احمدی‌نژاد:می گفتند می خواهم فلانی را رییس جمهور کنم


احمدی‌نژاد:می گفتند می خواهم فلانی را رییس جمهور کنم

به نوشته خبر احمدی‌نژاد با اشاره به جلسه سال گذشته هیات دولت با مسئولان اجرایی کشور و دعوت وی از یکی از همکارانش برای حضور در جایگاه هیات رییسه جلسه خاطرنشان کرد: برخی بلافاصله گفتند که احمدی‌نژاد می‌خواهد فلانی رییس جمهور بعدی باشد اما مگر انتخاب رییس جمهور بر عهده بنده است. رییس جمهور را ملت تعیین می‌کند و بنده نیز مثل همه یک رای دارم، ما همواره خود را مدیون تاریخ ملت ایران، آرمان‌های بلند امام راحل و شهدا می‌دانیم.

محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز در نشست مشترک هیات دولت و مدیران اجرایی کشور با تشریح اقدامات انجام شده در دولت به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و با تاکید بر اجرای مراحل بعدی و تداوم تبعات مثبت آن گفت: اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها شروع خوبی برای طرح تحول اقتصادی که بر مبنای دو اصل عدالت و پیشرفت طراحی شده می‌باشد و دولت مصمم است همه هفت بند این طرح را اجرا کند.

در ادامه مهم ترین بخش های سخنان رئیس جمهور می آید: 

 • دولت بر اساس بررسی‌های دقیق از ظرفیت‌های کشور، اعلام کرد که در سال جاری باید 2.5 میلیون شغل ایجاد شود اما عده‌ای به جای آن‌که دولت را در این موضوع یاری کنند، با طرح مباحثی به دنبال جوسازی و عوامفریبی هستند. 
 • ایجاد اشتغال بیش از آنکه نیازمند پول باشد، نیازمند فکر، پیگیری، دغدغه و ابتکار است و همه باید به راه‌های جدید و نو برای ایجاد اشتغال بیاندیشند. 
 • در صنایع کوچک، قالی بافی، خدمات، کشاورزی و دامداری فرصت‌های بی‌شماری برای ایجاد اشتغال کم هزینه‌تر وجود دارد. عده‌ای بی اطلاع چنین ادعا می‌کنند که منابع کافی برای ایجاد 2.5 میلیون شغل در کشور وجود ندارد اما به صراحت باید اعلام کرد که منابع به اندازه کافی وجود دارد و علاوه بر صندوق توسعه ملی، راهکارهای مناسبی در قانون بودجه برای تامین مالی طرح‌ها و پروژه‌ها در نظر گرفته شده است و از سوی دیگر به همان مقداری که در دولت جلوی دست اندازی‌ها و دزدی‌ها گرفته شده، منابع برای کار افزایش یافته است. 
 • امسال بودجه عمرانی حدود 50 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. سال گذشته بیشترین بودجه عمرانی تاریخ کشور اختصاص یافت و امسال نیز علاوه بر افزایش بودجه عمرانی در قانون بودجه، دستگاه‌های اجرایی اجازه فروش 27 هزار میلیارد اوراق مشارکت، استفاده از کمک 8 هزار میلیارد تومانی دولت برای پرداخت بدهی پیمانکاران، استفاده از کمک 5 هزار میلیارد تومانی برای پرداخت بدهی به وزارت نیرو،‌ اجازه استفاده 30 میلیارد دلاری از فاینانس به اضافه حدود 48 میلیارد دلار مجوز فاینانس باقی مانده از سال‌های قبل را دارند که می‌تواند تحرک بزرگی را در عمران و آبادانی کشور ایجاد کند. 
 • وقتی توانستیم رکورد 32 میلیارد دلار در صادرات غیرنفتی را بشکنیم امسال هم خواهیم توانست رقم 45 میلیارد دلار را محقق کرده و با برداشتن یک گام دیگر از مرز 60 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی بگذریم. 
 • نباید دستگاه‌های اجرایی برای تامین بودجه عمرانی خود نگاهشان فقط به خزانه دولت باشد. لازم است همه مسئولان قانون بودجه را بطور دقیق مطالعه کنند چرا که این قانون ابزار کار آنهاست. در قانون بودجه امسال فرصت‌هایی در اختیار مسئولان اجرایی برای عمران و آبادانی کشور گذاشته شده که در طول تاریخ بی نظیر است. 
 • فروش اموال و املاک وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی یکی دیگر از راهکارهای قانون بودجه سال 90 برای تامین بودجه عمرانی است. یک دروغ و فریب بزرگ به سیستم مدیریتی تحمیل شده بود مبنی بر اینکه مدیران باید در ساختمان‌های مجلل نشسته و مدیریت کنند اما این دولت این دروغ را باطل کرد و امروز چندین وزارتخانه و از جمله وزارت کشاورزی، ساختمان ستادی خود را تخلیه و آماده فروش کرده‌اند. 
 • متاسفانه شرایط به گونه‌ای است که اگر کسی برای رضای خدا در خدمت مفید و موثر باشد، مخالف و دشمن پیدا می‌کند، عده‌ای که شادی مردم را برنمی‌تابند و از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها ناراحت هستند هر روز شایعاتی منتشر می کنند مبنی بر اینکه بالاخره پرداخت یارانه‌ها قطع خواهد شد. 
 • تا پایان سال آینده مسکن از فهرست دغدغه‌های مردم خارج خواهد شد. در ایام اخیر در چند استان کشور زلزله‌هایی آمد که چنین زلزله‌هایی پیش از این با تخریب روستاها و تلفات جانی همراه بود اما این بار به خاطر تلاش‌های کارگزاران دولت در امر نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، این زلزله‌ها خسارات مالی و جانی نداشت و دولت مصمم است این طرح را در روستاها و شهرها ادامه دهد. 

