نمیدهد از شما سئوال شد شما عربی وکردی یا ترکی؟ گویا تو فقط ضد پارسی
شنبه 8 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
فریدون_شیرازی_ایران. خیلی جوش آوردی زیاد حرص نخور،برای سلامتیت بده تو واقعا از کامنتهات معلومه چقدر از احزاب آزادیخواه کوردستان تنفر داری .مشکل ما کرد یا کورد نوشتن نیست،بحث ما آزادی و قبول کردن واقعیتهای یک ملت،واقعا که معلوم شد اکابری هم نخواندی ،برو تاریخ کوردستان بزرگ رو در جنگ چالدران مطالعه کن کوردها هفت هزار ساله تاریخ مستقل خود را دارن ،فکر نکنم از تقسیمات بعداز جنگ یکم جهانی بلد باشی،دوست ایرانی مشکل ما زبان نوشتاری نیست،بلکه نزدیک به یک قرنه خواستار حق تعیین سرنوشت خود هستیم،تو فقط اطلاع از مبارزات این سی وسه ساله ملت کرد با ج.ا.ا داری .پس خواهشن حرمت نوشتن خودت را هم درباره مبارزین کورد نگه دار توهین کار خوبی نیست ،این مسیری که ایران آینده در آن قرار گرفته تحولات عظیمی رو در خود دارد باید با قبول واقعیت با این مسئله کنار آمد،به امید کوردستانی مستقل در ایرانی فدرال.کاک فریدون شیرازی
شنبه 8 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
فریدون_شیرازی_ایران. خواهشن به مبارز کرد عبدا. اوجلان هم توهین نکن چون دور از فرهنگ ایرانیه بحثهای ما به کردهای ترکیه مربوط نمیشه تا نامی از اونها بیاوریم ،. در ایران زمانی خواهد رسید که ملت آذری،کورد،عرب. بادیدی باز و تفکری روشن سرنوشت خود را رقم بزنن،دوباره عرض میکنم باید با واقعیتهای پیش روی ایران کناذ بیایم چون خواسته ملت رو به دنبال داره.سپاس
شنبه 8 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
ایران تهران asiai. چرا متاسفانه فقط کردستان ایران و ترکیه مانده به استقلال خود برسند ،دوست خوبم شما که ظرفیت واقعبینی رو ندارید چرا نظر میدید؟ سالهاست که کردهای ایران در راه رسیدن به استقلال خون میدن ،خیال کردید این همه مبارزه و بهای آزادی دادن سر چیه؟ ایده کردستان بزرگ هم یک واقعیته، انکار کردن این مسئله مانند چشم و گوشو خود را ببندید و بخواهید به زندگی خود هم ادامه دهید،دوست من چرا برای سایر ملتها استقلال و آزادی مانعی نداره ولی برای بیش از چهل میلیون کرد که اگر چهار پارچه کردستان را به هم متصل کنن وسعتی بیش از 1.3برابر کشور فرانسه رو داره،ایراد داره؟
شنبه 8 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
فریدون شیرازی ایران . آمریکا آتلانتاarashbehdin. سال 1945میلادی کردها و آذریهای ایران جمهوری کوردستان و آذربایجان رو تاسیس کردند با قانون اساسی و کابینه ی حکومتی ،البته با محوریت حکومت مرکزی ،این ایده ی شصت و هفت ساله پیشه. با آن روشنفکری که کردها و آذریها در آن زمان داشتن ،اکنون بعد از این همه سال غربیها تازه مسئله فدرالی کردن کشورهای خاورمیانه رو تنها چاره ی آرام کردن این نقطه استراتژیک از جهان میدانن یا به عبارتی دیگر تا حقوق ملتهای ستم دیده خاورمیانه به وقوع نپیوندد جهانی آرام را در آینده نخواهند دید یعنی خاورمیانه کلید امنیت غرب میباشد .باور کنید راست میگم واقعیت داره چون سیستم حکومتهای اکنون عربی و خاورمیانه هیچ تظمینی رو برای منافعشون نخواهد داشت
شنبه 8 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
آمریکا_آتلانتا arashbehdin. جهت اطلاع کردستان جز پارچه های الحاقی به ایران دلیل نمیشه ایرانی باشن بلکه کردستان در مستعمره ایران خوانده میشه .خوب گوشو چشاتو باز کن
شنبه 8 مرداد 1390

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
