آیت‌الله خامنه‌ای: از هرگونه رویارویی تصادفی یا حساب‌شده با قدرت‌ها خودداری می‌کنیم


آیت‌الله خامنه‌ای:
از هرگونه رویارویی تصادفی یا حساب‌شده با قدرت‌ها خودداری می‌کنیم

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، روز  شنبه در دیدار از یک پایگاه نیروی دریایی، اظهار داشت ایران از هرگونه درگیری تصادفی یا حساب‌شده با قدرت‌های نظامی اجتناب خواهد کرد.

آیت‌الله خامنه‌ای، در پایگاه نیروی دریایی ایران در  بندرعباس،  حضور قوای خارجی در خلیج فارس و دریای عمان را مایه «ناامنی» در منطقه دانست و گفت: «امنیت خلیج فارس و دریای عمان با حضور کشورهای منطقه و همکاری آنها تامین می‌شود و بس. منافع دریا مال همه است؛ امکانات این دریای پر برکت متعلق به این ملت‌هاست.»

‌‌آیت‌الله خامنه‌ای در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: «از آغاز تشکیل نظام جمهوری اسلامی، ما هرگز هیچ کشوری را، هیچ قدرتی را به رویارویی و جنگ تشویق نکردیم و نخواهیم کرد و تا آنجایی که بتوانیم، از هر گونه رویارویی حساب شده یا تصادفی جلوگیری می‌کنیم ـ این به جای خود محفوظ است ـ ما یک ملت صلح‌طلبیم.»

وی در عین حال  بدون نام بردن از کشور خاصی گفت  آنهایی که «با زورگویی‌های معمول»  پیشرفت کار خود را تامین می‌کنند «باید در مقابل خودشان یک ملت مقتدر را حس کنند.»

 آیت‌الله خامنه‌ای در حالی تاکید کرده که ایران خواستار رویایی با  «هیچ قدرتی» نیست که هم‌‌اکنون ناوگان پنجم دریایی آمریکا در خلیج فارس مستقر است و آمریکا و متحدانش حضوری سنگین در آب‌های منطقه دارند.

با اینکه سابقه حضور ناوگان دریایی آمریکا به روزهای جنگ جهانی دوم برمی‌گردد اما پس از انقلاب  و در دوران جنگ ایران و عراق بود که ایران و  آمریکا با یکدیگر رویارویی نظامی پیدا کردند.

در  سال ۱۹۸۸ و در بحبوحه «جنگ نفکتش‌ها» چند ناو و ناوچه و سکوهای نفتی ایران  از سوی نیروی دریایی آمریکا  هدف قرار گرفتند.

با این حال پس از آن  دو کشور از درگیری مستقیم نظامی پرهیز کرده‌اند اما  جنگ لفظی دو کشور همچنان ادامه دارد.

در مناقشه هسته‌ای ایران،  مقام‌‌های نظامی  و سیاسی  آمریکایی همواره گفته‌اند که همه گزینه‌ها را برای توقف این برنامه اتمی مد نظر دارند و  مقام‌های کشوری و  لشگری  ایرانی نیز  تهدید کرده‌اند که به هر حمله‌ای پاسخ سنگین خواهند داد.

اسرائیل هم که  ایران را خطری برای موجودیت خود می‌داند همواره گفته است همه گزینه‌ها را در مقابل ایران مد نظر دارد.

 ایران در سال‌های اخیر رزمایش‌های زیادی در  آب‌های خلیج فارس و دریای عمان برگزار کرده و  بارها اعلام کرده هرگونه حمله‌ای را می‌تواند با بستن تنگه هرمز پاسخ دهد.

همه اینها در حالی است که کشورهای حوزه خلیج فارس که همگی متحد آمریکا هستند، به ویژه پس از ناآرامی‌های بحرین، روابط پرتنشی با تهران داشته‌اند.

