طالبان یک کودک هشت ساله را در هلمند به دار آویخته اند


طالبان یک کودک هشت ساله را در هلمند به دار آویخته اند

طالبان بر بخشهایی از ولایت هلمند کنترل دارند.

سه روز پس از واگذاری مسئولیت امنیتی شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند، مقامهای محلی از اعدام یک پسر هشت ساله توسط طالبان در شهر گرشک این ولایت خبر داده اند.

گرشک یکی از ولسوالیها ولایت هلمند است که گروه طالبان در مناطق روستایی آن نفوذ دارند.

به گفته آقای احمدی، پدر این کودک مامور پلیس محلی ولایت هلمند است و پس از آن که او این درخواست طالبان را رد کرد، طالبان پسر او را به دار آویختند.

او افزود که طالبان جسد این کودک را روز شنبه، اول اسد/مرداد به خانواده او تحویل دادند.

سخنگوی والی هلمند همچنین گفت که پلیس برای آزادی این پسر تلاش کرد، اما نتوانست او را آزاد کند و طالبان خیلی زود اقدام به قتل او کردند.

آقای احمدی افزود که طالبان بر بخشهایی از گرشک و مناطق همجوار آن در ولسوالی های دیگر ولایت هلمند حضور سنگین دارند و دستگیری عاملان قتل این کودک به سادگی ممکن نیست.

 

هلمند ناآرام ترین ولایت در جنوب افغانستان است.

هلمند از ناآرام ترین ولایت های افغانستان است و طالبان در بخشهایی از این ولایت حضور دارند.

هزاران سرباز بریتانیایی و آمریکایی هم در این ولایت مستقر هستند.

اخیرا بر اساس برنامه واگذاری مسئولیت تامین امنیت از نیروهای بین المللی به نیروهای افغان، مسئولیت امنیتی شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند به نیروهای افغان واگذار شد.

طالبان تلاش دارند که این برنامه را به چالش بکشند و توانایی نیروهای امنیتی افغانستان در این مورد را زیر سوال ببرند.

اما حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان تاکید کرده که این برنامه بازگشت ناپذیر است و تا سال ۲۰۱۴ میلادی مسئولیت امنیتی در سراسر افغانستان به نیروهای داخلی واگذار خواهد شد.

zartusht67 - المان - فرانکفورت
طالبان مسلمانان واقعی هستند و از روی صفحات تازی نامه ان را دقیقا اجرا میکنند خوشبختانه مردم ایران نمیگذارند وگرنه همین کارها را اخوندها با مردم ما میکردند.
شنبه 1 مرداد 1390

gray_wolf - ایتالیا - رم
پدره چرا به درخواستشون عمل نکرد!
شنبه 1 مرداد 1390

Royan - المان - المان
آقای آریو برزن اصفهونی بفرمائید این هم اسلام ناب محمدی.
شنبه 1 مرداد 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
طالبان بهترین نمونه برای سنت محمد میباشند.
شنبه 1 مرداد 1390

siamaktg - ایران - تهران
عجب کشور بیخودیه این افغانستان .. این همه کشور تو دنیا هست .. اد باید افغانستان همسایه ی ایران باشه ..
شنبه 1 مرداد 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
واقعا مرگ بر طالبان از ته قلبم بود
شنبه 1 مرداد 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
داغون شدم.
شنبه 1 مرداد 1390

romano - ایران - تهران
خوب مردم افغانستان که برای مسیحی شدن یک نفر کاسه داغ تر از آش شدن یا برای قرآن سوزی همینطور بپرن بیرون پدر این طالبان را در بیارن. دوستان مشکل مردم افغان مثل مردم ایران است توسری لطفا نزنید این جهله. اونیکه از فرانسه و سوئد تو این سایت چپ و راست به اسلام و مسلمانی فحش می‌ده بعد هم با لذت می‌نویسه خلایق آنچه لایق عوض اینکارها وضعیت زندگی و منش مردم رو در اینگونه مواقع در اروپا در اینجا مقایسه و تشریح کنه. هیچ کس از توسری خوری به جایی نمِیرسه کما ملت آلمان هم تا بیست سال قبل دیوار برلینشون فرو ریخت. نا پخته را بیاموزید. هر کس با هر دین و مسلکی میتونه پیشرفت کنه اون از هند و زناشون با خال هندو اون از چینی و سگ خوردنشون اون از روسیه تو بایکنور قزاقستان موشک پرت می‌کنن ولی دوست داره زنش موهاش تا پشت پا عین دختر بچه بافته شده باشه. تو سری نزنید توکه ادعات می‌شه بیشتر می‌فهمی بیشتر بیاموز و دست بگیر. کاری هم به مرام طرف نداشته باش.
شنبه 1 مرداد 1390

