سوگواری نروژی‌ها برای کشته‌شدگان حملات مرگبار


سوگواری نروژی‌ها برای کشته‌شدگان حملات مرگبار

مردم نروژ در حال سوگواری برای کشته‌شدگان حوادث خونین روز جمعه هستند

این حملات پر تلفات ترین حادثه در نروژ از زمان جنگ جهانی دوم است

این حملات باعث بهت مردم نروژ شده است

بیشتر شرکت‌کنندگان در اردویی که حزب حاکم کارگر برگزار کرده بود، نوجوانان ۱۴ تا ۱۸ سال بودند

خبرنگار بی‌بی‌سی در اسلو می‌گوید که این شهر به طرز غریبی خلوت و ساکت است

خانواده سلطنتی نروژ با بستگان قربانیان حملات اخیر ابراز همدردی کرده‌ است

بسیاری از افرادی که فرزندانشان را به این اردو فرستاده بودند، هنوز در حال جستجو هستند و اغلب آنها هنوز نمی‌دانند که فرزندشان در کجا به سر می‌برد

نخست وزیر نروژ بعد از دیدار با نجات‌یافتگان و بستگان آنها گفت که در این ملاقات‌ها "عمیقا متأثر" شده است.

dannni - سوئد - استکهلم
تا دیروز شهر شهر ارواح بود / یکی از دوستانم میگفت این عوضی اگر بقول خودش با اینکار میخواست اعتراض شو به اسلام و مارکسیس نشون بده چرا بمب تو محله مهاجرین منفجر نکرد و چرا رفت اردو حزب کارگر میرفت تو مسجد این کار رو میکرد .این شخص دروغ میگه فقد هدفش سوسیال دمکراتها و حزب کارگر بود
دوشنبه 3 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
مرگ بر تروریسم /مرگ بر تروریست/مرگ بر حامیان تروریسم اول اسلامی بعد نژادپرستانه اش/
دوشنبه 3 مرداد 1390

*پسر شجاع* - ایران - تهران
خدا این افراطیهای اروپایی رو ذلیل کنه !..که هر چی جنایت در دنیا اتفاق می افته از گور اینها بلند میشه !..
دوشنبه 3 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
در خبرها امده است که مردم میگویند پلیس دیر وارد کارزار شده است. در میان جوانان هم مهاجرتباران بسیاری بوده اند. یک ایرانی که سه فرزندش در آن جا بوده اند، به خبرنگار گفت نه پلیس کاری میکرد نه میگذاشت خود پدرمادر ها کودکانشان را نجات دهند. در جای دیگری امده بود که مردمی که نزدیک به آن جزیره شوم زندگی میکردند، با قایق های موتوری کوچکشان جوانان را نجات میدادند در حالیکه پلیس به آنها گفته بود نزدیک نشوند! روشن است اگر این مردم دلیر جانشان را به خطر نمی انداختند، دهها نفر دیگر نیز کشته میشدند. گلوله هایی که این جانور برای کشتن بکار برده، نوع بسیار ویژه ای بوده که در بدن فرد فرومیپاشیده است. روشن نیست این دیوانه این رگبارزن و گلوله هایش را از کجا اورده است؟!!! دنیای ترسناکی است.
دوشنبه 3 مرداد 1390

david111 - فرانسه - لیون
خدایشان رحمت کنه.ما را هم به عنوان نمایندگان ایرانیها در غم خود شریک بدانید.
دوشنبه 3 مرداد 1390

a_bamdad - ایران - تهران
یه ملت متمدن.واقعیت رو پذیرفتن.به شیوه کاملا متمدنانه ابراز غم می کنن و به زودی همه افراد مقصر استعفا میدن.فرض کن تو ایران بود.1اولین کار انکار خبر بود.حالا هی سایتا و روزنامه ها عکس میذاشتن هی اینا می گفتن تکذیب میشه.1 روز عزای عمومی که رادیو تلویزیون همه آهنگای شادش رو پخش می کرد چون کسی با پیشوند امام نمرده بود.همه مسؤلین با پست با ربط یا بی ربط میومدن میگفتن کار آمریکا و اسرائیل بوده.حیدر 007 هم میومد می گفت مسؤل حادثه رو که از اجیر شده های آمریکا بوده گرفتیم.دست سبزها تو کار بوده.بعد 4-3 تا ازین سردار پیزوریای سپاه میومدن یه کم تهدید می کردن و ملت هم عکس چروف فیس بوکشون رو زود سیاه می کردن و در نهایت فرداش هیچکی یادش نمیومد چی شده.
دوشنبه 3 مرداد 1390

