چگونه امامزاده‌های ایران ۷برابر شد؟


چگونه امامزاده‌های ایران 7برابر شد؟

سیاست نامه نوشت: استان اصفهان به دلیل شرایط آب و هوایی و تعدد مناطق روستایی یکی از پر امامزاده ترین استان های کشور پس از استان های شمالی کشور محسوب می شود. تنها در یکی از شهرستان های این استان به نام خوانسار حدود ۵ امامزاده وجود دارند که دو تن از آن ها دو سال پیش یعنی در سال ۸۸ طی اتفاقی نادر کشف شدند! امام زادگان دروغین چند ماه قبل/ پیش از گنبد و بارگاه!

ماجرا از آن جا شروع می شود که شرکت گاز این شهرستان در حفاری های خود برای عملیات گازرسانی در یک خیابان به مقبره ای قدیمی با تخته سنگ های بزرگ برمی خورد و همین شروع قصه ها، رؤیاپردازی ها و خواب های دیده و ندیده برخی اهالی ساده لوح و البته افراد سودجوی منطقه می شود.

پس از این حادثه بدون کوچکترین اجازه از نهادهای دولتی برخی افراد شروع به ساختن بارگاه و نصب تابلو در منطقه می کنند. این در حالی است که مقبره مذکور در وسط یک محله مسکونی و خیابان با عرض کم قرار دارد. سودجویان با این حربه تکراری که امام موسی کاظم (ع) فرزندان زیادی دارند و کمتر کسی به نسب شناسی مقبره مذکور شک می کند یک مقبره را به دو نفر افزایش داده و این قبور را به عنوان دختران امام موسی کاظم (ع) - دقت شود با یک واسطه- معرفی می کنند به این امید که مردم در نهایت از این که دو فرزند دیگر این امام معصوم کشف شده اند ابراز شادمانی می کنند، در حالی که همان طور که ذکر شد پیش از این ۵۰۰۰ امامزاده دیگر به همین طریق در کشور ایجاد شده اند!

ذکر این نکته خالی از توجه نیست که مردم روستاهای ایران به طور معمول قبرستان منظم و مشخص به سان آن چه که امروز تحت نظارت سازمان های دولتی شاهد هستیم نداشتند و معمولاً قبرستان های متعدد در نقاط مختلف روستاها حفر می شد و مردم مردگان خود را در محلی نزدیک به محل سکونت خود دفن می کردند. قبر مذکور نیز در کنار مقبره های متعدد دیگر در همین خیابان قرار دارد. با این نگاه هر کدام از مقبره ها می توانستند مستعد بروز یک امامزاده باشند!

بنا بر یک تفکر غلط عمومی که تصور می شود میزان استقبال از چنین مکان های مذهبی تقلبی دلالت بر صحت، مشروعیت و قانونی بودن آن است، پخش شایعه کشف امامزاده جدید در شهرستان خوانسار باعث شد تا مردم هر چند برای کنجکاوی به این مکان رجوع کنند و این گونه امامزاده تقلبی شلوغ جلوه نماید و البته مشروع. در همین میان تابلوی امامزاده جدید توسط اهالی محل در خیابان اصلی جهت راهنمای گردشگران و زوار نصب می شود و کوچکترین برخوردی نیز با آن نمی شود.

همه این اتفاقات در حالی طی دو سال می افتد که اداره اوقاف این شهرستان به رغم همه تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه جدی با جهل و خرافات در کشور تنها موضع سکوت اختیار می کند. از طرف دیگر حوزه علمیه بزرگ این شهرستان متعلق به مرحوم آیت الله ابن الرضا خوانساری و آستان قدس رضوی در پی درخواست برخی دلسوزان منطقه جهت مشخص شدن انساب و شجره نامه فرد مذکر صحت این امامزاده را تأیید نمی کنند و از دروغین بودن آن خبر می دهند.

نکات جالب دیگر در این رابطه خواب دیدن های فراوان خانه های اطراف در مناقب این امامزاده ها و نصب زیارت نامه بر سر قبور آنهاست و سنگی که در اثر حفاری از زیر زمین در آورده شده و به گوشه ای انداخته شده است.برخی از افراد با نقل اینکه از این سنگ خون جوشیده است بر سر آن نشسته و دعا می خوانند و سنگ را می بوسند که یکی از تصاویر را در عکس بالا می بینید.

