گیاه‌خواری برای قلب خطرناک است


گیاه‌خواری برای قلب خطرناک است

بر اساس نتایج یک پژوهش چینی که به تازگی منتشر شده است، داشتن رژیم غذایی گیاهی می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش دهد و باعث تشکیل لخته‌های خونی شود.

گیاه خواری

رژیم غذایی گیاهی یعنی پرهیز از مصرف گوشت قرمز یا ماهی و نیز محصولاتی که از حیوانات تأمین می‌شوند از قبیل شیر ، پنیر یا تخم مرغ.

تاکنون برای این نوع رژیم غذایی فوایدی بر شمرده می‌شد که علاوه بر رعایت حقوق حیوانات می‌توان به ایمنی در برابر دیابت، چاقی مفرط و بیماری‌های قلبی عروقی اشاره کرد. اما اخیراً محققان چینی به این نتیجه رسیده‌اند که بر خلاف این باور رایج، رژیم غذایی گیاهی خطر بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش می‌دهد.

محققان برای دست یافتن به این نتیجه روی مقالات منتشر شده در سی ساله اخیر بررسی‌هایی انجام دادند.

آن‌ها ثابت کردند که میزان homocysteine خون افراد گیاه خوار بالاست و علت بالا بودن این اسید آمینه اغلب به دلیل بیماری شریان‌های کرونری است.

اخیراً محققان چینی به این نتیجه رسیده‌اند که بر خلاف این باور رایج، رژیم غذایی گیاهی خطر بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، افرادی که رژیم غذایی گیاهی را دنبال می‌کنند با کمبودهایی به ویژه در ویتامین B12 ، امگا3، آهن و روی رو به رو هستند که در بروز بیماری‌های قلبی عروقی نقش مهمی دارند.

homa-ir - المان - هامبورگ
هر چیزی به اندازه اش برای بدن مفید هست . مصرف زیاد گوشت قرمز هم. زیان اوراست.
دوشنبه 3 مرداد 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
ای بابا عجب گیری کردیم !!
دوشنبه 3 مرداد 1390

siamaktg - ایران - تهران
بابا این حرفا چیه؟؟؟ میگن توالت ایرانی هم واسه مثانه ضرر داره .. آیا خرید توالت ایرانی کم شد؟؟؟ مردم ما که دنبال این حرفا نیستن
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
siamaktg - ایران - تهران ای ول دوست عزیز بسیار زیبا گفتی با شما موافقم .
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.