nemat420 - کانادا - لندن انتاریو
اینکه طالبان مشخصا چه اشخاصی هستند و ایا واقعا مسلمانند یا گروهی ساخته دست امریکا وانگلیس هستندکه نقش یک دشمن واهی را درمنطقه بازی می کنند که بهانه باشد برای تجاوز به این مناطق وهمچنین بهترین راه برای بدنام کردن دین اسلام این را فقط خدا می داند.والا شکست دادن یک گروه حد اکثر دو سه هزار نفره وبدون امکانات برای لشکر ناتو با بیش از دویست هزار نیروی تا به دندان مسلح وبا تمام امکانات نظامی در طول ده سال نباید کار دشواری باشد. لطفا با گذاشتن نام مقدس اسلام بر روی طالبان واخوند های شیعه به سلام تهمت نزنید.
شنبه 1 مرداد 1390

soheil_alman - المان - فرانکفورت
nemat420 - کانادا - لندن انتاریو ..استاد مفسر اسلامی .اگر نابودکردن طالبان اینقدر اسان بود جمهوری اسلامی 32 سال حکومت نمیکرد..اخه اگر مدافع اسلاام هستی تو لندن چکار داری......
یکشنبه 2 مرداد 1390

germinehpakravan - قبرص - لارناکا
این هم از اسلام ناب محمدی.واقعا دین اسلام دارد افول میکند.مسیحیان دارند مسلمان میشوند (آواز دهل از دور خوش است)ومسلمانان مسیحی میشوند.من شخصا این دین عزیزم را هرگز زیر سوال نمیبرم بلکه مذهب من در آوردی را دائما سرزنش میکنم چه طالبانی-چه شیعه چه سنی-چه سلفی-چه وهابی وسایر سالادهای بنام مذهب.چرا اماراتی ها مثل اوروپایان زندگی میکنند واین ادا واصول ها را ندارند؟این مسخره بازی ها وشهرت طلبی ها مال این مذهبی های جنایتکار است وبس.
یکشنبه 2 مرداد 1390

محمد طاهر حقیقتجو - افغانستان - کابل
با عرض سلام برای همه دوستان آزادیخواه، . دوستان عزیز طالبان نه با حفظ دین کاری دارند و نه هم مسلمان اند، آنها فقط و فقط تشنۀ رسیدن به قدرت هستند. این گروه میخواهد با انجام اعمال غیر انسانی به قدرت برسند و خیلی نا خوشایندتر از آخوند های ایرانی هستند. کشتن یک پسر بچه هشت ساله در هر دین و آئینی مشروعیت ندارد اما طالبان این اعمال را بخاطر دست یافتن به قدرت انجام میدهند تا دولت آقای کرزی را مجبور به کنار آمدن با طالبان نمایند. راستش طالبان افغانستان یک دست مردم بیکار و بیسوادی اند که در جامعه کنونی و نوپای افغانستان جایی ندارند و همچنان تخصصی از حیث مالی، اداری، سیاسی و غیره نیز برخوردار نیستند تا بتوانند شغلی مناسبی برای خود دریابند. این گروه طی دوره های مختلف جهاد فقط آدم کشی را خود آموخته اند و این یگانه راه درآمد آنها هست و ایشان هر کاری در برابر پول انجام میدهند تا آنجا که جمهوری اسلامی ایران نیز از موجودیت آنها استفاده کرده و با ارسال اسلحه توانسته تا فضای کشور را مختل سازد. به هر صورت مرگ بر تمامی دین فروشان و وطن فروشان در هر جامه و لباسی که هستند.
یکشنبه 2 مرداد 1390

rahil249 - ایران - کرج
ای خدا روانی شدم...همش خبر کشتار و قتل و خونریزی.. آخه این همه کره زمین بر قرار بود من باید الان به دنیا میومدم؟؟؟
یکشنبه 2 مرداد 1390

علی محمودی نژاد - ایران - تهران
gray_wolf - ایتالیا - رم- [پدره چرا به درخواستشون عمل نکرد!] چون مسلمانه!
یکشنبه 2 مرداد 1390

hovakhshatare - ایران - تهران
طالبان نمونه‌های مسلمانان واقعی هستند و آنچه که به آن عمل می‌کنند دقیقا اسلام ناب محمدی است.
یکشنبه 2 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
romano - ایران - تهران . ماله نکش با ان نام مکش مرگ ما/ کشورهای اسلامی یکی از دیگری عقب افتاده تر و بدبخت تر اگر می خواهی مالزی و اندونزی را بگوئی که بدبختی کمتری دارد بدلیل نفوذ اعتدال بودیسم در انجاست// خلایق هر چه لایق/بی سوادی همین
یکشنبه 2 مرداد 1390

romano - ایران - تهران
اولا ماله می‌کشم از آجر ریختن بهتره. دوم می‌دونی من بیسواد نیستم (اینو دقیقا از حسادتت می‌گی). سوم من حافظ خیام ، ابوریحان، خوارزمی، فردوسی، نیوتن، گالیله ، گته ، هرشل، آقای خیر بیل گیتز و ... (بازم برات از این دیندارای خنگ بشمرم یا بسه) رو با دین تحویل جونها می‌دم تو چی می‌دی ماکیاول ، مارکس. چی می‌تونی در آینده بدی حرف بزن فحاشی نکن. در آخر هم وقتی جوون تو خیابون میگه یا حسین میر حسین حالا درست یا غلط میشه بفرمایی چطوری می‌خوای اینو از دهنش بندازی. آخر هم ماکه جنگ زده شدیم تمام خانوادمون هم که زمان انقلاب تیربارون شدن خودمون هم زندان رفتیم، پدر مادر مون هم که بارها اطلاعات رفتن، خواهرمون هم که بارها رد صلاحیت دانشگاه شد. تو دوثانیه می‌خوای با پارتنرتیک ناها بخوری سختت میاد چطور دم از ماله کشی ما خلایق آنچه لایق می‌زنی اونم تو فرانسه.
یکشنبه 2 مرداد 1390

