منازل رویایی مدیران مطرح جهان - عکس


منازل رویایی مدیران مطرح جهان

برخی از مدیران عامل جهان در قصر هایی باشکوه و رویایی با امکاناتی بی نظیر اقامت دارند که چشم اندازهایی فوق العاده به اقیانوس، جنگل، کوه، رودخانه و ... برای آنها فراهم کرده است.

پول‌نیوز - در ماه می سال جاری میلادی مارک زوکربرگ مدیر عامل فیس بوک ملکی را در پائولو آلتو کالیفرنیا به قیمت 7 میلیون دلار خریداری کرد. جزئیات زیادی در رابطه با این ملک 5 هزار فوت مربعی که دارای 5 اتاق خواب و 5 حمام است منتشر نشده است. اگرچه این ملک با املاک برخی از چهره های سرشناس جهان قابل مقایسه نیست اما برای فردی که تا به حال در منازل کرایه ای زندگی کرده چندان بد هم نمی تواند باشد.

به گزارش گروه بین الملل پول‌نیوز، برخی از مدیران  جهان در قصر هایی باشکوه و رویایی با امکاناتی بی نظیر اقامت دارند که چشم اندازهایی فوق العاده به اقیانوس، جنگل، کوه، رودخانه و ... برای آنها فراهم کرده است که در ادامه این مطلب نگاهی به برخی از این عمارت های رویایی خواهیم داشت.

اپرا وینفری، هارپو پروداکشنز


مکان: مونتسیتو، کالیفرنیا - قیمت: 50 میلیون دلار
مساحت: 23 هزار فوت مربع
دارای 6 اتاق خواب و 14 حمام

در سال 2010 اپرا وینفری یکی از شناخته شده ترین چهره های رسانه ای جهان عمارت فعلی خود در مونتسیتو را خریداری کرد. وی لقب "سرزمین موعود" را برای این مکان در نظر گرفته و بهایی 50 میلیون دلاری را برای خرید آن پرداخته است. این در حالی است که اپرا در این مدت میلیون ها دلار دیگر نیز صرف تغییر و بازسازی بخش های مختلف سرزمین موعود کرده است. ملک مذکور دارای چشم اندازهای بی نظیری به کوهستان و اقیانوس است. اپرا وینفری داشتن چنین مکانی را یکی از آرزوهای خود عنوان کرده است.

 
هوبرت گوئز، اِد هاردی


مکان: هولمبی هیلز، لس آنجلس - قیمت: 23.5 میلیون دلار
مساحت: 17 هزار و 171 فوت مربع
دارای 7 اتاق خواب و 13 حمام

زمانی که مایکل جکسون در سال 2009 فوت کرد وی عمارتی را با کرایه ماهیانه یک صد هزار دلار در اختیار داشت. در واقع مالک آن عمارت هوبرت گوئز بود. وی مدیر عامل اد هاردی است. این عمارت در سال 2002 ساخته شده و همانند یک قلعه فرانسوی طراحی شده است. گوئز در سال 2004 این عمارت را به قیمت 18.5 میلیون دلار خریداری کرده اما چندی پیش آن را به قیمت 38 میلیون برای فروش قرار داده بود. با توجه به بالا بودن این مقدار سپس قیمت 28 میلیون دلار و در نهایت 23.5 میلیون دلار را برای فروش آن در نظر گرفته است. 

 
مایکل دل، دل


مکان: آستین، تگزاس - قیمت: 18.5 میلیون دلار
مساحت: 33 هزار فوت مربع
دارای 8 اتاق خواب و 13 حمام

مایکل دل مدیر شرکت دل دومین تولید کننده بزرگ کامپیوترهای شخصی در جهان است. عمارت محل اقامت وی در سال 1997 و در زمان اوج شکوفایی دنیای فن آوری ساخته شده است. امکانات رفاهی مختلف از قبیل اتاق کنفرانس، استخر روباز و مسقف، زمین بسکتبال و انواع اتاق های مختلف تنها بخشی از ویژگی های این عمارت مجلل 33 هزار فوت مربعی را که در زمینی به مساحت 20 هکتار واقع شده است را تشکیل می دهد.

 
استیو جابز، اپل


مکان: پائولو آلتو، کالیفرنیا - قیمت: 2.6 میلیون دلار
مساحت: 5 هزار و 678 فوت مربع
دارای 7 اتاق خواب و 4 حمام

همانند بسیاری دیگر از چهره های سرشناس دنیای فن آوری استیو جابز نیز در کالیفرنیای شمالی اقامت دارد. وی اوقات فراغت خود را در عمارتی 5 هزار و 678 متری که آن را خانه می نامد می گذراند. این مکان در سال 1920 ساخته شده و در زمینی نیم هکتاری واقع شده است.

