احمدرضا رادان: وضعیت امنیت در کشور بحرانی نیست


احمدرضا رادان: وضعیت امنیت در کشور بحرانی نیست

آقای رادان می‌گوید که جرایم خشن در کشور نسبت به چند سال پیش افزایشی نداشته است

احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران گفته است که در حالی که جمعیت کشور بیشتر شده اما آمار قتل در کشور افزایش نیافته است.

آقای رادان به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا گفته است که جرایم خشن در کشور نسبت به چند سال پیش افزایشی نداشته و در جرایمی از قبیل گروگانگیری و گروکشی، میزان جرم کاهش یافته است.

او گفت که پلیس تلاش می کند تا متهمان فراری این پرونده را بازداشت کند.

رسانه های ایران در مورد حادثه خمینی شهر گفتند که ۱۲ تن از "اراذل و اوباش" روز دوم خرداد در یکی از روستاهای نزدیک "خمینی شهر" در استان اصفهان به یک مهمانی خصوصی که در باغی برگزار می شد، وارد شدند و پس از حبس مردان حاضر در مهمانی در یک اطاق، به تعدادی از زنان و دختران "تعرض" کردند.

قوه قضائیه در پی واکنش مردم این استان و گروهی از مقامات، قول داد که احکام متهمان این پرونده به زودی صادر شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی همچنین قتل روح الله داداشی را "اتفاقی بسیار بد" خوانده و گفته که پلیس توانست در ۴۸ ساعت، مجرمان را بازداشت کند.

روح الله داداشی، برنده مسابقات "قوی ترین مردان ایران" اخیرا با ضربات چاقو به قتل رسید.

آقای رادان تاکید کرده که وضعیت امنیت در کشور بحرانی نیست و دستگاه قضایی و پلیس کار خود را به خوبی انجام می دهند.

انتشار پیاپی اخبار مربوط به تجاوزهای جنسی، قتل های خیابانی و سایر اقدامات خشونت بار در اماکن عمومی، واکنش‌هایی را در ایران به دنبال داشته است.

اخیرا مجلس ایران از دادستان کل کشور، وزیر دادگستری و فرمانده نیروی انتظامی خواست تا با حضور در کمیسیون امنیت ملی، درباره افزایش قتل و خشونت در کشور توضیح دهند.

محمد باقر ذوالقدر، معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ایران هم اخیرا گفت که "متاسفانه امروز وضعیت جرم و انحراف در جامعه قابل قبول نیست و از حد متعارف خارج شده است".

جانشین فرمانده نیروی انتظامی برای افزایش امنیت در کشور خواهان آن شده که مجلس، برخورد با سلاح سرد را به سرعت مورد رسیدگی قرار دهد و مجازات های سنگینی برای استفاده از سلاح سرد در نظر گرفته شود.

آقای رادان ابراز امیدواری کرده بحث قانونی شدن برخورد با سلاح سرد سرعت بگیرد تا این امر، منجر به بالا رفتن هزینه جرم شود.

پیشتر اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران هم خواستار ممنوع شدن فروش و حمل سلاح سرد در ایران شده و گفته بود که پلیس از چند سال پیش پی گیر تصویب این ممنوعیت در مجلس بوده است.

قلندر - المان - کلن
رو که رو نیست .
شنبه 1 مرداد 1390

poriyaye_vali - قطر - دوحه
نه بابا این کجاش بحرانیه..هر 8 ساعت یه نفر اعدام..اگه هر ساعت یه اعدام بود میشد بگی وضعیت بحرانیه!!!!!!!!
شنبه 1 مرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
از بس که دروغ گفته, دماغش در حال ترکیدن است !
شنبه 1 مرداد 1390

ملاصدرا - ایران - شیراز
بنابر این جناب رادان آسوده بخواب چون وضعیت بحرانی نیست!!!!!
شنبه 1 مرداد 1390

hrm - ایران - مشهد
این شانپانزه مفنگی امار چی می دونه چیه
شنبه 1 مرداد 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
طبیعی است که رژیم در خطر نیست جز عده ای که از رژیم دینی متنفرند ملتی را تربیت کرده اید عاشق شهادت اسلامی/نه دفاع از هویت ایرانی// و جوانان چاقوکش و هزاران معتاد و زائران مکه سوریه عراق و چاه جمکران مخالفان شما هم 90 در صد خود اسلامیتر از شما درداخل!!!!! و در خارج هم 90 در صد شعار کارگر کارگر همزمان خود عاشق مادیات / ان دیگری خود در جای امن مادی نشسته شعار/اعتراضات مدنی و پول برق و اب را ندهید مثل اینکه جریمه ی دیرکرد قبضها را خود پرداخت می کند از سوی دیگر مجاهدین بدتر از ملا/ در شرایط فعلی این رژیم جهل و جنون اسلامی ماندنیست نه خود را فریب دهید نه دیگران را/
شنبه 1 مرداد 1390

gol andam - سویس - زوریخ
واه واه هیولا,,,,,,,,,,پس این چیه بیشعورhttps://www.youtube.com/watch?v=N1Gfd3RNKKYfeature=related ,,,,,,,,,,این امنیت صد در صد در ایران رو حتما بینید,,,,,ukعزیز خواهش می کنم حذف نکنید تا کسانی که از اینا حمایت میکنند ببینن امنیت یعنی چی مرسی
شنبه 1 مرداد 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
ایشان دوره پرویی و وقاهت را پیش اخوندها بطور فشرده دیده است
شنبه 1 مرداد 1390

bache shapoor - سوئد - یوسدال
khosh bavar-ایران-یزد. دوست عزیز کلی از کامنتت خندیدم.
شنبه 1 مرداد 1390

lawyer_75 - ایران - تهران
بعنوان یک وکیل دادگستری که با اینگونه جرائم ارتباط تنگاتنگی دارم، این صحبتها و اظهار نظرها را کاملاً ری میکنم.ای کاش بجای اینگونه خلاف حقیقتها گفتن، بدنبال بسط علوم انسانی از جمله جرمشناسی بودیم تا از ریشه با این مسائل برخورد گردد.
شنبه 1 مرداد 1390

بى خیال - - کردستان
اقا هالو هستن یا مردمو هالو میدونه??!!
شنبه 1 مرداد 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
این جانور نمیدونه بحران چی هست!! خوردنیه یا مالیدنی!!! کثافت بیشرف
شنبه 1 مرداد 1390

alexxx - اتریش - وین
حالا ببینید اگه بحرانی بشه, اونوقت چی میشه !?!?!?
شنبه 1 مرداد 1390

khosh bavar - ایران - یزد
bache shapoor : امیدوارم خنده و شادی از لبت نیافته دوست عزیز, پس تا بعد !
شنبه 1 مرداد 1390

mehrdad.n.l - هلند - بردا
خیلی خوشحالم که بسیاری از دوستان اینجا منطقی و با اگاهی بالا هستند .پیروز و شاد باشید . زنده باد ایران سکولار و ملی فردای ما
شنبه 1 مرداد 1390

دل نازک - ایرلند - کابل
مجازات خلافکاران هنر نیست . اعدام قاتل روح ا.. داداشی دیگه اون عزیزو بر نمی گردونه . کاری انجام بدید که این اتفاقات ناخوشایند توی جامعه تکرار نشه . بحران از این بیشتر که خیلی راحت کسی رو میکشند یا بهشون تجاوز میکنن
یکشنبه 2 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.