کناره‌گیری رئیس پلیس لندن دررابطه با رسوایی شنود تلفنی


کناره‌گیری رئیس پلیس لندن در رابطه با رسوایی شنود تلفنی

گرداب رسوایی شنود گفت‌وگوهای تلفنی توسط روزنامه‌ها‌ی وابسته به روپرت مرداک، غول رسانه‌ای، همواره افراد بیشتری را به کام خود می‌کشد. پل استیونسون، رئیس پلیس لندن در رابطه با این رسوایی کناره‌گیری کرد.

پل استیونسون، رئیس اسکاتلندیارد استعفا کرد

رسوایی شنود تلفنی توسط روزنامه‌های وابسته به کنسرن رسانه‌ای «نیوز کروپوریشن» متعلق به روپرت مرداک در بریتانیا گسترش می‌یابد. در پی بازداشت ربکا بروکس، سردبیر پیشین روزنامه‌ی تعطیل‌شده‌‌‌ی «اخبار جهان» (نیوز آو د وورلد) که پس از بازجویی توسط پلیس با پرداخت وثیقه دوباره آزاد شد، پل استیونسون، رئیس پلیس لندن استعفا کرد.

گفته می‌شود که استیونسون با یکی از روزنامه‌نگارانی که در رسوایی رسانه‌ای شرکت داشته، در ارتباط بوده است. هم استیونسون و هم بروکس هرگونه رفتار غیرقانونی را انکار می‌کنند.

آزادی بروکس به قید وثیقه

اسکاتلندیارد در نخستین ساعات بامدادی دوشنبه (۱۸ ژوئیه/۲۷ تیر) اعلام کرد که ربکا بروکس پس از ۱۲ ساعت بازجویی، به قید وثیقه آزاد شده است. وی که رئیس پیشین موسسه‌ی «نیوز اینترناشنال»، وابسته به کنسرن «نیوز کوروپوریشن» است، به فساد و توطئه برای شنود مکالمات تلفنی متهم شده است.

در این میان، پلیس بریتانیا نیز در رابطه با رسوایی شنود مکالمات تلفنی، به گونه‌ای فزاینده زیر فشار قرار می‌گیرد. استیونسون که اینک ناچار به کناره‌گیری شده، متهم می‌شود که نیل والیس ، روزنامه‌نگار «اخبار جهان» را به مدت یک سال تا سپتامبر ۲۰۱۰ به عنوان مشاور روابط عمومی به خدمت گرفته است. والیس هفته‌ی گذشته در رابطه با رسوایی اخیر بازداشت شد.

استیونسون اعلام کرد که تصمیم برای استخدام والیس را او اتخاذ نکرده است. وی همچنین گفت که از شرکت والیس در رسوایی شنود مکالمات تلفنی اطلاع نداشته و افزود: «درستکاری شخصی من، باعث عذاب وجدانم نیست».

دولت بریتانیا زیر فشار

اسکاتلندیارد پس از ۱۲ ساعت بازجویی، ربکا بروکس را به قید وثیقه آزاد کرد

ربکا بروکس نه تنها همکار نزدیک و دست راست روپرت مردوک به‌شمار می‌رود، بلکه شب کریسمس، شام را با دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا صرف کرده است. اکنون روابط دولت محافظه‌کار کامرون با امپراتوری رسانه‌ای مرداک، زیر ذره‌بین قرار گرفته است.

با بازداشت موقت ربکا بروکس، تحقیقات پلیس در رابطه با رسوایی اخیر به محافل داخلی کنسرن رسانه‌ای مرداک کشیده شده است. احتمالا افراد بعدی که سقوط خواهند کرد، لس هینتون، رئیس انتشارات آمریکایی «داوجونز و شرکا» و جیمز مرداک، پسر ۳۸ ساله‌ی روپرت مرداک خواهند بود.

لس هینتون روز جمعه استعفا کرد. وی ۱۲ سال مسئول «نیوز اینترناشنال»، موسسه‌ی وابسته به کنسرن مرداک بود و آن را در اروپا و آسیا نمایندگی می‌کرد. وی اجازه داده بود که به شماری از قربانیان معروف شنود تلفنی پول پرداخت شود.

روپرت و جیمز مرداک، روز سه‌شنبه (۱۹ ژوئیه) در برابر یک کمیسیون پارلمانی بریتانیا حاضر خواهند شد تا به پرسش‌های نمایندگان پاسخ گویند. نخست قرار بود ربکا بروکس نیز در برابر این کمیسیون حاضر شود. ولی پس از بازداشت وی و بازجویی توسط پلیس، معلوم نیست که وی دیگر حاضر باشد به پرسش‌های نمایندگان پاسخ گوید.

khosh bavar - ایران - یزد
مثل یک جنتلمن رئیس پلیس بود و مثل یک جنتلمن جاسوسی کرد و مثل یک جنتلمن برکنار شد ! مثال خوبی برای ما, پس همواره شاد و مثل یک جنتلمن باشیم .
دوشنبه 27 تیر 1390

