گرانقیمت ترین شکلاتهای جهان


گرانقیمت ترین شکلاتهای جهان

شوکوپولوژی


 
قیمت این شکلات معادل 2600 دلار برای هر پوند (450 گرم) است. شکلات سازی نیپشیلد Knipschildt در سال 1999 در کانکتیکات آمریکا، تاسیس شد. گران ترین محصول آن یک ترافل (شکلاتی با مغز کرمی) دو لایه است که تنها با سفارش قبلی تهیه میشود. این ترافل دانه ای 250 دلار قیمت دارد و به طور دستی و از بهترین مواد تهیه میشود.

مجموعه اصیل نوکااین مجموعه شکلاتهای نوکا Noka به قیمت 854 دلار در ازای هر پوند به فروش میرسند و از بهترین نوع شکلات سیاه هستند و از 75% کاکائوی یک دست و خالص، کره کاکائو و شکر تهیه میشوند. در ساخت این شکلات از هیچ ماده امولسیون ساز مانند لسیتین استفاده نمیشود و وانیل هم ندارد. این شکلات سازی در دالاس، تگزاس قرار دارد.
 
دلافیشکلاتهای دلافی Delafee با قیمت هر پوند، 508 دلار به فروش میرسند و محصول سوییس هستند. این شکلات ها برای کسانی مناسب هستند که به اشیا درخشان علاقه دارند، زیرا علاوه بر اینکه از بهترین کاکائو تهیه شده اند، هر یک با برگه های نازک طلای 24 عیار خوراکی تزیین شده اند.
 
مجموعه G گودیوااین شکلات سازی مشهور که ابتدا در بلژیک تاسیس شده است و اکنون شعبه هایی در شهرهای مهم جهان دارد، به تازگی مجموعه ای را به نام " G" Collection تهیه کرده که هر پوند این مجموعه شکلاتهای قلبی شکل، در طعمهای مختلف و تزیینات زیبا 120 دلار قیمت دارد.
 
ریشارشکلات ریشار Richart محصول لیون، فرانسه، از 70% کاکائوی کریولو Criollo محصول ونزوئلا، که بهترین کاکائوی جهان به شمار می اید، تهیه میشود. این شکلات طعمی ملایم اما بسیار پرمایه دارد و تنها با بهترین مواد از جمله بادام، ادویه های نامتعارف و تمشک همراه شده است. بهای هر پوند این شکلات 120 دلار است
 
پیر مارکولینیهر پوند ترافل های پیر مارکولینی Pierre Marcolini محصول بلژیک، 102.50 دلار قیمت دارد و علاوه بر بهترین کاکائو، شامل موادی است که در هر ترافل متفاوت است. برای مثال ترافل برزیلی، خمیری مرکب از 66% کاکائوی خالص و خمیر بادام ایتالیایی است که با شکلات شیری پوشیده شده و روی آن بادام کاراملی قرار گرفته است.
 
دوباو و گالهشکلاتهای دوباو و گاله Debauve & Gallais ، محصول فرانسه به طور سنتی، شکر کم و کاکائوی عالی و فراوان دارند. در این شکلاتها از هیچ ماده امولسیون ساز مانند لسیتین استفاده نمیشود و علامت مشخصه آنها استفاده از بهترین افزودنیهای جهان است، از جمله : فندق پیه مونت، بادام اسپانیایی، کشمش ترکیه و بلوط تورین... هیچ گونه رنگ و ماده نگه دارنده به این شکلاتهای 94 دلاری(هر پوند) اضافه نمیشود..
 
چو آوونام شکلات سازی چو آوو Chuao واقع در کالیفرنیا، برگرفته از منطقه ای به همین نام در ونزوئلا است که بهترین کاکائوی جهان را تولید میکند. در اینجا با استفاده از روشهای اروپایی، شکلاتهای ونزوئلایی دست ساز تولید میشود که هر پوند آن 79 دلار قیمت دارد و از بهترین مواد و بدون هیچ ماده نگه دارنده ساخته میشود.
 
ریچارد دانللیریچارد دانللی Richard Donnelly، در سال 1988، پس از آموختن روشهای شکلات سازی نزد استادان پاریسی و بلژیکی، کارگاه خود را در سانتاکروز/کالیفرنیا تاسیس کرد و به تهیه شکلاتهایی دست ساز با طعمهایی ساده و عالی پرداخت. هر پوند از شکلاتهای دانللی، 75 دلار قیمت دارد.
 
ووژهشکلاتهای ووژه Vosge، طعمهایی بی نظیر دارند که در تولید آنها از ادویه های تندی چون کاری، زنجبیل، چیلی و دارچین استفاده میشود. در این میان شکلاتهایی به نام فینوکیو Finnochio که از شکلات سیاه و گرده رازیانه وحشی ساخته شده است و همچنین بالزامیکو Balsamico که با شکلات سیاه، فندق سیسیلی و سرکه بالزامیک ده ساله تهیه میشود، نیز وجود دارند. هر پوند این شکلاتها 69 دلار قیمت دارند و در شیکاگو تولید میشوند.
 
لا مزون دو شوکولا (خانه شکلات)هر پوند این شکلاتهای فرانسوی 65 دلار است، خانه شکلات علاوه بر شکلاتهای تولیدی خود، به فروش شکلاتهای والرونا Valrhona که یکی از قدیمیترین و بهترین تولید کنندگان شکلات فرانسه است، نیز میپردازد. این شکلات سازی برای تولید شکلاتهای مخلوط خود، از کاکائوی کریولو و بهترین کره کاکائو استفاده میکند.
 