طرح برخی انتقادات از دولت درباره فراوانی تعطیلات در کشور

 • هیاتی از طرف دولت مامور بررسی و مقایسه تعطیلات در ایران و سایر کشورها شد و نتیجه این بود که فقط یک کشور با 65 روز تعطیلی از ایران با 75 روز، تعطیلات کمتری دارد و سایر کشورها بدون استثناء بیش از 100 روز تعطیلی دارند و جالب اینکه کشورهایی که بالاترین تولید ناخالص داخلی را دارند، بیش از 125 روز در سال تعطیلی دارند. 
 • وقتی دولت بنا به شرایطی یک روز در کشور را تعطیل اعلام می‌کند برخی تمام بودجه کشور در بخش های مختلف را جمع کرده و تقسیم بر 365 روز می‌کنند و فریاد برمی‌آورند که فلان قدر خسارت به اقتصاد کشور وارد شد و آن را بهانه‌ای برای هجمه به دولت قرار می‌دهند.
 • البته کسانی که این انتقادات را وارد می‌کنند خودشان به لطف حضور در مسئولیت‌های دولتی از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند و از 365 روز سال بیش از 100 روز آن را با استفاده از بیت‌المال در مسافرت به سر می‌برند و توجهی به این ندارند که یک کارگر که یک سال کار می‌کند هم احتیاج به یک هفته استراحت و مسافرت دارد. 

پاسخ به انتقاداتی درباره اینکه بانک مرکزی به دستور رییس جمهور آمار اقتصادی را اعلام نمی‌کند

 • کسانی که خودشان قانون 5 ساله پنجم را نوشته‌اند ظاهراً فراموش کرده‌اند که در این قانون تصویب کرده‌اند که تنها مرجع رسمی اعلام آمار در کشور، مرکز آمار باشد و اگر این نکته را از یاد برده‌اند که وای بر آنها و اگر هم یادشان هست و چنین اتهاماتی علیه دولت مطرح می‌کنند باز هم وای بر آنها. 
 • عده‌ای از موفقیت دولت خوشحال نیستند و نمی‌توانند این توفیقات را تحمل کنند. ماموریت امروز ما ساختن ایران، اصلاح ساختارها، عمران و آبادانی کشور و رفع مشکلات مردم است و در این راه نباید حتی یک ثانیه را از دست بدهیم چرا که فقط کار است که از ما باقی می‌ماند. 
 • هرگز نباید اجازه داد که عده‌ای بدون آنکه دغدغه مردم و مملکت را داشته باشند برای دولت نسخه بپیچند که چه کار بکند و چه کار نکند؛ این افراد نه تنها به فکر کشور نیستند بلکه به فکر خودشان هم نیستند. 
 • مسئولان اجرایی کشور با ارائه گزارش‌های دقیق، صحیح و مستمر از فعالیت‌ها و اقدامات کم‌نظیر دولت در پیشرفت و آبادانی کشور اجازه ندهند عده‌ای فضای جامعه را به سوی مسائل بی‌ارزش سوق دهند. باید فضای کشور فضای کار باشد. 
 • رییس جمهور از مسئولان اجرایی خواست تا ظرف یک هفته گزارشی مفصل و جامع از اقدامات انجام شده در دستگاه متبوع خود ارائه دهند تا وی بر اساس آن از فرصت ماه مبارک رمضان استفاده کرده و گزارشی جامع از عملکرد دولت به مردم ارائه کند. مسئولان اجرایی کشور باید افراد شریف و صالح را در سیستم اجرایی کشور به کار بگیرید و در این راه با کسی تعارف نداشته باشند. 
 • استانداران و سایر مسئولان اجرایی به عنوان حلقه واسطه دولت و مردم ارتباط خود را با اقشار مختلف مردم حفظ و تقویت کنند و توجه به اقشار محروم و مستضعف را هرگز فراموش نکرده و رسیدگی به مسایل آنها را در اولویت قرار دهند. 

گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات مرصاد و شهدای انقلاب اسلامی 

 • عملیات مرصاد صحنه عجیبی بود که در آن خداوند صحنه‌ای را ترسیم کرد که در یکسو سیاه دلان و در طرف مقابل پاکان پاک و گمنام بودند که هیچ چیز جز خدا در دلشان وجود نداشت. 
 • در آن عملیات، بزدلان سقوط کرده‌ای که به اتکاء دشمن تلاش می‌کردند وطن خود را اشغال کنند، ماهیت خود را نشان دادند و در برابرشان مردان مردی خودنمایی کردند که از همان روز تا به امروز گمنام ماندند. شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دوران دفاع مقدس در اوج مظلومیت در برابر دشمنان و منافقین کوردل ایستادند و دشمنان این ملت را با آرزوهایشان به گور فرستادند. 

اقدامات و خدمات بزرگ صورت گرفته در دولت نهم و دهم

 • از دولت نهم تاکنون دریایی از خدمات به سرانجام رسیده که اجرای هر کدام از آنها ممکن بود 10 سال به طول بیانجامد ولی در این دولت تمامی این کارها به سرعت و در مدت زمان کوتاهی عملیاتی شده است که از جمله می‌توان به بخش‌های صنعت، کشاورزی، علم و فناوری و ‌تجارت خارجی اشاره کرد. 
 • در طی 15 سال قبل از دولت نهم در مجموع 3 هزار میلیارد تومان واگذاری از سوی مسئولین وقت صورت گرفت اما در 5 سال اخیر 80 هزار میلیارد تومان بدون کوچکترین مشکلی واگذاری صورت گرفته است.
 • از سال 84 تا به امروز بیش از 30 عنوان کار بزرگ در کشور اجرایی و عملیاتی شده است. در سال 84 وزارت نیرو، تولید برق کشور را با 38 هزار مگاوات ظرفیت تحویل گرفت اما در حال حاضر 62 هزار و 500 مگاوات برق در کشور تولید می‌شود. در بخش سیمان نیز سال 84 ظرفیت تولید سیمان کشور 32 میلیون تن بود اما امروز با همت و تلاش مدیران اجرایی تولید سیمان کشور از 74 میلیون تن عبور کرده است. 
 • اگر کار برای خدا نباشد، هیچ ارزش مادی و معنوی نخواهد داشت. اصلی ترین وظیفه مدیران اجرایی کشور این است که در تمامی کارها اخلاص عمل داشته باشند و تمامی کارهایشان برای رضای خدا باشد در چنین صورتی است که اقدامات آنها ماندگار خواهد شد. 
 • اگر کارهایمان برای رضای خدا باشد و همه جهانیان در برابر ما بایستند بی‌تردید می‌توان با قدرت در برابر آنها ایستادگی کرد؛ زیرا همان طور که بنیانگذار کبیر انقلاب فرمودند کاری که برای خدا باشد برکت خواهد داشت و هیچ احدی نمی تواند در برابر آن ایستادگی کند. 
 • امروز نیز تجلی اخلاص و عشق به مردم حضرت مهدی (عج) است و هر کس بخواهد میزان اخلاص، عشق به مردم و کار وتلاش برای مردم را در وجود خود بسنجد باید ببیند چقدر عاشق امام زمان (عج) است. 
 • احمدی‌نژاد با تاکید به اینکه مهمترین موضوع از ابتدای خلقت تا به امروز برقراری ارتباط انسان‌ها با انسان کامل زمان خودشان بوده است، گفت: جمهوری اسلامی اساساً برای دعوت بشریت به امام عصر(عج) به عنوان انسان کامل تشکیل شد و اگر این ماموریت از جمهوری اسلامی گرفته شود، دیگر چیزی از آن باقی نخواهد ماند. کانون اصلی دشمنی شیطان ایجاد فاصله بین مردم و امام زمان (عج) است. شیطان بدنبال آن است تا اجازه ندهد اسم امام عصر(عج) به عنوان انسان کامل به ذهن کسی خطور کند.
sobhanjan - امارات - ابوظبی
حال نداشتم بخونم میدونم جز حرف یاوه چیزی دیگه نمی زنه ...
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