potatis - سوئد - مالمو
دوستان کسی میتونه به من بگه که این تروریست یک اسلحه ی خودکار با ان همه مهمات رو از کجا اورده بوده ؟چون من چیزی از خبرها دستگیرم نشد !
دوشنبه 3 مرداد 1390

MIRZADEh E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
الان باید نروژ به المان حمله نظامی کنه!!!!!!چون المان خاستگاه ومرکز "راست" هاست!همون کاری که امریکا باافغانستان کرد.
دوشنبه 3 مرداد 1390

bavar88 - هلند - امستردام
تف به شرف نداشته بعضی از ایرانی نماها که هنوز مجرم تروریست دستگیر نشده بود این عمل را به مسلمانان نسبت داده بودند...این هم پرورش انسان تروریستی در کشور مدعی تمدن و ازادی و امنیت....مشکل اینها مسلمان بودن نیست مشکل اینها با حضور فعال غیر بور و کله مشکی بودن مردم است...
دوشنبه 3 مرداد 1390

roya25 - اینگلیس - لندن
چرا اینقدر جنایت .همه از ناگاهی وندانم کاریهای انسان است که سیستم سرمایه داری به بشر انتقال داده است. اینگلیس لندن
دوشنبه 3 مرداد 1390

DADA_ST - هلند - آمستردام
فهم ، شعور ، حماقت ، آدم کشی و یا هر خلق و خوی زشت هیچ ربطی‌ به دین، مذهب و ملیّت ندارد انسانی‌ که فهم و شعور ش را از دست داد دست به هر کاری میزند . این شخصی‌ که ادعا کرده برای اعتراض به اسلام و مارکسیس دست به چنین جنایتی زده پرواضح است که دروغ میگوید . رازی‌ پشته پرده است که مخفی‌ خواهد ماند ، این هم یک بازی پشته پرده است .
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

bavar88 - هلند - امستردام
...فرانسه - .پاریس : نژاد پرستانه و فاشیست تر از افکار بی خدایی چون تو وجود نداره کی است که افکارت چون شب سیاه دور گردنت را بپیچاند خدا داند....ترسیدید مبادا کله مشکی بوده باشه و دم شما را بگیرند بندازند بیرون....ههههههه
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
اگر مردم عادی از اسلامگرایی و رفتار بد اعراب و پاکی ها در اروپا ناخشنود باشند، پذیرفتنی است چون راست میگویند. اما این وایت نشنالیست ها باورهایشان نفرت انگیز و از سر دشمنی با نژادهای ناسفید است و اسلام و تروریسم اسلامی تنها دستاویزی برای کشاندن مردم به سوی خودشان است. فریب اینها را نباید خورد.
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
dannni - آقا دنی، چرا خود را به آن راه میزنی. این جانور با ایدئولوژی حزب حاکم که پشتیبان مهاجرت است، مشکل داشته و خواسته به آنها سیگنال بدهد که دست از این روش بردارند. دیگر اینکه وایت نشنالیست ها نه تنها با اسلام که با نژاد ناسفید مشکل دارند و نمیخواهند خون سفید پوست با عرب و ترک و پاکی و سیاه و ایرانی و ...درآمیزد. برخی از اینها حتی پا را فراتر گذاشته و اروپایی های جنوبی را نیز سفید کامل به حساب نمیاورند. مشکل اینها نخست نژاد و ژنتیک و سپس دین و فرهنگ است. اگر یک عرب یا سیاه حتی مسیحی شود و هرروز هم صلیب به دوش بکشد بازهم از دید اینها بیگانه است و باید از اروپا بیرون برود.
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
dannni - سوئد - استکهلم . شما فکر کنم در سوئد بدنیا امده اید به کامنت پسر شجاع دقت کن بعد خشم مرا از اسلامیون کذاب/دروغگو و تروریست درک کن بوی نامطبوع افراد رژیمی!!!! هر واقعه ی منفی که در ایران اتفاق می افتد برای پاک کردن صورت مسئله می گویند در خارج هم هست این اقا در قسمت دیگر سایت نوشته 132 عمل تروریستی اروپائیها در اروپا//ایا در مدت عمرت نظیر چنین واقعه ای را از سوی اروپائیها دیده ای???????اگر نه ----پس دشمنان واقعی زادگاه پدرت ایران را بشناس!!!!!
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

