انفجار بزرگ در نزدیکی دفتر کار نخست وزیر نروژ

انفجار بزرگ در نزدیکی دفتر کار نخست وزیر نروژ

انفجاری بزرگ در نزدیکی ساختمان دولت در شهر اسلو پایتخت نروژ رخ داده است.

گفته می‌شود که بر اثر این انفجار دفتر ینس استولتنبرگ، نخست وزیر نروژ و ساختمان برخی دیگر از مقامات آسیب دیده است.

رسانه های محلی می‌گویند که آقای استولتنبرگ سالم است، اما شاهدان عینی گفته اند که دست کم هشت نفر در اثر این انفجار مجروح شده اند. خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که این انفجار دست کم یک کشته داشته است.

تصاویر مخابره شده از این انفجار نشان می دهد که شیشه های ساختمان ها شکسته و به خیابان ریخته شده است.

روزنامه ان آر کی گزارش داده است که همه راه ها به مرکز شهر اسلو بسته است.

تلویزیون ها هم تصاویری از خرابی ها و ساختمان هایی را نشان می دهند که هنوز از آن دود بلند می شود.

اینگون آندرسن، یک خبرنگار روزنامه ان آر کی گفت مرکز روزنامه عامه‌پسند وی جی هم براثر این انفجار آسیب دیده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس از قول این روزنامه‌نگار نوشت: "شیشه پنجره های روزنامه وی جی و ساختمان مرکزی دولت را می بینم که شکسته است. بعضی از مردم خون آلود در خیابان دراز کشیده اند."

ساختمان‌های اطراف محل انفجار تخلیه شده است

این خبرنگار گفته است: " این جا هرج و مرج است. شیشه ها در ساختمان های اطراف همه شکسته است."

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده است که دفاتری که در نزدیکی محل انفجار قرار دارند، با احتمال این که شاید انفجار‌های بیشتری رخ دهد تخلیه شده‌ است.

بر اساس گزارش‌ها، بلافاصله بعد از انفجار افراد زیادی به سمت ساختمان محل انفجار هجوم برده اند، ولی محافظان و نیروهای امنیتی سعی کرده اند آنها را دور از محل نگه دارند، چون تجمع افراد در منطقه خطرناک بود.

هنوز معلوم نیست که آیا این انفجار نتیجه اقدامی تروریستی بوده است یا نه.

بن مک فرسون، از شهروندان بریتانیا که با همسرش در اسلو زندگی می‌کند، به بی بی سی گفت که "شرایط به نظر خیلی بد می رسد و این نظر وجود دارد که انفجار بر اثر اقدامی تروریستی رخ داده است."

او که در روزهای گذشته به یکی از دفاتر دولتی مراجعه کرده است، می‌گوید که در زمان ورود به مراکز و ساختمان های دولتی با کمترین اقدامات امنیتی روبه رو بوده است و حتی بازرسی بدنی نشده است. در نتیجه، اگر خودرویی بمبگذاری شده در مقابل ساختمان های دولتی در اسلو پارک شده باشد، احتمال شناسایی کردنش، بسیار کم است.

به گفته او، این احتمال هم داده می‌شود که این حادثه بر اثر انفجار گاز رخ داده است، ولی به گفته این ساکن اسلو، شبکه انتقال گاز در این شهر چندان گسترده نیست و احتمال کمی دارد که انفجار گاز، سبب چنین انفجار بزرگی شود.

Norge - نروژ - اسلو
متاسفانه ۷ نفر کشته و ۱۵ نفر زخمی به جای گذشته. و همین حالا تلویزیون اعلام کرد که به احتمال خیلی زیاد کار مسلمانان افراطی در نروژ بوده. این هم هدیه مسلمانان به نروژ. از خدا می خواهیم که نسل اسلام را از روی زمین بردارد که باعث ننگ هستند.
جمعه 31 تیر 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
صدرصد کار حیوانات اسلامیست
جمعه 31 تیر 1390

winnie1987 - یوکی - بیرمنگام
Norge - نروژ - اسلو . حقشونه بابا.. اینقدر با خارجی ها بدتر از سگ رفتار میکنن که که مسلمان جماعت هر چند هم میانه رو باشه به وحشتناک ترین وجه تند رو میشه... اینها افرادی نیستن که با افکار خشن وارد اروپا میشن, ولی وقتی رفتار بد اروپاییها, در انزوا قرار گرفتن و نژاد پرستی اونها رو میبنن به مسلمان تندرو در خود خاک اروپا تبدیل میشن... یه نگاه به امثال varg vikernes بندازی بد نیست, اصولا اعتقاد دارن مردم خاور میانه از انسان کمتر هستند...خب وقتی حتی یه ادم میانه روی لیبرلی مثل من اینو میشنوه تنها حسی که برش به وجود میاد حس نفرت هستش... نفرت, نفرت میاره و درش هیچ شکی نیست... من وقتی درباه مروا الشربینی خوندم تا یه ماه حالم بد بود... در حالیکه من حتی اعتقاد چندانی به اسلام ندارم... تو همین انگلیس هم مدام در معرض انواع توهین و تحقیر به خاطر ایرانی بودنم هستم...اینها کار ندارن شما مسلمان هستی یا نه, از نظر اینها غیر اروپایی سفید یعنی موجودی کمتر از انسان..
شنبه 1 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.