اخبار ضدونقیض در مورد سلامتی حسنی مبارک


اخبار ضدونقیض در مورد سلامتی حسنی مبارک

تلویزیون دولتی مصر در ابتدا خبر "به کما رفتن" رئیس جمهوری پیشین این کشور را منتشر کرد. خبری که ساعتی بعد از سوی منابع بیمارستانی انکار شد. مبارک در بیمارستانی در شرم‌الشیخ بستری است و قرار است به زودی محاکمه شود.

وکیل مبارک می‌گوید که مولکش به کمای کامل فرو رفته است

تلویزیون مصر شامگاه یکشنبه (۱۷ ژوئیه/ ۲۶ تیر) به نقل از وکیل حسنی مبارک گزارش داد که رئیس جمهوری پیشین این کشور که از ماه‌ها پیش در بیمارستان به سر می‌برد، در پی وخیم‌شدن  ناگهانی وضعیت سلامتی‌اش به کمای کامل رفته است.

این منبع ساعتی بعد گزارش داد که بیمارستان این خبر را رد کرده است. یک نماینده از گروه‌های درمانی به خبرگزاری فرانسه گفته که وضعیت سلامتی مبارک ۸۳ ساله به احتمال «تا حدی بدتر شده، اما درستی خبر به کما رفتن او هنوز مشخص نیست».

مبارک پس از ۳ دهه ریاست جمهوری در مصر و در پی اعتراض‌های گسترده‌ی مردمی در روز یازدهم فوریه‌ی سال جاری (۲۰۱۱) از قدرت کناره گرفت و به ویلای خود در شرم‌الشیخ رفت. او در پی یک حمله‌ی قبلی در ماه آوریل به بیمارستان منتقل شد. مبارک به اتهام فساد مالی در بازداشت به سر می‌برد.

دادگاه رسیدگی به اتهام‌های او قرار است از سوم ماه اوت آغاز شود. مقام‌های دادگستری مصر روز شنبه (۱۶ ژوئیه/ ۲۵ تیر) اعلام کردند که جلسات دادگاه به دلیل وضعیت جسمانی خاص مبارک به احتمال به جای قاهره در شرم‌الشیخ برگزار خواهند شد.

حسنی مبارک افسر پیشین نیروی هوایی مصر بود که پس از ترور انور سادات، ریاست جمهوری پیشین این کشور، در سال ۱۹۸۱ به قدرت رسید. او تا مدت‌ها در چشم غرب تضمین‌کننده‌ی آرامش و ثبات در منطقه بود.

ghafas - ایران - مشهد
بابا ولش کنین بدبختو گناه داره
دوشنبه 27 تیر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.