باید دید بالاخره چه زمانی سازمان اوقاف اعتقادات مردم را ارجح بر منافع خود می‌کند.
امام زادگان دروغین در حال شکل گیری گنبد و بارگاهشان
تابلو مرقد مطهر دختران! حضرت موسی بن جعفر(ع)
shabparast - ایران - شمال
جالبه که هرچی امام زاده هست تو جای خوش اب و هواست.عجبببببب!!!!!!!!!!!
شنبه 1 مرداد 1390

ABIA7532 - ایران - تهران
به لطف حاج اقا خامنه ای و دارو دسته کذابش مسئله غیر قابل فهمی نیست این خواصیت جدید خاک ایران که از امامزاده بارور میشه
شنبه 1 مرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
دلایل مختلفی وجود دارد که یکی از انها خرافات و مرده پرستی مردم میباشد که باعث بوجود امدن این امامزادهها شد و یقیین بدانیم که اگر usa جسد osama را نابود نمیکردند و یا در المان باعث خرابی قبر هس نمیشدند در 500 سال اینده, مردم و فرهنگ این کشورها گریبانگیر این پدیده میشد : مرده پرستی !
شنبه 1 مرداد 1390

ezatdf - ایران - تهران
لطفا سخنان "آیت الله ابوالفضل برقعی" را از یوتیوب گوش بدهید و در گسترش دیدگاههای ایشان بکوشید در بیدار شدن افراد خواب خیلی موثر است
شنبه 1 مرداد 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
وقتی برای خمینی جلاد و شیاد گنبد و بارگاه و زیارتنامه درست میکنند باید منتظر چنین چیزهایی هم بود.
شنبه 1 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
خوب دین تازیان کارخانه خرپروری است انتظار بیشتری نمیشود داشت تا خر هست خر سوار هم است.
شنبه 1 مرداد 1390

m.noor - امارات - شارجه
واى بر ایران واى بر ملت ایران م ن
شنبه 1 مرداد 1390

man-malaysia - مالزی - کوالالامپور
این اخوندهای لعین به 2 صورت بر مردم حکومت کردند: 1: تحریک احساسات با سینه زنی و روضه خوانی 2: قبر پرستی و مرده پرستی. حالا این نسل های اخیر اخوندزاده رو به اسلام بچسپونید.
شنبه 1 مرداد 1390

a.ahooraei - المان - کلن
اینا شبونه زاد و ولد میکنند, خودشون کم هستند و این ملت هم شب خواب می بینند و صبح با یه پارچه میگردن تا یه درخت یا یک سنگ گنده گیر بیارن و امامزادش کنند. من موندم که آیندگان جه هرهر و کرکری به ما میکنند و فکر میکنند همه ما مثل اینها بودیم و کم عقل.
شنبه 1 مرداد 1390

سرباز ایران - ایران - بلوچستان
در حیرتم که چطور قبور دروغین اعراب در ایران ومردم بظاهر ضد اعراب مورد توجه وحتی پرستش قرار میگیرد ولی هیچگونه توجهی به نخبگان زنده ومرده ایران عزیز نمی شود . ما را چه می شود عجیب است که کسی اظهار نظر هم نکرده است .دنیا در باره ما چه میگوید
شنبه 1 مرداد 1390

Royan - المان - المان
من نیمدونم اینهاچرا ...را تو ایران پس می انداختن نکنه می امدند ایران برای فسق وفجور تازه بعد از اینکه می رفتند اینهارا چرا جا میگذاشتند.
شنبه 1 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
مراکز خریت و سواری با پالون مذهب/خاک صد عالم به سرتان/
شنبه 1 مرداد 1390

siamaktg - ایران - تهران
مردم ایران همیشه دنبال قاتل بروسلی بودند .. در حالی که غافل از این بودند که بروسلی در سال 1973 بر اثر عوارض ورم مغزی در سن 33 سالگی فوت شده ...
شنبه 1 مرداد 1390

damahi - ایران - بندرعباس
تاجهل وخرافات بر مردمان حاکم است سودجویان ازخریت آنها سوء استفاده کرده واین مردم عقب مانده ترین انسانها باقی خواهندماند.
شنبه 1 مرداد 1390

karaji - سوئد - گتنبرگ
البته اساسی ترین مشکل ما ایرانیان ساده لوحی و نادانی است که به خاطرش تاکنون هزینه های بسیاری نیز پرداخته ایم !!!
شنبه 1 مرداد 1390

nader46 - انگلیس - لندن
به جای هرکدام از اینها,,اگر توالت عمومی ساخته میشد,,,واسه رفاه جامعه ومردم,مفیدتربود!!!
شنبه 1 مرداد 1390

homa-ir - المان - هامبورگ
معلومه وقتی چاه جمکران امام زمانی درست میشه , امام زاده هاشم بگوئید . 70 برابر میشه و اخوندشم 100 برابر میشه. " خواهشن ارقام واقعی رابنویسید.
شنبه 1 مرداد 1390

