تعجب نیروی زمینی آمریکا: ایرانی‌ها اینجا چه می‌کنند؟!


تعجب نیروی زمینی آمریکا: ایرانی‌ها اینجا چه می‌کنند؟!

آینده نیوز می نویسد :

دانشکده نیروی زمینی ارتش امریکا/

اشراف/

دانشکده نیروی زمینی ارتش آمریکا در گزارشی ضمن ابراز خشم و تعجب از تحرکات و حضور ایران در نیمکره غربی ، اتهاماتی مانند مشارکت در قاچاق مواد مخدر را متوجه ایران در این منطقه کرده و راه کارهایی به دولتمردان ایالات متحده ارائه کرده است.انتشار ترجمه این مطلب به مفهوم تایید محتوای آن نیست و هدف از این کار اطلاع نخبگان سیاسی و تصمیم گیران از آنچه در غرب علیه کشورمان می گذرد می باشد.

رسانه ها و دولت ایالات متحده سالهاست که می گویند ونزوئلا و هوگو چاوز ، علیرغم ظاهر آزار دهنده آن، هیچگونه تهدیدی برای امنیت ملی ایالات متحده محسوب نمی شود. این مقاله به بررسی این مسئله خواهد پرداخت. ونزوئلا تحت رهبری چاوز مخالف اصلی تمام چیزهایی است که ایالات متحده در نیمکره غربی و به طور کلی در جهان از آنها حمایت می کند. وی در تلاش است تا در رویدادهای سیاسی منطقه اعمال نفوذ کرده و از جنبش های چریکی و سازمان های تروریستی در کشورهای دیگر حمایت نماید. همچنین مقادیر عظیمی از تجهیزات نظامی که عمدتا روسی می باشند را خریداری کرده است. با این وجود ، خطرناک ترین تهدید ونزوئلا برای ایالات متحده، تسهیل و تشویق نفوذ جمهوری اسلامی ایران در نیمکره غربی است.

از سال ۲۰۰۴، ایران یک شبکه گسترده از انواع مختلف تاسیسات نظامی در ونزوئلا و همچنین در دیگر کشورهای امریکای لاتین به وجود آورده است، و در حوزه های دیپلماسی ، تجارت ، امور مالی ، صنعت و انرژی در منطقه به فعالیت مشغول شده است. کل سرمایه گذاری اعلام شده ی ایران در منطقه بیش از ۲۰ میلیارد دلار می باشد، آنهم در حالیکه اقتصاد خود ایران در وضعیت بدی قرار دارد.

عجیب تر از همه این که این اولین بار است که ایران در طول تاریخ ۵۰۰۰ ساله خود به عنوان یک کشور مستقل نسبت به غرب چنین علاقه ای از خود نشان می دهد. هیچ قرابتی از لحاظ تاریخی ، فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی بین خواسته های حکومت سلطنتی و یا اسلامی ایران و کشور های این طرف اقیانوس اطلس وجود ندارد. با این وجود ، همان طور که ملاحظه می شود، در چند سال گذشته علاقه ی بی سابقه ای از سوی ایران نسبت به منطقه ابراز می شود.

به گزارش اشراف تهیه کنندگان این مطلب تاکید دارند که فعالیت های ایران در امریکای لاتین و جزایر کارائیب، متنوع و گسترده می باشد. در زیر به خلاصه ای از ارتباطات ایران با کشورهای نیمکره غربی ارائه شده است.

فعالیت‌های ایران در منطقه

مالی

دولت ونزوئلا بانک توسعه ایران و ونزوئلا را تاسیس کرده است؛ ائتلافی میان بانک صنعت ونزوئلا و بانک توسعه صادرات ایران. همچنین تسهیلات لازم برای تاسیس یک بانک کاملا ایرانی، بانک بین المللی دسارولو، صندوق توسعه و سرمایه گذاری ملی بین دو کشور، و همچنین گشایش دفاتر بانک های تجاری ایرانی در کاراکاس را فراهم نموده است. همه این فعالیت ها به منظور تسهیل تامین مالی سازمان های تروریستی و جنبش های چریکی و دور زدن تحریم های مالی ایالات متحده ، اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد از طریق استفاده از سیستم مالی ونزوئلا طراحی شده است. وزارت خزانه داری آمریکا تحریم هایی را علیه بانک های ایرانی و افراد مختلف اعمال نموده است، اما تا کنون هیچکدام از بانک های ونزوئلا تحریم نشده اند.