romano - ایران - تهران
بخدا اگر تو دور روز تو فرانسه واقعا بودی اینجور حرف مفت نمی‌زدی. ما با این همه جنگیدنمون اینقدر عقده‌ای نشدیم. نه عزیزم بزار خیالتو راحت کنم ادیان تا تو زنده‌ای بازهم هستن. درست یا غلطشون فرقی نمی‌کنه. تازه روز بروز خالص‌تر هم می‌شن. وقتی طرف میگه به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست این حرف Artemis خلایق آنچه لایق است نیست وقتی اوباما راست یا دروغ میگه بنی‌ادم .. تو بشین حالا بشو ملا بیدین دلتو تا آخر اینطوری خوش کن حرف بی ربط که فقط از دهن آخوند نمیاد بیرون همه افراد بشر می‌تونن لجن بندازن بیرون ولی بیشتر از همه بوی این لجن خودشونو به تدریج خفه می‌کنه. می‌دونی مشکل دیندارای الاغ و بیدنها مانند طالبان ، کمونیست، ملاعلی و . چیه .همشون نمی‌تونن دردی از کسی رو درمان کنند کسی رو نمی‌توانند بیاموزند کسی رو نمی‌تونند سیر کنند کسی نمی‌تونند بخندونند. هیچی و هیچی جالبه برای هر دو فرقه‌هم سکس پول و قدرت مباحه حالا حاجی آخوند تو پستو یا تو Swinger Club تو کرملین یا توی خاک فرج چاه امام زمانی عرب خونریز، تو بانک ونزولا یا توی بانک سویس.
یکشنبه 2 مرداد 1390

romano - ایران - تهران
می‌بینی عزیزم بیسواد نیستم دیگه هم جوابت رو نمی‌دم فقط یادت باشه که همیشه ما با پامون تو سر خاک نمی‌زنیم یکروزی هم این لعنتی طوری می‌زنه که موری رو هم نمی‌تونیم از خودمون دور کنیم اون روزه که من ترجیح می‌دم دنبال کسی مثل مولوی باشم که عقل هزاره هستن بتو هم تحمیلش نمی‌کنم بهت هم توهین نمی‌کنم. خوشم با حافظ که راهش غلط یا درست بعد از صدها سال بمردم سود می‌رسونه حالا یا با فروختن یک فال قناری یا با تفعل زدن یا با فروش کتابش یا با باغ و قبر با صفاش. من به همان یک کلمه به جهان خرم از آنم آموختم که همه را دوست داشته باشم بی دین با دین فرقی نمی‌کنه حتی خودتو چون اینها همه درد عشقه آدم تا بوده و بوده هی از خودش در مورد منشاش پرسیده. می‌گی چکار کنم پارسیم عاشق مسلک و عارف پیشه ز زمان زرتشت اینگونه بوده‌ام. کار من ماله کشیست می‌سازم طاق کسری بر سرت. تو چه نقش بر سر من خانه زنی. بر صورتت گذارم خال، بنده کمند گیسویم ره یار ز آرتمیس می‌جویم. گور بابای دین و دنیا و بی دینی آخرت محمد همه را عذر بنه بت عیار بجوی. در نیابد حال پخته هیچ خام/پس سخن کوتاه باید والسلام
یکشنبه 2 مرداد 1390

تامى ایرانى - امارات متحده عربى - دبی
به عنوان یک مادر جیگرم آتیش گرفت.خدایا پس تو کجایى؟ تف به تو پدره بى غیرت
یکشنبه 2 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
romano - ایران - تهران . روضه ی جالبی بود بخوان برای خنگهائی چون خودت/ چون گاد فادر اسلامی هستی فکر میکنی کاره ای هستی نه/الحاج رومانو
دوشنبه 3 مرداد 1390

nemat420 - کانادا - لندن انتاریو
soheil_alman اولا جمهوری اسلامی شما خود ساخته وپرداخته انگلیسه . دوما شما یک گروه سه چهار هزار نفری را با ارتش هفتاد میلیونی(بقول خمینی)مقایسه میکنی???بعدشم مگه غربی ها تا حلا جنگی با جمهوری بظاهر اسلامی داشته اند که بخواد شکست بخوره. این که کی کجا زندگی به تو چه ربطی داره. تو خودت چرا المان زندگی میکنی.باز ادم کشورشو ترک میکنه میره یه جای بهتر .المان هم کشوره همتون چپیدین توش.
دوشنبه 3 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.