مرگ بر اسرائیل - ایران - ایذه
بعد بگید اطلاعات ایران مردم رو شنود میکنه،بفرما.
دوشنبه 27 تیر 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
آقا برو برای ولی وقیح کار کن و با هر خلافی که بکنی یه پست مهمتر میگیری. اگه اهل تجاوز مخصوصا از نوع دسته جمعی باشی که نونت تو روغنه. اگه باور نداری میتونی به زندگی سراسر ننگ سعید مرتضوی نگاهی بیاندازی. از رابطه نامشروع با زن شوهردار شروع کرد و حالا به معاونت رئیس جمبونی ایران رسیده.
دوشنبه 27 تیر 1390

morid - ایران - بوشهر
من نمیدانم چرا این بیچاره ها دستگیرو یا مجبور به استعفا میشن درصورتیکه متهم اصلی ازاده وداره به ریش همه ی انگلیسی ها میخنده.انگلیس که یه روز برای خودش ابر قدرتی بود حالا ازترس یه یهودی دنبال سوراخ موش میگرده.
سه‌شنبه 28 تیر 1390

kian ahvaz - ایران - اهواز
مرگ بر اسرائیل - ایران - ایذه :میشه یه کم به خود بیایی اگه از چشم کاربران اینجا بیفتی تا فیها خالدون کارت تمومه از من گفتن بود چون یه جورایی میشناسمت....
سه‌شنبه 28 تیر 1390

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
مرگ بر اسرائیل - ایران - ایذه. مطمئن هستم تو کاسه لیس مزدور از کاربران بسیجی قدیمی این وب سایت هستی که آی دی تو رو مسئولین وب سایت بلوکه کردند. امیدوارم دوباره تو رو چک کنند چون لحن ...تو قبلا در این وب سایت سابقه داشته. اما برای اینکه جواب تو عقب مونده ذهنی و نوکر رژیم رو هم داده باشیم باید بگم که در جوامع متمدن و غربی برخلاف جوامع وحشی و غیر متمدن اسلام زده, اشخاص دارای وجدان شخصی و اجتماعی هستند و در صورت اشتباه, خودشان مسئولیتش را میپذیرند و استعفا میدهند. اما در نظام فلاکت زده اسلامی سرداران و مسئولان جانی مثل سعید مرتضوی و سردار نقدی و رادان و بقیه وحوش اسلامی با انجام جنایت و رسوایی ارتقا درجه میگیرند. برای همین مدینه فاضله اسلامی پر است از انواع جانوران وحشی و جانیان و دزدان و غارت گران! این تو دهنی رو داشته باش تا بعدیش! ضمنا درود بر رژیم دموکراتیک اسراییل!
سه‌شنبه 28 تیر 1390

sharafYabi - انگولا - بیمبه
morid- انگلیس هنوز هم یک ابرقدرت هست. یک مثال برات میزنم, یک افغانی شهروند انگلیس از حقوق بیشتری از لحاظ قانونی نسبت به وزرا ا دارا میباشد و داروهائی که در انگلیس اختراع میشود جان میلیونها نفر را در سراسر دنیا از مرگ حتمی نجات میدهد. توی اونها حتما چند نفر از فامیلهای من و شماهم قرار دارند. اختراعات دیگرشان هم احتیاج به عمری مطالعه و تفحص دارد. بیا اینجا و ببین, بعد حرف بزن. مرگ بر اسرائیل- اطلاعات غلط میکنه شنود بکنه در اونجا. بدون شک دولت سقوط خواهد کرد. خبرنگارانی شنود کردند پیغامهای تلفن عده ای را, و پلیس با داشتن سر نخ نتوانست ته قضیه را در دو سال پیش در بیاور.بخاطر تعلی در انجام مسئولیت, روسا برکنار شده و انگشت نمای خاص و عام شده تا دیگر مسئولان حسابشان بیاید دستشان.
سه‌شنبه 28 تیر 1390

مرگ بر اسرائیل - ایران - ایذه
کیان اهواز،میشه بگی چه جورایی میشناسیم؟
سه‌شنبه 28 تیر 1390

morid - ایران - بوشهر
خبرنگاری که شنود مکالمات مردم انگلیس توسط باند روبرت مردوخ را برای اولین بار افشا کرد امروز جسدش را در اپارتمانش در لندن یافتند .اصولا هر کسی بخواهد وارد پشت پرده سیاست های دولت مردان انگلیس شودسرشو زیر اب میکنند واین بصورت یک رویه درامده. دکتر کلی فقط بخاطر یک سئوال از تونی بلر درباره ی جنگ درعراق کشته شد .ویا شوهرمصری پرنسس دیانای بیچاره جفتشان در حادثه یساختگی از بین رفتند .
سه‌شنبه 28 تیر 1390

sharafYabi - انگولا - بیمب
Morid اگر هم شما راست بگید در 10 سال گذشته در انگلیس چهار نفر قربانی سیاست پشت پرده شده اند. در این مدت چه زندگیهائی را که ما در ایران از هم نپاشاندیم. ضمنا بازماندگان این افراد پولی هنگفت هم از بیمه بابت مرگ زود هنگام دریافت کرده و مجبور به پرداخت پول گلوله ویا طناب دار نمیباشند.
سه‌شنبه 28 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
morid - : دوست گرامی, حرف شما کاملا درست ! ولی این حرف شما چه کمکی به حال شما و من میکند !? ایا قصد شما بطور غیرمستقیم, پشتیبانی از جنایات ضحاک ساندیسی هست که او " تنها " نیست !? اقلا مردم انگلیس ازادتر و باشخصیت تر و مرفع تر از مردم ما هستند که باید این معیارها هم ملاک عمل و الگو سیاستمداران ما هم باشد !
سه‌شنبه 28 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.