صنایع و معادن

ایرانیان تاسیسات “صنعتی” در سراسر ونزوئلا راه اندازی کرده اند؛ از جمله کارخانه ساخت “تراکتور” در ایالت بولیوار، کارخانه تولید “سیمان” درایالت موناگاس ، یک کارخانه مونتاژ ماشین در ایالت آراگوا و کارخانه دوچرخه سازی در ایالت کوجدز. برخی از این تاسیسات در درجه اول به عنوان انبار برای ذخیره سازی مواد مخدر، اسلحه و مواد مورد نیاز برای خود ایرانیان و مشتریان سازمانی آنها مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این ، جمهوری اسلامی امتیاز استخراج معدن طلا در ایالت بولیوار را که از آن اورانیوم نیز استحصال می شود خریداری نموده است. تاسیسات کنسرو سازی، مزارع ذرت و محصولات لبنی در ایالت های سوکره ، باریناس ، یاراکوی ، گوارسیو و زویلا توسط ایرانیان خریداری شده است. گروه های بخش خصوصی، که از نزدیک با دولت ونزوئلا کار می کنند و اخیرا فردی که ریاست آنها را بر عهده داست دستگیرو بدون محاکمه زندانی شده است، عرضه محصولات فروخته شده در فروشگاههای مرکال را بر عهده دارند. این گروه همچنین شش کشتی اقیانوس پیمای ماهیگیری تن در اکوادور و یک کشتی سازی در پاناما را خریداری کرده است، جایی که قبل از حرکت بسوی کارائیب و اقیانوس اطلس در آن پهلو می گیرند. همه دارایی های این گروه توسط دولت ونزوئلا توقیف شد.

حمل و نقل

از آنجا که اکنون دولت ونزوئلا کنترل تمام فرودگاه ها و بنادر را در اختیار دارد، به غیر از اطلاعاتی که دولت در اختیار عموم قرار می دهد، هیچ راهی برای اطلاع از اینکه چه چیزی در حال ورود و یا خروج از کشور می باشد وجود ندارد.

پرواز هفتگی بین کاراکاس و تهران با توقف در دمشق برقرار شده است. این پروازها، که به تناوب توسط هواپیمایی کونویاسای ونزوئلا و ایران ایر انجام می شود، اگر چه ظاهرا تجاری است، اما در حقیقت برای جابجایی بار و مسافر غیرتجاری و بدون کنترل گمرک و اداره مهاجرت انجام می شود.

علاوه بر این، ایران و ونزوئلا یک خط حمل و نقل مشترک دریایی نیز با مشارکت گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی راه اندازی کرده اند. در ۳۰ دسامبر ۲۰۰۸، مقامات ترکیه ۲۲ کانتینر را که به عنوان “قطعات تراکتور” بارگیری شده بود را در بندر مرسین بازرسی نموده و متوجه شدند که در واقع، تجهیزات ساخت بمب و تسلیاحات بود. این کانتینرها از ایران به ونزوئلا ارسال می شد. شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی توسط دولت ایالات متحده در لیست سیاه قرار گرفته است و صاحبان آن برای دور زدن تحریم ها اقدام به تاسیس یک شرکت جدید نموده اند.

انرژی

شرکت ملی نفت ونزوئلا، و شرکت ملی نفت ایران، پتروپارس ، یک سرمایه گذاری مشترک برای اکتشاف در ایالت آنزوتگی تشکیل داده اند. علاوه بر این ، شرکت پتروشیمی ونزوئلا و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران اقدام به سرمایه گذاری مشترک برای تولید پلاستیک در ایالت زولیا نموده اند.

کمک‌های فنی

ایران در زمینه های دفاعی، اطلاعاتی، امنیتی، انرژی و صنعت به ونزوئلا کمک های فنی ارائه می دهد. ایران برای ساخت یک کارخانه مواد منفجره در ایالت کارابوبو موافقت کرده و در کارخانه “تراکتور” ایالت بولیوار نیز سلاح تولید می کند. کمک های فنی، همانطور که ما اطلاع داریم، در حال حاضر در زمینه تولید تسلیحات هسته ای نیز به ونزوئلا ارائه می شود. توجه داشته باشید که ایران تجربه محدودی در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای داشته و در هر صورت ، این یک تکنولوژی شناخته شده است که در بسیاری از کشورها و توسط شرکت های متعددی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین آشکار است که “کمک های فنی” ارائه شده توسط ایران (و روسیه) به ونزوئلا (و بولیوی) است به منظور اکتشاف و بهره برداری از ذخایر اورانیوم است. با توجه به گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، شواهدی در دست است که ایران در حال طراحی و ساخت کلاهک های بسیار پیشرفته هسته ای است، که در صورت موفقیت،به راحتی آنها را در اختیار کشورهای دیگر و یا گروه های تروریستی قرار خواهد داد.

