احمدی نژاد: جریانات اقتصادی بزرگی در پشت پرده مواد مخدر قرار دارد


احمدی نژاد: جریانات اقتصادی بزرگی در پشت پرده مواد مخدر قرار دارد

رئیس جمهوری ایران می گوید که موضوع مواد مخدر فراتر از چند کشاورز و قاچاقچی معمولی است

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران می گوید که موضوع مواد مخدر فراتر از چند کشاورز و قاچاقچی معمولی است و جریان های اقتصادی بزرگی پشت آن قرار دارند که بعضا در جهت اهداف سیاسی از آن استفاده می کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای احمدی نژاد روز چهارشنبه ۲۹ تیر (۲۰ ژوئیه) در دیدار با یوری فدوتف، مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل گفت: "اگر فقط ده درصد هزینه های جنگ افغانستان به کنترل کشت مواد مخدر در این کشور اختصاص می یافت، بخش وسیعی از کشت این مواد و به تبع آن قاچاق مواد مخدر قابل کنترل بود."

رئیس جمهوری ایران در ادامه گفت که امروز مقابله با مواد مخدر علاوه بر اقدامات معمول، نیازمند اتخاذ تصمیمات سیاسی و اقتصادی در سطح منطقه ای و جهانی است.

یوری فدوتف نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه جامعه بین المللی از هزینه های سنگین ایران در مبارزه با مواد مخدر آگاه است، گفت که یک کشور به تنهایی نمی تواند در مقابل تهدیدهای بین المللی ایستادگی کند و نیازمند همکاری منطقه ای است.

ایران برای مقابله با ورود و ترانزیت مواد مخدر یک قرارگاه با ۵۰ هزار نیرو راه اندازی کرده که در چهار استان شرقی این کشور که محل ورود مواد مخدر هستند، مستقر شده اند.

هر ساله حجم زیادی از مواد مخدر در ایران کشف می شود و مقامات ایرانی دلیل عمده افزایش قاچاق موادمخدر به ایران را گسترش کشت خشخاش در افغانستان می دانند.

ایران با داشتن ۹۵۰ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان و قرار گرفتن میان این کشور و اروپا، همواره یکی از راه های اصلی ترانزیت مواد مخدر از افغانستان به اروپا بوده است.

پلیس ایران تلاش زیادی کرده تا جلوی قاچاق مواد مخدر را بگیرد و در سالهای گذشته ۳۶۰۰ نفر مامور پلیس در مبارزه با قاچاق مواد مخدر کشته و ۱۱ هزار نفر نیز زخمی شده اند.

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
سپاه پاسداران ولی وقیح یکی ازاین جریانات بزرگ اقتصادیست ولی دیگه پشت پرده نیست. برادران قاچاقچی مموتی از هر راهی مخصوصا مواد مخدر پول به جیب میزنن.
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

mehr47 - ایران - تهران
مموتی فقط حرف نزن مدرک هم رو کن. ما که میدونیم تو هم میدونی.
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

siamaktg - ایران - تهران
عجب هوش و ذکاوتی .. هیچ کس تا الان این چیزی که تو گفتی نمیدونست .. هیچ رییس جمهوری به باهوشی تو خاک بر سر نیست
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

siya48 - آلمان - کلن
چه در ایران و چه در همهٔ جهان،هیچ شخصی‌ رو به زور نمی‌تونن معتاد کنن.اونی که معتاده،عیب رو تو خودش جستجو کنه.
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

DKDK - دانمارک - اسلیس
ای بابا هر ایکیویی میداند که یکی از درامدهای عمده دولت مواد مخدر است.خدا ریشه این اژدهای ادمخوار را بخشکاند.این مواد یا اژدها همه چیز یک انسان را بتدریج میگیرد.اول از شخصیت انسان شروع میکند و بدنبال ان غیرت.شرف.عشق.وجدان.تعصب.معرفت.مرام و مسلک ووو...را میگیرد.و زمانیکه به خط پایان یا همان تزریق برسد جان انسان را میگرد.و بنظر من انسانهای لوطی.رفیق باز.مشتی.بزن بهادر و ساده خیلی بیشتر به دام این اژدها میافتند.و افراد تحصیل کرده .دانا و مطلع.افراد خسیس و پدرسوخته و حقه باز بسیار کم بدام اعتیاد گرفتار میشوند.البته عزیزان این نظر شخصی منه.ممکنه کمی اشتباه کرده باشم.نظر درست را کسانیکه تجربه شخصی داشته باشند میتوانند بدهند.
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

hamedrif - ایران - اصفهان
سپاه پاسداران مواد مخدر پخش می کنه. فکر میکنید چجوری از افغانستان اینهمه مواد به راحتی میاد ایران بعد میره به ترکیه و عراق؟. با حمایت دولت و سپاه این مواد از خاور میانه میره به اروپا
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

alexxx - اتریش - وین
حقیقت داره که ایران خیلی تلاش میکنه برای جلوگیری از قاچاق موادمخدر در منطقه. بله دولت ایران و نیروی عملیاتیش سپاه, رقابت و شراکت دستهای دیگه در بازار موادمخدر رو حاضر نیست تحمل کنه نظام ایران خودش رو مالک حق تقدم در قاچاق و توضیع موادمخدر در منطقه میدونه. برای نابود کردن رقباش حاضر به هر کاری خواهد بود.
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

setareye shomal - انگلستان - لندن
چرا حرص می خورید محمود چرت گو معروفه کلی خندیدم به عکسش موهاش و روغن زده
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
دکی انقدر سورپرایزمون نکن.این خبرای دست اولو کی بهت میده راستی?!
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
زاهدان کاین جلوه در محراب و منبر میکنند, چون به خلوت میروند ان کار دیگر میکنند.
جمعه 31 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.