 
بیل گیتس، مایکروسافت


مکان: مدینا، واشینگتون -  قیمت: 122.4 میلیون دلار
مساحت: 50.050 فوت مربع
دارای 8 اتاق خواب و 25 حمام

بیل گیتس ثروتمندترین فرد در آمریکا محسوب می شود. وی تا سال 2002 مدیر عامل مایکروسافت بوده اما در این سال مسئولیت خود را به استیو بالمر واگذار کرد. عمارت شخصی وی علاوه بر اتاق های مختلف دارای 6 آشپزخانه، اتاق ناهار خوری هزار فوت مربعی، استخر و یک کتابخانه با سقف گنبدی شکل است.

 
اسکات بوراف، منابع انرژی میلر


مکان: ناکسویل، تنسی - قیمت: 8.5 میلیون دلار
مساحت: 36 هزار و 720 فوت مربع
دارای 8 اتاق خواب و 11 حمام

در سال 2006 همسر بوراف پس از شش سال مبارزه با سرطان جان خود را از دست داد. از این رو اسکات برای آنکه تغییری در زندگی خود ایجاد کرده و فعالیتهایش را از سر بگیرد به ویلا کولینا نقل مکان کرد. این عمارت به دریاچه فورت لودن مشرف بوده و دارای استخر روباز و مسقف است. همچنین چشم اندازی زیبا به کوه های اسموکی و رودخانه تنسی دارد. کتابخانه ای سه طبقه و گاراژی با گنجایش 7 خودرو از دیگ ویژگی های این عمارت محسوب می شود. قیمت اولیه این مکان 21 میلیون دلار در نظر گرفته شده بود که در نهایت بوراف آن را به قیمت 8.5 میلیون دلار خریداری کرد.


لری اِلیسون، اوراکل

 

مکان: سان فرانسیسکو - قیمت: 6.4 میلیون دلار
مساحت: 10 هزار و 742 فوت مربع
دارای 5 اتاق خواب و 6 حمام

مدیر عامل اوراکل دارای شش منزل مسکونی بوده که یکی از آنها در سانفرانسیسکو واقع شده است. الیسون در سال 1988 این مکان را به قیمت 3.9 میلیون دلار خریداری کرده است. علاوه بر 5 اتاق خواب، این مکان چشم انداز بی نظیری به خلیج سان فرانسیسکو داشته که در سال 2013 می تواند محل مناسبی برای تماشای مسابقات جهانی قایقرانی باشد.

 
ایوان ویلیامز، تویتر

 

مکان: سان فرانسیسکو - قیمت: 2.4 میلیون دلار
مساحت: 3 هزار و یک فوت مربع
دارای 5 اتاق خواب و 5 حمام

ایوان ویلیامز موسس و مدیر عامل سابق شبکه اجتماعی تویتر که در حال حاضر تعداد کاربران آن از مرز صد میلیون نفر عبور کرده، است. در واقع وی در مرکز سان فرانسیسکو زندگی می کند. وی به تازگی از پنت هاوسی واقع در منطقه سوما به این محل نقل مکان کرده است. سبک خاص ویکتوریایی خانه های این منطقه یکی از دلایل شهرت آن است. ویلیامز منزل خود را به قیمت 2.4 میلیون دلار خریداری کرده و تنها  3 هزار فوت مربع مساحت دارد که نسبت به دیگر چهره های سرشناس در این زمینه منزل کوچکتری را در اختیار دارد. 
 

دنی اِسپنس، پروکورپ اَسوشیتز


مکان: وودلندز، تگزاس - قیمت: 19 میلیون دلار
مساحت: 30 هزار و 717 فوت مربع
دارای 10 اتاق خواب و 15 حمام

پروکورپ اَسوشیتز یک شرکت مشاوره و مدیریت در زمینه های انرژی، امور مالی و تولیدی است که از مشتری های مطرح آن می توان به کوکاکولا و موتورولا نام برد. دنی اِسپنس در عمارت مجللی که به آن ملک DanMar   گفته می شود و نشان دهنده اول نام وی و همسرش ماریان است اقامت دارد. وی اخیرا این مکان را با قیمتی برابر با 19 میلیون دلار برای فروش گذاشته است. این عمارت در زمینی به مساحت بیش از 4 هکتار واقع شده و گاراژی با گنجایش 6 خودرو، استخر و سینمای خانگی بخشی از ویژگی بی شمار آن را تشکیل می دهد.