 در اسنادی که وب‌سایت ویکی‌لیکس از گزارش‌های دیپلماتیک آمریکا منتشر کرد، شماری از کشورهای منطقه با ابراز نگرانی از برنامه اتمی ایران، خواستار حمله نظامی آمریکا به ایران شده بودند.
khosh bavar - ایران - یزد
مریض پست فطرت ! که یک فرهنگ و چندین نسل را به بطالت و نابودی کشاندی ! ننگت باد
یکشنبه 2 مرداد 1390

Shamamai - ایران - کوردستان
توانایی مقابله به مثل نداشتن از نتایج تحریمهاست
یکشنبه 2 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
بدجوری ترسیدی شما احمقهای نادان میخواهید اسرائیل را محو کنید 32سال با مرگ بر این مرگ بر ان مردم بیچاره ایران را سر کار گذاشتید و کشور زیبا و ثروتمند عزیزمان را به بدبختی فلاکت و.........کشاندید مرگ بر شما اشغاگران تازی کثیف
یکشنبه 2 مرداد 1390

razmandeh - سوئد - استکهلم
این به این معنا است که خامنه ای هیچ غلطی نمیتواند بکند!!!!
یکشنبه 2 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - /فرانسه - پاریس
ای کاش قاتل نروژی با همکارانش به سراغ تو و تمام کور و کچلهایت بسیجی و پاسدار و توله هایت می امد که اینقدر چرند نگوئی
یکشنبه 2 مرداد 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
رویارویی با مردم خودت چی؟!!! با تمام قدرت، حساب شده و تصادفی فرقی نداره، در سرکوب مردم ایران و نابودی منابع مالی و انسانی اش کوتاهی نمیکنید. تنها خطری که حکومت کثیف شما جنایتکارها رو تهدید میکنه فقط مردم ایران هستند و نه قدرتهای خارجی. نابود باد حکومت ضد ایرانی ولی وقیح
یکشنبه 2 مرداد 1390

iSam - انگلستان - لندن
شلوار خیس ...
یکشنبه 2 مرداد 1390

a.ahooraei - المان - کلن
چیه؟ جیش داری؟. تا دیروز میخواستی تمام استکبار رو نابود کنی ، حالا دیگ سیاست یک گام به جلو و یکی به عقب رو پیشه کردی؟ یکی به نعل و یکی به میخ میزنی؟
یکشنبه 2 مرداد 1390

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
تو هرگز هیچ کشوری را، هیچ قدرتی را به رویارویی و جنگ تشویق نکردیم و نخواهیم کرد و تا آنجایی که بتوانیم، از هر گونه رویارویی حساب شده یا تصادفی جلوگیری می‌کنیم-این به جای خود محفوظ است ـ ما یک ملت صلح‌طلبیم.»اولندش.پس این چه احمقیست که 34 ساله نه تنها اسراییل بلکه کشورهای دیگر را هم تهدید میکند..دومندش تو که جزء ملت نیستی که از طرف ملت یاوه گویی کنید ملت خوده شان عاقل و بالغ و زبان دارند وکیل وصیت نمیخواهند.بهتره خفه شی,خونخوار,مزدور,نسل تازی,عرب صفت...
یکشنبه 2 مرداد 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
چی میگی بابا تو؟ کوکناری!
یکشنبه 2 مرداد 1390

Royan - آلمان - آلمان
بدجوری تنبون رهبر افتاده بیخ پاش , وحشت برداشتش که اگر جنگی باشه با این تحریمها بدون تسهیلات نظامی زمان شاه با یه مشت پاسدار وسپاهی و بسیجی که فقط به فکر قاچاق هستند چکار میتونه بکنه؟
یکشنبه 2 مرداد 1390

nikiniki12 - المان - ماینز
مرتیکه شیادجلاد
یکشنبه 2 مرداد 1390

imanfaz - ایران - تهران
هه هه اون موقع که ایران 8سال تنهایی جنگید هیچ غلطی نتونستید بکنبد الان که زرشششششششک.
دوشنبه 3 مرداد 1390

رضا هراتی - استرالیا - ملبورن
اقا را ...گرفته دوستان دستشویی را نشان بدهید تا خودش را خیس نکرده
سه‌شنبه 4 مرداد 1390

دستان - ایران - تهران
این قدر دروغ برای رضایت اربابان غربیتان ننویسید .و برای دلخوشی چند تا فریب خورده . ما را از جنگ میترسانید . 8 سال دفاع یادتان رفته یا خود را به فراموشی زده اید.
چهار‌شنبه 5 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.