Pull.over - قطر - دوحه
واقعا که!!
شنبه 1 مرداد 1390

لیلی ایرانی - ایران - تهران
امیدوارم با سرنگونی این حکومت این امامزاده هارو ویران کنیم و به جای اون کتابخونه و بیمارستان و مدرسه و ورزشگاه بسازیم
شنبه 1 مرداد 1390

amir-amir - کانادا - تورنتو
تا مادامیکه مردم از این مسائل استقبال مى کنند و هر ساله تعطیلات را به زیارت قبور مى روند و پول و طلا به داخل ضریح ها مى ریزند مسلم است که مذهبیون ریا کار پول پرست از زیر بته هم که شده یکى را به اسم امامزاده اعلم مى کنند تا عوام بیشترى را بدوشند
شنبه 1 مرداد 1390

salad shirazi - امارات - دبی
تشیع یعنی همین دیگه..مذهبی بر پایه دروغ و بر اساس خرافات. سراسر مرده پرستی و اشک و اه..بنده ای از بندگان خدا را خدا دانستن و از چوب و سنگ و قفل و کلید حاجت طلبیدن..دکانی برای چاپیدن و اخاذی از مردم ساده لوح..پس طبیعتا مثل هر فروشگاه موفقی نیاز به ایجاد شعب جدید دارد..صد رحمت به اعراب بت پرست جاهلیت(الان پیروان راستین امام ته چاه میریزن واسه دفاع از مذهب شرم اورشون)
شنبه 1 مرداد 1390

nemat420 - کانادا - لندن انتاریو
شیعه=خرافات,مرده پرستی,شفا خواستن از مرده.یکی نیست به اینا بگه اگر این امامان این قدر قدرت وتوانایی داشتن خودشان رااز مریضی نجات میدادند که اکثرشان بر اثر بیماری از دنیا رفته.اونا وقتی زنده بودند نتونستند بیماری خود و بستگانشان را علاج کنند.شما حالا از مرده شون میخواهین بیماریتونو شفا بده.یه ذره عقل ومنطق هم خوب چیزیه والا.
شنبه 1 مرداد 1390

germinehpakravan - قبرص - لارناکا
دولت دانا ومکار خوب راه کسب را پیدا کرده.تا زمانی مردم ایران بدنبال جهل وخرافات ودروغند وتسکین مذهبی هستند روز به روز بازار امامزاده ها وکسب این دروغگویان ها دایر است.
یکشنبه 2 مرداد 1390

hovakhshatare - ایران - تهران
دستشویی‌های آینده!
یکشنبه 2 مرداد 1390

hassan5 - ایران - تهران
پیاله فروشی های اینده.بدیهی است که دستشوئی هم دارد چون بعد از ابجو لازم است
دوشنبه 3 مرداد 1390

mg42 - ایران - قزوین
یه امامزاده اسماعیل هم تو قزوینه که نوشته پسر امام علی بن ابی طالبه. ولی تا اونجایی که من میدونم امام علی پسری به اسم اسماعیل نداشته. هیچ نسب نامه ای هم توی حرمش نصب نشده. اصلا اگه داشته باشه، توی قزوین چکار میکرده؟؟؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 5 مرداد 1390

پویا استانبول - ترکیه - استانبول
nemat420 - کانادا - لندن انتاریو .کاملا باهات موافقم .مذهب شیعه خییییلی خرافه پرسته .شیعیان روزی 17 بار این ایه ها رو تو نمازشون تکرار می کنند.... به نام خداوند رحمتگر مهربان (۱) . ستایش خدایى را که پروردگار جهانیان (۲) . رحمتگر مهربان (۳) . [و] خداوند روز جزاست (۴) . [بار الها] تنها تو را مى‏پرستیم و تنها از تو یارى مى‏جوییم (۵) . ما را به راه راست هدایت فرما (۶) . راه آنان که گرامى‏شان داشته‏اى نه [راه] مغضوبان و نه [راه] گمراهان (۷) حرفاشون با ایه5 جور در نمیاد.
چهار‌شنبه 5 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.