homa-ir - المان - هامبورگ
پسرشجاع - ایران - تهران . دوست عزیز - چرا می گوئی افراطیهای اروپائی - بندرت دراروپا وچنین . شخصی چنین جنایتی کرده تابحال هرچی بوده افراط گران اسلامی در . سراسر اسیا واروپا و امریکا انجام داده ومیدهند . 11 سپتامبر که نزدیک به . 3000 نفر درنیویورک کشته شدند. در ارژانتین مقعر یهودیان دست جمهوری . ا سلامی درکاربود. جنایات صدام حسین .و بن لادن و ملاعمرها وهمین . بشاراسد و دریمن که خیلی خیلی بیش ازاین مرد جنایت کردندو میکنند.
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
danni سوئد استکهلم دوست من چه فرقی میکنه در چه محله ای بمب بزارن و کی با چه عقیده ای کشته شود؟کشتن آدمای بی دفاع و بی گناه عمل وحشیانه ای است .خیلی برای این حادثه متاسفم .
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

dannni - سوئد - استکهلم
zahra50 - دانمارک - کپنهاگ / عزیز من به اون راه نمیزنم افکار این شخص رو خوب میشناسم چون من تو محیط که زندگی میکنم از نوع اینها زیاد هستن من هم با تو موافقم نژاد پرسی هرجورش کار کثیفی هست ولی این احمق رفت سوراغ خودیها شون یعنی کاری کرد افکار عمومی به طرف مهاجرین سوق شود و یک پوند بزرگی یا خدمتی بزرگی در حق مهاجرها کرد شما نمیدونی احزاب راستگرا چه ضربه بزرگی خوردن مردم فهمیدن اگر اینها سلطه کامل بدست بگیرند حتی به خودیها هم رحم نمیکنند
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

dannni - سوئد - استکهلم
arashbehdin - امریکا - اتلانتا /دوست عزیز من کاملا با شما موافقم شما اگر درست کامنت بالای ام بخونی من نوشتم بقول دوستم / چون این جنایت کار بقول خودش ضد اسلام و مهجرین بود با این حماقتی که کرد امتیازی بزرگی به حق مهاجرین داد . چون بعد از این جنایت قانونی تو اورپا وضع میشه کراهیت علیه ادیان و مهاجرین جرم حساب میشه شاید قبلا کمی پیش محدودیتها بود/ ولی الان با چنین تفکرات بشدت میخواهند برخورد کنند حتی هشداری به رسانها دادن.
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

dannni - سوئد - استکهلم
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس/خانمی .من شاید خوب تو این مدت شناخته باشی از توهین به ادیان و نژاد پرستی متنفرم و دربرابر هر جنایتی که میفته تنفر ابراز میکنم حال هرکه با اسم هر دینی باشه / من بنظرم جنایت و خشونت این ادمها و دولتها بوجود میارند مثلا هیتلر یک مسیحی و نژاد پرست 11 ملیون یهودی رو قتل عام کرد ما نمیتونیم بگویم مسیحیت طرفدار خشونت است یا همین طالبان یا همین سران کشورهای اسلامی چه بلای سر مردم اوردن ما نمیتونیم بگویم اینها چون مسلمان هستن بس کل اسلام بد هست .باید یاد بگیریم جنایت رو فقد به مرتکبین تو جیه داد/اگر دیدیم یک مسلمان یا مسیحی کومونیست یهودی جنایتی کرد این افراطگریش رو نیشون میده/موفق باشی
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