Shamamai - ایران - کوردستان, با درود, نوشتید((این دلیل نمیشه که چون تو خواهان استقلال وآزادی نیستی دیگه کسی کاری نکنه)) ج- دوست محترم ,درست نیست که استقلال و آزادی را از دید خود تعریف کرده بر دیگران القا و تحمیل کنید! به نظر من استقلال و آزادی هم پایه هم و لازمه هم هستند. نخست باید بلحاظ فکری حاصل شود- استقلال و آزادی فکری و بیان- به دور از تعصب ایدئولوژی تا بتواند در زمینه های گوناگون جامعه و عرصه های مختلف مبتکر و نوآور باشد و افکار عمومی را به خود جلب کند! گام بعدی در جهت برانگیختن انگیزه ی پویایی و رشد آگاهی مردم استبداد زده ایران است گامهای بعدی -بسیج افکار عمومی وتنظیم حرکت مردمی(مدیریت) آسانتر خواهد بود.. متاسفانه برخی احزاب بیشتر در جهت جذب "پیرو" آن هم بدون دادن آگاهی های لازم یعنی راه غیر دموکراتیک برای کسب قدرت فعالند. به جرأت بگویم در این زمینه اکثریت احزاب سیاسی بر حقایق و واقعیتهای تاریخی به منظور کسب مشروعیت نزد افکار عموم جامعه همچنان سرپوش می نهند و یا طفره می روند. مگر مردم بیمارند که به دغلکاران و دروغگویان تشنه ی قدرت اعتماد کنند؟! سال چماق و توسری کافی نبود؟
شنبه 8 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
نادر 48 تو هم این را ویزان گوشهات بکن. کسی مخالف اقوام ایرانی نیست .مخالفت با اقوام ایرانی یعنی دشمنی . باایران . ولی ایران شناخته شده با پارس است . پس زبان ملی پارسیست . کمااینکه داری به فارسی کامنت می نویسی .این مشکل را دشمنان ایران تو مغز فاسد شماها فرو کردند . ولی همه این حرکتها . ریگیها . پانترک ها. کردهای تجزیه طلب . فقط باعث بی اعتباریست. برای ایران مقتدر ... بیش. نیست .
شنبه 8 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
himaنروژ / شما دارید مبارزه در اروپا میکنید . با کی .????شما می خواهید مسائل خاورمیانه را برای ناتو باز گویی کنید .??بهتر اول زبان ملی خودتان را پیداکنید . بعد پاسپورتی مال کشورتان باشد .واما من بله اگر اینطور فکر میکنی . من جاسوسی برای کشورم میکنم. نه خیانت. پیروز بادایرانی با شرف .
شنبه 8 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
zagros.تو باز پابرهنه دویدی .ایران را دنیا به پرسین می شناسد . نه کورد. یا ترک یا عرب .زبان ملی زبان فارسی است.هرکس غیراز این بگوئید دشمن ایران و فرهنگ ایرانیست . پرسین . حالا امثال تو .... بزنن .در سایتهای ایرانی یا فارسی .مزخرف گوی تجزیه طلبی جائی ندارد . فدرالیسم هم برای خودتان.چون شماها حتی زبان مشترک ندارید .????زبان همدیگر رانمی فهمید . ولی پارسی همه جا پارسی است .فردوسی از پارسی سخن گفت نه از کوردی .من بسیجی هستم. ساندیس خور هستم .ولی مقابل دشمن ایران هستم.
شنبه 8 مرداد 1390

omid74 - سوئد - گوته بورگ
oghab - فنلاند - هلسینکی . ...تو فنلاند هستی با این همه تعصبت... از زبان و گویش حرف نزن که 50% از زبان فارسیت کردی و 49% عربی و 1% هم ترکی هست. بشتر از این گندشو در نیار و دست اون جنگجویان پژاک را هم می بوسم که هر روز عدای مزدور را مثل سگ به هلاکت می رسانند.
یکشنبه 9 مرداد 1390

نادر 48 - ایران - کرمانشاه
من کامنتهای مخالف را خوندم، متآسفانه همانطور که انتظار داشتم نوشته شده بودند. نظر مشخص خودم رو در مورد حل مسئله ملی در ایران و کردستان این طور عنوان می کنم. -حق تعین سرنوشت- حتی جدایی و تشکیل دولت مستقل. این موضوع قابل پیش بینی می باشد که در این میان فقط ملت فارس، از رژیم اخوندی و سلطنت طلبها و تمام تاریک فکرهای که خود را بر حق و صاحب این سرزمین می . دانند با این ایده مخالفت کنند. چون داریم می بینیم، البته من دوستان مارکسیستی هم دارم که راه حل ممکن و ایده ال را تقویت جنبش کارگری را پیشنهاد می کنند که در این صورت ممکن است که نظر من تغیر کند.