قاچاق مواد مخدر

به گزارش اشراف ، بنا به ادعای تهیه کنندگان این مطلب ، ایران مشارکت گسترده ای در قاچاق مواد مخدر از طریق ونزوئلا به مرکزی امریکا ، مکزیک ، ایالات متحده ، جزایر کارائیب و به اروپا از طریق غرب آفریقا دارد. به گفته نگارندگان گزارش ، درآمد حاصل از آن نیز برای تامین مالی نفوذ بیشتر منافع ایران در منطقه، و همچنین بخشی از آن برای تامین مالی سازمان های تروریستی برای اعمالی مانند اخاذی و آدم ربایی استفاده می شود. (توضیح اشراف: محققان دانشکده نیروی زمینی ارتش امریکا توضیح نداده اند که چرا درباره حضور و مشارکت نیورهای کشورشان در تولید مواد مخدر در افغانستان سکوت پیشه کرده اند و اگر ایران در توزیع مواد مخدر در نیمکره غربی فعال است چرا سالانه هزینه های سنگین انسانی و لجستیک برای انسداد مرزهای شرقی خود و جلوگیری از ورود مواد مخدر به ایران و ترانزیت آن به اورپا و امریکا می پردازد)

کشتی های اقیانوس پیمای صید تن در حال حاضر از تاسیسات ایران در دلتای رودخانه اورینوکو، که بخش اعظمی از آن قابل کشتیرانی است بار کوکائین حمل می کنند. کوکائین که در کارخانه تولید “سیمان” ذخیره می شود به غرب آفریقا و اروپا انتقال داده می شود. کارخانه “سیمان” برا این منظور کاملا مناسب است زیرا تولیدات آن در کسیه حمل شده و برخی از مواد شیمیایی مورد استفاده در تولید کوکائین در تولید سیمان نیز استفاده می شود. از طرف دیگر، کشتی های صید تن نیز برای حمل و نقل کوکائین مناسب می باشند چرا که بوی ماهی تن انبار شده در قسمت های بالا مانع از انتشار بوی کوکائین می شود. راه دیگر برای انتقال کوکائین ونزوئلا، از طریق هائیتی و جمهوری دومینیکن به سواحل خلیج آمریکا و سواحل غربی فلوریدا می باشد. کوکائین همچنین از طریق خطوط هوایی و یا از طریق کشتی به مرکزی امریکا ، بویژه به هندوراس و گواتمالا، حمل شده و از آنجا به مکزیک و ایالات متحده ارسال می شود. حمایت گارد ملی ونزوئلا از تجارت مواد مخدر طوری است خود به عنوان یکی از کارتل های مواد مخدر محسوب می شود.

مناطق دیگر در منطقه

بانک توسعه صادرات ایران شعبه ای در کویتو، در اکوادور افتتاح کرده است. ایران همچنین سفارتخانه هایی در نیکاراگوئه ، اکوادور و بولیوی افتتاح کرده است. سفارت نیکاراگوئه به عنوان پایگاهی برای فعالیت در سایر نقاط از جمله امریکای مرکزی و پاناما محسوب می شود، “دیپلماتهای” آن نیز ماموران اطلاعاتی و عواملی نفوذی در دیگر قسمتهای منطقه می باشند. انبارهای مواد مخدر، تحت عنوان انبار قطعات تراکتور ، در امریکای مرکز واقع شده است. علاوه بر آن، ایران پروژه هایی در بنادر نیکاراگوئه ، تاسیسات پتروشیمی اکوادور ، و کارخانه سیمان و اکتشاف و استخراج معادن اورانیوم در بولیوی دارد. رژیم ایران همچنین به تازگی توافق نامه ای برای اکتشاف اورانیوم با دولت گویان امضا کرده است. سرانجام ، در نوامبر ۲۰۰۹، هیئت نمایندگی ایران از برزیل برای “تقویت روابط اقتصادی و فرهنگی” با آن کشور بازدید نمود. چندین موافقتنامه های اقتصادی به امضا رسید، که برخی از آنها به نظر می رسد ناقض تحریم های بین المللی تحمیل شده بر ایران است.

نتیجه گیری

به طور خلاصه ، ایران در طول چند سال گذشته شبکه گسترده ای از امکانات در امریکای لاتین و کارائیب، به ویژه در ونزوئلا بطور متمرکز، همچنین در اکوادور ، بولیوی ، امریکای مرکزی و پاناما برای تامین مالی سازمان های تروریستی، قاچاق مواد مخدر ، قاچاق و ساخت و سلاح، پول شویی ، تامین پیش سازهای شیمیایی برای کارتل های مواد مخدر کلمبیا و قاچاق الماس احداث نموده است. (ونزوئلا ازطرف آژانس بین المللی متهم با تخطی از قوانین تجارت الماس شده است.)

پر واضح است که یکی از انگیزه های اصلی همه این فعالیت ها کسب توانایی برای اقدام مقابل در برابر ایالات متحده ، به ویژه با آسیب رساندن به تاسیسات نفتی ونزوئلا و کانال پاناما، در صورت حمله می باشد. به طور خلاصه ، نفوذ ایران را در نیمکره غربی یک تهدید امنیتی برای ایالات متحده و سایر کشورهای نیمکره می باشد.