لئو آپوتکر، اچ پی 


مکان: آتِرتون، کالیفرنیا - قیمت: 7 میلیون دلار
مساحت: 6 هزار و 280 فوت مربع
دارای 6 اتاق خواب و 7 حمام

لئو آپوتکر در سپتامبر 2010 به عنوان مدیر عامل شرکت اچ پی برگزیده شد. این شرکت بودجه ای 4.6 میلیون دلاری را برای نقل مکان وی از آلمان به کالیفرنیای آمریکا پیشنهاد کرده و او این پول را برای خرید عمارتی 7 میلیون دلاری در آترتون مورد استفاده قرار داد. طی سال گذشته یک صد منزل مسکونی در این منطقه با میانگین قیمت 3 میلیون دلار به فروش رسیده که از این نظر عمارت آپوتکر در میان گران قیمت ترین املاک مسکونی آترتون قرار می گیرد. استخر، اتاق سرگرمی و بازی، کتابخانه و تعداد زیادی اتاق های مختلف بخشی از امکانات این عمارت مسکونی را تشکیل می دهد.

مرگ بر اسرائیل - ایران - ایذه
چه زیباست،مخصوصا اسکات،یعنی میشه ما هم یه روز یکی از این خونه ها بخریم !
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

poriyaye_vali - قطر - دوحه
تکیه بر جاای بزرگان نتوان زد به گزاف،،،مگر اسباب بزرگی همه اماده کنی(یستاهلون)حقشونه
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

همه فن حریف - ایران - ایران
نتیجه ذهن خلاق داشتن اینه دیگه. حقشونه.خوش باشن.
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

iran_uk - انگلیس - لندن
پس خانه ا حمقی نژاد کو
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

YAS ABI - بلژ - برسل
بابا دو میلیون و ده میلیون که میشه دو میلیارد و ده میلیارد تومن خودمون که تو شمال تهرون فت و فراوونه. خونه عمه من چهار میلیاد تومنه کسی نگاش نمیکنه.
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

love-iran - ایران - جابهار
بجز خانه اپرا . بقیه اش رو تو اهواز هم میتونی پیدا کنی همیشه با خودم میگفتم این خارجی ها از وصایل مسخره خوششون میاد حالا مطمئن شدم . مثلا میرم یک تابلو میخرن که معلوم نیست چی هست پر از خط و اینها 2 ملیون دلار بابا با این ملیون ها دلار تو ایران میتونید یک شهر رو بخرید
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
چی میشه گفت دارندگی و برازندگی . خدا بهشون بیشتر بده در هر صورت با زحمت و تلاش و کوشش زیادی به این ثروت هنگفت رسیدن !
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

Behnam1978 - المان - شتوت گارت
خوب. چرا ویلای من رو نشون نمیدین.............
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

niagara - آلمان - آلمان
فکر کنم مترجم محترم جای اتاق خوابها و حمامها رو اشتباه گرفته.آخه مسخره نیست یه خونه ی به اون درندشتی همش 6تا اتاق خواب داشته باشه ولی 25 تا حموم؟مگه استخر عمومیه یا حموم نمره است؟امان از دست این گوگل ترنسلیتور
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

بنده ی تنهای خدا - قطر - دوحه
چرا اینقدر حموم دارن!!!!!!!!! ولی خوشم اومد قشنگه خونه هاشون . کاش توی خونه هارو هم نشون می دادین فضولی کنیم lol
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

mashady - انگلیس - منچستر
... ما که رندیم و گدا دیر مغان ما را بس
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

mehr47 - ایران - تهران
این مدیران فناوری پیش ملاهای شپشوی ما هیچ نیستند. ملاهای ما با روضه خوانی خیلی بهتر از این مدیران درآمدزائی داشتند. همه شان هم زندگی مرفه و بی دردسر دارند فارسی هم به زور حرف میزنن!!! نه لباس شان به آدمیزاد میخوره نه کفش می پوشن نه کار میکنن!!!
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

homa-ir - المان - هامبورگ
بیل گیتس : مایکروسافت = واقعا حق و سزاوار چنین خانه بزرگ و ویلائیست. انسان پر مغز و با اندیشه و درضمن خیلی هم خیر و کمک رسان به ادمهای فقیر. است.
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
خانه دارها و بنگاههای ایرانی باید خجالت بکشند که در تهران با ان شرایط اجتماعی, فرهنگی, سیاسی و اب و هوایی خانه هایی به قیمتهای چند میلیارد تومانی در معرض فروش قرار میدهند ! اگر چنین امکانات رفاهی و مدنی که صاحبان این خانه ها در تهران میداشتند, چه قیمت نجومی برای فروش خانه خود تقاضا میکردند ?! و از طرفی در ایران صاحبان این خانه ها از گرانی گوجه و بادمجان هم مینالند ! خلایق هر چه لایق . شاد و واقع بین باشیم .
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

setareye shomal - انگلستان - لندن
مرگ براسراییل-ایران-ایذه -اگه مغزت خوب کار کنه ممکنه
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