یکشنبه 9 مرداد 1390

asiai - ایران - تهران
shamami-کردستان: هموطن عزیز, کردستان فقط در عراق است میتونی تشریف ببری انجا! اما این را بدون که ایران و ترکیه 1وجب از خاکش را جدا نمیکند بدهد به شماها که کردستان خیالیتان را تشکیل دهید. مگه قراره هر نژادی که 40 میلیون شد کشور تشکیل بده?
یکشنبه 9 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
انگلیس لندن sarayeazadi. دوست گرامی منم کرمانشاهی هستم با هم زاده ی یک خاک و فرهنگیم در جواب اینکه احزاب کردی هیچ برنامه و راهکاری ندارن،یا اینکه شما از مبارزات و اساسنامه احزاب خبر ندارید یا دستاوردهای احزاب کردی را نادیده گرفتید.از دوران رضاخان تاکنون کردها خواهان برابری.آزادی،خواندن و نوشتن به زبان مادری بودن،دیدگاه و واقعیت تاریخ کوردستان بوده که استعمارگران کردستان را به این طرز فکر و جوسازی واداشته که با برچسپ تجزیه طلبی و قومی خواندن و دست بیگانه بودن این مبارزات خواستار نادیده گرفتن آن بودن.این دلیل نمیشه که کردها بانقشه و سیاست چند استعمارگر و دولتهای ذینفع در تجزیه کردستان ماخود را جزایران بدانیم،متاسفانه تاریخ ایران را ایرانیان همیشه از دو هزار و پانصد سال پیش شروع میکنن،بلکه ما کردها تاریخمان پیش از پارسها بوده این انکار واقعیته که مارو آزار میده دوست خوبم.برای نبود اعتماد به احزابهم تنها یک دلیل میارم اون رمز ماندگاری انهاست که قابل اعتماد باشن مثلا حزب توده چون سلب اعتماد شدن آثاری از آنان باقی نماند ولی احزاب کردی همچنان...
یکشنبه 9 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
اگرشمال عراق خودمختاری موقت گرفته . نه به خاطرشلوغ بازی پ ک ک . یا پژاک است. بلکه به خاطر ازبین رفتن حکومت بعث. توسط امریکا ست . کمی سوادومطالعه برای شماواجب تر از همه چیست.
یکشنبه 9 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
Shamamai - حرفهایتان بهم نمیخورد. یکی تان میگوید ایرانی یعنی کرد و فارسها از جای دیگر آمده اند و تو میگویی کردستان به ایران ملحق شده است. روشن است هیچکدامتان سواد درستی ندارید . کردستان از دوهزار و پانسد سال پیش همواره جز ایرانرمین بوده و این کشورهای عراق و آذربایجان جمهوری هم عمرشان به سد سال نمیرسد!! برای بچه کودکستانی که کامنت نمیگذاری، یا با آن همولایتی هایت هم طرف نیستی. ما تحصیلکرده هستیم و در کتابخانه های دانشگاه های غربی چندین و چند رفرنس معتبر هست که تاریخ ایران را بدرستی ثبت کرده اند. این شعارها و سخنهای بی مایه و تهی و بی سر و ته پانترک و پان کرد و ....هم چیزی را عوض نمیکند چون انقدر در اقلیت هستید و حرفهایتان بی سند که کسی بهتان اهمیتی نمیدهد. از ایران هم خوشتان هم نمیایید بروید کردستان عراق زندگی کنید و دست از سر ایرانیها بردارید.
یکشنبه 9 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
پنجاه درسد زبان فارسی کردی است؟ یک بابایی اون بالا میگه کردها ایرانی نیستند، بعد یکی دیگشون میاد میگه نیمی از زبان فارسی کردی است!! چه گروه متحدی هستند، حتی یک باور یکسان و مشترک هم ندارند، تازه میخواهند برای جدایی مبارزه کنند!
یکشنبه 9 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
کسانی که از زبانشناسی و تاریخ سر در نمیاورند بهتر است نظر ندهند. زبان پارسی امروزی بازمانده پارسی میانه است که انهم بازمانده پارسی باستان است. زبان پارسی میانه در گویشهای چند قوم در ایران هنوز رایج است. زبان کردی نیز زیر شاخه ای از زبان پارسی باستان است. بسیاری از واژه های مشترک است، نه اینکه از همدیگر وام گرفته باشند، که ریشه شان یکی است و آنهم زبان هندوایرانی پارسی است. اینکه میخواهید از ایران جدا شده و با هم قومی هایتان کشور درست کنید بحث دیگری است. دروغ پراکنی و دگرگون کردن واقعیت های تاریخی ایرانیان چیز دیگر و با دشنام و ناسزا به ایرانیان و پارسی زبانها به جایی نمیرسید.