پیشنهادات

ایالات متحده و دیگر دولت ها باید اقدامات فوری برای مقابله با این تهدید صورت دهند، از جمله :

- قرار دادن برخی از بانک های ونزوئلا و برخی از شرکت های وابسته به آنها در لیست تحریم.

- اعلام ونزوئلا به عنوان کشور حامی تروریسم، به طوری که اقدامات خاصی را بتوان به اجرا گذاشت؛ به ویژه تحریم صادرات نفت ونزوئلا به ایالات متحده. همزمان با این اقدام ، باید اعلام شود که مقادیر معادل آن از ذخیره استراتژیک نفت خام به مدت زمان لازم برای تنظیم بازار ارائه خواهد شد. ذخیره استراتژیک نفت خام از کیفیت بهتری برخوردار بوده و صادرات ونزوئلا به ایالات متحده تنها در حدود ۸۵۰٫۰۰۰ بشکه در روز است.

- گشت دریای در دهانه رودخانه اورینوکو

- نظارت بیشتر بر فعالیت های ایران در همه مناطق مشخص شده در بالا ، و همچنین در سایر نقاط قاره، به خصوص پاناما.

منابع

داگلاس فرح، “ایران در امریکای لاتین: بررسی اجمالی ،” مرکز بین المللی وودرو ویلسون برای پژوهشگران ، تابستان ، ۲۰۰۹٫

الی کارمون، “اهداف ایران در امریکای لاتین ،” موسسه بین المللی ضد تروریسم ، حرزیلیا، اسرائیل.

رابرت ام. مورگنتاو ، “پیوند میان ایران و ونزوئلا : بحران در حال شکلگیری،” جلسه توجیهی در موسسه بروکینگز، ۸ سپتامبر، ۲۰۰۹٫

استیو استکلو و فرناز فصیحی، “تاراج جهانی ایران با نتایجی پیچیده،” وال استریت ژورنال آنلاین ، ۲۰۰۹ سپتامبر ۲۹٫
hovakhshatare - ایران - تهران
خرمنه‌ای ایران کمشه می‌خواد به کل دنیا گند بزنه.
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

persian_aria75 - انگلستان - شفیلد
مگه کسی از شما میپرسه اینطرف دنیا چکار میکنید ، به این میگن پرس از زمین حریف . وقتی اطراف ایران رو کشورهای عرب بی بخار و کشور پاکستان گرسنه که با پول آمریکا روزگار سر میکنه یا افغانستان که جز دردسر و مصیبت چیزی برای ایران نداره و ترکیه که مثل زن فاحشه بغل هر کس میخوابه و کشورهای کنار خزر که دنیا رو آب ببره اونهار رو خواب میبره ،،، باید هم دنبال دوست آنطرف دنیا بود ،،،
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

robo - امریکا - لوس آنجلس
persian_aria75 - انگلستان - شفیلد//این اسم آریایی ات منو کشته با کامنت جفنگت، خودتی ساندیسخور!
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

behnam2009 - انگلستان - لندن
شما هم که مطالبی که جمهوری اسلامی به خورد مردم بدبخت می ده را تکرار می کنید.
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
. persian_aria75 - انگلستان - شفیلد ...گل گفتی
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

monairan - ایران - تهران
اینها ایرانی نیستند اینها یک مشت عرب هستند ریختند ایران را اشغال کردند کل ثروت. مملکت را چاپیدن و حالا می خوان خارج را بچاپند .امریکا باید به شدت جلوی اینها را بگیره و ریشه این کثافت ها را بکنه .ایرانی های واقعی زیر فشار این رژیم له شده اند . امریکا باید ونزوئلا و اکوادور و بولیوئ و حتی برزیل را تحریم کنه و گرنه کل اخوند ها و. سپاه پولهاشون را میریزند بانکهای ونزوئلا و .... مرگ بر جمهوری نکبت اسلامی . ایران تهران
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

chatoli - ایران - تهران
آمریکایی ها در همه دوره ها اعم از جمهوریخواه و دمکرات از نظر سیاست بین المللی بسیار وقیحانه عمل کرده اند به صورتی که سیاست یک بام و دو هوا در پیشینه برخوردهای دوگانه آنها با کشورهای حتی هم پیمانشان کاملاً مشهود است . کارنامه سیاه امریکائی ها در مورد مداخله و لشکر کشی به کشورهای جهان حتی خاور دور (نظیر ویتنام و بمباران اتمی ژاپن ) هیچگاه از اذهان ملت های جهان پاک نخواهد شد .
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

morid - ایران - بوشهر
persian-aria75-انگلستان-شفیلد.جان کلام را گفتی.تحلیل کوتاه ولی پر مایه .خوشحالم که یک هموطن خارج نشین بدور از تبلیغات سرسام اوری که علیه ایران صورت میگیره به درک درستی از اوضاع میرسد و این جور اظهار نظر میکند.
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