میشل کلویزهشکلاتهای پاریسی میشل کلویزه Michel Cluizel ، از محصولات خاص ده کشور، از جمله ماداگاسکار، ونزوئلا، جاوه، غنا و اکوادور تهیه میشوند. درصد کاکائوی این شکلاتها از 33 تا 99% متفاوت است و با کره کاکائو، شکر و دانه های وانیل تهیه میشود. کلویزه هرگز از مواد نگهدارنده، امولسیون ساز ها و کاکائویی که با کود شیمیایی تولید شده باشد استفاده نمیکند. قیمت هر پوند محصولات آن، 65 دلار است.
 
ژاک تورهشکلاتهای ژاک توره Jacques Torres، قیمتی معادل 50 دلار برای هر پوند دارند و در بروکلین نیویورک تولید میشوند. این شکلاتها تنها با مواد تازه ساخته میشوند و به خاطر طعمهای جدید خود شهرت دارند. مانند Bandol Breeze که محتوی از بادامهایی است که بر روی پوره هلو قرار گرفته و همچنین Wicked Fun که از شکلات سیاه و ادویه جات تند تهیه میشود.
 
مرگ بر اسرائیل - ایران - ایذه
اخرش سهمیه ی سوسک ها میشه،بعد بگین چرا فقر ریشه کن نمیشه.
دوشنبه 27 تیر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
من که با دیدن شکلات حس عجیبی بهم دست میده آرو م میشم . همشون زیبا و فانتزی و خوشمزه ان . احساس میکنم شکلات چند برابر شیرینی طرفدار داره ..
دوشنبه 27 تیر 1390

بنده ی تنهای خدا - قطر - دوحه
همون "Kit-Kat" میخوریم حااااالشو میبریم! نخواستیم بابا p-;
دوشنبه 27 تیر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
عجب مارکهائی هست تا حالا ندیدم اینها رو در اینجا. مرگ بر اسرائیل - ایران - ایذه:شما حالتون خوبه?!
دوشنبه 27 تیر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
این شکلاتها حتما برای ادمهای بسیار غمگین و افسرده درست شده که با این شکلاتهای گران, کامشان را شیرین کنند و سوال اینجاست که ایا موفق میشونند زیرا اگر وجدان داشته باشند, دچار درد وجدان و افسردگی خواهند شد, زیرا با این پولها میتوانستند 100 تا شکلات معمولی بخرند و به بچه های بی بضاعت هدیه بدهند که لبخند و شادی انها بهترین شیرین کننده کام ان مردم بسیار پولدار خواهد شد !
دوشنبه 27 تیر 1390

sallar55 - هلند - دن هاخ
چی‌ بگم لابد شکلاتش از اورانوس میاد ، شیرش از مریخ میاد و شکرش هم از پلوتون میاد ، فقط ..... که اینا را میخرن از کره زمین میان ، نقطه چین را هر کس به میل خود پر کند
دوشنبه 27 تیر 1390

(_JuSt MujiZ_) - پاکستان - لاهور
هر چی فکر میکنم میبینم که من چقدر از شکلات Dairy Milk خوشم میاد .. قیمت فقط 5 روپیه p-;
دوشنبه 27 تیر 1390

porharfi - هلند - آرنم
مرگ بر ملایی ها -ایران-ایذه:این شکلات (مارک دار) ها را پولدار ها(ملاها) میخورند!.. واسه همینه که نمیشه که فقر ریشه کن بشه!!..شیــر فهــم شدی؟؟
دوشنبه 27 تیر 1390

chaftali_Haag - اتریش - هاگ
همشون خوشمزه ان
دوشنبه 27 تیر 1390

pelle - سوئد - استکهلم
کسانی که ازاین نوع شکلاتها میخورند اگر موقع خوردن یک لحظه به افرادی مانند عام برات پیرمرد زخمت کشی که از چاه ذغال بیرون میآورد فکر کند ، اگر توانست شکلات را قورت بدهد باید به وجدانش تردید کرد.
دوشنبه 27 تیر 1390

felora - ایران - تهران
عطرهای فرانسوی که بینظیره وشکلاتش هم حرف نداره! این دو تا برای دنیا بسه.
سه‌شنبه 28 تیر 1390

nooshyn - فرانسه - رن
یکی از معروفترین شیرینی پزهای فرانسه هم یکجور شکلات درست کرده که اسمشو گذاشته رز اصفهان. هر یک دونش 62یورو بود
سه‌شنبه 28 تیر 1390

ghafas - ایران - مشهد
مرگ بر اسراییل _ایران _ایذه. فرمولشون رو از روی عمر جنتی ساختند .نترس خراب نمی شه .اگه هم شد میذاریم رو قبر ....ت.
سه‌شنبه 28 تیر 1390

wildpiony - مجارستان - بوداپست
جای دوست عزیزمون شکلات-ایران-تهران خالییییی. شکلات کجایییییی؟؟؟ میس یو بابا:)
سه‌شنبه 28 تیر 1390

felora - ایران - تهران
nooshyn - فرانسه - رن / مرسی که گفتین* چقدر خوب وباعث افتخار ودلگرمی ما
سه‌شنبه 28 تیر 1390

setareye shomal - انگلستان - لندن
این شکلاتها از چی ساخته شدن که اینقدر گرونند فقر زمانی ریشه کن میشه که کسی حق دیگری را نخورد
سه‌شنبه 28 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.