یکشنبه 9 مرداد 1390

shamamai - ایران - کوردستان
فنلاد هلسنکی oghab. پاسپورت ما زبان و فرهنگ ماست که بعد پانصد سال مبارزه با اشغالگران آن را زنده نگه داشتیم .حیف اسم حضرت سعدی که تو اون رو برای تنفرات خودت میاری زبان پارسی مدیون بزرگانی همچو او بود وگرنه الان باید با عربی لهجه جلفی میگفتی من از ایران و آریایی هستم.واقعیت تلخه حالا که باور داری اشغالگری کردستان را همچنان باور کن که پان ایرانیسمت داره به پایان میرسه همانطور که پانعربیسم به پایان رسید و عراق عرب رو امروز یک کرد ریاست میکنه.شاید به اون دوستم بگی باز تو پابرهنه دویدی ولی دوست خوب اون کفشی هم که پای توست خیلی بزرگه.این قرن،قرنه تحقق خواسته ملتهای ستمدیده جهان چون دیگه ظرفیت ناآرامی رو در خود جای نمیده.کردستان هم مشکل فهم زبان نداره همانطوری که جوان کرد از کردستان ترکیه برای مبارزه به کوهستانهای دالاهو و شاهو میاد و با مردمان این منطقه گفتمان میکنه و مادر کرمانشاهی جنوب کردستان کوله بارشو از نان وکلوچه پر میکنه،حقانیت این مسئله رو بیان میکنه که ما از یک نژاد و فرهنگیم .
یکشنبه 9 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
omid 74اگر به گفته امثال تو بیسواد .خداهم کورد هست . باباتوی اون کله تهی تان فرو.کنید .پرسین به هرکس تو دنیا بگی به نام ایران می شناسند . ولی کورد. اول می پرسن کوردکجا .?تو میتونی جای دیگه پژاک هم ببوسی . ولی انقدر شرف داشته باشیدکه برای گرفتن پاسپورت سمت سفارت نروید .
یکشنبه 9 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
فنلاند هلسینکی oghab. کردستان عراق بعد از سقوط بعث استقلال گرفت؟ جوابتو نمیدم چون هیچی از تاریخ نخوندی برو تاریخ عراق رو مطالعه کن .معلوم شد اصلا سواد هیچی نداری، چشم و گوش خودتم بروی واقعیتهای پیرامون خود بستی.
یکشنبه 9 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
آمریکا آتلانتاarashbehdin. بله شما راست میفرماید،حضرتعالی خیلی خیلی تحسیل کرده ای نه تحصیل. لابد مداد ودفترت تا دو هزار پانصد سال پیش کفایت کرده؟که قبل از اون رو نخوندی،قلمروی حکومت مادها و درآن زمان ایران دست چه حکومتی بوده؟ خوب میگفتی برات مداد و دفتر نقاشی میخریدیم ،کاش کودکستانی بودی چون حالی شده تر بودی،آدم به قول خودت تحصیل کرده برو تاریخ هرودوت رو بخون تا بفهمی ملت کرد و آذری چه پیشینه و تاریخی دارن ،تو مبنای تاریخ ایران و خاورمیانه و جهان رو با ساعت دو هزار و پانصدساله خودت کوک کردی ،غافل از تاریخ جهانی، تویی که تاریخ عراق و آذربایجان رو به صد سال هم کمتر میخونی یه چیزی حدود چهار هزار نوهصد و اندی پیش عقب ماندی .خودتو خسته نکن چون هرچی خوندی به درد خودتو دوستای مثل خودت میخوره که فکر میکنن تا خروس محله نخوانه صبح سپیده نمیزنه، غافل از آفتاب روشنایی....