sara-sara - امارات - دبی
persian_aria75 - انگلستان - شفیلد - باهات موافقم...
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

persian_aria75 - انگلستان - شفیلد
robo -آمریکا - لوس آنجلس ، من از شما خواهش میکنم اینقدر خودتون رو برای آمریکا جر ندهید ، آمریکا و غرب برای رسیدن به اهدافش به موقع شما را جر خواهد داد ، همانگونه که مثل آب خوردن خلیج فارس رو با خلیج عر ب ی ، برای خوشنودی اعراب عوض کرد و به هیچ پیمان و سند تاریخی و بین المللی توجهی نکرد ، لطفا کمی آگاه باشید و بیخود به هر کس تهمت و افترا نزنید ، من برداشت شخصی و بازی سیاسی حکومت ها رو عنوان کردم ، مطمئن باش اگر از آمریکا برای تغییر رژیم ایران کمک بگیریم دستمزد خیلی بالایی خواهد گرفت ، همانگونه که برای برداشتن صدام از عراق ، کردستان عراق رو بابت دستمزد گرفت در صورتی که خود آمریکا صدام رو آورده بود .. با تشکر
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

love-iran - ایران - جابهار
persian_aria75 - انگلستان - شفیلد. گل گفتی خوبه که اون ور شستشو مغزی ندادن ات چطور امریکا میاد تو خلیج پارس ما همه کار میکنه بعد ما اونجا نریم تنها خوبی دولت ایران اینه که ترسی از غرب نداره و باج نمیده امیدوارم در اینده به ازادی هم برسیم توسط همین دولت چون فعلا هر کی دم از ازادی میزنه نوکر امریکا هست و ازادی خواه واقعی
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
تحلیل اقایان میهن دوست را ببین...ترکیه مثل زن فاحشه....مگه فاحشه تر از ج.ا و اراذلش وجود هم دارد? همون ملایان و سه پایی های پست فطرت بخاطر دو سال بیشتر ماندن خزر و خلیج پارس و امتیاز پارس جنوبی و نفت مجانی را دودستی تقدیم روسیه و اذربایجان و امارات و قطر و هند کردند.کل کشور هم مستعمره چین شد....ان اقایان فاحشه هر روز به بغل روسیه و سوریه و ونزوئلا میغلطند,خون مردم ایران را در شیشه کرده اند,شما انطرف دنیا دنبال مادر هاچ میگردی! بابا تحلیلگر! دست به افتخارشون....انگار زمان شاه همسایه های ایران سوییس و لوگزامبورگ بودند!!
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

z.e.molla - ایران - ایران
ذبل خان اینجا اونجا و همه جا.کافیه دستشو دراز کنه توی هر کشوری اتیش بپا کنه.
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

persian_aria75 - انگلستان - شفیلد
خدمت خانم بیتا تهرانی عرض کنم ، این مثالی که درباره ترکیه زدم یک مثال دقیق است ، اگر ترکیه 9 تا از شهروندانش را برای گرفتن امتیاز از غرب و آمریکا به دست کماندوهای اسرائیلی به کشتن داد و زمانی که برای ترساندن آمریکا با ایران وارد مذاکره شد و الان هم برای خوشحالی آمریکا به سوریه فشار می آورد ، اگر کمی نکته بین باشی خودت میفهمی مثال فاحشه درست و این چیزی هست که همکاران ترک من هم اتفاق نظر دارند، دوما زمان شاه ابرقدرت دنیا پشت ایران بود و نیازی به حمایت کشورهای همسایه نداشت و جدیدترین ابزار جنگی اول به ایران میامد ، سوما کشوری اگر با غرب نباشد عقل حکم میکند که با شرق باشد و برای بودن در گروه باید هزینه کرد ، محض اطلاع شما ، ابرقدرت آینده چین هست و تصور نکن چین چیزی از آمریکا کم داره ، با تشکر
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

Iran-esfahan-ario barzan - ایران - اصفهان
به نظر من در اینجا حق کاملا باpersian_aria75 - انگلستان - شفیلد هست.جرا که ایران کاملا با میل و رغبت کشور های طرف قرار داد با اونها همکاری میکنه حالا جه هدفی رو دنبال میکنه الله اعلم!ولی امریکا جطور؟ایا اونهم با میل و رغبت کشور مقابل تو امور اون کشور دخالت میکونه؟برای تصدیق حرف های من لازم نیست به جاهای دور سر بزنید.برای مثال افغانستان،عراق،باکستان و.. .اینها نه به میل و رضا بلکه به زور و جنک مورد دخالت واقع شدند.حالا باز هم از کشور ازادیخواه امریکا البته ازاد بودنی که از نوع جنک و خون هست دفاع کن!
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