مبحوت - فنلاند - هلیسنکی
این آقای تروریست بد جوری محترم بنظر میرسه. لباس پلیس که تنش بوده، بهترین اسلحه ها هم که تو دستش بوده، مثل پلیسها هم آموزش دیده و حرفه ای بوده، موقع دستگیری هم که مقاومتی نکرده. خودش پلیس نبوده؟
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
bavar88 - هلند - امستردام. اول برو زندگی نامه 156 صفحه ای این فرد را بخوان که چه بلاهائی این تروریستهای پاکستانی و موراکوئی از دوران نوجوانیش در کشورش بر سر او و دوستانش اورده اند که او را به جنون کشیده. مقصر این سیاستمداران اروپائی هستند که اجازه میدهند اروپا بشود جولانگاه گنگها و تروریستهای اسـ.... والا ما هم از دست این افرادگرایان اسـ... در امان نیستیم چه رسد به غربیها و کسانی که نسل در نسلشان اینجا بدنیا امده اند.
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

باقلوا - ایران - ایرانشهر
a_bamdad - ایران - تهران. اینایی که گفتی تماما به دولت ایران مربوط میشد و نه ملتش ... بعدشم : نحوه سوگواری کردن بخشی از فرهنگ هر ملت به حساب میاد ، دلیل نمیشه ایرانیا هم با کراوات مشکی و عینک دودی و صم بکم و اتوکشیده و عصا قورت داده برن عزاداری. هر ملتی یه جوری هست ، این خیلی ربطی به تمدن نداره.
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
potatis - سوئد - مالمو .دوست عزیز اگر زندگی نامه 156 صفحه ایش را بخوانی میفهمی از کجا اورده و چرا دست به این جنایت تروریستی زده است.ایشان عضوی از سندیکاههای و باشگاههای تیر اندازی در اسلو شده است و دارای 3 اسلحه مجاز هم بوده که یکی از ان اسلحه ها خودکار بوده.و خرید مواد شیمیائی برای ساختن بمب و رفتن به باشگاه تیراندازی همه از چند سال قبل طرحش را ریخته بود. و کسانی که ایشان را به حد جنون رسانده اند گنگها و تروریستهای پاکستانی و موراکوئی که از اول نوجوانی ایشان و دوستانشان را تهدید و زندگیشان را به جهنم تبدیل کرده بودنددر کشور اصیل خودشان.که حتی دوست دختر چندین ساله اش را با تهدید علیه خودش شوراندن. حالا خودمان را بگذاریم جای این فرد بعد فضاوت کنیم. من خودم شخصا با این تروریستهای خیابانی برخورد داشته ام همه انها بدون استثنا طرفداران نظام اسـ... ایران هستندو حتی اهدافشان هم همان هست. اکثرا پاکستانی و افغانی و لبنانی و سومالیائی و سودانی و موراکوئی هستند. و مقصردولتهای غربی هستند که اجازه میدهند کشورشان چولانگاه این تروریستهای اسـ... شود.
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

*پسر شجاع* - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس. اون آماری که گفتم کاملا درست بود ..بهتره اول تحقیق کنی بعد نظر بدی ..فاشیسم نازیسم و نژادپرستی همه از اروپا بیرون اومده و دهها میلیون هم آدم کشته ..شاید از نظر تو کم هست!
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