h.k - دانمارک - اودا
همه مثل هستید.دروغ ,دزدی,رشوه,ناامنی,ورشکستگی کشور,فقروبدبختی به اوج رسیده.وسی ودوسال است که اینحرفهارامیزنید.یک ادم دلسوز دراین نظام نیست.همه خائن وپست هستید.ازشرم ومردانگی حتی بویی هم نبردید.
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

امیراردلان - ایران - تهران
با درود : درمورد تعطیلات بنده با نظر آقای احمدی نژاد موافق هستم شک نکنید مخالف این طرح نمایندگان مجلس میباشد که در سال دست کم 204 روز تعطیلی و ماموریت دارند حرف صحیح و درست را باید قبول کرد اگر حتی با ایشان کاملا موافق هستید ایرادی ندارد ولی سعی کنید با کمک هم این کار مهم انجام گردد باسپاس
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
منظورشون آقای، مشایی،که نیست.؟!
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

morid - ایران - بوشهر
یاد عملیات مرصاد گرامی باد که در ان گروه زیادی از خوش باوران منافق که قصد تصرف تهران را داشتند به هلا کت رسیدندو سرزمین اریایی امان از لوث وجود جاسوسان صدام پاک شد.
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

خلیج همیشه فارس - انگلیس - انگلیس
مرده شور ریخت خودت و فلانی و همه دوربریاتو ببرند.
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

gol andam - سوئس - زوریخ
روزی بهلول نزد قاضی بغداد نشسته بود که قلم قاضی از دستش افتاد. بهلول به قاضی گفت: جناب قاضی کلنگت را بردارد . قاضی به سخره گفت: این راست است که میگویند بهلول دیوانه است. بهلول جواب داد: دیوانه تو هستی که هنوز نمیدانی با احکامی که با این قلم مینویسی خانه های مردم را خراب میکنی. حالا تو بگو این قلم است یا کلنگ؟ دیوانه های رژیم .که هر روز یک قانون درست میکنند...
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

دستان - ایران - تهران
از صمیم قلب میگویم .خدا مانند همیشه پشت و پناهت باشد که اگر تمام دنیای ظلم هم جلویت قرار گیرد تاب نمی آورد.حال فرق نمیکند از جنس ایرانی باشد یا غیر ایرانی .آنانی که سعی و تمام تلاش خودرا کردند که مانع از خدمت گزاری و به قول خودت نوکری با افتخار مردم ایران شوند ولی آنان که خود بینی کورشان کرده بود غافلند که خدای بزرگ حامی خادمین به مردم است . به امید روزی که حسودان و بدخواهان لا اقل پیش وجدانشان جرات انرا داشته باشند که ابراز پشیمانی و ندامت کنند.
پنج‌شنبه 6 مرداد 1390

m_r - استرالیا - سیدنی
با درود. با احترام به نظر و عقاید شما دستان - ایران - تهران . ولی‌ اگه منبع اطلاعات شما رادیو تلویزیون یا روزنامه‌های دولتی است که حق دارید از این آقا دفاع و مثلا ادعا که بله فلان کار های مثبت را انجام دادند ولی‌ اگر با مدرک و بدون ترس و وحشت قضاوت کنید خواهید دید که این دولت مخصوصا از سال ۱۳۸۸ به این طرف کشور را از همه جهت از اقتصاد تا اجتماع و هنر ورزش علم و دانش و و اگه به هلاکت نرساند ولی‌ در حال هلاکت شدن است این آقای اقدی رئیس جمهور که فقط شعر و از خود گفتن دروغ تزویر مثل گببلس وزیر تبیلیغات هیتلر فاشیستی. چون اگه کسی‌ در هر مقامی کاری برای مردم خود کرد که دیگر اجتیج به تبیلغ و من من کردن نمیخواد ارقام و وضعیت واقعی‌ کشور متاسفانه مخفی‌ است خدا رحم کنه آن دولت و آن کسی‌ که بعد از این سر کار بیاد کافی‌ است گزاره مجلس خودشان را از وزیت واقعی‌ بخوانید این لعنتی صرفه نظر از نابودی کشور جسم و روح مردم را هم از بین برد. زنده با د ایرانی‌ آزاد اندیش پایند با د ایران عزیزمان.
جمعه 7 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.