Iran-esfahan-ario barzan - ایران - اصفهان
با عرض معذرت به دلیل اینکه از حروف ع ر ب ی استفاده میکنم و فونت فارسی ندارم.سعی میکنم در کوتاه ترین زمان این مشکل رو برطرف کنم.بس اکه دیدید بعضی از کلمات رو اشتباه نوشتم غلط املایی نکیرید و بدونید مشکل از فونت نوشتنم میباشد.
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
persian aria 75 انگلیس.مثل اینکه مغزت برعکس کارمیکنه مثل همیشه.چطور,,هرچه گاو لاغره.......مال حاج باقره.اینکشورهاچه سودی برای ایران دارند?2.چراامریکاحتی اجازه ورودبه دستنشانده اش نداد?3.شعارخمینی,,لاشرقی,لاغربی,,بود.چگونه شداگرباغرب نباشی بایدباشرق باشی?دولت ترکیه برای ملتش,فاحشه میشود.ولی دولت,ملایان,ملت ایران رابه فاحشگی برای خودش فرستاد.ساندیس خور.وطن فروش.جمهوری,ملایان,رفتنیست.جداکه ازدارودسته محسن,رضایی,یاجنتی هستی.یااقازادگان.اماباپول ملت ایران.
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
جناب persian... ترکیه و سیاستش را خوب گفتی.حرف من این بود که ج.ا هم کم از ترکیه ندارد.مثال هم زدم برات.در ضمن اینکه میگویی ایران چون همسایه درست حسابی ندارد باید هم دنبال دوست آنطرف دنیا برود خیلی بچگانه است.تعامل با همسایگان شرط دولت تعقل گراست...من از امریکا دفاع نمیکنم به موقعش انتقاد هم داشته ام.ولی این اخری که هموطن اصفهانی گفت ''ایران کاملا با میل و رغبت کشور های طرف قرار داد با اونها همکاری میکنه ''دیگه اخر ساده اندیشی است.بارها پای میز مذاکره نشست با همسایگان,هفته بعدش زد طرف مذاکره را کشت,نمونه اش شیر پنجشیر افغانستان.بقیه اش را هم خودتان زحمت بکشید...
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

Iran-esfahan-ario barzan - ایران - اصفهان
bita tehrani - کانادا-ویکتوریا. اگه منظورت از شیر پنجشیر افغانستان همون همون احمدشاه مسعوده که باید به عرضت برسونم که ٩‎سپتامبر ٢٠٠١ تو یک حمله ی انتحاری توسط دو خبرنگار عرب کشته شد.حتی گمانه زنی هایی هم مبنی بر دخالت سیا در کشته شدنش هست.اما اینکه ایران در قتلش نقشی داشته باشه مضحکه چون توی مطالب موجود در سایت نه تنها از هیچ دشمنی ای حرفی زده نشده بلکه به رابطه دوستانه ی حکومت ایران با مسعود اشاره شده.(علاقه مندان جهت پیگیری ادعای مضحک این دوست عزیز میتوانند به سایت ویکیپدیا مراجعه و از صحت مطالب ارائه شده اطمینان حاصل فرمایند.جست و جو در گوگل هم راهکار مناسبیه!)در ضمن اگه ذهنت یاری میده به جای اون٣‎نقطه مثال های دیگه ای هم بیار البته سعی کن مثل این دروغ از آب در نیاد!هدف من از ارائه ی این مطالب ضایع کردن کسی نیست بلکه ایجاد یک محیط با مطالب راست و درست و به دور از هر دروغ و ریا میباشد.
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

persian_aria75 - انگلستان - شفیلد
h.k دانمارک - اودا ، زیاد جوش نزن شیرت خشک میشه ، چیه همه چیز رو قاطی کردی و اصلا نمی فهمی چی میگی ، عزیزم بهتر ساکت باشی و گوش کنی تا کمی راه بیوفتی ، من هم چیزی حالیم نیست ولی به تو هیچ تهمت و افترا نمی زنم ، تو هم یک آدم بدبخت ایرانی هستی که یک گوشه دنیا گیر افتادی مثل من ، پس بیا با هم کمک کنیم تا از این شرایط خارج بشیم ، نه اینکه تو این غربت هم زیر آب همدیگر رو بزنیم و به همدیگه تهمت و بد و بیراه بگیم . اگر چیزی سرت میشه مثل آدم بگو تا دیگران هم بخوانند و استفاده کنند ، چرا فضای گفتگو رو کثیف و زننده می کنید که آدم روش نشه که یک نظر بده ، موفق باشید
جمعه 31 تیر 1390

