جزئیات قطع انگشت با چاقو و قفل فرمان


جزئیات قطع انگشت با چاقو و قفل فرمان

محاکمه 5 مردی که یک مهندس جوان ایرانی مقیم آلمان را ربوده و ضمن درخواست 1.5 میلیون یورو از خانواده‌اش، انگشت او را هم قطع کرده بودند، امروز برگزار شد.


به گزارش  فارس، صبح روز دوم شهریور سال 88، چند مرد ناشناس با مراجعه به منزل یک مهندس جوان در زعفرانیه با معرفی خود به عنوان مأمور پلیس، او را با خود بردند.

دو روز از فقدان این مهندس جوان که از کودکی در کشور آلمان زندگی کرده است، گذشته بود که فرد ناشناسی ضمن تماس با خانواده وی مدعی شد او را ربوده و برای آزادی مهندس 1.5 میلیون یورو خواستار هستند.

روزهای متمادی از فقدان مهندس گذشت تا اینکه آدم‌‌ربایان یک انگشت بریده او را برای خانواده‌اش فرستادند تا آنها را مجاب کنند که برای دریافت پول از هیچ کاری دریغ نخواهند کرد.

پدر مهندس آدم‌ربایان را متقاعد کرد که در قبال دریافت 100 هزار یورو مهندس را آزاد کنند اما یک روز بعد از اینکه در مسیر ریلی تهران مشهد و در نقطه‌ای که آدم‌ربایان خواسته بودند، پول را از قطار بیرون انداخت، آدم‌ربایان مدعی شدند پول را دریافت نکرده و خواستار پرداخت مجدد پول شدند.

در قرار بعدی پدر مهندس با آدم‌ربایان بود که مأموران پلیس آگاهی در جریان قرار گرفتند و طی کارهای اطلاعاتی موفق شدند ابتدا یکی از متهمان و در ادامه بقیه متهمان را دستگیر کنند.

با دستگیری 5 متهم پرونده و اعتراف آنها به ارتکاب آدم‌ربایی، قرار مجرمیت آنها از سوی دادسرای جنایی تهران صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد که صبح امروز جلسه محاکمه متهمان در شعبه 74 به ریاست قاضی حسن تردست برگزار شد.

در ابتدای جلسه، شفیعی نماینده دادستان با اشاره به کیفرخواست صادره، اتهامات انتسابی به متهمان مانند مشارکت در آدم‌ربایی، نگهداری غیرقانونی، ایراد ضرب و جرح عمدی، جعل عنوان، معاونت در قطع یک انگشت شاکی و همچنین سرقت مقرون به آزار را محرز دانست و خواستار مجازات متهمان شد.

در ادامه جلسه، هومن، شاکی پرونده در جریان قرار گرفت و گفت: روز حادثه متهمان با خودرو مقابل من توقف کردند و از من خواستند به دلیل شرکت در اغتشاشات با آنها که خود را مأمور معرفی کردند، همراه شوم. هرچه به آنها گفتم من اصلا در اغتشاشات شرکت نکردم قبول نکردند و من را با خود بردند.

وی ادامه داد: آنها به من دستبند و چشم‌بند زدند و حدود یک ساعت از رانندگی گذشته بود که خودرو متوقف شد و مرا داخل اتاقکی بردند. آنها تمام وسایلم از جمله موبایل، عینک،‌گردنبند و انگشتر طلا را گرفتند و مرا از دیوار آویزان کردند.

شاکی گفت: چند روز از شکنجه آنها گذشت و از من خواستند در فیلمی که تهیه کرده بودند از پدرم بخواهم به آنها پول بدهد. چند روز بعد آنها به من گفتند پدرت پول را داده و تو را به زودی آزاد خواهیم کرد اما دوباره مرا بستند و زمانی که به این کار آنها اعتراض کردم، گفتند می‌خواهیم انگشتت را قطع کنیم.

وی افزود: یکی از آنها بعد از اینکه انگشت مرا قطع کرد، به من قرص خواب داد و گفت اگر سروصدا کنم مرا با سلاح خواهد کشت.38 روز آنجا بودم و مدام مرا همیشه کتک می‌زدند.

بعد از هومن، پدر وی در جایگاه قرار گرفت و گفت: دو روز بعد از مفقود شدن هومن، ‌آدم‌ربایان با من تماس گرفتند و گفتند اگر 1.5 میلیون یورو ندهید هومن را قطعه قطعه خواهیم کرد. سرانجام بر سر 100 هزار یورو توافق کردیم اما زمانی که در مسیر مشهد پول را از قطار بیرون انداختم آنها گفتند پول را پیدا نکردیم.