قادسیه - انگلیس - منچستر
باحال بید
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

ehsan london - انگلستان - لندن
من دو ماه تو یه خونه زندگی کردم که تو باغش صد و پنجاه تا اهو داره سی و شیس سال پیش یک میلیون و صد هزار پوند خریده شده روزنامش هست تیتر اول بوده البته خونیه دوستمه ولی من الان پزشو میدم شاد و پول دار باشیم البته در حد معقول
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

siamaktg - ایران - تهران
ما هم خونمون خیلی قشنگه . . از اینا بهتر
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

azadandish - هند - پونا
]چقدر ارزونه ما خونمون ی2 میلیارده 1 دستشوی حمام هم داره:))حتما مالیات این جاهای بزرگ در امریکا و اروپا زیاده و قیمت خونه ها کم.چون مردم کمتر استقبال میکنند
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

porharfi - هلند - آرنم
هیچکدومشون خونـــه انسانهای بی خانمان را ندارند که ســقفشون آسمان. ست و از همه اینها بزرگتر!!..تازه. اونها ستاره هم دارند!!که این مولتی میلیاردرها ندارند!!...
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

Royan - آلمان - آلمان
دوستان عزیزی که سوال کردن چرا اینها اینقدر حمام و دستشوئی دارند باید بگم حمام دستشوئی های اتاق خوابها خصوصی هستند یعنی در واقع اهل خانه و یاا آنهائی که شب را در آنجا می گذرانند از این حمام ها استفاده میکنند . و چون در این خانه ها اغلب مهمانیهای خیلی بزرگ برپا میشه مهمانان نباید پشت در توالت صف ببندند.
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

iSam - انگلستان - لندن
مرگ بر اسرائیل - ایران - ایذه. نگران نباش, همینجوری پیش بری یه مصادره ای توپ بهت میدن.
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

ZEBELKHAN - آمریکا - لوس آنجلس
مرگ بر اسرائیل - ایران - ایذه. شما بسیجیهای مزدور فقط ساندیس گیرتون میاد بخورید! اینها که همچین منازلی دارند مغز دارند. شماها چی دارید؟ چماق, رو, بلاهت!
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
قادسیه - انگلیس -منچستر منظورت از این نام چی است تازی هستی یا ایرانی صدام هم از این ..... دیدی چه بر سرش اوردند.
چهار‌شنبه 29 تیر 1390

andisheh sabz - ایران - ایران
خداییش این همه حموم ماجراش چیه،اینا شغل دومشون دلاکیه؟
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

sweetboy - دانمارک - البورگ
این که چیزی نیست هنوز قصر حاج علی یه دست رو ندیدین
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

دنیای وحشی - ایران - تهران
صاحب این خونه ها شدن که جای خود دارد حتی اگر مالک همه کره زمین هم باشیم ولی دل آرامی نداشته باشیم به خداقسم که انگار هیچ چیز نداریم
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

Arash آرش - بریتانیا - لندن
خدا انسان را زیاده طلب آفریده ولی این ما هستیم که جهت زیاده طلبی خود را انتخاب میکنیم. آیا زیاده طلبی مادر ترزا برای کمک به بینوایان هند، یا زیاده طلبی مصدق برای سرفرازی ایران و ملی شدن نفت و زیاده طلبی آزادیخواهان ایران برای آزادی و دمکراسی و استقلال و رفاه ملت و میهن عزیزمون بهتر و زیباتر نیست؟
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

لقمان - ایران - تهران
بهتره سعی کنیم خانه اخرتمان رااباد کنیم .که دائمی است وباقی .زندگی دراین خانه های زیبا هرچند بنظر شیرین میاد ولی برای صاحبانشان که عادی شده وبدنبال بهتر از ان میگردند راضی کننده نیستوهمچنین همه چیزرادراین دنیا باید گذاشت ورفت
پنج‌شنبه 30 تیر 1390

سوشیانس - ایران - اهواز
چند وقت دیگه که احمدی نژاد هزار متر زمین واسه ویلا سازی بمون داد یه بیلاخ به همشون نشون می دیم ...هه هه هه...
جمعه 31 تیر 1390

zhaleh_r - آمریکا - ساکرامنتو
royan_المان_المان........ توضیح بجایی بود, master room یعنی اتاق خواب با سرویس کامل دست شویی حمام و walk in closet که مال یک نفر به حساب میاد برای هفت اتاق اصولا 5/8 حمام میسازند , نیم یعنی حمام تک یا توالت تک !!! دلیل بزرگی خانه های امریکا همینه و اینکه نسبت به ایران ارزون به حساب میان این نیست که ارزونن!! ایران قیمت کاذبه!! توی بهترین نقاط اب و هوایی دنیا هستند بیشترشون و اصولا همیشه بهارن ,صاحبانشون اصولا چند تا از این خونه ها دارن مثل بیل گیتس که یکی ازین خونه هاش نزدیک ماست که میگن اکثر اوقات اونجا نیست و سالی 2 یا 3 بار بیشتر نمیاد اینجا !!!دارندگی و برازندگی
شنبه 1 مرداد 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.