Pezhman - اتریش - وین
bita tehrani - کانادا-ویکتوریا. شه روان شاه مسعود بدست تروریستهای تحت فرماندهی بن لادن با عملیات انتحاری بقتل رسید.ضمنا"درهیچ عملیات انتحاری, ایرانیان شرکت نداشته اند.زیرا جانشان را خیلی دوست دارند.ترویست داریم ولی انتحاری به ایرانی راحت طلب نمی چسبه.
جمعه 31 تیر 1390

robo - امریکا - لوس آنجلس
persian_aria75 - انگلستان - شفیلد جواب دادن به بعضی از مهملات که زاییده تخیلات ساندیسی در لفاف میهن پرستانه اینجا مطرح میشه کار من نیست فقط خواستم بدونی من خودمو برا کسی جر نمیدم چون ازتمام سیاست امریکا خوشم نمیاد به هر حال چه تو و من بخواهیم چه نخواهیم امریکا فعلا ابرقدرته این خودتی که داری خودتو واسه احمدی نژادت جر میدی که با ناو زمان شاه رفته بیخ گوش هوگو ! با این ناو میشه اینجا ماهی گرفت فندق خان!!! باز هم میگم خودتی ساندیس خور ای دی تو هر چی بزاری از حرف زدنت معلومه سرت تو آخور دولت ایرانه و البته //love-iran - ایران - جابهار// که صد بار جوابشو دادم لال بود الان تو این کامنت شیر شد یه چیزی نوشت. حالم از وطن فروش ها بهم میخوره فکر میکنی من چون امریکام حالا آمریکایی شدم یا همه سیاست هاشو قبول دارم این عمو ario barzan از اصفهان هم که فونت فارسی نداره، تفکرش هم پارسی نیست! قصدم جواب دادن به تحلیل های آبکی جنابعالی و تایید های بچگانهاین آقایان نیست خواستم بدونین که میشناسیمتون ساندیس خورها!! همین !
جمعه 31 تیر 1390

robo - امریکا - لوس آنجلس
persian_aria75 - انگلستان - شفیلد //اضافه میکنم کسیکه همسایه های ایران رو فاحشه و احمق و بیخاصیت و غیره صدا کنه ولی از حرکت نظامی یا سیاسی دولت ایران که دستش به خون هموطنان آلوده است حمایت کنه ما بهش میگیم ساندیس خور ولو با هر تفکر، تحلیل آبکی و یا ای دی با اسم اصیل ایرانی که اینجا بیاد! جالبه نقطه اشتراک شما سه نخاله تو آریا و آریو برزن و عشق ایرانه !!! خودتی ساندیس خور !!!
جمعه 31 تیر 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
Iran-esfahan-ario barzan - ایران - اصفهان//اولا که خیلی ممنون که زحمت کشیدی و ویکی پدیا را چک کردی و همه اش را کپی کردی(این تکنولوژی اطلاعات هم که لابد از صدقه سر ج.ا داریم!!و صد البته این مواقع همه اطلاعات داده شده موثق میشود!) اگر واقعا در اینکه ج.ا از تروریستهای دنیا از جمله القاعده برای رسیدن به اهدافش استفاده میکند شک داری اصلا هر گونه بحثی بیفایده است.راستی بی زحمت رستوران میکونوس را هم چک کن حالا که سر دبه اطلاعاتی.
جمعه 31 تیر 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
Pezhman - اتریش - وین/هموطن گرامی از توجه و توضیح شما سپاسگزارم.در گزارشی از یکی از مقامات افغانستان این را خواندم که متاسفانه منبعش را ندارم که به عرضت برسانم.تا انجا که بخاطر دارم در ان گزارش امده بود که ج.ا به ربانی متمایل شده بود....حق با شماست ایرانی راحت طلب است اما پول که زیاد دارد.
جمعه 31 تیر 1390

Iran-esfahan-ario barzan - ایران - اصفهان
bita tehrani - کانادا - ویکتوریا باید خدمتت عرض کنم (١)من تا از چیزی اطمینان پیدا نکنم مثل شما دهنم رو باز نمیکنم اراجیف ببافم.(٢)ویکیپدیا رو کپی کردم نه از روی بیسوادی بلکه برای اینکه دروغ گوهایی مثل تو رو ضایع کنم اونم(٣)ویکیپدیا رو کپی کردم برای اینکه مثل شما از روی باد شکم حرف نزنم.(٤)ویکیپدیا رو کپی کردم تا یک منبع موثق اطلاعات رو در اختیار خوانندگان قرار بده تا در صورت نیاز منبع مطمئن ارائه بدم نه اینکه مثل شما بلغور کنم:"در گزارشی از یکی از مقامات افغانستان این را خواندمکه متاسفانه منبعش را ندارم که به عرضت برسانم." حالا اگه بازم میخوای رو هوا حرف بزن تا باز هم ضایع بشی!‏
جمعه 31 تیر 1390