وی گفت: دوباره تهدید کردند که 70 هزار یورو بده و گر نه انگشت هومن را قطع خواهیم کرد که در این زمان موضوع را به پلیس گفتم و متهمان شناسایی و دستگیر شدند.

فرزاد، متهم ردیف اول پرونده در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه همه اتهامات غیر از سرقت را قبول دارد گفت: دوست من با هومن کار می‌کرد و از طریق وی هومن را شناختم و به خاطر مشکلات شدید مالی تصمیم به این کار گرفتم. به شاهین موضوع را گفتم و از آنجا که او هم به همسرش مهریه بدهکار بود قبول کرد.

وی گفت: برگه‌ها و حکم مأموریت را از فردی که در زندان با او آشنا شده بودم گرفتم و طبق هماهنگی با دوستان دیگر هومن را ربوده و به انباری که در شهریار اجاره کرده بودم، بردیم. انگشتر، گردنبند و وسایل هومن را برداشتم اما آنها را داخل انبار گذاشتم.

فرزاد با بیان اینکه قبل از دریافت پول انگشت هومن را قطع کرده بودیم، گفت: از همان ابتدای ربودن هومن قرار گذاشته بودیم که انگشت او را قطع کنیم. بالاخره وقتی تصمیم قطعی را گرفتیم، انگشت انتهایی دست چپ را با چاقو و با کمک قفل فرمان قطع کردیم. طبق قرار باید قبل از ایستگاه گرمسار پول از قطار بیرون انداخته می‌شد اما تا صبح روز بعد هرچه گشتیم پول را پیدا نکردیم تا اینکه معلوم شد چند کشاورز پول را پیدا کرده‌اند.

بعد از اظهارات متهم ردیف اول، سایر متهمان و وکلای آن هم به نوبت در جایگاه قرار گرفتند و از خود دفاع کردند.

قاضی تردست بعد از شنیدن اظهارات متهمان در بیان آخرین دفاعیات، شاکیان و وکلای مدافع، ختم جلسه را اعلام و صدور حکم را به بعد از مشورت با مستشاران دادگاه موکول کرد.

Royan - المان - المان
ای خدا حال آدم بد میشه ایرانیها چقدر وحشی شدن.
دوشنبه 27 تیر 1390

مرگ بر اسرائیل - ایران - ایذه
واقعا چندش اوره،چاقو گذاشته رو انگشتش،با قفل فرمون زده روش.ای وای خیلی درد اوره،ولی خوبه بهش قرص خواب اور دادن.اون طرف دهاتیه هم خوش بهالش،پولای مفتو زده تو رگ.
دوشنبه 27 تیر 1390

porharfi - هلند - آرنم
با خبر هایی که فقط در این سایت میخونم ..ایرانیان روی دست مافیا ی جهانی. زدند!!..چندی پیش هم نوشتم بودم که: این هوش تان را از ایران به "هــالیــوود". بفروشید !!مهــــریه همه زنان را میتوانید بپردازید!!.....
دوشنبه 27 تیر 1390

marjan_blue - ایران - تهران
مرگ بر اسراییل قطع کردن انگشت که تو دین اسلام چیزی نیست.از این بدترش تو دین شما هست.حالا شد درد اور؟
سه‌شنبه 28 تیر 1390

piade - ایران - تهران
تازگیها از این خبرها زیاد شنیده میشه و نکته جالب اینه که خلافکاران توسط پلیس شناسائی و دستگیر میشن. یعنی پلیس تا این حد خوب انجام وظیفه میکنه؟ من بعید میدونم خبر درست باشه و البته امیدوار هم هستم که خبر درست نباشه. اما خبری مثل قضیه سعادت آباد که پلیس فقط تماشاگر بود وامثال این موارد مطمئنا درست و واقعیه.
سه‌شنبه 28 تیر 1390

josephi - ایران - تهران
royanاز آلمان: تو ...حساب چند تا آدم عوضی و وحشی را به حساب ایرانیها میگذاری ... !! 4 تا مثل تو تبلیغ وحشیگری ما را بکنند دیگه نیازی به دشمن نداریم
سه‌شنبه 28 تیر 1390

Artosh - ایران - تهران
WOW...! چه توحشی.........! من که قاطی کردم از این مدلی اخاذی کردن.
سه‌شنبه 28 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.