یکشنبه 9 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
ایران تهرانasiai. اگر باور به رؤیا و خیال خود داشته باشی رنگ واقعیت به خود میگیرد،اما خواسته ما کاملا واقعی و بحقه.ولی نیاز به تلاش و بهای بیشتر دادنه
یکشنبه 9 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
ایران تهرانasiai. اگر باور به رؤیا و خیال خود داشته باشی رنگ واقعیت به خود میگیرد،اما خواسته ما کاملا واقعی و بحقه.ولی نیاز به تلاش و بهای بیشتر دادنه
یکشنبه 9 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
shamamiواقعا پرروئی می خواد . که امثال تو دارند . زبان پارسی از فردوسی است نه سعدی .منظورت از رهبریت عراق نوری المالکیست.?یا مقتدرلصدر . ?یا اگر منظورت اون خیکی است که کسی اسم اش را نمیدانه .وخوش باش با اون مترسک.از کوری چشم دشمنان ایران .فعلاکه ترکیه هم دنبال سیاست ایران است . شما ها حتی برای ایران غیراز دردسر و بیسوای چیز دیگری نیستید . امیدوارم ازایران جدا شوید . و سیم خاردار دورمحوطه کشیده شود .
یکشنبه 9 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
shamamai /کورش بزرگ فرزند کمبوجیه و ماندانا اولین کسی بود که فلات ایران را برای نخستین بار در تاریخ زیر یک پرچم در آورد و پادشاهی ایران را تشکیل داد. در سال ۵۴۶ قبل از میلاد , کراسوس شاه لیدیا با اندیشه پیروزی بر سرزمین پارسیان یورشبر ایران زمین را آغاز کرد..... وووو ...نابود بردشمنان ایران و سرزمین پارسیان و اقوامش .
یکشنبه 9 مرداد 1390

omid74 - سوئد - گوته بورگ
oghab - فنلاند - هلسینکی . حرف اخر توی که اینقدر ایران پرستی مردن بهتر است برای تو که ایرانتو ول کردی و در کشور بیگانه ای از دور.... و قبول کن 50% زبان هیچی عربیه و دارید.....سکوت برای امثال تو بهتر است تا این که بیشتر گندشو در ارید.
دوشنبه 10 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
arashbehdinامریکا / دوست و هم میهن گرامی ازحس ناسیونالیستی و عرق به میهن شما انسان فرهیخته بسیار سپاس گذارم .پیروز باد ایران و محو و نابود باد بیخردان و خائنان ایران .(بیسواتها )سوات.سوات . صمداقا اخمخ بی سوات...هاهاها . پیروز باشی .
دوشنبه 10 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
فنلاند هلسینکیoghab. دوست عزیزم شمایی که اینقدر واقعیتها رو انکار میکنی،معلومه که از گفتمان هیچی بلد نیستی و تاب و تحمل تبادل نظر رو نداری،چون از توهین کردن به شخصیتهای مورد بحث ما معلومه ، تویی آثار سعدی رو در خدمت به زبان پارسی نادیده گرفتی،قابل بحث نیستی،متاسفام برای افکاری مانند تو در این عصر و دوره که مانع رشد گفتمان،آزادی بیان و اندیشه در ایران میشه. توانگری به هنر است نه به مال. بزرگی به عقل است نه به سال
دوشنبه 10 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
omid74فکر کردی همه مثل خودت بی هویت هستند . و پاسپورت ایرانی میگیرند . و مزخرف در باره تاریخ ایران زرمیزنند .من اگر فنلاند هستم مطمئن باش بنفع میهنم هستم ./ زبانم اگر 50 درصد عربی یا .. باز بااین زبان سخن میگویم . و مینویسم . ولی امثال تو هم از تبره میخورید و هم از اخور .اکثر دانشگاههای معتبر دنیا دروس همین زبان پارسی را دارند .تو اگرشهامت سخن داری دیگه با ....فارسی ..نکن .
دوشنبه 10 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
shamamaiروزنامه گاردین، چاپ لندن، در مطلبی به موقعیت فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در عراق پرداخته و معتقد است: نفوذ این فرمانده سپاه در عراق به حدی است که در نظر بسیاری از عراقی ها، در واقع اوست که امور کشورشان را در دست دارد. حالا تو و امثال تو در رویای قریحه خود . پنبه دانه ببینید / ایران هرگز خائنان رانمی بخشد. بزودی خواهید . دید .
دوشنبه 10 مرداد 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
shamamaiفردوسی در قرن چهارم می زیست . سعدی در قرن هفتم و هشتم . فردوسی شاعر حماسه سرا . و سعدی شاعر ملا .ادبیات پارسی بانام فردوسی است .(بسی رنج برده ام دراین سال سی .عجم زنده کردم بدین پارسی )متنفر از این گروهک های ایران ستیز هستیم. بخاطر اراحیفی که از تاریخ ایران تو گوش یک سری میخوانند و....
دوشنبه 10 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.