Iran-esfahan-ario barzan - ایران - اصفهان
امریکا-لوس انجلس-‏robo‏ عزیزم چرا ناراحتی؟کوپن های ساندیس هنوزم جواب میده ها!آها إه آها یادم رفته بود آها آره حالا فهمیدم دلت یاد ساندیس وطن رو کرده!ای شیطون ساندیسای امریکا دیگه فاز نمیده ها؟حالا فهمیدم چرا پاچه میگیری!بیا یه کاری کنیم من ساندیسارو میفرستم دمه سفارتخونه بیا بگیر.إه آها سفارتخونه نداریم اونجا که!حیف شد مگه نه؟!ببین کوپن هات رو که داری هنوز؟ ناراحت نشو بیا اینجا هنوز اعتبار دارن!فقط زود بیا تا مثل خودت تبدیل به نخاله نشدن.آپنیر!!!در مورد آی دیم هم که باید بگم قهرمان مورد علاقه ی منه پس دماغت رو از تو کفشم بکش بیرون!جالبه که به اشتراک ما سه نفر پی ‎بردی و فهمیدی عاشق قهرمانانمون و ایرانیم منم به یک چیز در تو پی ‎بردم و اونم اینه که تو یک نخاله ی منحصر به فردی که عاشق ساندیس های وطنشه و در نبود ساندیس ایرانی جنون گاوی میگیره!إه آها(در ضمن من بابت فونت ع ر ب ی که استفاده کرده بودم از ... عذرخواهی کردم شما به خودت نگیر!)
جمعه 31 تیر 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
Iran-esfahan-ario barzan - ایران - اصفهان//باسواااد!! این عقده سواد شماها را کشته! گفتم که بحث معنی ندارد.با شما شستشوی مغزی شده های اسلامزده و ج.ا زده بحث کردن اسمش میشود اراجیف گفتن! اون کامنت من خطاب به پژمان بود,نه واسه جنابعالی.پژمان توهین نکرد,جواب حسابی گرفت.توی مذکر مسلمان که دهنت را برای یک زن باز میکنی توهین میکنی,لیاقت توهین شنیدن را داری که من اهلش نیستم.
جمعه 31 تیر 1390

h.k - دانمارک - اودا
persian aria.هموطن.اگرهمه بدبختی ماازامریکاست.اماامریکاتلاش برای ملتش میکند.ولی حکومت ماملت رابرای بقائ خودش نابودکرده است.بنابراین حکومت امریکاشرف داردبه ملایان حاکم برایران.ضمناسعی من اینست که توهین به هیچ ملتی نشود.وتفرقه پیش نیاید.امااین عادت, بدی,که شمادارید.همان اهانت کردن به دیگران است.وبیدلیل خودبرتربینی شماوکوچک کردن دیگران است.حالاخودت باتوجه به پیشینه تاریخی ایران قضاوت کن.ومیدانی احمدینژادهم خواهان مدیریت ,جهانی,است.ایابه اومیاید?
جمعه 31 تیر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
اوه باز خل وچلها و اسلامیون رژیمی فعال شدند انهم با نام کاربری ایرانی/خودتانید// بابا کارتر و امریکا در سال 57خوب بود که پدر معنوی شما خمینی را به جان ایران انداخت حالا.اخ شد!!!مارمولکها مد شده برای استتار نام ایرانی انتخاب میکنندpersian_aria75 --Iran-esfahan-ario barzan - ایران - اصفهان // خودتانید راسوهای رژیم کثافت ایران/
جمعه 31 تیر 1390

robo - امریکا - لوس آنجلس
Iran-esfahan-ario barzan - ایران - اصفهان / عزیز گرامی جمله بندی و استفاده از عناصر و کلمات فارسی که دیگه ربطی به فونت فارسی و عربی نداره، شما از طرز نوشتنت معلومه که سن و سال و مهم تر از اون درک و فهم درستی نداری که من باهات وارد بحث بشم، هم پالکی هات هم مثل خودتن تا دستشون رو میشه به تته پته میافتن یه مشت مزخرف سر هم میکنن به عنوان کامنت تا یه هوا آروم بشن، امثال تو زیاد میان اینجا، بچه های اینجا هم میشناسنشون جواب پر و پیمون هم به اندازه کافی میدن. منهم به همین خاطر با امثال تو وقتمو بیشتر از این چند خط تلف نمیکنم ! برو یه بار دیگه کامنتی که برا من نوشتی رو بخون ببین میفهمی چی نوشتی؟ انقدر آه و اوه هم نکن زشته !!! فعلا یه ذره تاتی تاتی کن تا بزرگتر بشی یاد بگیری کفش به پا کنی!!! اونوقت قمپز درکن، هنوز بلد نیستی با یه خانوم چطور صحبت کنی هارت و پورت هم میکنی واقعا که! اینقد پای کامپوتر نشین وقتتو تلف نکن بدو برو بسیج محله یا پای منبر آقا اونجا حرف هایی که درخور تو و امثال تو هست میزنن/ گوش بده برو به معراج!
شنبه 1 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.