*پسر شجاع* - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس. البته استعمار یادم رفت . اروپاییها با استعمار خیلی از کشورها هم ثروت آنها را غارت کردند و هم میلیونها زن و کودک و بیگناه را کشتند ..شاید حالا هم اگر اخبار گوش کنی هر جای دنیا جنگ و جنایتی باشد ..خبرنگاران و کارشناسان بی طرف میگویند که جنگ نفت هست ..یعنی غربیها برای بدست آوردن نفت ارزان حالا هم میلیونها زن و کودک و بیگناه را به خاک وخون میکشند ...قبلا هم بهت گفتم بن لادن طالبان و القاعده و صدام توسط خود آمریکاییها و غربیها بوجود آمد و ساپورت شد ..من روزنامه های 20 -30 سال پیش رو دیدم .که خبرهای زیادی در مورد ایجاد طالبان و القایده توسط آمریکاییها هست ..البته اون موقع علنی بود برای جنگ با شوروی ..ولی حالا مخفیانه برای کشتن مسلمانان.
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

potatis - سوئد - مالمو
دوست من از توضیحاتی که دادی ممنون ،در بین ما ایرانیها هم آدم های با فرهنگ پایین و خلافکار در اروپا زیاد است همچنین کشورهای اروپای شرقی نیز مهاجران خلافکار زیادی در اروپا دارند آیا به نظر شما درست است که مثلا کشور نروژ ورود مهاجر از ایران را ممنوع کند ،آنوقت خیلی از ایرانیهایی که چاره ای جز خروج ندارند تکلیفشان چیست ؟در بحث کلی جامعه شناسی وجود مهاجرین سبب پیشرفت جامعه ی مهاجر پذیر نیز میشود (جدا از مساله ی انسان دوستی )و تاریخ نشان داده که مهاجران خیلی سریع با جامعه همفکر و منطبق میشوند البته بزرگترین مشکل و طاعون مهاجران خاورمیانه اسلامی بودن بعضی از آنهاست که سبب جهالتی عمیق در این مهاجران است اما راحل پاک کردن صورت مساله نیست بلکه دادن آگاهی که همان دوای جوامع امروزی است میباشد، و به نظر من کشورهای اسکاندیناوی در این زمینه پیشرو هستند.
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
dani جان ممنون از توضیحات شما .سربلند باشی هم میهن عزیز
چهار‌شنبه 5 مرداد 1390

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
*پسر شجاع* - ایران - تهران. باز تو بسیجی سر وکله ات پیدا شد که حواس همه رو از جنایات رژیم و اسلام پرت کنی و آدرس غلط بدی؟! بزرگترین جنایات دنیا را اسلامیزم و اسلام پرستی و اسلامیون افراطی و غیر افراطی در طول تاریخ رقم زده اند. سپاهیان اسلام در شهرهای ایران چشمها از حدقه درآوردند و سرها بریدند. امام جهان حسین بن علی در مورد ایرانیان چنین میگوید: { امام حسین: ایرانی‌ را بایستی اسیر کرد زن‌هایشان را به کنیزی برد و مردانش را کشت و کودکان را به غلامی کشید ...(جلد پنجم کتاب طبری صفحه ۲۱۱۶) } این فرهنگ اسلام سراسر جنایت و فریب است که امثال تو عرب زاده مزدور گلوی خود و دیگران را برای آن پاره میکنی! خجالت بکش ! باعث ننگ ماست که عده ای هالو در ایران و در دنیا همچنان فکر میکنند که این دین کذایی برای نجات بشریت آمده! بقوا ولتر: دین نوعی بیماری روانی است در سطح جهانی و بی خدایی گناه معدودی انسان هوشمند است! به عبارت ساده تر هر چی خنگ و مخبط و بی خرد در دنیا هست زیر بیرق دین زندگی میکنند و امید به دروغهای آسمانی بسته اند!
جمعه 7 مرداد 1390

*پسر شجاع* - ایران - تهران
zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس. به سلامتی تازه از تیمارستان مرخص شدی ! لوول..باز که زدی جاده خاکی ! کجای حرفم اشتباه بود ..بازم که برای رد گم کردن اومدی راست و دروغهای طبری رو اینجا سر هم کردی ..در تاریخ طبری نوشته شده یک گاو حرف میزنه و دزد رو معرفی میکنه! ..فقط آی کیوهایی مثل تو این داستانها رو باور میکنن لوول..
جمعه 7 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.