چند روش ساده برای کاهش درد های قاعدگی


چند روش ساده برای کاهش درد های قاعدگی

1)در خوردن غذا زیاده‌روی نکنید.رژیم غذایی سالم،گرفتگی عضلانی را درمان نمی‌کند،اما احساس تندرستی به شما می‌دهد.از خوردن غذاهای شیرین و نمک بپرهیزید.در عوض میوه،سبزی،مرغ و ماهی بخورید و در طول روز به جای سه وعده حجیم،چند وعده کوچک بخورید. و سعی کنید آنها را در وعده‌های کوچک مصرف کنید.

2) ویتامین مصرف کنید.بسیاری از بیماران وقتی انواع ویتامین مواد معدنی به مقدار مناسب دریافت می‌کنند کمتر دچار گرفتگی‌های عضلانی می‌شوند.استفاده از کلسیم و موادمعدنی دیگر می‌تواند اثرات خوبی در کاهش درد این دوران داشته باشد.

3) کافئین نخورید.کافئین موجود در قهوه،چای و نوشابه‌های گازدار حاوی کولا و شکلات می‌تواند منجر به عصبانیت شده و دردهای قاعدگی را تشدید کند.

4) خود را گرم کنید.گرما جریان خون را سرعت می‌بخشد و به عضلات استراحت می‌دهد که این کار برای ناحیه لگنی بسیار مهم است.چای داغ و استفاده از کیسه آب داغ و تشک حرارتی در شکم در کاهش درد موثر است.

5)   قدم بزنید.ورزش و پیاده‌روی قبل از شروع قاعدگی بسیار موثر است.تمرین‌های کشتی یوگا در خلال قاعدگی می‌تواند سودمند باشد.قدم زدن علاوه بر اثرات جسمی در کاهش درد،موجب احساس آرامش و کاهش استرس هم می‌شود که این می‌تواند در تسکین درد روشی خوب و موثری باشد.

6) از داروهای مسکن کمک بگیرید.استفاده از استامینوفن برای تسکین دردهای گرفتگی عضلانی مفید است.البته قبل از آن می‌توانید با پزشک مشورت کنید.شاید پزشک داروی موثرتر و بهتری را برای کاهش دردتان توصیه کند.

7) فعالیت‌های عادی و روزمره خود را قطع نکنید،بلکه کارهای خود را کمی سبک‌تر کنید،زیرا مشغولیت ذهنی درد را تسکین می‌دهد.

8) با تجویز پزشک قبل از شروع انقباضات و زمان احتمالی شروع درد هر چهار ساعت یک بار مسکن مصرف کنید.در صورت لزوم ممکن است پزشک برایتان داروی ضد انقباض و آرام‌بخش و ضد تهوع هم تجویز کند.

9) از مصرف موادمعدنی غافل نشوید.موادمعدنی مثل کلسیم،پتاسیم و منیزیم در کاهش درد موثر هستند.

10) ماساژ درمانی در کاهش درد موثر است.می‌توانید با ماساژدادن شکم از درد بکاهید.گرم کردن شکم گاهی درد را تسکین می‌دهد.از کیسه آب گرم هم می‌توانید روی شکم خود استفاده کنید.

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
بازم بی فایده است !!
دوشنبه 3 مرداد 1390

عرق سگی - ایران - تهران
خوب من چی کار کنم / LOl
دوشنبه 3 مرداد 1390

siamaktg - ایران - تهران
Fanoos* - ایران - شهمیرزاد .. فایده که داره .. ولی شما قضیت فرق داره .. حتما ماساژ خوب ندادی!!
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

khodesham - مجار - بودا
*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد. بهترین مسکن ضد اسپاسم مفنامیک اسید که ایران فراوان هست را بهتون پیشنهاد میکنم ولی از اون مهمتر و مفیدتر گل گاو زبان با کمی لیمو امانی هست که اگه همراه با گرم نگه داشتن کمرتون باشه حتما درد را ارومتر میکنه.
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

Pull.over - قطر - دوحه
راهش ازداوجه!
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

kaveh irani - پارسیان - تهران
سپاسگزارم بااینکه مردهستم امابابت راهنمایی هاتون بازهم سپاسگزاری میکنم
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
عرق سگی - ایران - تهران. بعد از بیست وهشتم ماه یا چهار روز مونده به تاریخت, هر شب یه لیوان بیشتر بنوش, خوب خوب میشی. امیدوارم همیشه سالم و سر حال باشی.
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
siamaktg - ایران - تهران ماساژ که بدتر میکنه در کل در زمان درد وحشتناک قاعدگی کی جون داره ماساژو خوب بده .. حالا این سری شاید بخوبی ماساژ بدم ممنونم از شما. پیروز باشی . *khodesham - مجار - بودا* ممنون از لطف شما اتفاقا من قبلا همین مسکن مفنامیک اسید رو میخوردم بدک نبود ولی خوب شد یادم انداختی اصلا به طور کل فراموش کرده بودم . ولی این درد پریود لعنتی طوریه که باید اون درد اصلیش کشیده شه بعد دارو خوبش کنه ..!!. گل گاو زبون تا حالا امتحان نکردم ولی خوب شد گفتی چون گیاهی و خیلی هم شفا بخش ..ممنونم از اطلاعات خوبی که در اختیار من قرار دادی لطف کردی. همیشه شاد و سلامت باشی
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

باقلوا - ایران - ایرانشهر
kaveh irani - پارسیان - تهران. خب برای تسکین دادن خانومتون میتونه مفید باشه ، آقایون متاهل این دستورات رو حتما مواقع پریودی خانومشون بکار ببندن ( مخصوصا ماساژ !!! ) .
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

عرق سگی - ایران - تهران
PARVANE1 - انگلستان - برنموث / بیا با هم بنوشیم / به سلامتی خودم که شاهم و خودت که تاج سر شاهی /
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.