انتخابات خنده دار در کره‌ شمالی


انتخابات خنده دار در کره‌ شمالی

همشهری آنلاین نوشت:

تصاویر محدود تلویزیونی از کره‌شمالی نشان می‌دهد مردم این کشور در یک انتخابات محلی شرکت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس این تصاویر نشان می‌دهد که رهبر کره‌شمالی و پسرش برگه‌های رای خود را به صندوق انداخته‌اند. تصاویر دیگر هم نشان می‌دهد که مردم برگه‌هایی دریافت می‌کنند که اسامی نامزدهای انتخاباتی از قبل روی آنها چاپ شده و رای‌دهندگان بعد از انگشت‌زدن پای این برگه‌ها آنها را به صندوق می‌اندازند. آخرین بار در سال 2007 مردم کره‌شمالی در یک انتخابات محلی شرکت کردند.

در آن انتخابات هم همه نامزدهای مورد نظر حکومت کره‌شمالی رای آوردند و میزان مشارکت مردم هم 100درصد اعلام شد. برای برگزاری انتخابات از هفته‌ها پیش تبلیغات گسترده‌ای از سوی دولت صورت گرفته بود تا مردم به شرکت در این رای‌گیری تشویق شوند. در انتخابات دیروز نمایندگان شوراهای شهر انتخاب شدند.

یکی از نامزدهای شرکت در این انتخابات که یک مهندس است به تلویزیون کره‌شمالی گفت، هدفش این است که کشورش را به یک قدرت اقتصادی تبدیل کند. تلویزیون کره‌شمالی دیروز به مناسبت انتخابات تمام مدت سرود و آواز و تصاویری از جشن مردم در خیابان‌ها را پخش کرد.

 این انتخابات درحالی برگزار می‌شود که رهبر کره‌شمالی در تلاش برای تحکیم جایگاه پسرش کیم‌یونگ‌آن به‌عنوان رهبر آینده کشور است. او 28سال دارد و در یک سال گذشته هر جا تصویری از رهبر کره‌شمالی منتشر شده، او هم در کنار پدرش بوده است. کره‌شمالی پارلمان هم دارد که سالی یک بار تشکیل جلسه می‌دهد.

تصاویر برگزاری نشست پارلمان هم از تلویزیون کشور پخش می‌شود اما هیچ خبری از تصمیمات و مصوبات این پارلمان نیست. در خبری دیگر از کره‌شمالی، خبرگزاری رسمی کره‌جنوبی دیروز اعلام کرد، یک مقام وزارت خارجه کره‌شمالی قرار است با نماینده آمریکا در نیویورک دیدار کند. براساس این گزارش، معاون وزارت خارجه کره‌شمالی هفته گذشته به آمریکا سفر کرده‌است و قرار است در این سفر در نیویورک با استفان باثورت نماینده آمریکا در امور شبه‌جزیره کره دیدار و گفت‌وگو کند.

روز شنبه هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا گفت، تا وقتی پیونگ‌یانگ به اقدامات تحریک‌آمیزش خاتمه ندهد، واشنگتن مذاکرات چندجانبه با کره‌شمالی را درباره برنامه‌ هسته‌ای‌اش از سر نمی‌گیرد.

گوش آزاد - ایران - تهران
انتخابات ما هم همونطوریه .. منتهی از نوع " گریه دار " ...
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

kamran63 - فرانسه - لیون
چقدر به نتخابات نظام ولی وقیح شباهت داره ! من که نمی فهمم چرا تو این کشور ها انتخابات بر گزار میشه ...
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

lord.araz - سوئد - استکهلم
مرگ بر دیکتاتور
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
کره ی شمالی هم منجلابی چون ونزوئلا و کوبا و همفکران دیرینه ی انها کشورهای اسلامی کوفتی/
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

Artosh - ایران - تهران
آرزوی رهبر جمهوری اسلامی هم رسیدن به چنین جایی است. اما بنده خدا این آرزو را به گور خواهد برد. راستی این کره شمالی هم اسلامی شده؟! این نمونهء بارز یک انتخابات آزاد اسلامی هست...!
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

hassan5 - ایران - تهران
کره شمالی . ایران و بقیه کشور های دیکتاتوری فقط بتعداد رای دهنده زیاد نیاز دارند نتیجه را خودشان کارسازی میکنند.در این نوع کشور ها هر نوع سازمانی که بخواهی دارند ولی بصورت کاریکاتور
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

ezatdf - ایران - تهران
خدایا شکر که از ما بدبخت تر هم توی این دنیا هست وگرنه دق می کردم
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

poriyaye_vali - قطر - دوحه
خنده دار تر از انتخابات کشور خودمون تو دنیا هست؟انتخاباتی که کاندیدای مورد نظر انتخاب شده جای دیگری باشد دیگه نمیشه بهش گفت انتخابات...انتسابات اسم واقعیشه...بیچاره عوام که همیشه سر ودست میشکونند برای هیچ در هیچ
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
مال ایران هم مثل اینها است
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

siamaktg - ایران - تهران
خدا کنه این جنوبی ها با این شمالی ها جنگی کنند تا این امپراطور کثیف یه جوری بمیره
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.